Amiképpen eddigi életünk folyamán a mindennapjaiban döntöttünk, annak eredményeként tartunk ott, ahol vagyunk. Ez nagyon fontos, jól megragadható kiindulási pont. Vegyük észre ahogyan érezzük magunkat az kedvünkre való-e, örömünket leljük-e a mindennapjainkban? Akinek a válasza igen, annak is javaslom a továbbolvasást.
Kérdések újra és újra előbukkanhatnak, pl.
- Mióta vagyok ilyen boldog?
- Mi okozza bennem ezt a felszabadultságot?
- Mivel tehetem még színesebbé az életemet?
- Hogyan lehetnék még könnyedebb?
- A móka-kacagás gyakori tevékenységem-e?
- Hogyan legyek még motiváltabb?
- Imádom-e eléggé a munkámat? Stb. Stb.
Mi az az egy dolog, amit a leginkább szeretne megváltoztatni most a világon?
Melyik az a megható dallam, szó vagy érzés, amely azt az igazságot csengi, amelyet eddig szinte nélkülözött az életéből? Mire vágyakozhat egy ember? Vannak-e határok, olykor korlátok? Ki miben lehet szakértő, vagy mindez örökre egy beteljesületlen álom marad?
Remélem, mindenkinek van egy titkos naplója, amelyben különleges kincseket jegyzett fel, vagy talán rejteget, amelyet rendszeresen kiegészít, módosít, és egyre csak gyarapítja az átélt élményekkel.
Lapozzunk bele a kis kapcsosba és idézzünk fel belőle néhány tartalékot.
Mitől tudja az ember, hogy a zsúfolt hétköznapi feladatok végzése idején felmerült kérdésben, a helyes cselekedetet választotta-e, amely elhozza számára a várva várt megoldást? Nem elég a jegyzetet elkészíteni, ezt mindennap újra szükséges megtenni, az ember sohasem lehet biztos benne, hogy amit tett, az mindenkinek tetszik-e majd, vagy ha másként döntött volna, akkor hogyan alakul a holnap. Ami izgalmassá teszi a mindennapokat, amikor napzárta után megvizsgáljuk a megélt élményeket, és őszintén megállapítjuk, az történt-e amire számítottunk, amire vágytunk?
Van az ember életében olyan hajnal vagy délután, amikor egyedül elvonulva számot vet saját magával. Egy eltelt év során felgyülemlett érzéseket rendszerezi, átvizsgálja, kitakarít a gondolatai között, mint ünnep előtt a nagyszobában. Van értelme és van eredménye, amikor rend és tisztaság van, mert könnyebb a folytatás. Amikor van módosítani való - azt mindig lehet találni -, ezért érdemes újra tervezni, mert az felfrissíti az egész jövő hetet.
Kassai Lajos:
„Az élet terhei kisebbek, mint amennyit az emberek könnyítésként magukra vesznek”
Kinek akart eredetileg bizonyítani vagy örömet szerezni, amiért lemondott a varázslásról? Aki vezérli az ember életútját akármelyik szülő vagy rokon, egyik tanár vagy egyszerű felnőtt, azok mind csak mellékszereplők az élet nagy színpadán. Amikor felcsattan a taps egy jól sikerült epizód után akkor érdemes megpihenni, hátradőlni, élvezni a sikert. Ez adja az igazi üzemanyagot a további tervezéshez. Mindenki életében van olyan időszak, amikor megtorpanás vagy elbizonytalanító nehézségek bukkannak elő, a titok homályából, és ennek is szükséges helyet szorítani, hogy az erőt, az ötleteket koncentrálva megújuljon, továbblépjen. Extrém helyzetek, furcsaságok lendítik meg legjobban az élet kerekét, ettől senki nem képes, nem is érdemes mentesülni. Az ember végül a saját életének válik szakértőjévé és rendezőjévé.
Kedves Olvasó!
Most arra invitálom, hogy az előzőekben olvasott kérdések mintájára fogalmazzon saját ízlése szerint saját kérdéseket. Azért fontos ez, mert mindenki a saját életének szerkesztője, szervezője, rendezője. Kisgyermekként sokszor eljátssza mindenki a gyönyörű királylányt, a sárkányokkal és ezer veszéllyel megküzdő legkisebb királyfi szerepét, napról-napra új álmokat szőve gyarapodik ereje, tudása és furfangossága. Idézze hát fel a régi terveket, melyek még elevenen élnek, mi lett velük, teljesültek, átalakultak, vagy porosan hevernek egy láthatatlan polcon a kis kamrában?
És most legyen e vers az útmutató segédlet az elkövetkező napokra hetekre.
Aranyosi Ervin: Vidám reggelt!
Vidám reggelt, csodás napot,
feledd a bút, a bánatot.
Mosoly kísérje léptedet,
az élet tőle is szép lehet!
Kísérjen el bárhova mész,
legyél vidám, legyél merész!
Osztogasd szét a jókedvet,
világunkban csinálj rendet!
Mert, ha győz a mosoly, derű,
szebben élni is egyszerű,
Hagyd csak lelked, hadd ragyogjon!
vidámságból ki ne fogyjon.
A kép a szerző saját tulajdona.
Vargyai GyörgyiSpirituális személyiségfejlesztőElérhetőségeim: Telefon: 06-30/982-37-95 E-mail: kiut@alabirintus.hu Honlap: http://www.alabirintus.hu |