|
Kérdezz-felelek
A párommal kisbabát szeretnénk, de kiderült, hogy ez nem ilyen egyszerű a mi esetünkben.
Ráadásul a dolgot még az is nehezíti, hogy külföldön dolgozunk.
Találtunk otthon egy kis csapatot, akik IVF-fel foglalkoznak, és elkezdtük a vizsgálatokat.
Először mindenféle vérvételt csináltak, voltam vércukor terhelésen is. Az akkori eredményeim :
Glükóz terhelés a 0. Percben 6,40 - a 120. Percben 10,57.
Az orvosom tanácsára kerestem fel Önt, mert ő nincs megelégedve ezekkel az értékekkel és azt javasolta, hogy előbb ezeken változtassunk. Volt a családunkban cukorbeteg és nem akarok egyáltalán kibújni a megoldás alól, de azt hiszem ezek az értékek annak tudhatók be, hogy általában amikor hazajutunk, évente 3x, akkor az étkezés terén ” ereszd el a hajam “ van, ugyanis az ételek otthon egészen másabbak, mint Angliában.
Van vércukormérőm és rendszeresen ellenőrzöm a cukromat, de eddig még nem voltak ilyen értékek.
Egyszer megcsináltam 12 órás éhgyomorra a vércukor terhelés, és az akkori adataim voltak. A 0. Percben 6,6 – a 120.percben pedig 4,8 volt.
Nem is igazán tudom mit jelent ez az egész vércukor emelkedés, meg hogy mit kezdjek vele. Vagy hogy egyáltalán hogy lehet ezt étkezéssel szabályozni. Mit ehetek, és mit nem, stb.
A vérvétel óta változtattam egy kicsit az étkezésemen, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésűt eszem, barna rizst a fehér helyett, és inkább salátával, vagy párolt zöldséggel eszem az ételeket krumpli helyett. Rendszeresen mozgok is naponta. A legnagyobb baj, hogy imádom az édességeket, meg a tortákat, és nagyon nehezemre esik lemondani róla. Ezt már visszafogtam, hogy csak hétvégén eszem sütit, és azt is mértékkel, hétköznap meg ha nagyon ennék valami édeset, akkor 2 kocka 75% feletti étcsokit eszek, és úgy tűnik ez segít. Remélem tudna nekem segíteni, mert ez az egyetlen esélyem, hogy kisbabám legyen.
Előre is köszönettel: Krisztina
Valami tévedés lehet. Ugyanis nem egyszerűen a vércukor értékek, hanem az terhelésre jelentkező inzulin szintnek, ún. inzulin rezisztenciának, a pajzsirigy autoimmun betegségeinek jelenléte jelenthet gondot. Ezt nem vizsgálták?
Miért kezdték az IVF-el? Előtte más vizsgálat nem volt?
A diéta helyes.Az életmódi kezelés fontos része a kezelésnek, célja az inzulin érzékenység fokozása, ami a hyperandrogenaemiát és reproduktív potenciált egyaránt javítja, csakúgy, mint a metabolikus szindrómát és a cukorbetegség kockázatát. Ezt az átlagosnál egészségesebb táplálkozással és napi rendszerességgel végzett, legalább fél órás, közepes intenzitású aerob, többlet-testmozgással lehet elérni. A tanácsolt étrend legyen változatos, három egyenlő részre osztott, zöldségben, gyümölcsben gazdag, telített zsiradékokban szegény. Fontos a teljes kiőrlésű gabona arányának növelése, a megfelelő mennyiségű zsírszegény tej-, tejtermék, dióféle, növényi olaj és halétel fogyasztása. Testsúlycsökkentés 80 cm haskörfogat felett indokolt, 88 cm felett pedig feltétlenül szükséges. A kalóriabevitel 600 Kcal-val való csökkentése tanácsos. Az elsődleges cél 7-10% súlycsökkenés, majd annak megtartása. A súlyfelesleg mértékétől függően, amennyiben az elsődleges cél stabilan teljesíthető volt, további tartós fogyást kell megcélozni. Fogyasztó hatású gyógyszer is indokolt, ha a testtömeg index 30 feletti vagy, ha manifeszt metabolikus szindróma is társul, már 27 felett is. Fontos annak megértése, hogy az életmódi kezelés lényege az életmódban történő, jó irányú, tudatos változtatások következetes folytatása. A folyamat logikájából következik, hogy ez általában csak lépcsőzetes változtatások sorozata révén válik sikeressé és rendszerint a visszarendeződési tendenciák számos kudarcával terhelt. Ebben a folyamatban a páciens általában fontos támogatást igényel kezelőorvosától
Jó gészséget kívánok: