![]() |
Kérjük látogass meg holnap újra!
Kérdezz-felelek
2013. áprilisában született az első gyermekem, a szülést megelőzően egy Bt. alkalmazottja voltam (innen mentem el szülni), volt biztosítási jogviszonyom, megfeleltem a TGYÁS és a GYED feltételeinek, így két évig GYED-en voltam, jelenleg pedig GYES-en vagyok, 2016. április 25-ig, dolgozni nem mentem vissza.
Most a második babát várom, január közepe a szülés várható időpontja. Mivel a második gyermek az első után járó GYES időtartama alatt fog születni, úgy tudom, hogy a 2015-ös rendelkezés szerint nem kaphatok alacsonyabb CSED-et, GYED-et, mint amit az első után kaptam.
("Ha a gyermek gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozási segély igénybevétele alatt, vagy annak megszűnését követő egy éven belül születik, és az újabb gyermek születését megelőzően utolsóként született gyermek jogán megállapított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja magasabb összegű, mint az újabb gyermek születése okán számított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja,akkor, a magasabb naptári napi alap alapján kell az ellátást megállapítani.")
A kérdésem: mi történik, ha év végével (2015. december 31-én) megszűnik az a cég, ahol még az első gyermek előtt dolgoztam (ami alapján a TGYÁS-ra, GYED-re jogosult voltam)? A munkáltató tehát az előző gyermek után járó GYES időtartama alatt - sőt, ha még december közepén megigénylem a CSED-et a második után, akkor már annak időtartama alatt - szűnik meg. Változtat ez valamin? Jogosult maradok-e így a második gyermek után is CSED-re és GYED-re?
Illetve még egy kérdés: hogyan viszonyul egymáshoz a munkahely megszűnésének és a CSED/GYED igénylésének pillanata? Azaz: ha az igénylés időpontjában még létezik a munkahely, de utána megszűnik, jár-e teljes időtartamra a pénzbeli ellátás, vagy csak a munkahely megszűnésének pillanatáig?
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Zsófia
Itt és most lenyilatkozom Neked, hogy a privát vagyonomból fedezem a csededet és a gyededet, ha azért nem jutsz hozzá ezekhez, mert 41 nap múlva megszűnik a munkáltatód.
A csedet már a szülés várható idejét megelőző 28. naptól lehet igényelni és a cég státuszától függetlenül is érdemes, mert jár egyszerre a gyessel és miért ne kapnál hosszabb ideig párhuzamosan 2 ellátást.
Ha legalább a csed 1. napján még van munkaviszonyod, akkor ha ez megszűnik, akkor is ugyanannyi időre és ugyanolyan összegben járnak az ellátások, mintha nem szűnt volna meg.
A kedvezményszabály (hogy nem lehet kevesebb, mint az előző), akkor alkalmazható, ha az egyeske utáni ellátások alapjában csak a mostani munkáltatónál szerzett jövedelem volt. Ha 2012.01.01-től már ott dolgoztál, akkor ez így van. Szakbarbár 2015. 11. 19. 09:33
A főállásodból attól függően lesz a hármaska születéskor aktuális bér vagy a ketteske előtti átlag az ellátások alapja, hogy melyik a kedvezőbb. Ha az általános szabályok szerinti kevesebb lenne az előző babával kapott ellátásoknál, akkor az új csed a régi cseddel, az új gyed pedig a régi gyeddel fog megegyezni. Szakbarbár 2015. 11. 15. 09:52
Kérdésem az lenne,hogy jogosult vagyok e ellátásra ebben az esetben?:
2011.09.13.-tól 2013.08.30.-ig Tgyás,Gyed-en voltam nagyobbik fiammal.
2013.09.31.-től 2015.09.31.-ig Tgyás,Gyed-en kislányommal,
most szeptember 01.-től igényeltem a Csed-et legkissebb fiam után,aki 2015.09.24.-én született.
Egyéni vállalkozó vagyok 2008.04.-hó óta.2013.04.24.-e őta szüneteltetem a vállalkozásomat.Nagyon váratlanul ért,hogy ez nem számít biztosítási jogviszonynak.Mire vagyok jogosult?
A 183000 Ft a szerződés szerinti jövedelmem.
Köszönöm válaszát!
Első gyermekem után a GYED 2015.november végén jár le. Munkaviszonyom 2007 óta áll fenn 8 órában, de 2016. januárjától, amikor visszamegyek dolgozni 4 órásra módosul. Tervezzük a második babát. Amennyiben 2016 folyamán veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre kellene mennem mi alapján kapnám a táppénzt és azt követően a Csed-et? A 4 órás bérem után számolnák, vagy a korább (számomra kevezőbb)i 8 órás bér alapján?
Válaszát előre is köszönöm.
Rita
Ha az irányadó időszakban elért jövedelemből az általános szabályok szerint - a 4 órás bérből számolva - kevesebb lenne a csed és a gyed, mint az előző - 8 órásból számolt - volt, akkor az új ellátás annyi lesz, amennyi a régi volt. A szabály alkalmazhatóságának 2 feltétele van: az előző baba utáni utolsó ellátás végét követő 2 éven belül legyél megint csedre, gyedre jogosult, illetve az előző ellátás alapjában csak a jelenlegi munkáltatónál szerzett jövedelem volt. Szakbarbár 2015. 11. 14. 23:21
Korabban mar kerdeztem Ontol es most van lehetosegem megkoszonni a segitseget, uh koszonom szepen. A kislanyommal januar 13ig vagyok itthon gyesen es a masodik babaval terhes voltam, azonban sajnos elveteltem igy minden tervunk felborult. A munkahelyemen mar bejelentettem a terhesseget, mert a kismamakat nem varjak vissza es feltem,hogy elobb jelzik az elkuldesi szandekukat, mielott en bejelentenem a babat. Igy azonban eleg rossz helyzetbe kerultem. Probalkozunk uj babaval es talan belefer az idobe, ha elsore sikerul. A kerdesem az,hogy amennyiben a baba csak a munkaviszonyom megszunese utan sikerul jogosult leszek-e barmilyen juttatasra? Illetve a juttatasokat befolyasolja-e az, hogy ha az ember fizetes nelkuli szabadsagrol igenylie azt (ha nem sikerul a baba elsore megkerdeznem a munkaadomat, hogy lehetseg-e x ido fizetes nelkuli szabadsagot kernem meg a gyes es a szabik lejarta utan, hogy legyen egy kis idonk probalkozni)? Es On mit javasol, jelezzem most nekik a tortenteket vagy varjak januarig hatha osszejon meg egyszer es akkor csak arrol szoljak, hogy a szuletesi datumban tortent egy kis valtozas. Nem szeretnem, ha azt gondolnak, hogy kitalaltam a dolgot, bar ismernek regota. Koszonom szepen elore is a segitseget, mar korabban is nagyon sokat segitett nekem is es a baratnomnek is!
A csed és gyed 2 jogosultsági feltétele a szülés előtti 2 évben legalább 365 nap előzetes biztosítás és egy legalább a csed 1. napján fennálló aktuális biztosítás. Ezért munkaviszony nélkül legfeljebb úgy lehetsz ezekre jogosult, ha álláskeresési járadékot igényelsz és innen kéred a csedet és a gyedet, de ilyenkor ezek csak a minimálbérből számolódnak.
Semmivel sem kerülsz rosszabb helyzetbe, ha megmondod, hogy nem vagy terhes, mert ettől még ugyanúgy lehetsz vagy nem leszel január közepén, amikor ez igazán érdekes lesz. Szakbarbár 2015. 11. 14. 23:07
A kérdésem az lenne,hogy jogosult vagyok e ellátásra ebben az esetben?:
Egyéni vállalkozó vagyok,2011.09.13-tól 2013.08.30.-ig Tgyás-on és Gyed-en voltam a kisfiammal.
2013.08.31.-től 2015.08.31.-ig Tgyás-on és Gyed-en a kislányommal.
Jelenleg Szeptember 1.-től igényeltem a CSED-et,szeptember 24.-én született második kisfiam.
A vállalkozásom 2013.04.24.-e óta szüneteltetem.
A szerződésben meghatározott havi jövedelmem 183000Ft.
Köszönöm válaszát!
Egyéni és társas vállalkozó szerződés szerinti jövedelmét jogszabály határozza meg, hogy mennyinek kell tekinteni (minimálbér 150%-a), akár többet, akár kevesebbet jelölsz meg, ennyit vesznek alapul. Szakbarbár 2015. 11. 14. 22:49
Kislányom november 5-én múlott egy éves. Mivel élni szeretnék a Gyed extrával,már nyáron jeleztem a munkáltatóm (KLIK)felé, hogy vissza szeretnék menni dolgozni, miután a kislányom betöltötte az egy évet. Ebbe a munkáltatóm beleegyezett, a szabadságomat, ami 48 nap kiadták, holnaptól már szabadságomat töltöm egészen január 22-ig.
Kaptam azonban egy állásajánlatot, amit el szeretnék fogadni. A kérdésem ezzel kapcsolatos:
1. Amennyiben elfogadom az ajánlatot és felmondok az iskolában, ahol dolgozom le kell töltenem a szabadságomat vagy kifizetik nekem a maradék napokat?
2. Van-e bármiféle kötelezettség, amire engem az iskola kötelezhet a felmondásom miatt (gondolok itt olyanra, hogy bizonyos időszakot le kell dolgoznom stb.).
3. A GYED extra igénybevételét nem befolyásolja a munkahelyváltás?
Válaszát köszönöm!
A felmondási idő letöltésén kívül más kötelezettséged nincs.
A gyed extrára munkahelyváltás esetén is jogosult vagy, de már nem a MÁK fogja folyósítani, hanem az új munkáltatónál működő kifizetőhely, vagy ennek hiányában a székhelye szerinti egészségbiztosítási szerv. A régi helyen szólni kell, hogy nem megy át passzívba a gyed, mert van másik jogviszonyod, ott pedig be kell adni az igényt, ami után változni fog a folyósító szerv. Az összeg ugyanannyi marad. Szakbarbár 2015. 11. 14. 22:45
Az lenne a kérdésem, hogy egy egyedülálló szülő (gyereke) mindenképpen jogosult a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, vagy csak akkor, ha nem lépi túl az egy főre jutó jövedelem a 39.900 Forintot? Én úgy tudtam, hogy jogosult vagyok, de az egy főre jutó nálunk kb. 50-60.000 Ft-ra jön ki, ezért elutasították a kérelmet. Egyedül nevelem a gyermekem évek óta, régebben úgy is megítélték a támogatást, hogy jóval több volt a keresetem, mint most... Nem tudom, melyik esetben tévedtek... köszönöm!
Lányunk 2014. júliusában született. Szülés előtt két hetet szabadságon voltam. A szülés napjától igényeltem a TGYÁS-t, ez 12.248,64 Ft/nap összeg volt 2014.12.21.-ig. Most GYED-et kapok (108.780 Ft/hó). Gondolkozunk a második gyermek vállalásán. A kérdésem az lenne, hogy a jelenlegi szabályok mellett, ha nem megyek vissza dolgozni a második gyermek születése előtt, akkor az első gyermeknél megállapított TGYÁS-t és GYEDet fogom kapni a második gyerek után is. Illetve van 15 nap szabadságom. Ezt érdemes kivenni a két gyermek között vagy tartalékolhatom arra az időszakra, amikor vissza akarok majd menni dolgozni?
Előre is köszönöm válaszát!
Kata
Ha nem így lenne, 15 nap szabadság akkor sem befolyásolna semmit. Szakbarbár 2015. 11. 14. 22:31
2011. augusztusától dolgozom közalkalmazottként. 2013. október 14-én megszületett a kislányom, aki 2 éves korától bölcsődébe jár. 1 hét múlva megyek vissza dolgozni (akkor telik le a szabadságom) 4 órában a kislányom 3 éves koráig. A 4 órás munkarendhez én ragaszkodtam, hogy délben már elhozhassam a bölcsiből. Szeretnénk kistestvért neki, de nem szeretnénk sokat várni, ezért a jövő év közepén már örülnék, ha várandós lennék :)
A kérdésem az lenne, hogy a csed-et és a gyed-et hogy számoljam? Mert ha a 4 órás munkámból számolják nem sok pénzt fogok kapni. Amíg itthon voltam tgyáson, gyeden minden juttatással együtt megkaptam a 100 000.-ot.
Mire számíthatok?
Nagyon szépen köszönöm a segítségét!
Klári
Ha az irányadó időszakban elért jövedelemből az általános szabályok szerint számolva kevesebb lenne a csed és a gyed, mint az előző volt, akkor az új ellátás annyi lesz, amennyi a régi volt. A szabály alkalmazhatóságának 2 feltétele van: az előző baba utáni utolsó ellátás végét követő 2 éven belül legyél megint csedre, gyedre jogosult, illetve az előző ellátás alapjában csak a jelenlegi munkáltatónál szerzett jövedelem volt. Azok alapján, amiket írtál, várhatóan mindkét feltétel teljesül, tehát lehet majd Nálad alkalmazni ezt az ún. kedvezményszabályt. Szakbarbár 2015. 11. 10. 21:49
2011.02.01-től határozatlan idejű munkaszerződésem van jelenlegi munkahelyemen, egy multi cégnél. Innen első gyermekemmel 2015.01.24-től CSED-en, illetőleg már GYED-en vagyok. Második gyermeket is szeretnénk és a kedvezmény bevezetésével úgy határoztunk, hogy nem megyek vissza dolgozni előtte.
Most azonban olyan hírt kaptam, hogy munkahelyem átalakult, összeolvadt egy másik leányvállalattal, és át is nevezték. Azt szeretném megtudni, pontosan mi számít munkahely váltásnak kedvezmény tekintetében. Ez már annak számít? Mit kell megtudnom ennek eldöntésére? Én nem kaptam semmi hivatalos papírt, új munkaszerződést stb. Ilyen esetben nem kellene küldeniük valamit?
Ha munkahely váltásnak minősül, akkor mi alapján számítják majd a második baba utáni járandóságot, ha nem megyek vissza dolgozni? Azt nagyon nem tervezem, mert komoly esély van arra, hogy elküldjenek. De ugye jól tudom, hogy míg itthon vagyok nem tudnak felmondani nekem?
Előfordulhat-e, hogyha tévesen számolják, ami jár, akkor vissza kell fizetnem valamennyi összeget?
Köszönöm válaszát.
Az ilyen változások rántanak magukkal mindenkit, Téged is, nincs szükség új munkaszerződésre. A babázáshoz kért fizetés nélküli szabadság alatt felmondási tilalom véd, ha terhes leszel, az is felmondási tilalom.
Jogalap nélküli kifizetésnél a 90 napon belül megkapott összeget akkor is vissza kell fizetni, ha nem Te idézted elő, ennél később már csak akkor, ha Neked felróható a jogalap nélküli kifizetés. Egy téves megállapítás soha nem ez a kategória. Szakbarbár 2015. 11. 10. 21:44
2013. szeptemberében született meg kislányunk. Addig a bruttó bérem 150 eFt volt. Szeptember 10-én lejárt a GYED-em, másnap már dolgoztam. Bruttó bérem 280 eFt. Most ismét kismama vagyok, júniusra várható a baba érkezése. Az előzmények ismeretében valószínű, hogy az orvosom táppénzre fog hamarosan küldeni. Így gondolom, 2,5-3 hónap ledolgozott időm lesz. Szeretném megkérdezni, hogy mennyi CSED-re,GYED-re számíthatok? Illetve mennyi időt kellene munkában tölteni ahhoz, hogy kedvezőbb ellátást kaphassak?
Köszönettel:
Nusi
Ahhoz, hogy korlátlanul legyen a 280.000-s béred az ellátások alapja, legalább 120 naptári napot kellene dolgozni és azt is úgy, hogy a szülés hónapját megelőző 3. hónap végéig meglegyen ennyi nap. Szakbarbár 2015. 11. 10. 21:40
- 2 évet kell dolgozni az 50% helyett 60%-os mértékű táppénzért
- amíg nem lesz 180 napod az új helyen, addig a táppénz alapja csak a minimálbér
- csak annyi napra jár táppénz, amennyit itt dolgoztál előtte
Ennél előbbre most ne menjünk, mert 2017-ig rengeteg minden változhat. Később, egy konkrét várható időpont és az akkori jogszabályi környezet ismeretében szívesen segítek az ezekkel kapcsolatos kérdésekben is. Szakbarbár 2015. 11. 10. 21:37
2010 óta egy gyárban dolgozom külsős közvetítő cégen keresztül. Jelenleg a harmadik babámat várom. Fiam aug. 5-én töltötte be az 1 évet, így én még időben beadtam a papírokat hogy aug. 6-7-re a gyerekek utáni felgyülemlett szabadságomat adják ki,majd ezután aug. 10-től a doktor tp-re vesz terhesség végett. Ekkor azt mondták ilyen nincs,vagy az összeset kiveszem vagy semmit se. Mondtam rendben,akkor az összeset kiveszem és utána megyek tp-re. Én úgy informálódtam,hogyha kiveszem a szabadságot akkor a béremet automatikusan fel kell emelniük az épp aktuálisra, és majd abból számolni nekik. Ehhez képest nem emeltek a béremen semmit sem. Most mikor a tp-s (9-es kóddal) papírt vittem be nekik,akkor rákérdeztem erre, és annyival lezárták a dolgot,hogy mivel passzív állományban vagyok így nem emelnek, ha majd újra aktív állományban leszek akkor emelnek az alapbéren.
Sokan mondták hogy mivel kivettem a szabit így aktív állományban vagyok és emelniük kellett volna a béren. Most mi is az igazság? Kell emelniük? Ha igen, mit tudok tenni ez ügyben hogy az engem megillető alapbért megkapjam?
Köszönettel:
Marianna
A bér rendezése a fizetés nélküli szabadság megszűnését követően esedékes. Ez a szabadság 1. napja, tehát ha a többiek kaptak emelést, akkor Neked is emelni kell és a szabadságra már ez az összeg jár. Szabadságot kiadni addig lehet, amíg keresőképes vagy, ha keresőképtelen leszel, akkor leáll a kiadás és majd akkor folytatódik, ha elmúlik az akadályoztatás - ami lehet, hogy csak 3,5 év múlva lesz. Az elévülés az esedékességtől indul, a bentmaradt napok csak később lesznek esedékesek, úgyhogy nem vesznek el.
Szólítsd fel írásban a munkáltatót az Mt. 59. §-ban foglaltak betartására!
59. § A munkáltató a 127–132. §-ban meghatározott távollét megszűnését követően ajánlatot tesz a munkavállaló számára a munkabér módosítására. Ennek során a munkavállalóval azonos munkakörű munkavállalók részére a munkáltatónál időközben megvalósított átlagos éves béremelés mértékét kell alapul venni. Ilyen munkavállalók hiányában a munkáltatónál ténylegesen megvalósult átlagos éves béremelés mértéke az irányadó.
A 127-132. §-okban a szülési és a fizetés nélküli szabadság van benne, jó hosszan, úgyhogy azt inkább nem másoltam ki teljes terjedelmében.
Remélhetőleg vagy 30 naptári napnál kevesebbet voltál szabadságon, vagy február 1. után szülsz, mert ha egyik sem, akkor hiába korrigálják utólag a béredet, az nem fog számítani a csednél - de a gyednél igen. Szakbarbár 2015. 11. 10. 21:32
Másfél éves kisfiammal vagyok itthon gyeden. Sajnos a munkaviszonyom a születése után megszünt. Tervezzük a kistesót...az lenne a kérdésem, hogy milyen ellátásra leszek jogosult a második babánál? Azt hallottam, hogy mivel nincs munkahelyem csak gyest kapnék...valóban? Illetve mennyi bedolgozott idő kéne, hogy ismét kapjak csedet, gyedet? Köszönöm szépen!
Kislányom 2014. 08. 21-én született. 2014. 07.14-én lejárt a munkaszerződésem amit a terhesség miatt nem hosszabbítottak meg. A köztes időben magam után fizettem a TB-t majd gyesre mentem mivel nem volt meg a munkanapok száma a gyedhez a munkáltatóm trükközése miatt. Jelenleg is gyesen vagyok munkanélküliként. Most tervezünk kistestvért a lányomnak és a kérdésem az lenne hogy ha gyesről megyek szülni lesz-e biztosításom a szülésre vagy megint fizetnem kell a TB-t hogy ne számlázzák ki a szülés költségeit. Valamint úgy tudom hogy 2 gyerek után 2 gyes jár. Ez tényleg így van vagy csak a családi pótlék duplázódik?
Válaszát előre is köszönöm.
Anita
Jelenleg nincs csedre, gyedre jogosító biztosítotti státszod - járadékról igényelt gyeddel sem lesz -, ennek a tortának csak 2 másik szelete jár a gyes mellé, az egészségügyi szolgáltatás és a szolgálati idő. Az ellátás költségeit egyébként soha sem téríttetik meg, akinek nincs egészségügyi szolgáltatásra jogosultsága, az a havi 6.910 Ft-ot fizeti, ami egy átalánydíj és akkor is ennyi, ha soha nem megy orvoshoz, meg akkor is, ha minden hónapban nagyértékű beavatkozásokat hajtanak végre rajta.
Mostmár csak egyeske 2 éves kora után fogsz szülni, ott már mindenképpen csak a gyest kapod utána, de mellette kaphatsz még egy gyest ketteske után, mert az ellátásokat lehet halmozni.
Szakbarbár 2015. 11. 03. 21:47
Jelenleg egyetemen tanulok, még 1,5 évem van vissza. Mellette részmunkaidős bejelentett határozatlan idejű szerződéssel munkám van (bruttó 85000ft).
Párommal kisbabát tervezünk, de ennél a CSED-nél, GYED-nél amit ebből kapnék magasabb összeg egyértelműen jobb lenne. Ön mit tanácsolna, megérné elmennem valahova 8órában 3 hónapig,
hogy legalább egy ennél magasabb bér alapján kapjam a juttatásokat, vagy inkább a bejelentős-magam után járulékolós módszert válasszam?
Ha a második lehetőség mellett döntök, akkor az mennyire helyénvaló, ha terhességi táppénzre megyek erről a helyről, majd felmondok és utána leszek máshova bejelentve?
Illetve arra is gondoltam hogy a várandósságom ideje alatt a felgyűlt álláskeresési járadék egy részét
elhasználnám, de nem tudom hogy a nappali tagozatos jogviszonyom mellett ez a nyár folyamán, amikor nincs iskola igénybe vehető-e? Esetemben gondolom az is számít,
hogy 2 gyermeket tervezünk és a 2 közt nem mennék vissza dolgozni így a szerződés (akár egy új munkahely, akár egy vállalkozónál bejelentett esetében) határozatlan
ideje fontos lenne. Illetve még egy olyan aprócska kérdés, hogy ha nyelvvizsga miatt pótlékot kapok a munkahelyemen ami a bruttó béremet emeli, akkor már a táppénzt is
a magasabb összegből fogják számolni?
Ha olyan - jó - terveid vannak, hogy létesítesz egy magasabb béres munkaviszonyt, akkor az ócska béresből ne akarj táppénzre menni, mert az az új helyről több lenne. Minél hamarabb van meg az új hely, annál hamarabb kaphatsz magasabb (és semmit sem befolyásoló) táppénzt. Ha megvan a biztos új, akkor ezt szüntesd meg, dolgozz egy kicsit az új helyen és onnan menj táppénzre. Így mindennek az új helyen elért jövedelem lesz az alapja.
A határozatlan idejű szerződés mindenképpen fontos lenne, ha hamar jönne a kistesó is. Szakbarbár 2015. 11. 03. 21:41
ami jövő június 30-án jár le. Azt tudom, hogy ha a szülés napja előtt
maximum 28 nappal megkezdem a szülési szabadságot pl. az utolsó
munkanapomon(amikor még fennáll a biztosítotti jogviszonyom), akkor a
bérem alapján számolják az ellátásokat, igaz azok passzív jogon járnak,
de járnak. Az a kérdésem, hogy a szabályok szerint ha a biztosítotti
jogviszony megszűnését követő 45 napban születne gyermekem, akkor mi az
alapja az ellátásoknak és milyen összegre lennék jogosult? Illetve jól
gondolom-e, hogy ez a 45 nap (biztosítotti napok) az ami annak jár aki
munkaviszony után vált munka nélkülivé? Azt szeretném még megkérdezni,
hogy 4 év folyamatos munkaviszony után, ha pl a 45 nap letelte után
jelentkezek álláskeresésire (nem tudom mi a pontos neve) akkor ugye
kapok járadékot, ami közben ha megszületik a gyerek, szintén jogosult
vagyok ellátásra, de szüneteltetni kell. Ekkor mi az alapja az
ellátásoknak, illetve milyen ellátásokra lennék jogosult ebben az
esetben és milyen összegekre? Köszönöm válaszát!
Egy átlag kismama éppen eleget fizet az orvosnak ahhoz, hogy beleférjen tőle egy kis elnézés és a 36. hét betöltését a munkaviszony megszűnése előtti időpontra tegye... Szakbarbár 2015. 11. 03. 21:36