Kérdezz-felelek
Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Jó napot! Remélem tud nekem valamilyen tanácsot adni. 2008ban szültem amit közöltem az Apehkal is.Mivel magam után fizettem a TB-et. Míg Gyesen voltam folyamatosan kiszámlászták a Gyes alatti időszakra,hogy nem fizetem a TB-et. 2012- en bementem az illetékes Apehba,hogy tisztázzam,hogy akkori időszakban Gyesen voltam.Ezt el is törölték,de azóta rám szált a Nav és folyamatosan leveleket kaptam tőlük. Ismét meglátogattam az illetékes kirendeltséget,hogy segítsen,mert tartozásom van és ezt egy összegben nem tudom kifizetni.Azt tanácsolta a hölgy írjak méltányossági kérelmet.Ezt meg is tettem. Sokszor kitöltöttem azt a papírt amiket kikűldtek. A vége az lett,hogy elutasították a kérelmemet amit nem tudom miért tettek. Munka helyem nincs amit kapok az csak családi pótlék ami 12.200forint. Párom dolgozik havi szinten kb: 75-80ezret ha kap ebből van fizetve az albérlet és a rezsi ami a méltányossági kérelembe is belekerült. Azóta sajnos tehetetlen vagyok és nem tudom fizetni havonta a TB-et,mert nehézkes azt az összeget kiadni.Azóta meg gyűlt az adóságom. Mit tudok tenni?Mert egy összegben tényleg nem tudom kifizetni és szeretnék TB-t.Mielöbb várom válaszát.Köszönöm
A méltányosságból történő adómérséklésről (elengedésről) határozatban döntenek. Annak mindig van indoklása, amiből ki kell derülnie, hogy mi volt a probléma. Akárhányszor megpróbálhatod, nincs illeték vagy bármilyen fizetnivaló, csak macerás azt a sokmindent összeszedni, ami kell hozzá. Nincs kizárva, hogy később sikerül, láttam én már ennél magasabb jövedelem mellett is tartozást elengedni.
Ha 102.600 Ft alatt van az összjövedelem (nettó bér+családi pótlék), akkor az önkormányzatnál kérheted, hogy állapíták meg az egészségügyi szolgáltatsára jogosultságodat és akkor 1 évig nem kell fizetni.
Akár rendezve van a jogosultságod, akár nem, az egészségügyi ellátás jár és a tartozás miatt nem lehet miatta pénzt kérni. A NAV majd behajtja, ha tudja. Felteszem, amióta lejárt a gyes és újra fizetni kéne, azóta többször voltál orvosnál és tapasztalhattad Te is, hogy a gyakorlatban nincs ebből semmi gond. Az orvosnál zöld a lámpa akkor, ha be vagy jelentkezve a fizetési kötelezettség alá, hogy ezt éppen fizeted-e vagy sem, az a lámpa színét nem befolyásolja, az már behajtási és nem egészségbiztosítási kérdés.
Szakbarbár
2014. 06. 18. 08:16
Olvasói értékelés:
nincs még értékelés