|
Kérdezz-felelek
Harmincöt éves kismama vagyok. 5 éve diagnosztizáltak pajzsmirigy alultermelést. Azóta subtitotiuos kezelésben részesülők. 2 éve találtak egy göböt a pajzsmirigyemben, ami most a szülés után 3 hónappal szinte napok alatt tapinthatóvá és láthatóvá nőtt. Bizonytalan és ismeretlen viselkedésű daganatot állapítottak meg, amivel a jövőheten műtenek. Ezenkívül jobb oldali extracapsularis total, baloldali neartotal resectio a terv.
Felvetődött follicularis neoplasia lehetősége. Igazolt lynfhocitás thireoditis subtitucios kezelésben részesülök.
A kérdésem az lenne, hogy az autoimmun betegség miatt szoptathatom-e a 4 hónapos babámat a műtét után, vagy ez újra a betegség fel lángolásához vezetne.
Előre is köszönöm válaszát, nagyon tanácstalan vagyok.
Tisztelettel: Bernát Enikő
Köszönöm bizalmát és kérését. A helyzet nem egyértelmű, ugyanis a gyulladás esetén a műtét megfontolandó, amennyiben pedig daganat áll fenn, akkor a további lehetőség a műtét utáni szövettantól függ.
A műtét után nagy valószínüséggel szoptathat, de ez valóban attól is függ, hogy milyen utókezelésre lesz szükség.
Jó egészséget kívánok, tisztelettel: