Janikovszky Éva meseíró pályázat
Családinet [cikkei] - 2018-04-05
Május 2-ig lehet jelentkezni a 14-ik alkalommal meghirdetett Janikovszky Éva meseíró pályázatra - közölte a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSZEK) az MTI-vel kedden.
A közlemény szerint a pályázók három korcsoportban (7-9 évesek, 10-13 évesek, 14-16 évesek) indulhatnak. Minden pályázó csak egy, nyomtatásban még meg nem jelent írással indulhat. Tematikai megkötés nincs, a terjedelmi korlát legfeljebb öt oldal.
Pályázni magyarországi és határon túli településekről is lehet, a pályaműveket május 2-ig várják elektronikus formában a janikovszky@fszek.hu címen. A FSZEK és a Móra Kiadó közös pályázatának ünnepélyes eredményhirdetése június 1-jén, pénteken lesz.
A 2018-as Janikovszky Éva meseíró pályázatot a fővárosi önkormányzat támogatja, fővédnöke Szalay-Bobrovniczky Alexandra humán főpolgármester-helyettes.
Forrás: MTI
Indexkép: pixabay - Clker-Free-Vector-Images
LEGOLVASOTTABB
Kalkulátorok kismamáknak és szülőknek
Terhességi, ovulációs, BMI és babaméret kalkulátorok egy helyen. Néhány adat megadásával azonnal megkapod a választ.
12 étel, amit SOHA ne adj a babának (tiltólista 1 éves kor alatt)
1 éves kor alatt a babának szigorúan tilos mézet, hozzáadott sót és cukrot, tehéntejet (italként), nyers húsokat és tojást, valamint fulladásveszélyes ételeket (egész dió, szőlő, popcorn) adni.
"Ez társadalmilag káros és veszélyes" - Dr. Novák Hunor nyíltan szembemegy politikus rokonai oltásellenes nézeteivel
Sokan ismeritek és olvastátok nálunk is Dr. Novák Hunor cikkeit, aki most egy rendkívül nehéz és személyes témában szólalt meg. Nyílt levélben határolódott el testvére, Novák Előd és sógornője, Dúró Dóra oltásokkal kapcsolatos, általa tudománytalannak és veszélyesnek tartott tevékenységétől.
Szívdobogás, pánik, fulladás 50 felett - szívbeteg vagyok, vagy a hormonjaim?
Ott ülsz a kanapén, tévét nézel, és hirtelen elkezd verni a szíved. Levegőt kapkodsz, pánikba esel. "Szívinfarktus?" - villant át az agyadon. Rohansz a kórházba, EKG, vérvétel, szívultrahang. Az eredmény: minden rendben. "De akkor mi ez?" - kérdezed az orvostól. "Lehet, hogy stressz" - jön a válasz. De te tudod, hogy ez nem stressz. Ez valami más.
Gyerek hiszti kezelése: okok, megelőzés és bevált megoldások szülőknek
Miért hisztizik a gyerek, és mit tehetsz szülőként? Okok, életkori sajátosságok, megelőzés, bevált módszerek és figyelmeztető jelek egy helyen.












betöltés...