|
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
A terhesség bejelentése a 2. gyermek megszületésénél is a 3. hónap után kötelező? A gyedem november végén lejár, a kistesó márciusban születne, és a munkahelyemen aktív álományba szeretnék kerülni,hogy ki tudjam venni a felgyülemlett szabadságomat, és táppénzre tudjak menni a baba születéséig. (ne a 28 ezer ft-os gyes járjon).
A munkáltató ebben az esetben tehet olyan lépéseket, hogy nem vesz vissza állományba?A visszatérési szándékom bejelentésekor feltétlenül közölnöm kell, hogy babát várok újból?
Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel
Kriszta
Július 1-től a terhesség csak akkor felmondási tilalom, ha a munkáltató tud róla, úgyhogy veszélyes nem bejelenteni, mert a munkaviszony múlhat rajta és megeshet, hogy a szabadság 2. napján a postás viszi a felmondást, amit így jogszerűen közölt a munkáltató. Ha közlöd, hogy terhes vagy és egyelőre nem mennél táppénzre, mert nincs semmi gond, akkor a gyed után a munkáltatónak pont az a kötelezettsége, amit Te is szeretnél: kiadja a szabit, hiszen keresőképes dolgozónak ki lehet és a babázás után ki is kell adni.