|
Dobiné Olasz-Papp NóraBaba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadóElérhetőségeim: Honlap: http://www.dobinenora.hu http://www.valaszkeszszulok.hu |
Kérdezz-felelek
Van egy 19 hónapos kisfiam Domi.
Mióta megszületett azóta a Párom éjjel-nappal dolgozik.
Ezt sajnos szó szerint értem. Hétfőtől vasárnapig folyamatosan megy. Reggel 7-kor elindul és hajnalban fél 6-ra ér haza. Nagyon keveset látja a fiunkat.
Ritka eset az, ha hétvégén kicsit tovább marad itthon ( 12 óráig) de akkor csak a fiával foglalkozik.
Szeptemberben elkezdődött a bölcsőde, Domi nagyon szépen beszokott, reggelente Édesapja viszi bölcsibe, délután én megyek érte. Hazafele ahány férfi emberrel szembe találkozunk, mindegyikre azt mondja, hogy apa.
Ha meglát egy hasonló színű autót mint ami nekünk van, akkor megáll és mutat az autóra és mondja, hogy apa.
Itthon is, ha meglát valamit amivel apával játszottak, vagy apa hozta neki, arra azt mondja, hogy apa.
Kérdésem az lenne, hogy ez kihathat-e Domi későbbi életére, hogy ennyire keveset látja az édesapját?
Vagy okoz neki valamilyen lelki problémát?
Nem tudom, hogy értessem meg párommal azt, hogy ez ahogy ő dolgozik hosszú távon nem lesz jó, mivel így teljesen háttérbe szorítja a családját.
Szükségem van az Ön segítségére!
Előre is köszönöm!
Eszti
Leveléből azt érzem, nincs könnyű helyzetben és Ön (is) nagyon hiányolja párját, jobban érezné magát, ha többet vennék ki közösen részüket a családi életből, gondoskodásból, feladatokból.
Ami Domit illeti, azt gondolom, hogy a minőség hangsúlyosabb lehet, mint a mennyiség. Tehát azt az időt, amit együtt töltenek- akár csak a bölcsibe vezető úton, együtt vannak, reggel együtt reggeliznek vagy hancúroznak az ágyban, együtt készülődnek- igazán együtt töltik, tehát párja maximálisan Domira figyel, nagyon sokat jelent az apa-fia kapcsolatban!
A minőségi idő nagyon fontos és sajnos, sokszor nem mi szabjuk meg, mennyit lehetünk a gyermekkel, hanem külső körülmények. De azt az időt, amit egymásra szánhatunk, teljesen kihasználjuk, rengeteget jelenthet, mindannyiunknak és nem jár a nyomában trauma.
Persze, sokat számít a minta mindkét nemű szülőtől, számítanak az impulzusok, benyomások.
Arra is érdemes gondolni, hogy ez a feszített munkatempó hogyan hat ki párja fizikai és lelki egészségére. Tehát igazából mindannyiukra, egyén szintjén is kihat ez az életforma, de ha ez közös döntés eredménye, akkor tud nagyon jól is működni (főleg, ha azért párja oda tud arra is figyelni, hogy töltekezzen a családdal is néha), de ha egyensúly eltolódás az eredménye és bármelyikük úgy érzi, mégsem működik, akkor érdemes lépni, megnézni a lehetőségeket, merre, milyen irányban lehet változtatni!
Ha Önnek hiányérzete van, aggodalmai, próbálják megbeszélni és megnézni több lehetőséget is!
Üdvözlettel: