|
Kérdezz-felelek
7 éves kisfiam laborvizsgálatát kértem a gyermekorvosunktól, mivel nagyon sápadt, a korábbiaktól eltérően gyakrabban volt beteg (többször hazaküldték az iskolából mert fejfájásra panaszkodott, illetve legutóbb a skarlátot kapta el.) Korábban kellett már neki vaspótlás. Laboreredményeiben 3 db megcsillagozott tétel található:
Transzferrin szaturáció: 14% (16-45); MCV: 79,4 fl (80-99); MCH: 26,4 pg (27-31). Tapasztalt gyermekorvosunk szerint ezzel a laboreredménnyel semmi további teendő nincs, ugyanakkor az általam felkeresett honlapok alapján a szervezet vastartalékai kimerülőben vannak. Szeretném kikérni az Ön tanácsát, hogy kapjon-e esetleg valami fajta vaskészítményt, és ha igen, milyet javasolna ami nem vényköteles.
Válaszát előre is köszönöm!
Mivel csak a "megcsillagozott" eredményeket közölte, így egyértelműen nem lehet állást foglalni. Amennyiben a vörösvértest szám, a hemoglobin és a hematokrit érték is a normál tartományon belül, de az alsó határ közelében van, akkor jogos egy kis mennyiségű vas pótlása. Erre alkalmas lehet bármelyik vas tartalmú gyermek vitamin. Ebben kérje a patikus segítségét.
Üdvözlettel: