|
Kérdezz-felelek
33 éves nő vagyok,160 cm 50 kg. 2 éve nem esek teherbe, férjemnél minden rendben. 2 inszemináción és már egy sikertelen lombikon vagyunk túl 2 hete.
2 éve inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak az alábbi eredménnyel:
0’ glükóz: 5,8
60’ glükóz:11,7
120’ glükóz: 8,6
0’ inzulin: 11,7
60’ inzulin: 81,7
120’ inzulin:135,6
HOMA:3,02
Azóta Meforalt szedek (reggel és délben 500,este 850),Inofolic-ot napi 2-szer. A ciklusom beállt 27-29 naposra,előtte nem jelentkezett spontán menstruáció sem,mióta elhagytam 3 éve a fogamzásgátlót.
Ezekkel a gyógyszerekkel az 1 hónappal ezelőtti eredményem a következő:
0’ glükóz: 5,0
60’ glükóz:7,1
120’ glükóz: 6,4
0’ inzulin: 7,0
60’ inzulin: 32,3
120’ inzulin: 58,0
HOMA: 1,56
A lombik-program mégsem hozott eredményt. A sportot csak kis mértékben tudom munka mellett az életembe iktatni.
Érdeklődni szeretnék,hogy Ön szerint ez utóbbi eredmény még mindig IR-t igazol?Ha igen,mennyire súlyos? Lehet ez még mindig az oka a meddőségemnek? Ezekkel az eredményekkel érdemes újabb lombikba kezdeni vagy ezeket még „rendezni” kellene előtte?
Előre is köszönöm válaszát!
Tisztelettel:
Andrea
„Nincs nap, hogy ne keresnének fel ezzel a kérdéssel a meddő házaspárok, mivel a kivizsgálásuk során felvetődött a pajzsmirigy betegségének - gyakran egyedül a TSH szint emelkedése, mivel csak ezt nézik - lehetősége. Ilyenkor gyakran azt a választ kapják, hogy amennyiben a TSH szintjük már rendben lesz („1 alatt vagy 1-2 között”), akkor próbálkozzanak a baba vállalásával. Tapasztalatom, hogy ez nem elegendő! Ezt bizonyították a legújabb klinikai megfigyelések is.”
Ismert ugyanis, hogy a pajzsmirigy autoimmun betegsége döntő szerepet játszik a nők meddőségben, a spontán és a mesterséges megtermékenyítések (IVF, ill. ICSI) utáni vetélésekben. A pajzsmirigy komponensei (pajzsmirigy-peroxidáz és a thyroglobulin) elleni autoantitestek (anti-TPO és anti-Thyreoglobulin) bizonyítottan kockázati tényezőt jelentenek a meddőség és a vetélés szempontjából, de ezt eddig csak a csökkent működéssel hozták összefüggésbe. Jóllehet a csökkent pajzsmirigyműködés esetén a tiroxin hormon alkalmazása mérsékli a szülészeti szövődmények kockázatát az autoimmun thyreoiditises nőkben.
Oki kezelést javaslok, jó egészséget kívánok: