|
Kérdezz-felelek
2014.dec-ig GYED-en vagyok.2015.május hónapra várom a következő gyermekemet.
2013.március óta cég ahol dolgoztam felszámolás alatt áll. Ez év júliusában a Kft.megszünt.
Kiderült,hogy a jogviszonyom a felszámolás kezdeti napjával megszünt.A Gyed igénylés később történt ez akkor nem okozott gondot.
A 2.gyerkőc már GYES-be születne.A férjem vállalkozásába bejelentene.A kérdés elég lesz e 180 nap bejelentés,hogy ismét maximum gyedet kapjak.
Esetleg táppénzre is elmehetnék,de mikortól.
Az én esetemben a szülést(2015.05)megelőző két évben mi számít biztosítási időnek,a pillanatni GYed vagy csak az új biztosítási 180 nap jogviszonyom.
Köszönettel!
A 180-as szám semmilyen szempontból nem érdekes Neked. Hogy mennyi az a szám, amin minden múlik - és egyáltalán lehet-e ilyen számról beszélni, mert van-e még annyi időd hátra szülésig, ahány napra szükséged lenne - az attól függ, hogy mikori dátummal szűnt meg a munkaviszonyod.
Felszámolás, végelszámolás alá került céggel folyamamatosan tartani kell a kapcsolatot, muszáj, hogy tudjanak Rólad és arról is, hogy tisztában vagy vele, mi az, ami jár. Ez itt most a jogutód nélüli megszűnés napjáig tartó munkaviszony, végkielégítés, felmondási időre járó bér és szabadságmegváltás. Ha ezeket nem fizetik maguktól - erre ott a Bérgarancia Alap, ami biztosítja a fedezetet - , akkor egy perrel meg lehet akasztani a felszámolás befejezését.
Gyere vissza a dátummal és nézd meg, hogy mit látsz az ügyfélkapu TAJ szolgáltatásoknál a biztosítási jogviszonyoknál, illetve az is érdekes lesz, hogy hol a tb kiskönyved és mi van benne.