|
Kérdezz-felelek
A segítségét szeretném kérni! 2012-ben kiderült hogy magas a prolaktin szintem ciklus 3. napján 102-496 tartománynál 1124mIU/l volt az értékem,elmentem MR-re ahol nem találtak semmit (Ha nem a daganat a gond akkor mitől lehet magas? ), bromocriptint kaptam 1*1et ,nagyon szépen vissza is mentek az értékeim 105mIU/l ! Nem is foglalkoztam vele! Aztán most terhes lettem, és sajna volt egy missed ab. műtétem! Még 6hetesen volt szívpulzálás,de elkezdtem vérezgetni kaptam 3*1 majd 3*2 utrót de sajnos 8.héten már nem volt szívpulzálás! A kérdésem lehetett a gond a bromocriptin? Többet esetleg kevesebbet kellett volna szednem? 4hét múlva megyek vissza kontrolra akkor majd szeretnék egy hormon sort nézetni,ha azon jók az értékeim akkor biztos nem evvel volt a gond?
A következő terhességemnél mennyi az esélye hogy ugyan így járok? Köszönöm előre is a válaszát!
Vizsgálat nélkül nem lehetséges a kérdésére a válasz. Gyakran fordul elő, hogy egy-egy laboratórium elváltozásra kérnek magyarázatot.
Az Ön által említett elvűáltozásnak rövöviseda a kövekező okai lehetnek:
Élettani: szoptatás, terhesség, alvás, stressz, neonatalis periódus, a mellkasfal stimulációja.
Hypothalamusrégió betegségei: agytumorok és metasztázisok, infiltratív kórképek, gyulladások, koponyabesugárzás, a hypophysisnyél sérülése.
A hypophysis betegségei: prolactinoma (sporadikus, multiplex endokrin neoplasia-1), acromegalia, Cushing-szindróma, egyéb, prolaktint is termelő kevert sejtes hypophysisadenomák (a hypophysisdaganatok 25-30%-a termel prolaktint), üres sella szindróma, agytumorok és metasztázisok, amelyek a hypophysisnyél kompresszióját okozzák, infiltratív kórképek.
Ectopiás prolaktintermelés (például bronchuscarcinoma, hypernephroma).
Egyéb megbetegedések: primer hypothyreosis, polycystás ovarium szindróma, májcirrhosis, krónikus veseelégtelenség, epilepszia.
Idiopathiás hyperprolactinaemia.
Gyógyszerek által okozott hyperprolactinaemia.
Idegnyugtatók: fenotiazinok (például chlorpromazin), butyrofenonok (például haloperidol
Depresszióban, pánik betegségekben használt gyógyszerek: szelektív szerotonin reuptake gátló antidepresszánsok, triciklikus antidepresszánsok, monoamin-oxidázok.
Reflux betegségben használt gyógyszerek: metoclopramid (Cerucal).
Altatók
Vérnyomáscsökkentők: reserpin, dopegyt, verapamil.
Allergiás betegségekben használt antihisztaminok.
Gyomorfekély betegségben alkalmazott H2-receptor-blokkolók.
Epilepsziában használt gyógyszerek
Hormonok: ösztrogének, gonodotrop releasing hormon analógok, antiandrogének.
És ez még nem minden........
Részletes endokrin kivizsgálást javaslok, jó egészséget kívánok: