Megdöbbentő haláleset egy gödöllői iskolában
A Gödöllői Petőfi Sándor Általános Iskola egyik tanulója, a 12 éves Nikolett hétfőn halt meg tragikus körülmények között. A lány az emeletes ágyára akasztotta fel magát otthonában. A szülők találtak rá, néhány nappal a születésnapja után.
A Kékvillogó és a TV2 Tények beszámolói szerint a kislányt iskolatársai gyakran bántották a testalkata miatt – többször látták sírni az iskola folyosóin.
Rendkívüli intézkedések az iskolában
A tragédia hírére az iskola vezetősége rendkívüli szülői értekezletet hívott össze. A tanárok ugyan nem nyilatkoztak a történtekről, de a szülőket tájékoztatták, és arra kérték őket, hogy beszélgessenek otthon gyermekeikkel az esetről. A diákokkal iskolapszichológus foglalkozik, hogy segítséget nyújtson nekik a feldolgozásban.
A Dunakeszi Tankerületi Központ közleménye szerint hivatalosan nem merült fel az iskolai zaklatás gyanúja – ám a diákok és szülők elmondása alapján Nikolettet gyakran érte szóban bántalmazás.
A város is gyászol – fel kell lépnünk a zaklatás ellen
A gödöllői közösséget is megrázta a tragédia. Egy nyugdíjas tanárnő, aki korábban az érintett iskolában dolgozott, a TV2-nek elmondta: sürgető, hogy a pedagógusok, szülők és gyerekek is komolyan vegyék a verbális bántalmazás hatásait. „Közbe kell lépni, ha valaki szenved” – hangsúlyozta.
Bár egyes szülők szerint az iskolában nem volt jellemző a csúfolódás, mások úgy vélik, a háttérben családi nehézségek is állhattak. Nikolett sportolt, és csak enyhén volt túlsúlyos – az okok tehát nem egyértelműek.
A Gödöllői Rendőrkapitányság közigazgatási eljárás keretében vizsgálja az esetet, sok kérdés továbbra is megválaszolatlan.
A megelőzés életeket menthet
Ez a tragédia sajnos nem egyedi – korábban Tatabányán, Szegeden és Egerben is történt hasonló eset, ahol fiatal diákok döntöttek úgy, hogy eldobják maguktól az életet. A közös pont sokszor a zaklatás, az iskolai közösség hiánya és a feldolgozatlan lelki problémák.
Van kiút a kétségbeesésből
Aki úgy érzi, segítségre van szüksége, ne maradjon egyedül! Az alábbi segélyszervezetek éjjel-nappal, ingyenesen elérhetők:
-
Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány: 116-111 – névtelen, anonim, 24 órás segítségnyújtás
-
Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok: 116-123 vagy 06 80 820 111 – krízishelyzetben lévőknek
Együttérzés és felelősség
Nikolett halála nemcsak a családját, hanem az egész iskolai közösséget megrázta. A történtek arra figyelmeztetnek, mennyire fontos, hogy figyeljünk egymásra, időben észleljük a bajt, és ne hagyjuk, hogy a zaklatás újabb életeket követeljen.
Forrás és kép: Kékvillogó.hu, TV2 Tények
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)