|
Szakbarbár
TB szakértő
TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője. Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!
|
A kérdések száma ma már meghaladta a napi limitet!
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakérő!
Az alábbi kérdésekben szeretnék segítséget kérni!
2002 óta folyamatosan dolgozom, 2009 júniusig a bruttó fizetésem 100000Ft júliustól 200000Ft a mai napig is.
Szülés várható időponta 2010 november.
Kérdéseim az alábbiak lennének:
1. Mekkora összegű tgyásra számíthatok?
2. Ha táppénzre mennék a szülésig mekkora összeget fogok kapni?
3. A tartós táppénz befolyásolja e a tgyás összegét?
4. Mennyi gyest fogok kapni?
Várom válaszát
Köszönettel
Viktória
A 2009-ben induló táppénz és tgyás alapja a 2009-es 150.000-es átlag. Ebből adójóváírással - amit nyugodtan kérhetsz idén egész évben - nettó 85.000 körüli táppénz és 97.000 körüli tgyás lesz. A táppénz - a Te béreddel, ezekkel a dátumokkal - egyáltalán semmit nem befolyásol.
A 2011-ben induló gyed alapja a a 2010-es átlag, ebből bőven maximális gyeded lesz. Idén ez nettó 86.000 Ft adójóváírással, jövőre várhatóan párezerrel több.
Szakbarbár
2010. 04. 21. 21:16
Olvasói értékelés:
nincs még értékelés