SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tizennégy év fegyházra ítélte a kislányát megerőszakoló apát a Budapest Környéki Törvényszék

Családinet [cikkei] - 2017-12-01
Tizennégy év fegyházra ítélte a saját kislányát rendszeresen megerőszakoló apát a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében. A 13 és fél éves kislánynak gyermeke született az apjától.

A Pest megyében élő szülőknek két közös gyermekük volt. Az 1995-ben született nagyobbik gyerek egy külön házrészben lakott, az anya pedig este járt dolgozni. Az apa ezt kihasználva a 2000-ben született kisebbik gyermekének 2014-től rendszeresen gyógyszert adott, ha ellenkezett, kényszerítette a tabletták bevételére, és amikor elaludt, vagy elájult, közösült magatehetetlen, védekezésre képtelen kislányával. Emiatt 2014 decemberében a 13 és fél éves sértettnek gyermeke született a saját apjától.

A kislány terhességét osztályfőnöke vette észre az iskolában akkor, amikor már nem lehetett azt megszakítani. Miután kiderült a terhesség, az apa arra vette rá a sértettet, hogy tegyen feljelentést egy ismeretlen ellen, később pedig módosítsa a vallomását úgy, hogy a szexuális kapcsolat közös beleegyezéssel jött létre. A kislány ezért tett a nyomozás kezdetén hamis tanúvallomást.

Az anya, a büntetőper másodrendű vádlottja, amikor értesült kislánya terhességéről, számon kérte élettársán, hogy lehet-e ő a születendő gyermek apja, ám ezt végül nem tisztázta.

A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítéletével az apát hozzátartozója, nevelése, felügyelete és gondozása alatt álló, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére, folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak miatt 14 év fegyházra, az anyát pedig kiskorú veszélyeztetése miatt három és fél év börtönre ítélte. Továbbá a bíróság megszüntette mindkét vádlott szülői felügyeleti jogát és meghosszabbította előzetes letartóztatásukat.

Forrás: MTI
Fotó: succo / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Ha egyszer demenciám lesz - egy megrendítő kívánságlista, amit minden családnak látnia kell

Egy Facebookon terjedő lista őszintén, szívszorítóan és mégis reménykeltően fogalmazza meg, mit kérne egy demenciával élő ember a szeretteitől. Olyan sorok ezek, amelyek segítenek jobban megérteni, hogyan maradhat meg a méltóság, a szeretet és a kapcsolat akkor is, ha az emlékek lassan elhalványulnak. Oszd meg, hogy minél több családhoz eljusson.

Súlyos mérgezést okozhat - egyre több kamasz használ ilyet

Bár tüdőrákot nem, de gyors nikotinmérgezést okozhat a snüssz. Egyre többen használják, miközben a rövid- és hosszú távú veszélyek sokak előtt ismeretlenek.

Egy ötéves kislány dobta ki újszülött testvérét az ablakon - a baba életét vesztette

Megrázó tragédia történt Oroszországban – egy háromhetes kisbaba kizuhant egy negyedik emeleti ablakból, miközben otthon volt az ötéves nővérével. A hatóságok vizsgálják, hogy szülői felelőtlenség, baleset vagy féltékenység vezetett a végzetes eseményhez.

Visszatért a rettegett gyerekbetegség, és most a legkisebbeket fenyegeti

Újra felütötte a fejét Magyarországon a szamárköhögés: a betegség fuldokló, görcsös köhögési rohamokkal, sőt, akár az ajkak elszíneződésével is járhat. A fertőzés főként a csecsemők és kisgyermekek körében terjed, az elmúlt évben 365 beteg szorult kórházi kezelésre, és több mint százan életüket vesztették a kór következtében. A háziorvosok arra figyelmeztetnek, hogy akik kisbabák közelébe készülnek, feltétlenül oltassák be magukat.

Egy sima megfázásnak hitték – kórház lett a vége a babánál: itt az RSV

Az RSV gyorsan és könnyen terjed, eleinte enyhének tűnő tünetekkel jelentkezik, ám néhány nap alatt súlyos légzési nehézségekhez, tüdőgyulladáshoz vagy akár bronchiolitishez is vezethet - és gyakran pont akkor súlyosbodik, amikor a szülő már megnyugodna, hogy "csak egy kis nátha volt"

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja