|
Kérdezz-felelek
Magas A-TPO-t diagnosztizáltak nálam (1200 felett) , normális TSH (1,46 mIU/L) , FT3 (4,81 pmol/L) , FT4 (12,63 pmol/L ) mellett, így minimális Letroxot szedek (0,25 gr).
Mivel a 6. lombikra készülünk, Ön szerint van értelme az NK ölősejt vérvizsgálatot megcsináltatni? Azt olvastam , hogy már kisebb betegség, gyulladás van a szervezetben akkor fals eredményt hoz. Nem tudom ez annak számít-e, mivel a vizsgálat nem olcsó , nem rizikóztatnék. Eddig az 5 lombikból sajnos egy sem tapad meg.
Köszönöm szépen a válaszát.
Köszönöm, válaszát,
Üdvözlettel:
ksis Gabi
Mindenek előtt tisztázni kellene, hogy a megtapadás miért nem következett be. Ennek egyik oka valóban lehet immunológiai faktor.
Évtizedekkel ezelőtt már kísérletesen foglalkoztam az NK sejtekkel. Ezek a természetes ölő sejtek (NK= natural killer cells) fontos szerepet játszanak a daganatok kialakulásának gátlásában, mivel a tumor sejteket képesek elpusztítani. A baj csak az, hogy a tumor gátló, a daganatos sejteket ölő tulajdonságuk mellett a vérben lévő fokozott számú és funkciójú NK sejt káros lehet a magzatra és vetélését okozhat.
A téma valóban óriási érdeklődést váltott ki és a legismertebb orvosi szaklapokba került. Az NK sejtek (ún. CD56 sejtek) meghatározása vérből sejtszeparátorral történik. Sikeres reproduktív folyamathoz szükséges, hogy az NK limfocita sejtarány értéke kevesebb legyen 15%-nál, ideális esetben pedig 12% alatt. Az emelkedett NK sejtarány és/vagy a fokozott NK funkció a magzat megtapadását gátolja, ismétlődő vetéléseket és beágyazódási zavarokat okozhat. Fontos, hogy az NK sejteknek (CD56-al jelzetteknek) van egy fontos alcsoportja, az ún. uNK sejtek, azaz a méhben lévő sejtek. Ezeknek az aktiválódása szerencsére védi a magzatot a kilökődéstől .
Jó egészséget kivának: