Kérdezz-felelek
A következő helyzettel kapcsolatban szeretném a segítségét kérni...
Jelenleg Gyeden vagyok a 2. gyerekemmel. Az ellátás alapját az előző terhességemkor megállapított gyed képezi. Vagyis azt a kedvezményt kértük miszerint a gyed nem lehet kevesebb, mint az 1.gyereknél, mivel még nem mentem vissza dolgozni. A kérdésem az lenne, hogy ugyanez a szabály alkalmazható a 3.gyerek esetében is? Vagyis a 3.gyereknél is van lehetőséhem igénybe venni az 1.nél megállapított gyedet?
Nagyon köszönöm a válaszát!
A 3. gyermeknél a 2. gyermek utáni csed alapját hasonlítják az általános szabályok szerint kiszámított csed és gyed alapjához és ha előbbi több, akkor előbbi után állapítják meg, vagyis hármaskával is kaphatod az ellátásokat az egyeske előtti átlag után. Szakbarbár 2018. 04. 07. 08:26
Kislányommal 2017.november 30-án járt le a GYED -em. December 1-től már csak GYES-en vagyok, illetve közben idén február 1-től 8 órás munkaviszonyom van. (Közben a GYES-t átadtam a férjemnek februártól). Második babát tervezünk, és esetleg már útban is van. Mivel első gyermekem születése előtt utoljára 2015. szeptemberben dolgoztam, majd táppénzre mentem, majd táppénz után CSED-et kaptam és azt követően folyósították a GYED-et, az elmúlt 2 évben jövedelmem csak ezek voltak: táppénz, CSED, GYED, GYES és most második hónapja munkabér. Tehát 365 nap munkaviszonyt semmi esetre sem tudok felmutatni az utóbbi 2 éven belül. Ha az év végére gyermekem születne, mire lennék jogosult? A korábbi GYED bele számít a 365 napba? Ugyanis hiába keresgélek, erről sehol nem találok információt. Válaszát előre is köszönöm.
Következő gyedhez 2 éven belül 365 nap biztosítási jogviszony kell, nem szükséges, hogy ennyit dolgozzál, csak fenn kell állnia. Ha ez nincs meg, akkor gyedre nem leszel jogosult. A csednek lazábbak a jogosultsági feltételei, ott a passzív ellátások is beszámítanak a 365 napba.
Ha az előző munkaviszonyod 2017.01.31 előtt szűnt meg, akkor 1 évnél több esik ki, így semmiképpen sem lesz ketteske előtti 2 évben 365 nap biztosításod. Ebben az esetben csedre jogosult leszel, amennyiben az aktuális jogviszony legalább ennek az első napjáig kitart, de utána gyedre már nem. Csed után vagy gyest tudsz igényelni, vagy apuka kérje a gyedet, ebben az esetben nincs biztosításod, nincs szolgálati időd és az egészségügyi ellátás is csak az egészségügyi szolgáltatási járulék - idén 7.320 Ft - fizetése mellett jár.
Ha az előző munkaviszonyod 2017.01.31 után szűnt meg, akkor csedre és gyedre is jogosult lehetsz, feltéve, hogy az aktuális munkaviszony legalább a csed első napján még fennáll. Szakbarbár 2018. 04. 07. 08:24
Én jelenleg gyeden vagyok 9 hónapos gyermekemmel,az lenne a kérdésem,hogy ha még gyed alatt újra terhes lennék van e mód arra,hogy a jelenlegi béremből számoják a következő gyerek utáni juttatásokat?Mivel egészségügyben dolgozom,azóta jelentősen nőtt a bérem.Pl. ha abban az esetben ha újra terhes lennék kivenném a bent lévő szabadságomat akkor már a mostani bérből számolnának vagy ahhoz ténylegesen munkába kellene állnom meghatározott időre?Válaszát előre is köszönöm.
Üdvözlettel:Katalin
Kerekesszékhez kötött ember vagyok.A kerekesszékemről még nem telt le a kihordási idő.Az állapotom romlott és sajnos a mostani szék beülő szélessége már kicsi.
Ebben az esetben szakorvos rendelhet nagyobb méretű kerekes széket számomra?
Vagy erre nincs lehetőség?
Esetleg utánna tudok keresni valahol,hogy mi számít álkapot rosszabodásnak?
Üdvözlettel:László
A jogszabály nem állapot rosszabbodásról, hanem változásról beszél, szerintem ennek az eldöntése az orvos kompetenciája és a NEAK nem vitatkozik vele, mert hogyan is tudna. Max az orvosi dokumentációt tudja megnézni, abból meg ennek ki kell derülnie, hiszen ezzel a problémával fogod megkeresni az orvost.
14/2007. (III. 14.) EüM rendelet
a gyógyászati segédeszközök társadalombiztosítási támogatásba történő befogadásáról, támogatással történő rendeléséről, forgalmazásáról, javításáról
és kölcsönzéséről
12. § (6) Az egyes gyógyászati segédeszközök kihordási idejének letelte előtt társadalombiztosítási támogatással akkor rendelhető ismét azonos rendeltetésű gyógyászati segédeszköz csoportba tartozó gyógyászati segédeszköz, ha
a) a beteg egészségi, illetve testi állapotában bekövetkezett változás – ideértve az életkorral összefüggő méretváltozást is – ezt szükségessé teszi, vagy
Szakbarbár 2018. 03. 30. 13:22
Hamarosan megszűnik a munkaviszonyom, és veszélyeztetett terhes vagyok. Diplomás gyedre jogosult lennék, de keresem a legjobb megoldást. Úgy tudom, hogy egy 300.000 Ft-os bruttó bér terhe munkáltatói és munkavállalói oldalról 63.500+ 100.500 FT. Érdekelne, hogy a 9. táppénz kóddal hogy alakulna ez a két tétel? (50-50%?)
Érdemes-e 30 napon belül létesítenem az új munkaviszonyt, vagy csak a szülés közeledtével? (3 éve munkaviszonyba született egyeske, most gyes után már aláírtam ezt a munkaviszony megszűnését.)
Az egyéni vállalkozás is érdekel, de erről részletekbe menő infot nem találtam. Tud javasolni internetes forrást a tájékozódásra?
Válaszát köszönöm!
Ha 30 napon belül lesz egy új munkaviszonyod és onnan táppénzre kerülsz, akkor a folyamatos biztosítással megegyező időre kaphatsz táppénzt. Ha több, mint 30 nap telik el az új munkaviszony kezdetéig, akkor csak annyi napra, amennyit ott dolgoztál, tehát fontos, hogy ne ékelődjön be ennél hosszabb szünet.
Vállalkozóvá váláshoz leginkább magamat tudnám javasolni... Szakbarbár 2018. 03. 30. 09:30
Köszönöm a válaszát a #118629 kérdésre.
A feltett kérdés óta kicsit tisztult a helyzet: terhes vagyok.
Kérem segítsen a felmerült helyzet megértésében TB oldalról: a mai naptól kezdve nincs munkaviszonyom. November 25.-re vagyok kiírva.
Az A terv természetesen az új munkahely keresése.
A B tervet szeretném tisztábban látni, ami a CSED és a GYED maximalizálása a jelenleg fennálló körülmények alatt. Az előző válaszában azt írta, hogy „az aktuális jogviszonyban elért jövedelemből számolódnak az ellátások”. Ez a jogviszony a szülés pillanatában vagy az ellátás kérelmezése időpontjában fennálló jogviszony? A kérelmezés előtt kell-e hogy fennálljon ez a jogviszony bizonyos ideig? (pl. ha a 75.000 Ft-os KATA hozza a legnagyobb CSED és GYED összeget, kell-e pl. 6 hónapig KATA-snak lennem vagy elegendő a kérelmezés időpontjában?)
A lehetőségeim a következők: nagyjából ápr. 01. és dec. 01. között kell kigondolnom az optimális megoldást, ami lehet 3 hónap álláskeresési járadék, közfoglalkoztatott, KATA (75.000 Ft-os, ezt is bevállalom bizonyos ideig, amennyiben a CSED és a GYED magasabb összegű lenne), illetve az sem probléma, ha bizonyos ideig nincs semmilyen jogviszonyom – amennyiben ez még belefér a folyamatos jogviszonyba (ha jól tudom, 30 nap a két jogviszony között még folyamatosnak bizonyul).
Természetesen a szülésig tartó időszak is fontos, de leginkább a CSED és a GYED maximalizálása érdekel.
Előre is nagyon köszönöm megtisztelő válaszát!
A 75.000-es kata a lehető legrosszabb választás. Ezért cserébe 158.400 Ft-os ellátás alapot kapsz, míg normál adózással 81.000-ért és később majd egy kevés SZJA-ért kaphatnál 271.000 Ft-os ellátásalapot is. Sőt nem sokkal többért még ennél is valamivel többet. Ha tényleg van ilyen terved, akkor nem érdemes a járadékkal sem húzni az időt, mert a táppénz - amire terhesen bármikor elmehetsz, nincs az az orvos, aki nem írna ki - több, mint a járadék, úgyhogy praktikus lenne a mihamarabbi táppénzre gyúrni. Ha vállalkoznál, akkor az a specialitásom, ehhez a fizetős szolgáltatásomat tudom ajánlani. Szakbarbár 2018. 03. 30. 09:25
- késleltetheti a fizetés nélküli szabadság végét azzal a 30 nappal, amit az Mt. mond, hogy ennyivel hamarabb be kell ezt jelenteni, tehát nem muszáj jófejnek lenni és azt mondani, hogy ha holnaptól táppénzen akarsz lenni, akkor a mai nap a fizetés nélküli szabadság utolsó napja
- 15.800 Ft-ért felülvizsgáltathatja, hogy valóban keresőképtelen vagy-e
A munkáltatói jogkört nem a könyvelő gyakorolja, azt, hogy nem veszed tovább igénybe a fizetés nélküli szabadságot, a munkáltató felé kell jelezned. Biztosan nem fog tapsolni örömében, mert ami Neked jó, hogy a gyes mellé táppénzt is kapsz, az neki nem az, mivel a táppénz harmadát ő fizeti. Szakbarbár 2018. 03. 30. 09:12
Első gyermekem 2016 január 31.én született, jelenleg Gyesen vagyok vele. A második babát várjuk szeptemberre. Kérdésem, hogy Gyes mellett el tudok menni táppénzre? A kettőt kaphatom együtt? Illetve, ahhoz hogy táppénzre tudjak menni meg kell szüntetnem a fizetés nélküli szabadságot, vagy azonnal el tudok menni táppénzre, anélkül, hogy szabadságot vennék ki? Vagy mindenképpen kell legalább 1 nap szabadságot kivenni? Várom segítő válaszát. Köszönöm!
Ebtv. 39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre, csecsemőgondozási díjra, illetve gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint – az e törvényben foglalt kivételekkel – csak az egyik ellátást veheti igénybe.
(2) Az, aki ugyanazon gyermek jogán egyidejűleg gyermekgondozást segítő ellátásra, gyermeknevelési támogatásra (a továbbiakban együtt: gyermekgondozási támogatás) és az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosult, választása szerint csak az egyik ellátást veheti igénybe, kivéve azt a személyt, aki gyermekgondozási támogatás, illetve gyermekgondozási díj igénybevétele MELLETT MUNKÁT VÁLLAL és keresőképtelenségére tekintettel táppénzre vagy baleseti táppénzre jogosult. Szakbarbár 2018. 03. 30. 09:07
Jelenleg második gyermekünkkel vagyok várandós, aki április végén fog megszületni. Veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok. Első gyermekünk 2016.07.29-én született. Ő december óta bölcsibe jár, így apuka veszi igénybe a gyedet. Kérdésem az lenne, ha második gyermekünk megszületik, akkor a csed-re én leszek a jogosult és úgy tudom apuka ilyenkor már nem igényelheti a gyedet. Viszont, ha bölcsibe jár kislányunk, akkor én sem vagyok jogosult. Ilyenkor elesek a gyedtől és csak a csed jár? Ugyanez vonatkozik a gyesre is? Tehát csak egy gyermek után jár minden juttatás? Esetleg létezik valami kiskapu? :)
Nagyon köszönöm segítségét!
Betti
Egy kft.-nél kezdtem dolgozni 2014. októberben teljes munkaidőben, heti 40 órában. 2016. augusztus 16-án munkaszerződés módosítás történt, részmunkaidős lettem a kft.-nél, munkaidő: heti 20 óra. Mindezt azért, mert egy közintézményben helyezkedtem el 2016. augusztus 16-án teljes munkaidőben, heti 40 órában (így nem fedte egymást a két munkaidő). 2017. 07.17-én megszületett gyermekünk. Közalkalmazottként május közepétől a gyermekünk megszületéséig szabadságon voltam, mivel volt annyi szabadságom, nem kellett táppénzre mennem. A csedet megkaptam mindkét munkaviszonyom után, viszont a gyed kérelmem még elbírálás alatt. A két munkaviszony miatt a gyed kérelmet a Kormányhivatal Egészségbiztosítási Osztálya bírálja el. Még nem kaptam határozatot, de előzetes érdeklődésemre (március lévén csak a 4 órás munkaviszony után kaptam gyedet) azt a választ kaptam, jelen pillanatban még vizsgálják, hogy egyáltalán jár-e gyed a teljes munkaidős munkaviszonyom után (mivel a kft.-nél nem szűnt meg a munkaviszonyom, amikor 8 órásból 4 órás lettem, csak szerződés módosítás történt, így nem akarják beszámolni előzményként a közalkalmazotti jogviszonyomhoz, hogy meglegyen az 1 év). Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy megtörténhet-e az, hogy sosem dolgoztam csak 4 órás munkaviszonyban, mégis gyedet csak az után kapok? Nehezen bírom felfogni, hogy egy papíron múlik (szerződés módosítás helyett szerződés megszüntetése, s újbóli kötése 4 órásra), hogy kapok-e rendes gyedet? A kérdésem az lenne, van-e erre a helyzetre megoldás? Megalázónak érzem, hogy ennyit ért a munkám (8, illetve 12 órában dolgoztam (még állapotosan is, hogy minél magasabb elbírálásba kerüljön a gyed), s sosem csak 4 órában): havi kb. 40.000,- lenne a gyed a 4 órás munkaviszony után. Ha elutasító lenne a gyed iránti kérelmem a teljes munkaidős munkaviszonyom után, élhetek-e fellebbezéssel, illetve mire tudnék hivatkozni (mivel méltánytalannak tartom az eddig megállapított összeget)? De már akkor is előbbre lennék, ha a 4 órás munkaviszonyom után nem kapnék semmit, viszont a 8 órás munkaviszonyom után igen…
Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
egy kft.-nél kezdtem dolgozni 2014. októberben teljes munkaidőben, heti 40 órában. 2016. augusztus 16-án munkaszerződés módosítás történt, részmunkaidős lettem a kft.-nél, munkaidő: heti 20 óra. Mindezt azért, mert egy közintézményben helyezkedtem el 2016. augusztus 16-án teljes munkaidőben, heti 40 órában (így nem fedte egymást a két munkaidő). 2017. 07.17-én megszületett gyermekünk. Közalkalmazottként május közepétől a gyermekem megszületéséig szabadságon voltam, mivel volt annyi szabadságom, nem kellett táppénzre mennem. A csedet megkaptam mindkét munkaviszonyom után, viszont a gyed kérelmem még elbírálás alatt. A két munkaviszony miatt a gyed kérelmet a Kormányhivatal Egészségbiztosítási Osztálya bírálja el. Még nem kaptam határozatot, de előzetes érdeklődésemre (március lévén csak a 4 órás munkaviszony után kaptam gyedet) azt a választ kaptam, jelen pillanatban még vizsgálják, hogy egyáltalán jár-e gyed a teljes munkaidős munkaviszonyom után (mivel a kft.-nél nem szűnt meg a munkaviszonyom, amikor 8 órásból 4 órás lettem, csak szerződés módosítás történt, így nem akarják beszámolni előzményként a közalkalmazotti jogviszonyomhoz, hogy meglegyen az 1 év). Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy megtörténhet-e az, hogy sosem dolgoztam csak 4 órás munkaviszonyban, mégis gyedet csak az után kapok? Nehezen bírom felfogni, hogy egy papíron múlik (szerződés módosítás helyett szerződés megszüntetése, s újbóli kötése 4 órásra), hogy kapok-e rendes gyedet? A kérdésem az lenne, van-e erre a helyzetre megoldás? Megalázónak érzem, hogy ennyit ért a munkám (8, illetve 12 órában dolgoztam (még állapotosan is, hogy minél magasabb elbírálásba kerüljön a gyed), s sosem csak 4 órában): havi kb. 40.000,- lenne a gyed a 4 órás munkaviszony után. Ha elutasító lenne a gyed iránti kérelmem a teljes munkaidős munkaviszonyom után, élhetek-e fellebbezéssel, illetve mire tudnék hivatkozni, mivel méltánytalannak tartom az eddigi megállapított összeget. De már akkor is előbbre lennék, ha a 4 órás munkaviszonyom után nem kapnék semmit, viszont a 8 órás munkaviszonyom után igen…
Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
Ezért a közalkalmazotti jogviszonyból kapott csed jogalap nélküli, ilyenkor a 90 napon belül kifizetettet a vétlentől is visszakövetelik, a többit csak akkor, ha Te idézted elő. A jogalap nélküli kifizetésben mindenképpen benne volt a kincstár mulasztása is, mert az adott jogviszonyban nem volt meg a 365 napod, emiatt az előzmények miatt kérni kellett volna a tb kiskönyvet, abból pedig ki kellett volna derülnie, hogy nincs a mostanihoz hozzászámítható, korábban megszűnt másik jogviszonyod, hanem egy párhuzamosan fennálló van, így pedig a nála kezelttől nem vagy jogosult csedre.
Ugyanemiatt nem leszel gyedre sem. Sajnos ez így van, a jogszabály, amiben mindig van pár igazságtalan helyzet, ezt mondja. Még csak azzal sem tudlak kecsegtetni, hogyha megszünteted a 4 órás munkaviszonyt és csak a 8 órás közalkalmazotti jogviszonyból igényelsz gyedet, akkor azt kaphatod a teljes munkaidős béred után, mert ugyanazon gyermek után csak egyszer állapítják meg a gyedet, ezt pedig már megállapították és mivel nem fellebbeztél ellene, a döntés jogerőssé vált, tehát már nem tudod visszacsinálni.
A legtöbb, amit tudok mondani, hogyha a teljes közalkalmazottas csedet visszakövetelnék, nem csak a 90 napon belül kifizetettet, vagy a 90 napnál trükköznének a levél dátumával - szoktak ilyet csinálni -, akkor a fellebbezésben szívesen segítek nonprofit.
Szakbarbár 2018. 03. 30. 08:46
Kislányom 2017.02.10.-született. Munkaviszonyom 2013.06.17-2017.02.28 -ig volt. Úgy néz ki, hogy idén novemberben érkezik a kis testvér. Kérdésem az lenne, hogy a kis testvérrel milyen ellátásra lennék jogosult? Érdemes-e munkát vállalni?
Válaszát előre is köszönöm.
A kérdèsem az lenne, hogy jelenleg a 4 hónapos kisbabámmal vagyok Cseden. A bejelentett bruttó bérem 300 000Ft volt. Tudom-e ugyanezt az összeget kapni, amit most kapok a második babánál? Meddig kellene ehhez megszületnie a második gyermekemnek? Amennyiben nem tudom ugyanezt az összeget elérni, mennyi időre kellene visszamennem dolgozni, hogy ugyanúgy megkapjam, amit most?
Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
Üdvözlettel,
Sz. Mónika
2010.májusától aktív dolgozó voltam .2017.03.27-megszuletett első gyermekünk, tehát most még gyeden vagyok.2018.novemberében érkezik a második baba.kerdesem az lenne hogy a terhesség alatt kaphatok e egyszerre a gyedet meg a táppénzt?és ha megszületik a baba akkor a gyedet meg a csedet?
Válaszát köszönöm
Barátnőm szeretné maximalizálni a születendő 4. gyermeke után kapható támogatásokat. Újra dolgozna valamennyit a korábbi munkáltatójánál (ez az édesapja cége), mert a korábbi fizetése alapján már nem a maximum összeg járna neki. Folyamatos volt a munkaviszonya és most gyesen van. A kérdésem az lenne, hogy mennyi időt kell dolgoznia, hogy a magasabb új munkabér számítson?
Válaszát előre is köszönöm
3 gyermekem van. 2018. május közepén tölti be a legkisebb gyermekem a 3. életévét. A munkáltatóm nem tud visszavenni, mert idő közben megszüntette a tevékenységét, tehát 3 gyermekkel a "nyakamban" kereshetek munkát. Kérdésem, hogy "szabályosan" mikor kell jeleznem a munkáltatóm felé, hogy szüntesse meg a fizetés nélküli szabadságomat, ergo mintha mit sem tudnék "vissza szeretnék menni dolgozni"? Mi lesz előnyös a számomra? Mikor mondhatnak fel nekem legkorábban? A a munkáltatóm minden ilyen esetben a közös megegyezésre törekszik a rendes felmondás szabályai szerint. Utána, amíg nem találok munkát mit javasolsz? Érdemes-e álláskeresésire menni, vagy inkább GYET-et igényeljek? A 2010-es bruttó fizetésem 289000 Ft volt. Ha álláskeresésire mennék, akkor annak megszűnése után lehet-e GYET-et igényelni? Előre is köszönöm a válaszod!
A kérdésem a következő: Az első gyermekemmel 2015. november hó-tól 2017.novemberig voltam otthon (előtte 8 évig ugyanazon a helyen dolgoztam). Novembertől ismét dolgozom. (míg gyed-en voltam meg lett a diplomám így magasabb lett a bérem és így gondolom majd a gyerekek után járó ellátások is). Jelenleg várandós vagyok a második gyermekkel, valószínűleg 2018- novemberben fog születni pont mint az első gyermek. A felől érdeklődőm, a mire számíthatok csed, és gyed ügyben? (Kalkulátorban már számolgattam, de nem igazán tudom, hogy pontosan hogyan kell, mert szerintem a 180 napon meg , de elvileg a szülést megelőző év keresete számít, az pedig nekem még a középfokú bérem után járó gyed összege volt.) viszont mivel a munkáltatóm nem lesz elragadtatva a fennálló helyzettől, illetve ügyfélszolgálatosként dolgozom és nagy a fertőzés veszély így minél hamarabb szeretnék elmenni táppénzre. Anyagilag hogyan tudnám a helyzetből kihozni a maximumot? mondjuk Ha már májusban elmennék táppénzre az hogyan befolyásolja a születendő gyermek után kapott ellátásokat (anyasági, csed, gyed)?
A táppénz legfeljebb azt befolyásolja, hogy konkrétan melyik 180 vagy 120 naptól számolódnak az ellátások, mert minél többet vagy táppénzen, annál hátrébb nyúlik az időszak eleje és vége, de maga a táppénz nem befolyásol semmit, mert nem számít bele az ellátások alapjába. Szakbarbár 2018. 03. 20. 07:25
2018. 03. 25.-vel a munkáltató kezdeményezésére, közös megegyezéssel megszűnik a munkaviszonyom, ami 2016. 11. 02.-án kezdődött.
Az elmúlt 11 évben folyamatosan volt munkaviszonyom (kivéve amikor 2 gyermekemmel 1.5 - 2 évig itthon voltam, 2012-ben és 2014/15-ben). Most újra babát szeretnénk vállalni.
Kérem, segítsen abban, hogy ha terhes maradok, hogyan tudom a lehető legmagasabb ellátást kapni.
Azzal tisztában vagyok, hogy a GYED-et az előző évi béremből számolják ki (bár az én esetemben, nem tudom mit vennének alapul), a CSED igényléséhez munkaviszony (vagy akár álláskeresési járadék) megléte szükséges? Ha a CSED-et álláskeresési járadék alatt kérem, azt minimálbér alapján számolják ki? Ha esetleg elkezdek közfoglalkoztatottként dolgozni, terhesség esetén milyen ellátásokban részesülhetek, illetve azokat mi alapján számolják ki? (gondolom, itt is a minimálbért veszik alapul…)
A férjem KATA-s magán vállalkozó, esetleg abban is gondolkozhatunk, hogy oda betársuljak a CSED igénylése időpontjában?
Közben új munkát is keresek, nyilván egyszerűbb lenne a helyzetem, ha egy új munkahelyről mennék szülési szabadságra, de szeretném az összes lehetőséget tisztán látni.
Nagyon köszönöm a segítséget!
2 eves gyermekemmel gyesen vagyok, pocakban egy 8 hetes magzat.tb biztositott vagyok önerőből, mert nemzetközi szervezetnél dolgoztam 2016 elött három évig Budapesten, mentesülve adozás és járulékfizetés alól. tb jogviszonyom fennáll min 2 évig a várható szülés előtt. Kérdésem milyen támogatást kapok a két gyermek után? Köszönöm válaszodat előre is!