|
Kérdezz-felelek
Tisztelt Professzor Úr!
Az Ön páciense vagyok. Jelenleg a második gyermek vállalás kapujában vagyok és szeretném elkerülni az antibiotikumot.
Az alábbi kérdéssel kapcsolatban szeretném a véleményét kikérni. A vizeletemben magas volt a baktérium. 0-60 között elfogadható, az enyém: 1600/látótér
És szintén baktérium: 8900/ul az elfogadott 0-300
A fehérvérsejt: 24/ul a ref.tart: 0-22 az elfogadott.
Minden egyéb, megfelelő, urobilinogén normális,bilirubin,fehérje,nitrit,glukóz,aceton: negatív, ph, fajsúly, fehérvérsejt,laphámsejt,vörösvértest rendben,cilinder: 0
EGFR>90 , a ref. érték: >90. VVt süllyedési sebesség is rendben.
Szeretném elkerülni az antibiotikumot, de sajnos a háziorvosok is és a nőgyógyászok is ezt pártolják. Már automatikusan írják fel mielőtt levetetnék a vért, vagy megnézetnék a vizeletet és célzottan a problémát kezelnék. Honnan tudják milyen gyógyszer kell, ha még ki sem derült a probléma, még meg sem jött az eredmény...
Tud esetleg valami készítményt, vagy étrendet ajánlani amivel helyreállítható a megfelelő baktérium arány?
Okt.20-án jelentkezett a húgyúti fertőzésem, csípő vizelettel, majd erős jobb oldali vesefájással, nem tudtak vizeletet venni akkor,mert megjött a menzeszem, a veseprobléma rendeződött 2 nap múlva ülőfürdőktől,azóta is teljesen tünetmentes, a húgyúti csípő érzés pedig október végére befejeződött. November közepétől pedig megszűnt a kellemetlen érzés vizeletürítés végén(mintha gyulladásom lenne olyan érzés volt) jelenleg iszom a gyógyteákat, a vizeletet 19-én vették le, nincs már semmilyen kellemetlen érzés a vizeletürítés során.
Tudna esetleg ajánlani valamit hogy kerülhetném el az antibiotikumot, ezzel kímélve a szervezetemet és erősítenem a gyermekvállalás előtt? Ha elkerülhető nem szednék gyógyszert, főleg mivel eddig kibírtam és most is iszom a gyógynövényes teákat.
Ön szerint a magas baktériumszám csak antibiotikummal vagy gyógyszerrel csökkenthető? Ha máshogy is, kérem írja meg véleményét.
Megtisztelő válaszát köszönöm!
Tisztelettel:
Dóra
Tisztelt Dóra!
Kérdése nagyon fontos.Antibiotikumok, amik majdnem háromszorosára emelik a spontán vetélés rizikóját
Az eredmények alapján a következő antibiotikumoknál – az antibiotikumokat terhesség alatt nem szedő nők csoportjával, mint kontroll-csoporttal összehasonlítva – kisebb-nagyobb mértékben emelkedett spontán vetélés rizikó igazolható:
azitromicin (OR=1,65; 1,34–2,02 CI 95 százalék; n=110)
klaritromicin (OR=2,35; 1,90-2,91 CI 95 százalék; n=111)
metronidazol (OR=1,70; 1,27–2,26 CI 95 százalék; n=53)
szulfonamidok (OR=2,01; 1,36-2,97 CI 95 százalék; n=30)
tetraciklinek (OR=2,59; 1,97-3,41 CI 95 százalék; n=67)
kinolonok (OR=2,72; 2,27-3,27 CI 95 százalék; n=160)
Az OR-értékek interpretálása alapján az azitromicin szedése mintegy 65 százalékkal emeli a spontán abortusz kockázatát, a klaritromicin alkalmazása pedig több mint kétszeresére növeli azt. A szulfonamidok, tetraciklinek és kinolon típusú antibiotikumok szedése körülbelül két- vagy háromszorosára emeli a spontán vetélés rizikóját.
NITROFURANTOIN CHINOIN 0,1 g tabletta jó, de a terhesség utolsó hónapjában (38-42. hét) nem szedhető.
Az anyatejbe kis mennyiségben átjut, ezért a lehetséges mellékhatások jelentkezése miatt a szoptatás idején (1 hónaposnál fiatalabb csecsemő esetén) alkalmazása nem javasolt.
Mindenek előtt vizelettenyésztést és célzott antibiotikus kezelést javaslok.
Szokásos napi adagja felnőtteknek 300-400 mg (3-4-szer 1 tabletta), megelőzésre napi 50-100 mg (1/2-1 tabletta) este.
Jó egészséget kívánok, tisztelettel: