Amikor babát várunk és elkezdjük beszerezni a babakelengyét, első szerzeményünk egyike a kiságy. Olyan jó nézegetni, elképzelni, ahogyan majd benne fekszik és álmodik csendesen, ülni mellette, díszítgetni. Aztán amikor megszületik, a legtöbb kisbabáról kiderül, hogy egyáltalán nem szeret a kiságyban feküdni. Ilyenkor két dolgot tehetünk, megtanítjuk a kisbabát egyedül, kiságyban elaludni, vagy magunk közé vesszük a szülői ágyba. Ha a második mellett döntünk, örök kérdés, vajon meddig aludjon velünk a kisbaba?
A Pennsylvaniai Egyetem orvosai végeztek egy kutatást a témában. Megfigyelték, hogy a külön szobában alvó gyermekek átlagosan 45 perccel tovább alszanak, mélyebb és pihentetőbb alvást produkáltak. Kutatásaik eredményeként azt javasolják a friss szülőknek, hogy hat hónapos kor után már külön szobában altassák a kisbabát.
Babaaltatás témában nagyon megoszlanak a vélemények. Az orvosok álltalában csupán orvosi szemszögből közelítenek a témához, holott az egészséges élethez a lelki egészségünk is legalább annyira fontos, mint a testi. Más kutatások szerint azok a csecsemők, akik sírva alszanak el, stressz hormont termelnek, ami ébredés után is magasan kimutatható a szervezetükben.
Azt is tudjuk már a gyermekek alvásáról, hogy az alvásciklusaik rövidebbek, így gyakran felébrednek éjszaka akár egyedül alszanak, akár szüleikkel. Szülőként azt kell eldöntenünk, ismerve saját gyermekünket, hogy adott helyzetben mi a legoptimálisabb a család egészének.
Kapcsolódó cikkeink:
- 10 dolog, amin gondolkodj el, ha gond van a babád alvásával!
- Egy új kutatás eredménye: Mégis külön szobában kéne altatni a babákat?
- Az esti lefekvési rituálé titkai - tippek a könnyebb altatáshoz és a nyugodt éjszakákhoz
- Mire nem jó egy zsepi? Fél perc alatt elaltathatod vele a babát!
Kép: John Finkelstein / Pexels
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)