Húsz gyerekből egy nem kap kielégítő egészségügyi ellátást
Több mint a duplájára emelkedett négy év alatt azoknak a gyerekeknek száma az Európai Unióban (EU), akik szükség esetén nem jutnak megfelelő orvosi ellátáshoz.
Az EU területén a 16 éven aluli gyermekek 3,6 százaléka nem jut hozzá a megfelelő egészségügyi ellátáshoz – írja a Házipatika az Eurostat 2021-es felmérése alapján.
Magyarország a tagországok között a legrosszabbak közé tartozik.
Az országok, ahol különösen rossz a helyzet:
- Lengyelországban (7,3%)
- Lettországban (6,4%),
- Magyarországon és Romániában (4,7-4,7%),
- Spanyolországban (4,6%)
A lista élén Ausztria áll, ahol ez az arány 0,3%, a második pedig Luxemburg 0,4%-al.
A magyar adat azt jelenti, hogy húsz gyerekből egy nem kap kielégítő egészségügyi ellátást. A fogászati adatok pedig még ennél is rosszabbak: 7 százalék nem jut el szükség esetén fogorvoshoz.
Az egyszülős háztartásokban élő magyar gyermekek helyzete pedig még ennél is szomorúbb: 9 százalékuk nem jut megfelelő orvosi ellátáshoz, ezzel pedig a második legrosszabb helyen állunk Európa-szerte.
A háttérben szerepet játszhatnak a hosszú várólisták, a hosszú utazási idő vagy a közlekedési lehetőségek hiánya, valamint a kezelések megfizethetetlensége is.
Indexkép: Depositphotos.com
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)