SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓDSZABADIDŐRECEPTEKBABANEVEK

Babakötvény: értékálló befektetés, garantált hozam

Családinet [cikkei] - 2018-03-19
 [X]
Megtakarítani, előtakarékoskodni, félretenni, tartalékolni, beosztani, gyűjtögetni.

Ha az embernek céljai, vágyai vannak, családban él, gyermeket nevel, vagy csak tudja, hogy majd egyszer megöregszik és nyugdíjba megy, akkor bizony ezekkel a szavakkal nap, mint nap szembesül. Hallhatja, olvashatja őket, tanulhat róluk, még ha nem is társul hozzájuk feltétlenül pozitív érzés, hiszen lemondással jár. Talán már mindenki tudja, hogy félretenni szükséges, de sokan nem tudják hogyan, miben, és miért pont úgy érdemes megtakarítani.

Sok családnak fontos, hogy gyermeke számára előtakarékoskodjon: ha majd felnő, egyetemre megy, családot alapít, legyen mivel útjára indítani. Létezik egy igen kedvező befektetési lehetőség, mely

  • garantálja a gyermeknek félretett pénz értékállóságát,
  • államilag támogatott,
  • és magas kamatot is biztosít.

Ez a Start-értékpapírszámla és Babakötvény együttes konstrukciója, amely esetén a számlára befizetett pénzösszeg Babakötvény befektetésbe kerül. Az állam 42.500,- Ft induló tőkét ad minden 2005. december 31.* után született gyermeknek a nevére szóló Start-értékpapírszámla megnyitásakor. Értékálló, vagyis inflációkövető állampapírba, Babakötvénybe kerül a számlára befizetett minden forint egészen a gyermek 18 éves koráig. A szülők megtakarításait kiemelkedően magas, 3 százalékos kamatprémiummal honorálja az állam az infláció mértékén felül. Jelenleg a Babakötvény éves kamata 5,4 %, ami más befektetéshez képest kiemelkedően magas. Emellett minden évben a család által befizetett összegek 10 százalékát (max. évi 6 ezer forintot) is jóváírják a gyermek számláján. (A részletekről tájékozódjon a www.allampapir.hu oldalon.)

Start-értékpapírszámla, babakötvény

Számítások szerint, minden évben 3 százalék inflációt feltételezve, havi ötezer forint befizetésével 18 éven keresztül, kb. 2,3 millió forint takarítható meg Babakötvény befektetéssel, ami fedezhet pl. jó pár évnyi tandíjat.

A Start-értékpapírszámla a Magyar Államkincstár országosan 80 elérhető állampapír-forgalmazó ügyfélszolgálatán egyszeri személyes megjelenés alkalmával nyitható a gyermek számára. Előzetes regisztráció és online időpontfoglalás lehetséges a Kincstár honlapján keresztül, ezáltal az ügyintézés gyorsítható. A számlanyitáskor igényelhető webes illetve mobil-applikációs lehetőségekkel kényelmesen, otthonról is intézhetők a befizetések. (A számlanyitás részleteiről tájékozódjon a www.allamkincstar.gov.hu oldalon.)
A számla megnyitásakor az alábbi dokumentumok bemutatása szükséges:

  • a szülő, törvényes képviselő vagy hozzátartozó, illetve a 16. életévet betöltött gyermek személyazonosságának és lakcímének igazolására szolgáló okmányai;
  • a gyermek lakcímkártyája;
  • a gyermek adóazonosító jelét tartalmazó adóigazolvány (amennyiben rendelkezésre áll).

Miért jó a Babakötvény?

  • bármilyen kis összegért lehet venni Babakötvényt, mert alapcímlete 1 forint;
  • a befizetendő összegnek nincs alsó és felső korlátja;
  • bármikor vásárolható, amikor épp rendelkezésre áll megtakarítható összeg;
  • a Babakötvényen elért kamatjövedelem adó- és illetékmentesen felvehető;
  • egyszerű, mivel elég egy állandó havi átutalási megbízás a befizetni szánt összegről és más dolgunk a gyermek nagykorúvá válásáig nincs vele.

Mire használható fel a számlán lévő megtakarítás összege?
A fiatal felnőtt a családja által félretett pénzt és az évek során hozzá adott állami támogatásokat - 18. életévének betöltése napjától – korlátozás nélkül, bármire felhasználhatja.

* 2006. január 1. előtt született gyermek számára is nyitható Start-értékpapírszámla. A részletekről a www.allamkincstar.gov.hu oldalon tájékozódhat.

 

betöltés...
betöltés...

LEGOLVASOTTABB

Itt volt a legmagasabb a ponthatár idén és ezekre a szakokra volt a legnehezebb bejutni

Csütörtök este kihirdették a 2026-os felsőoktatási felvételi ponthatárokat, így több mint 140 ezer jelentkező számára eldőlt, szeptembertől megkezdheti-e egyetemi tanulmányait, és ha igen, melyik intézményben. Idén is akadtak olyan szakok, amelyekre rendkívül magas pontszámmal lehetett csak bekerülni.

Lehet, hogy te is ADHD-s vagy? A felnőttkori ADHD 8 árulkodó jele

Sok szülő akkor kezd el gyanakodni saját ADHD-jára, amikor a gyermekét kivizsgálják, és a tünetek feltűnően ismerősnek tűnnek. Nem véletlenül: az ADHD gyakran halmozódik a családokban, felnőttkorban pedig sokkal kevésbé látványos lehet, mint gyermekkorban.

Szőlő utcai ügy - Bangó Sándor közösségi oldalán megnevezték "Zsolti bácsit", a Fidesz-KDNP büntetőjogi lépeseket tesz

Bangó Sándornak, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakójának TikTok-oldalán kedden hajnalban megjelent egy bejegyzés, amelyben megnevezik, hogy ki "volt az a bizonyos nevezetű Zsolti bácsi". A Fidesz-KDNP kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében rágalomnak nevezte az állítást, és jelezték, megteszik a szükséges büntetőjogi lépéseket.

Öt- és tízéves gyermek vezetett külön jetskit - súlyos fejsérülés lett a vége

A nyári kikapcsolódás pillanatok alatt tragédiába fordulhat - ezt bizonyítja az a dunaharaszti jetskibaleset is, amelyben egy ötéves kisfiú súlyos koponyasérülést szenvedett, miután összeütközött tízéves testvérével. Az ügyben a rendőrség is vizsgálódik, mert a két gyerek önállóan vezette a vízi járműveket, ami a hatályos szabályok szerint nem megengedett.

Elhunyt a 18 éves Kiss Csanád Noel - gyászol a magyar vízilabda

Mély megrendülést váltott ki a magyar sportéletben a hír, hogy mindössze 18 éves korában elhunyt Kiss Csanád Noel, a KSI SE tehetséges vízilabdázója. A fiatal sportoló a korosztályos válogatott tagja volt, az elmúlt szezonban pedig már az OB I-ben is bemutatkozhatott. A család arra kér mindenkit, hogy tartsák tiszteletben gyászukat, és mellőzzék a találgatásokat a tragédia okával kapcsolatban.

© 2004-2026 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja