A Nemzeti Filharmonikusok műsorpolitikájának szerves része, hogy a zenekar és a vele szimbiózisban működő kórus kiváló szólisták meghívásával újra és újra zenés színpadi művekkel is kedveskedik közönségének. Különösen izgalmas élményeket kínál a ritkaságok felfedezése.
A huszonhat éves Vincenzo Bellini (1801–1835) kétfelvonásos operája, A kalóz (Il pirata) 1827 októberében, a milánói Scalában került először közönség elé. A cselekmény a XIII. századi Szicíliában játszódik. Gualtiero koholt vádakkal száműzött, majd kalózzá lett gróf. Egykori szerelmese, Imogene arra kényszerül, hogy – börtönbe vetett apját ezzel mentve meg – éppen választottja ellenségéhez, Ernestóhoz menjen feleségül. Ebből az alapkonfliktusból bomlik ki a fordulatos, érzelmekben és indulatokban gazdag drámai cselekmény. Bellini a „szép éneklés”, a bel canto nagymestere, műveinek egyik fő erénye a kivételes dallami gazdagság.
A két főszerepet Kolonits Klára és Paolo Fanale alakítja, Ernesto szólamában Alexey Bogdanchikov lép színpadra. A koncertszerű előadást Dinyés Dániel vezényli.
Imogene Kolonits Klára
Gualtiero Paolo Fanale
Ernesto Alexey Bogdanchikov
Itulbo Tötös Roland
Adele, Imogene szolgálója Busa Gabriella
Goffredo Kovács István
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Vezényel: Dinyés Dániel
A nyitóképen Kolonits Klára és Paolo Fanale, fotó: Éder Vera és Scandro Scalia
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)