Dr. Harsányi Edit

Dr. Harsányi Edit

Háziorvos szakorvos, talpmasszőr, addiktológus fülakkupunktőr, fitoterápeuta, Schüssler terapeuta
Elérhetőségem:
Honlap: http://www.drhem.eoldal.hu/

← Összes kérdés

Olvasói kérdés
Kedves Doktornő!
Évek óta fennálló emésztési panaszaim vannak. (hasmenés) Sajnos ez már kihat a munkámra is, mivel nehezen tudom megoldani a WC-re járást. (gyerekekkel foglalkozom). A tünetek enyhítésére rendszeresen szedek Immodiumot és görcsoldót. Szeretném megtudni, hogy várható-e valamilyen következmény ezeknek a gyógyszereknek a hosszútávú szedése miatt.
Sajnos nem igazán tudok rájönni, mi okozhatja ezeket a napi kellemetlen tüneteket. Fogyni nem fogytam, de enni napközben nem igazán merek a panaszok miatt, inkább otthon, ahol biztonságban érzem magam.
Köszönöm válaszát Zsuzsa
Szakértői válasz
Kedves Zsuzsa!

Valószínű, hogy irritabilis bél szindrómája van. Ez elsősorban diétával és van akinél nyugtatóval rendezhető.
A diéta nehezebb a mindennapokban, de célravezetőbb hosszú távon.

A gyógyszerek hosszútávú szedése, azaz 1 hét után!!! már mindenképp elváltozást okoz, a bél nyálkahártya vastagságban, a bélflórában stb. Idővel egyéb panaszokat is okozva.

Annak oka van, hogy miért megy a hasa. Amíg azt nem rendezi, vissza fog jönni. A diétával rengeteget enyhíthet a tüneteken. Ez a makrovegetáriánus ételkészítés, ami viszont konyhatechnikai változást is hoz, tehát tanulni kell. De működik, mert már több ezren elsajátították.
Itt kap hozzá segítségeet:makrobio.hu/
Remélem tudtam segíteni!
Üdvözlettel:
Dr. Harsányi Edit2014. 11. 07. 10:055 / 5 olvasói értékelés

Kérdeznél a szakértőtől?

Tedd fel kérdésedet – a szakértőnk igyekszik válaszolni.

Fontos: A CsaládiNet cikkei tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik az orvosi, jogi vagy más szakértői tanácsadást.