A sármos krimihős, William Murdoch az 1890-es évek Torontójában nyomoz. Olyan újításokat vezet be, amelyek akkor radikálisnak számítottak: ujjlenyomat-azonosítást, megfigyelést és közvetett nyomok vizsgálatát. Ezeket igazságügyi és orvostani módszerekkel vegyíti, majd csavaros észjárása mentén igen pontos következtetésekkel jut el a megoldásig. A törvényszéki eljárások során nem csupán a kétkedőket kell meggyőznie, de jócskán számíthat haragosokra is. Őt mindeközben csak egy dolog érdekli: felgöngyölíteni a város legádázabb gyilkosságait. Ebben egy patológusnő és egy közrendőr is aktívan segíti.
Az angol-kanadai krimisorozat az elmúlt 10 évben sok tucat nemzetközi filmes elismerést bezsebelt, Kanadától Szöulon és Vancouveren át a Monte-Carlo Filmfesztiválig. Túl azon, hogy a 21. századi nézőt ámulatba ejtik Murdoch korabeli technológiai felfedezései, a siker további összetevője lehet, hogy többízben foglalkozik fajsúlyos társadalmi kérdésekkel, mint például a diszkriminációval, a vallási hovatartozással és olyan nőjogi felvetésekkel is, mint a választójog vagy az abortusz. Természetesen a közkedveltséghez hozzáadódhat még az a fűszerezés is, amikor valós, széles körben ismert személyek (pl. H. G. Wells, Henry Ford vagy Conan Doyle – aki történetesen Sherlock Holmest álmodta meg anno) tűnnek fel a jelenetekben.
A történeteket az Epic Drama csatorna folyamatosan adja, az augusztus elején rajtoló 5. évad előtt, júl. 21. és 28-án, vasárnap napközben pedig még egyben újranézhető a nemrégiben debütált 4. évad – kétszer több esettel, kétszer több gyanúsítottal és a közel kétszáz epizódot leforgató, duplán sármos Yannick Bissonnal.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)