|
Kérdezz-felelek
Segítségét szeretném kérni, mert a jelen helyzetből a lehető legtöbbet szeretném kihozni, hogy biztos anyagi háttérrel álljunk meg a jövőben és így vállaljuk a nagyobb családot.
2014. november 19 óta folyamatosan dolgozok. 2015.03.31-ig határozott idejű 8 órás szerződésem van, bruttó 118000Ft-ért (garantált bérminimum – diplomám van). Harmadik babát szeretnénk mielőtt kettesbe betölti a 3. évet (jelenleg passzív Gyed-en vagyok ketteskével 2015.február 11-ig) .
Amennyiben a szerződésem lejárta előtt ismét teherbe esnék járható út lenne, ha ezt követően – a 2.3. terhességi hónapban - „munkanélkülire” mennék (passzív gyedet megelőzően 2010.03.01-2013.02.28-ig folyamatos munkaviszonyom volt – bér: bruttó 120000-190000Ft), majd újra munkába állnák a korábbi munkahelyemen – bruttó 210000Ft-ért? Így – feltehetően - összegyűlne a 365 napom 2 év alatt. Mennyi lenne a csed és a gyás ebben az esetben? A maximális csed-hez és gyás-hoz ismételt munkába állásom kezdetétől kell a bruttó 210000Ft-os fizetés vagy elég ez az összeg az utolsó hónapban (addig maradna a 118000Ft)?
Mennyi lenne a „munkanélküli” összege, ha ezt egyáltalán meg lehet határozni így?
Ha rendkívüli juttatást (100000Ft) tud fizetni a cég, akkor azt hogy és mikor kellene kiutalják, hogy a járulékokat emelje?
Hogy módosulnak az összegek, ha nem dolgozhatok kismamaként (második munkába állásomat követően: pl.: veszélyeztetett terhesség miatt)? Mire figyeljek ebben az esetben (minimum munkában töltött idő…stb.)?
Változna bármi, ha – jelen szabályok szerint – hármaska, csak 2016 elején születne, így ugye Ő csak 2015. áprilisában / májusában foganna meg - mikor nincs munkaviszonyom (utána 2.3.terhességi hónap „munkanélküli”, majd vissza a korábbi munkáltatómhoz és minden ugyanaz)?
Köszönöm, hogy válaszával segített: R
Ha meg tudod oldani, hogy szükség esetén a megfelelő összegű bérrel legyen egy új munkaviszonyod, akkor egészen addig, hogy ez aktuális lesz, minden mindegy, nem számít, hogy mennyire ócska bérrel, csak ketyegjen az előzetes biztosítás, hogy meglegyen a 2 éven belül a 365 nap.
Egy új, minimálbér kétszeresét elérő bérű munkaviszony közterheit megfinanszírozni olcsóbb, mint jutalmat és egyebeket lejárulékolni, mert 6 hónapra kellene kiegészíteni az alapbért a minimálbér kétszereséig, a másik verzióban pedig elég mondjuk 2 hónapig a minimálbér kétszerese után járulékolni. Utána szülésig el tudsz menni táppénzre. Így minden ellátás alapja az új béred, de legfeljebb az egyes ellátásokra érvényes maximum, ami a csednél és a gyednél a minimálbér kétszerese, a táppénznél valamivel több.