Családinet.hu

Családinet Közösségek



A közösségről: Annyi receptet beszéltünk már meg különböző topicokban, gondoltam megnyitom a kifőzdét, ahová mindenki megírhatja kedvenc receptjét. Ha lesz rá igény, szavazhatunk, és megalapíthatjuk a hét étele címet is! :) Gyertek bátran, írjátok meg mit hogyan szoktatok főzni!

nyílt - 26 tag

Fórumtéma: Saláták


Csak a közösség tagjai írhatnak hozzászólást!

Hozzászólások (9 db)


11. 18. 20:21
kagylo1974

1 fej vöröshagyma,5 fej gomba,1 fejes saláta,2 szál sárgarépa,3 paradicsom,5 retek,1 doboz csemegekukorica,só,bors,1 dl olívaolaj.
A hagymát és a gombát felkockázzuk.Serpenyőben kevés olívaolajon megpirítjuk a hagymát,majd hozzáadjuk a gombát és össze pároljuk őket.Felaprítjuk és egy tálba összekeverjük a többi alapanyagot.Hozzáadjuk a serpenyő tartalmát,ami szósznak is kiváló, mivel a gomba levet enged.
Salátalevéllel bélelt tálba öntjük a zöldségeket és 30 percig állni hagyjuk,addig össze érnek az ízek.

:)


05. 20. 11:25
vicusmamesz

Érdekes, a virslisalátát én teljesen máshogy ismerem. Ecetes cukros lé, mintha bármilyen pl fejes salátát csinálnál, jó sok virslikarika, és jó sok nagyon vékonyra szelt hagyma. :) Tojássalátát hasonlóan kagyloéhoz, csak kefír helyett tejföllel. Füstölt sajttal majd kipróbálom, ígéretes recept. Köszönjük :)

Moslyogós kedves fiatalos friss nagymama :)

05. 20. 09:01
Signetta

Köszi Kagylo a sali recepteket! : )
Én van mikor a virslisalihoz nem hagymát, hanem csemege kukoricát teszek, de ugyan így készítem el.

05. 13. 21:02
kagylo1974

Tojás saláta
10 db tojás keményre főtt tojás,kicsire össze vágni.
2 pohár kefir,2 dl majonéz,mustár,kicsi bors.3 csemege hagyma zöldjével felszeletelve.10 dkg füstölt sajt apró kockára vágva.

05. 13. 20:58
kagylo1974

Virsli saláta
4 pár virsli,4 tojás,4 dl tejföl,1 evőkanál mustár,1 nagy tubus majonéz,fehér bors,1 nagy fej hagyma.
Összekeverjük a tejfölt a mustárt és a majonézt.Hagymát apróra vágjuk,megborsozzuk és hozzá adjuk. Megfőzzük a tojást és a virslit.A keményre főtt tojásból 3-at bele reszelünk a majonézes öntetbe,majd bele karikázzuk a virsliket.5. tojással díszítjük.

03. 03. 13:22
vicusmamesz

Én azt a salátaszecskát nem szoktam venni, drágállom ugyanis nagyon. De igen, néha az egyszerűeség a legjobb. Mint pl a tzatziki. Uborka reszelve, fokhagyma, só, bors, citromlé, pár csepp olívaolaj, natúrjoghurt és már kész is. Grillezéshez szinte mindig ezt is csinálunk.

Moslyogós kedves fiatalos friss nagymama :)

03. 02. 11:47
Signetta

Én szoktam a boltba venni zacskós vegyes salátát, azt hiszem, saláta mix a hivatalos neve. Felturbózom, vágok hozzá kis kockákba karaván és trapista sajtot, teszek bele konzerv kukoricát, vágok bele hagymát (ha van újhagymát, de ha nincs jó a sima vagy vörös), és leöntöm ezersziget öntettel. Ez nem egy nagy ördöngösség, de nagyon finom, főleg ha grillezünk szoktuk csinálni a husi mellé. Ja, és az alkotóelemeket előző nap összekeverem, hogy összeérjenek, csak az öntetet teszem rá fogyasztás előtt kb. 2-3 órával.

03. 01. 17:45
nyareve

Hússaláta

Hozzávalók: Bármilyen maradék főtt, vagy sült hús
egy kis üveg konzerv zöldborsó
3-4 db héjában főtt, meghámozott, kockára vágott krumpli
csemege ubi kockára vágva
majonéz, tejföl, bors, mustár, vagyis tartármártás
A húst is összevágom apró falatokra, a borsót leszűröm összekeverem az egészet a tartárral, hűtőbe rakom 2-3 órára, és mehet a kaja.






03. 01. 17:11
vicusmamesz

Ínyenc saláta, ahogy én szeretem.
Hozzávalók:
(Ha szerencséd van, nagy része van otthon konzervben, vagy bolti változatban)

  • Káposzta saláta,
  • Uborka saláta, vagy csak kígyóuborka felkockázva,
  • Paradicsom szeletek,
  • lilahagyma
  • Főtt tojás karikázva
  • konzerv vagy bébikukorica
  • Tartár mártás
  • Sajt

Elkészítés:
Csak keverd össze a hozzávalókat, öntsd le az egészet tartár mártással, a sajtot reszeld rá.

Moslyogós kedves fiatalos friss nagymama :)

1