|
Szakbarbár
TB szakértő
TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője. Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!
|
A kérdések száma ma már meghaladta a napi limitet!
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!
Először is köszönöm a már korábban feltett kérdeseimre adott hasznos válaszait.
Most a következő kérdéssel fordulnék Önhöz:
Jelenleg gyesen vagyok első gyermekemmel. Férjemhez vagyok bejelentve mivel első gyermekem születése után megszünt a munkaviszonyom ( határozott idejű szerződés). Jelenleg második gyermekemet várom. Az ellátáshoz szükséges időm meglesz. A kérdésem az lenne, ha a férjemnél mint munkáltatómnál a szülés várható időpontja előtt megszűnik a munkaviszonyom majd magasabb bérrel újra bejelent, a magasabb bér után jár az ellátás vagy akkor is az előző 180 napot veszik figyelembe?
Válaszát előre is köszönöm!
Minden ellátás alapja csak az aktuális jogviszonyban elért jövedelem, de ha 30 napon belül ugyanott létesítesz munkaviszonyt, ahol korábban megszűnt, akkor az nem minősül újnak, ezért ez nem lesz rá igaz és a számítási időszak elejéig minden bért figyelembe vehető. A számítási időszak az ellátás kezdetét megelőző év elejéig tart. Ha még 2017 előtt kezdődött a munkaviszony, a csed pedig idén indul (a gyed idén vagy jövőre), akkor 2017 előtti bérek nem eleve nem játszanak. 0 bérezett nappal az ellátások alapja az aktuális szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese. (Gondolom, hogy a gyedet még az előző jogviszonyból igényelted, ezért az ún. kedvezményszabály, ami csak ugyanonnan újra szülve érdekes, itt nem jön be.) Ezért csak az aktuális bér feltornászása az, amin dolgozni kellene. Idéntől megemelitek a béredet, ennyi. Ki-belépést eljátszani csak akkor javasolok, ha 4 órás minimálbérből lenne hirtelen 8 órás minimálbér kétszerese, de akkor az új bérrel nem ártana dolgozni is egy kicsit.
Szakbarbár
2018. 01. 14. 06:54
Olvasói értékelés:
nincs még értékelés