|
Kérdezz-felelek
2017.12.31-én felmondtam 4 órás állásomból, melyet nappali tagozatos egyetemi hallgatóként tanulás mellett végeztem (3,5 év folyamatos munkaviszony). Szereztem egy diplomát júniusban, és jelenleg is tanulok (új szakot kezdtem szeptemberben). Lehetőséget kaptam a szakmámon belül elhelyezkedni, ezért mondtam fel.
Azonban ma kiderült, hogy nem tudok január 10-én kezdeni, sőt, lehet (még nem biztos), hogy kicsúszok a 30 napból, és így megszakad a folyamatos munkaviszonyom. De ugye mellette nappali tagozaton tanulok, így tudom, hogy TB-t nem kell magam után fizetni. Bár sajnos így az álláskeresési járadékot sem tudom igényelni, pedig ha jól tudom, azzal folyamatos maradna a jogviszonyom.
A csak nappali tanulmányaim, munkaviszony nélkül is beleszámítana a folyamatosságba?
Ezen kívül van bármi, amivel rosszabbul járok? Nem vagyok benne biztos, hogy egy jövőbeli CSED, GYED szempontjából ez a 30 napnál több megszakítás mekkora károkat okoz. Szeretnénk majd babát is, ezesetben hány hónapot kellene minimum várnunk a próbálkozással, hogy mindenre maximálisan jogosult legyek? (nem diplomás GYED-re szeretnék, mert az új bérem bruttó 200.000 lesz) Ha mondjuk nem február elsején kezdek, hanem pár nappal később.
Válaszát előre is köszönöm.
Csed, gyed alapja csak az aktuális jogviszonyban elért jövedelemből számolódik és nem függ a folyamatos biztosítás hosszától, ezért semmilyen hátrányod nem lesz ennek a megszakadásából. Ahol lesz, az a táppénz, ami így csak a folyamatos biztosítással megegyező napokra jár és a mértéke 60% helyett csak 50%.
Ha mesterszakra jársz, akkor a diplomás gyed a 180.500 Ft-os garantált bérminimumból számolódik, ez kb. 11.000 Ft-tal kevesebb csak a 200.000-es bruttóból számolódónál.