SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Megszökött két ovis egy budapesti óvodából

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-09-14
A pesterzsébeti Gézengúz óvodából szökött meg két óvodás kisfiú, egyszerűen hazasétáltak. Villamos és autó is jár azon az útszakaszon, ahol mentek. A szülők nagyon felháborodtak és a polgármester szerint is elfogadhatatlan, ami történt.

/Kiemelt képünk illusztráció/

Betörőnek hitték a saját kisfiukat, aki ovistársával együtt hazament az óvodából

Két óvodás kisfiú kiszökött a 20. kerületi Gézengúz óvodából és egyszerűen hazasétáltal. A szinte hihetetlen esetről az ATV Híradó számolt be. 

A gyerekek olyan útszakaszon mentek, ahol villamosok és autók is jártak, de szerencsére épségben hazaértek. 

Az egyik gyerek családja azt mondta a Híradónak, hogy először azt hitték, betörő van az otthonukban, és azonnal értesítették a rendőrséget. Később kiderült, hogy a kisfiuk jött haza az ovistársával. A család azt is elárulta, hogy a rendőrség nem az óvodától, hanem tőlük értesült a szökésről. 

Szabados Ákos, XX. kerületi polgármester osztozik a szülők felháborodásában és így nyilatkozott: 

"Negyed óra-fél óra intervallum amíg nem vették észre hogy a két gyermek hiányzik, sajnos. Ezt követően sem abban a sorrendben tették meg a megfelelő lépéseket, ami elvárható lett volna, hanem ők maguk kis brigádokat szervezve kezdték a környéket bejárni ahelyett, hogy rögtön lejelentették volna"

Azt is hozzátette, hogy a gyerekek a kerítés közelében lévő fára másztak fel, és onnan jutottak át a szomszédos bölcsőde udvarára, ahonnan aztán folytatták útjukat. 

A polgármester szerint az eset azt is bizonyítja, hogy az intézmények szabályzata nem megfelelő az ilyen krízishelyzetekre vonatkozóan, és azokat meg kell változtatni.
 

Lehetővé tették, hogy szakképzetlenek, azaz pedagógiai asszisztensek és dajkák is vigyázhassanak a gyerekekre

A pesterzsébeti Fidesz vezetője azt szorgalmazza, hogy a kerületben minden óvodát nézzenek át az esetleges szökési lehetőségeket illetően, és javítsák ki a hibákat, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő. Buc-Horváth Gabriella továbbá szeretne tisztán látni az ügyben: 

"Nekem nem állnak össze az időpontok azzal se, hogy a szülő mit írt, azzal sem, hogy az óvoda dolgozói mit írtak".

Hozzátette: 

"Egy beszoktatási időről beszélek és a legnagyobb kérdőjel számomra az, hogy hogy volt egyedül egy pedagógiai asszisztens az udvaron, amikor a beszoktatási időben mindenki a gyerekekkel szokott lenni".

Az óvodapedagógiai egyesület elnöke az ATV Híradónak azt mondta, hogy a korábbi törvény értelmében még óvodapedagógusnak kellett lennie a gyerekekkel. 

"Felülírták a köznevelési törvénynek ezt a passzusát és lehetővé tették, hogy szakképzetlenek, azaz pedagógiai asszisztensek és dajkák is lehessenek a gyerekekkel"

-  magyarázta Fábián Katalin.

Szabados Ákos polgármester rendkívüli testületi ülést hívott össze csütörtökre. 

Indexkép: Dayron Villaverde képe a Pixabay-en

LEGOLVASOTTABB

Még ma vidd orvoshoz, ha ilyen tünetei vannak - egyre gyakoribb a betegség Magyarországon

A gyerekkori cukorbetegség nem játék, és sajnos egyre több gyermeket érint Magyarországon is. Milyen élete lesz a gyereknek? Hogyan lehet jól kezelni? Elfogadják majd a társai? Ezek a kérdések ijesztőnek tűnhetnek, de vannak gyakorlati, megnyugtató megoldások, amelyek segítenek a családnak és a gyermeknek eligazodni a diabétesz útvesztőjében.

Egyre több gyereket érint a magas vérnyomás - ez áll a háttérben

Az elmúlt húsz évben a magas vérnyomás előfordulása a fiatalok körében szinte megduplázódott. Ez már nem csupán statisztika, hanem figyelmeztetés, hiszen a korán jelentkező vérnyomásproblémák hosszú távon szív- és érrendszeri betegségekhez vezethetnek.

Rejtett válság: ezért kerülnek padlóra a kisgyermekes anyák Magyarországon

Pénzügyi hullámvasúton utaznak a magyar édesanyák: a CSED alatt még úgy tűnik, minden rendben, ám a GYES-korszakba lépve szembesülnek rendszer hiányosságaival. Rugalmas munkahelyek alig vannak, a fizetések bezuhannak, és a legtöbb anya magára marad a túlélési zsonglőrködéssel.

Anyai és apai nagyszülők: Miért más a gyerekek kapcsolata velük?

Aki figyelmesen nézi a családi összejöveteleket, az hamar észreveheti: a gyerekek valahogy mindig az anyai nagymamához húznak. Ott bújnak hozzá, nála akarnak ülni ebédnél, őt keresik, ha valami baj van. Az apai nagyszülők persze ugyanúgy szeretik az unokákat, mégis gyakran más a dinamika. De miért van ez így?

Egyszerű hátfájásnak gondolta az anyuka, amíg rá nem jött: 3. stádiumú rák volt

Amikor Courtney Liniewski hátfájásra panaszkodott, azt hitte, túl sokat ül az íróasztalánál. 34 évesen, két kisgyerek anyukájaként, krízistanácsadóként dolgozott egy pszichiátriai kórházban Milwaukee mellett - észre sem vette, hogy valami sokkal komolyabb dolog zajlik a testében. És ami a legfélelmetesebb: a tünetek olyan hétköznapiak voltak, hogy bármelyikünk figyelmen kívül hagyhatja őket.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja