|
Kérdezz-felelek
Pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam 2 hónapja. A TSH érték beállítása folyamatban van, 25 mikrogramm Thyrexet szedek.Ezzel kapcsolatosan szeretném kérdezni, hogy mennyire gyakran fordul elő fülzúgás a gyógyszerszedés során, mert 2 hete folyamatosan zúg a bal fülem és éjszakánként eléggé idegesít.A dózist várhatóan emelik és nem tudom mire számítsak.
Várjak türelemmel, hogy majd elmúlik, vagy talán lehet váltani más készítményre?
Emellett nagyon aluszékony és fáradt lettem, szerintem a vérnyomásom is alacsony. Szeretnék elkezdeni újra mozogni (futás, kerékpár, torna), de több helyen azt olvastam, hogy a kezelés kezdete nem a legmegfelelőbb időpont az aktív(abb)sport megkezdésére. Bár nagyon nem szeretnék így vegetálni, igyekszem türelmes lenni és reménykedem a mielőbbi sikeres beállításban, hogy újra próbálkozhassunk a babaprojekttel (már volt egy vetélésem).
Végül a szelén tabletta szedéssel kapcsolatban kérdezném, hogy a Béres Vital Szelént, amit az Ön véleménye alapján is el kezdtem szedni, lehet-e folyamatosan szedni vagy néha szünetet kell tartani?
Válaszait előre is nagyon köszönöm és szép napot kívánok.
Üdvözlettel: Pné Márta
1. Thyrexet én nem javasoltam, ezért a mellékhatásokat a felíró orvostól kellene megtudakolnia.
2. A szelén csak megfelelő vérszint kontroll mellett szedhető!
Üdvözlettel: