Mesefilmek bezártság idejére: Vili a veréb (teljes videó)
Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-03-26
Amíg tart a járvány miatti bezártság, pár naponta egy-egy olyan kedves mesefilmet ajánlunk, amely gyereknek és felnőttnek egyaránt segít egy kis időre elűzni a nyomasztó gondolatokat.
A 12 éves Vili rossz gyerek: betegséget színlelve otthon marad, és azzal szórakozik, hogy légpuskával lövi a verebeket az ablakból. Élete azonban hatalmasat fordul, amikor egy tündér büntetésből őt is verébbé változtatja. Nepp József rajzfilmje, fülbemászó dalbetétekkel.
Kapcsolódó cikkeink:
- Fatsina Linda: Karantén vers
- Mozizzatok otthonról! 90 ingyen elérhető mese és filmklasszikus
- A legjobb mémek a koronavírus idején
Kép: Pel Gy/youtube
LEGOLVASOTTABB
Súlyos mérgezést okozhat - egyre több kamasz használ ilyet
Bár tüdőrákot nem, de gyors nikotinmérgezést okozhat a snüssz. Egyre többen használják, miközben a rövid- és hosszú távú veszélyek sokak előtt ismeretlenek.
Visszatért a rettegett gyerekbetegség, és most a legkisebbeket fenyegeti
Újra felütötte a fejét Magyarországon a szamárköhögés: a betegség fuldokló, görcsös köhögési rohamokkal, sőt, akár az ajkak elszíneződésével is járhat. A fertőzés főként a csecsemők és kisgyermekek körében terjed, az elmúlt évben 365 beteg szorult kórházi kezelésre, és több mint százan életüket vesztették a kór következtében. A háziorvosok arra figyelmeztetnek, hogy akik kisbabák közelébe készülnek, feltétlenül oltassák be magukat.
5 mondat, amit minden fiúnak hallania kell a szüleitől: így lesz belőle empatikus és magabiztos férfi
Minden szülő azt szeretné, hogy gyermeke bátor, önazonos és kiegyensúlyozott felnőtté váljon — ám a fiúgyermekek nevelésében is sok beidegződés él, amelyek az érzések elfojtását, a teljesítménykényszert vagy a hibák kerülését erősítik. Pedig a fiúk is vágyják, hogy megértsék, szerethetőek önmagukért, nem csak az eredményeikért vagy erősségükért. Ezek a szülői mondatok idővel belső hanggá válnak, és meghatározhatják, hogyan látják önmagukat egész életük során.
Szebben és hamarabb kezd beszélni a gyerek, ha ezzel játszik
Fillérekbe kerül, mégis csodákra képes a beszédtanulásban.
Autizmus-szerű tünetek az óvodásoknál: A korlátlan kütyüzés veszélyei
"A mai óvodáskorúak nem tudnak olyan nyelvi szinten teljesíteni, mint az 5 évvel ezelőtti óvodások" - figyelmeztet egy friss magyar kutatás. A szakemberek szerint már bölcsődés korban kütyüznek a gyerekek, és ezt súlyos fejlődési problémák követik. De visszafordítható-e a folyamat? Mikortól kell aggódni?













Családinet hozzászólások: