|
![]() Oláh BernadettLakberendező, Feng Shui szakértő, kínai asztrológusElérhetőségeim: Honlap: http://dettydesign.hu |
Kérdezz-felelek
Kedves Bernadett Nekem egy roppant nagy gondom akadt, és fogalmam sincs mit kezdjek vele.
20 éves lány vagyok, a barátommal 2 és fél éve vagyunk együtt. Idén mindketten beirtunk egy fő iskolát, ezért kénytelenek voltunk elköltözni az adott városba. A gondom pedig az, hogy egy kicsi egyszobás lakást találtunk, ami tiszta, szép és árban tökéletes, ám az az egy szoba, ami valójában a "hálószoba" pontosan a fürdő szobával szemben van, a két ajtó egymásra néz. Tudtommal pedig ez a legkárosabb dolog egy hálószobára nézve... A lakás tényleg pici, nincs lehetőségem "átköltöztetni" a hálót. Az iskola 5 éves, igy 5-6 évig fogunk itt együtt élni (nagyobb lakásra nem futja), ami azért elég hosszu idő... Létezik erre valamilyen praktika? Nem szeretném, ha a valóban harmonikus kapcsolatunk lassacskán tönkre menne... Tud segiteni? Előre is nagyon köszönöm!
Kedves Kérdező!
Köszönöm kérdését. Valóban, nem a legszerencsésebb elrendezés, hogy a hálószoba ajtaja szemben található a fürdő ajtajával. Feltételezem, hogy a fürdőszoba egyben a wc is, kicsi lakás lévén. És a gond igazán ez.
A hálószobában egy hosszú nap után fel kell töltődni, ki kell pihenni a fáradalmakat. Ha a háló alkalmatlan erre - mert pl. ajtaja szemben van a wc-ével, akkor fáradtan ébredünk, ami a veszekedés kiindulópontja, nem tudunk teljesiteni munkahelyünkön, és előbb utóbb betegek leszünk. Ráadásul a fürdő a feng shui szerint a nő karrier területe, megmutatja, hogy tud a külvilágban érvényesülni. A háló szintén női terület, a nő lelki világát, nőiségének megélését jelképezi. Ha a két terület (két ajtó) egymással szemben helyezkedik el, belső konfliktus alakulhat ki a nőben, ami természetesen megmérgezheti a mindennapokat. Ugyanigy megvizsgálandó, hogy a két helység milyen életterületen helyezkedik el, a belső konfliktus ezek között is fennállhat. Mindenképpen orvosolni szükséges ezt a helyzetet.
Hogyan? Mivel wc-vel van dolgunk, mindenképpen szükséges az ajtó külső részén- magasan középen, hogy a férfi se lássa benne magát -, egy bagua tükröt elhelyezni. Ezt akkor is szükséges, ha nincs vele szemben a hálószoba. Ezzel csökkenthető energetikailag a belső konfliktus. Ha ezt kevésnek gondolják, felhelyezhető még függöny a fürdő ajtó elé. A harmadik praktika egy metszett kristály felhelyezése a két ajtó közé megfelelő magasságba, életterületnek megfelelő szinben. Ez a rossz energiákat szétdarabolja.
A legjobb persze az lenne, ha át lehetne helyezni valamelyik ajtót, de rövid távon ezek a praktikák is megteszik.
Ezen kivül érdemes a fürdőn belül elkülöniteni a két funkciót: wc-t és fürdőt. Pl zuhanyfüggöny elhelyezésével. Ajtaját soha nem szabad kinyitva hagyni, igy szellőztetni, mert a nem tiszta energiák kárositják a többi életterületet.
A hálószobában is törekedni kell a pihentető alvás megteremtésére. Igy nem tanácsolom, hogy működjön itt tv, számitógép, sok növény. Ezek nagyban energetizálnak, nem lehet megfelelően pihenni. Az sem jó, ha itt iroda van berendezve, ha ez elkerülhetetlen, paravánnal, függönnyel különitsük el. Vigyázni kell, hogy fal vágóéle, vagy szúrós növény ne nézzen az ágyra.
Ágy elhelyezésénél legjobb, ha az ajtóval átellenes két hely egyikén áll, ha fejtámlája érintkezik a fallal, 3 oldalról körbejárható, nem áll az ajtó-ablak légvonalában, egy nagy matrac van benne két kisebb helyett, lehetőleg ne legyen ott tükör és még sorolhatnám.
Ha bővebben szeretne erről olvasni, kérdezzen nyugodtan, szivesen válaszolok.
Remélem, kielégitő választ tudtam adni.
Üdvözlettel: