Míg az elmúlt évtizedekben a terhes anya életmódjára fókuszáltunk, ma már bizony az ezt megelőző időszak, a tudatos tervezés is előtérbe kerül. Nem mindegy ugyanis - sem az anya/apa, sem a születendő gyermek egészségének szempontjából -, hogy a teherbeesés az anya milyen egészségi állapotában következik be ill. a leendő anya/apa van-e olyan egészségi állapotban, hogy a terhesség létrejöhessen.
Az egészséges életvitelre való összpontosításból most a táplálkozás témakörét emelném ki néhány gondolat erejéig.
Fontos, hogy az anya tápláltsági állapota megfelelő legyen, tápanyagraktárai legyenek feltöltve már a terhességet megelőző időszakban. Pl. Igazolható, hogy a velőcsőzáródási rendellenesség előfordulása a terhesség előtt megkezdett folsav és B-vitamin csoport, szükség szerinti pótlásával csökkenthető. (A vitaminpótlás mindig szakember jóváhagyásával történjen.)
Kiemelendő néhány élelmiszer:
A kelbimbót folsavtartalma miatt érdemes fogyasztani a terhességet megelőző időszakban. A sárgarépának a béta-karotin tartalma jelentős, amely az A-vitamin előanyaga. Az ananászban egy enzim segíti a petesejt megtapadását a méhben. A vas szintén segíti a beágyazódást, mely ásványi anyag főként az állati eredetű húsfélékből, belsőségekből szívódik fel a legjobb hatásfokkal. A vas hasznosulását elősegíti a jó aszkorbinsav (C-vitamin) ellátottság. Említésre méltó az E-vitamin hatása a terhességre. Állatkísérletekben figyelték meg, hogy E-vitamin hiányában vetélés következett be, ill. a terhesség létre sem jött. E-vitaminban gazdagok a növényi olajok, a gabonafélék csírája és a zöld növények.
A sperma egészséges termelődését elősegíti az Omega-3 zsírsav megfelelő bevitele, mely esetében a halakat preferáljuk.
Az egészséges életmóddal, a megfelelő tápanyag, vitamin és ásványianyag-bevitelű, könnyen emészthető, vegyes táplálkozással növelhető a teherbeesés esélye, a magzat egészsége. Könnyebbé válik a terhesség kihordása, lecsökken a fertőzésveszély a terhesség idején.
Tudatos Babavárás |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |
Hozzászólások |
Nem érkezett még hozzászólás. |
Kapcsolódó cikkek:
Kihagyhatatlan csirke
Regenor kúrám során rengeteg új recept pattant ki a fejemből, hiszen le voltam tiltva egy csomó dologról, mint például a krumpli, a rizs, a gyümölcsök, az édességek, a tejtermékek és még sorolhatnám. Rákényszerültem hát, hogy magam találjam ki, mit mivel ehetek és hogyan főzhetem meg a megengedett dolgokat még ízletesebben.
Három boldogságfokozó módszer, ami jól alkalmazható karanténban is!
A mentális egészség karbantartása és fejlesztése mindig nagyon lényeges feladat. Az ilyen pandémiával és karanténnal terhelt időszakban pedig különösen fontos, hogy odafigyeljünk lelki jólétünkre, hogy a stresszes időszakokban is jól érezzük magunkat a bőrünkben, és hogy a helyzetünkből adódó problémáinkkal sikeresen megküzdjünk. A pszichológiában ismert több olyan boldogságfokozó technika, aminek rendszeres gyakorlása jótékony hatással van a testi-lelki egészségünkre. Most a teljesség igénye nélkül kiválogattunk hármat, ami karantén idején is jól használható.
Kiütések terhesség alatt? Mi lehet az, ha az orvos kizárta az epepangást?
Ha kiütéseket tapasztalsz a testeden a terhesség alatt, leginkább a harmadik trimeszterben és az orvosod kizárta az epepangást, akkor lehet, hogy az úgynevezett PUPPP bőrkiütéssel van dolgod. Tudom, nem kellemes, de jó hír, hogy ártalmatlan a babára és a szülés után pár héttel el is múlik.
Nőhet a fiatal felnőttkori szívbetegség kockázata a várandós cukorbetegségével
Fokozott lehet a kockázata a szívbetegség kialakulásának azoknál a fiatal felnőtteknél és kamaszoknál, akiknek az édesanyja cukorbetegséggel küzdött a várandósság idején - derült ki egy friss tanulmányból.
Egészségnevelés minden életkorban
Manapság az interneten egyre több cikk található arról, hogy a kisgyermekek mennyire fogékonyak, milyen módon rögzítik, szívják magukba a tudást. Egészségnevelés szempontjából 0-4 éves korig tart a későbbi életünkre nézve a legmeghatározóbb korszak:
Hogyan legyünk jó nők terhesen (is)?
Mindannyian vágyunk arra, hogy jobban nézzünk ki - de legalábbis a "hozott anyagból" kimaxoljuk a megjelenésünket.
Szex terhesség alatt? Csak nyugodtan!
A szex nemcsak a párkapcsolatok fontos része, de a komplikációmentes várandóságé is. Természetesen arról a párok döntenek, hogy milyen gyakran élnek a 9 hónap alatt nemi életet, de mivel a terhesség egy természetes élettani folyamat, ezért Dr. Hartman Gábor, a Duna Medical Center nőgyógyász szakorvosa szerint nem kell különösebben korlátozni semmit, ami a szexuális élettel kapcsolatos.
Belső és külső egyensúlyod gyakorlati eléréséhez
Szeretnéd test, lélek, szellem részeidet egységbe hozni magadon belül és kívül egyaránt és ennek következményeit megtapasztalni? Egy harmonikusabb életet élni, ezáltal jobban áramolni és teremteni a hétköznapokban?