Fülbevaló babakorban
5 ok, amiért megfontolandó a fülbevaló a babáknál - Te engednéd, hogy már csecsemőkorában kilyukasszák a fülét?
Ha gondolkozunk azon, hogy kisbabánknak fülbevaló kerüljön a fülébe, akkor a szakemberek szerint érdemes figyelembe vennünk a következőket:
1. Fertőzésveszély
Ha fülbevaló mellett döntünk, akkor érdemes folyamatosan ápolni, fertőtleníteni a baba fülét, mert könnyen kialakulhat fertőzés az átszúrt területen. Ezt okozhatja a szoros fülbevaló kapocs vagy a nem megfelelő sterilizálás is.
Folyamatosan figyelni kell, hogy kialakul-e az érintett területen duzzanat vagy bőrpír, hiszen a baba még nem tud szólni, ha valamilyen kellemetlen érzést tapasztal.
2. Allergia
Vannak, akik allergiások egyes fémekre, például az aranyra vagy a nikkelre, ilyenkor pedig allergiás reakció jelentkezhet náluk. A babáknál előre nem lehet megmondani, hogy hogy reagál a szervezetük az ékszerre, ezért folyamatosan figyelni kell: ha duzzadást vagy kipirosodást veszünk észre, akkor érdemes orvoshoz fordulni.
3. Fulladásveszély
A baba könnyen kipiszkálhatja a füléből a fülbevalóját, aminek apró alkatrészei akár a fülébe is eshetnek, vagy a szájába veheti azokat - ez pedig nagyon veszélyes, hiszen akár fulladáshoz is vezethet. Ha túl laza egy fülbevaló, az csak tovább növeli a fulladásveszélyt.
4. Sérülés
Ha a fülbevalók lógósak, akkor könnyen beleakadhatnak a baba ruhájába vagy az ágyneműbe is. Ha pedig valamibe beleakad, vagy akár ő maga rángatja meg az ékszert, akkor könnyen megsérülhet a fülecskéje.
5. Nem ő dönt
Végezetül, a szakértők azért sem javasolják ennyire fiatal életkorban a fülbevalót, mert ebben az esetben nem ő maga dönt annak viseléséről, és lehet, hogy a jövőben nem is fog neki tetszeni. Ezért sokan azt ajánlják, hogy várjon a szülő addig, amíg a gyereke maga dönt arról, hogy szeretne-e fülbevalót.
Indexkép: Depositphotos.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)