|
Kérdezz-felelek
A Doktor úr hashimotoval kezelt kismamája vagyok, most 14 hetes várandós. 13mcg Syntroxine-t szedek a terhesség eleje óta -előtte nem volt szükség rá-, és az előírt kiegészítőket. Laborvizsgálatok során nézték többször a pajzsmirigy értékeim, legutóbb múlt héten. Eddig 1,5 körüli TSH állt be, most az utolsó leleten TSH 0,6, t4 17, t3 4,8.
Egész mostanáig nem kísérte hányás a terhességem, 2 hete azonban pár napra kórházba kerültem vészes hányással, ami a semmiből jött. azóta alig bírok enni és sokszor az a kevés sem marad meg bennem, naponta többször is hányok.
Mivel ez a 14. héten jelentkezett, felmerült bennem, hogy a pajzsmirigy nem okozhatja-e? Mert alap esetben mostanra kéne múlnia az ilyen tüneteknek, nem előjönni.
Köszönöm válaszát előre is!
Üdvözlettel: Anna
Remélem ez csak átmeneti jelenség és fokozatosan megszűnik. Terehhségéi oxémiát kizárták?...
A panaszai miatt MagneB6-t javaslok.
Ha panaszai nem csökkenek, akkor soron kívüli vizsgálatot javaslok.
Jó egészséget kívánva, kontrollra várom,
tisztelettel: