SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Segítség, itthon az egész család! - túlélési tippek hosszú hétköznapokra

Családinet [cikkei] - 2022-10-04
 [X]

Bár idén a gyerekek őszi szünet közbeni szórakoztatásáról nem kell gondoskodnunk, a szünet helyett itt van a nyakunkon az ovis-sulis betegségek főszezonja! A járványhelyzet óta igyekszünk kicsit jobban odafigyelni az egészségünkre és a fertőzések elkerülésére, ezért gyakran landol otthon a gyerkőc egy néhány éve még észre sem vett orrfolyással vagy diszkrét köhécseléssel.
Segítség, itthon az egész család! - túlélési tippek hosszú hétköznapokra

Ezzel egészségügyi szempontból nincs is semmi probléma, de pontosan tudjuk, milyen idegőrlő tud lenni, ha egy hét betegeskedés és három nap ovi után máris újra hazaküldik az orrát törölgető csemeténket. A home office egyre népszerűbbé válásával szerencsére nem kell egy évtizednyi szabadságot kikönyörögnünk az őszi betegségek megjelenésekor.

Azonban a közösségben még tüneteket produkáló gyermekünknek a lakásba lépve általában kutya baja, vagy legalábbis a taknyosság mellett is bőven marad energiája a ház szétszedéséhez. De hogyan lehet egyszerre helytállni szülőként és munkavállalóként, miközben a pénzügyi prezentációnk hátterében két unatkozó lurkó püföli egymást?

Könnyű biztosan nem lesz az egy fedél alatt töltött munkaidő, de az alábbi tippjeink segítségével kompromisszumos megoldást találhatunk a munka-család tengely kiegyensúlyozására!

Alakítsunk ki speciális napi rutint az együtt töltött hétköznapokra!

Ne hagyjuk, hogy csak sodorjon minket az ár! A megszokott napi rutint alakítsuk át a családi home office üzemmódnak megfelelően. Az öltözködéssel, oviba, suliba közlekedéssel töltött időt most fordíthatjuk nyugodt, ráérősebb családi reggelizésre, játékra.

Legyenek mindenki számára tiszták a munkaidő kezdete utáni szabályok: meetingek alatt mit csinálnak a gyerekek, mikor étkezünk, mikor van lehetőség közös programra. Ha mindkét szülő otthonról dolgozik, mindenképpen osszák fel a gyerekek szórakoztatásával töltendő időt!

Foglaljuk le a gyerkőcöket fejlesztő játékokkal!

Ha a testvérek szerencsésen elkapták egymás nyavalyáit, buzdítsuk őket közös társasozásra, kirakózásra, legózásra! A tesóidő a kapcsolatuknak is jót fog tenni, játék közben pedig a memóriájukat, logikai készségeiket, finommotorikájukat is karban tarthatjuk. Építőjátékokkal, mesekönyvekkel egy egyedüli kis beteg is lefoglalhatja magát.

Legyünk megengedőbbek a képernyőidővel!

A csapból is az folyik (és nem véletlenül), hogy a mai gyerekek egészségtelenül sok digitális ingerrel találkoznak. Valóban fontos, hogy békeidőben minimalizáljuk a képernyő előtt töltött idejüket, de van az az ügyfél meeting, ami közben egyszerűen nem tudunk a rajtunk csüngő csemeténkkel foglalkozni.

Ilyenkor összeszorított fogakkal ugyan, de nyugodtan indítsuk el a kedvenc rajzfilmjét, vagy jelentsük be, hogy itt az ideje egy Harry Potter-maratonnak!

Éljen a kaja kiszállítás, a dolgozó anyák megmentője!

Akad, aki két munkahely és két otthon dorbézoló gyerek mellett is maga süti a család kenyerét, de ha ez nem a mi asztalunk, ne aggódjunk, az ebéd menü rendelés nem ördögtől való találmány!

étel kiszállítás

Az étel kiszállítás rengeteg időt és energiát levesz a vállunkról, hiszen nem csak a főzést, hanem a menütervezést és a bevásárlást is megúszhatjuk. Ráadásul, a mai élelmiszerárak mellett az étel szállítás alig kerül többe, mintha magunk görnyednénk órákat a fazék felett. Étel házhozszállítás Budapest környékén vagy a nagyvárosokban könnyedén elérhető!

Az estéket próbáljuk meg közös programmal tölteni!

Ha túl vagyunk a nehezén, végre lecsukhattuk a laptopot, próbáljunk meg egy kis minőségi közös időt együtt tölteni. Ez lehet egy kör mókás családi társas, közös filmnézés (ha a napot nem a Harry Potter-maratonnal töltötték a gyerekek), vagy csak beszélgessünk egy jót a napi történésekről. Ha nincs szó komoly betegségről, akár egy rövid esti sétát is megejthetünk a friss levegőn.

Ne stresszeljük túl, ha nem megy minden tökéletesen!

Belekotyogott a gyerkőc a megbeszélésbe, elmaradt a porszívózás és nem volt ötfogásos vacsora sem? Ha mindenki túlélte a napot, akkor nagy baj nem történhetett!

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

Egy betegség, amelyet félreértések és előítéletek kísérnek - május 24. a Szkizofrénia Világnapja

A Szkizofrénia Világnapjának célja, hogy felhívja a figyelmet e komoly mentális betegséggel küzdők gondjaira, csökkentse a velük szembeni megbélyegzést, és elősegítse irányukba a társadalom megértését és támogatását.
Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

Számoljunk le a szívelégtelenséget övező leggyakoribb tévhitekkel!

A szívelégtelenség több mint 64 millió embert érint világszerte1, és ahhoz képest, mennyire gyakori betegség, rengeteg hiedelem és félelem övezi. Hamis feltételezésekre hagyatkozni azonban rendkívül veszélyes lehet, amelyek mind a betegség megelőzését, mind pedig a páciensek gyógyulását, illetve partnerként történő együttműködését hátráltathatják. Az alábbiakban összegyűjtött néhány fontos tévhit megcáfolásával mindezt elkerülhetjük.
Egyre nyitottabbak vagyunk a digitális egészségügyi megoldásokra egy új kutatás szerint

Egyre nyitottabbak vagyunk a digitális egészségügyi megoldásokra egy új kutatás szerint

Magyarországon öt emberből négy használja az e-receptet, a páciensek kétharmada pedig kért már online vizsgálati időpontot, beutalót. 2021-ben a koronavírus-járvány alatt a lakosság egyharmada vett igénybe okoseszközöket, egészséggel kapcsolatos szenzorokat, applikációkat, jelenleg ez a szám 50 százalék, derül ki a Semmelweis Egyetem Digitális Egészség kutatócsoportjának legújabb felméréséből. A mesterséges intelligencia (AI) alapú egészségügyi megoldások is egyre ismertebbek.
A szerkesztő ajánlja