Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Vízmérték - Megalapozatlanok a csapvízzel szembeni félelmek

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
WaterMan

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 11, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

villkat írta:
Ez mind szép és jó, de miért kéne ezt pont egy olyan embernek elhinni aki víztisztítókat reklámoz????? Ez olyan mintha a vízműtől kérdezném meg a víz minőséget, mutass nekem egy független vizsgálatot, és akkor majd elhiszem...
Ennél sokkal meggyőzőbb áltudományos cikket is olvastam már.

Nem én írtam a cikket, és nem én végeztem a vizsgálatokat sem! Egyébként sem víztisztítókat, hanem a víztisztítás előnyeit "reklámozom" amit több tucat víztisztító technológiával és gyártmánnyal lehet megoldani, kinek-kinek igényei szerint.

Hérics Nándor
http://www.viztisztitos.lapunk.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 11, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez mind szép és jó, de miért kéne ezt pont egy olyan embernek elhinni aki víztisztítókat reklámoz????? Ez olyan mintha a vízműtől kérdezném meg a víz minőséget, mutass nekem egy független vizsgálatot, és akkor majd elhiszem...
Ennél sokkal meggyőzőbb áltudományos cikket is olvastam már.
Vissza az elejére
WaterMan

HozzászólásElküldve: 2010, Ápr. 29, 01:56    Hozzászólás témája: Vízmérték - Megalapozatlanok a csapvízzel szembeni félelmek Hozzászólás az előzmény idézésével

„A csapvíz esetében öt magyarországi vízszolgáltató vize került górcső alá, a vízmintákat Budapest, Dunaújváros, Makó, Szolnok, Tatabánya zöld óvodáiból vették. A vizsgált esetek nem támasztják alá a hazai lakosság körében kialakult előítéleteket.”

Nem támasztják alá? Előítéletek? Érdekes megállapítások! A regisztrált 130.000.000 lehetséges vízszennyező anyagból megvizsgáltak kb. 30-at, és még így is 5-ből 1 vízminta mérgezőnek bizonyult. Nem is akármennyire (300%!), és nem is akármivel (Arzén!). 129.999.970 vízszennyező vegyületet meg nem vizsgáltak. Mégis a vízminták 20%-a mérgezőnek bizonyult. Mindez zöld óvodák vizében…

”A hazai vízminőségi problémák hátterében leggyakrabban a nitrit-, nitrát-, ammónium-, bór- és arzénszennyezés áll. Ebben a tekintetben egy kivétellel jóval a határérték alatt volt a vízminták szennyezettsége.”

Határértékek! Az egészségügyi határértékek megállapítása: Egy 70kg testtömegű egészséges felnőtt embert vesznek alapul, 1,4-2 liter/nap vízfogyasztás mellett. Ha csak az az 1 szennyező anyag lenne a vízben, amire a határérték vonatkozik, akkor 10.000 ilyen emberből 1 betegszik meg, vagy 1.000.000 ilyen emberből 1 hal meg, ha a határértéken belül található a vízben a mérgező vegyület. De nem egy vegyület van a vizekben. Hatásuk nem csak összeadódik, de sokksorozzák egymás hatását. Az óvodákban pedig 10-20 kg-os testtömegű gyermekek járnak, ráadásul a mérgező hatás gyermekek tekintetében sokszoros lehet. A nagyobb probléma viszont az, hogy hazánkban nem sokat adnak az egészségügyi határértékekre! Nézzék meg a http://viztisztitos.lapunk.hu oldalon, a mérgező növényvédők menüpontban, hogy a 2001-es ivóvízminőségről szóló kormányrendelet hányszorosát engedi az egészségügyi határértéknek bizonyos mérgekből az ivóvizünkben!

„A manapság sokat emlegetett, és számos vitát kiváltó gyógyszermaradványok tekintetében sem találtak terhelő adatot.”

Miért is találták volna meg az eredeti hatóanyagot? A gyógyszerek vizelettel ürülnek, rendkívül reakcióképes vegyületek, egymással, és a többi vegyülettel reakcióba lépnek. Hogy éppen milyen anyagokkal együtt került a lefolyóba, és milyen veszélyes vegyület képződött belőlük, azt nem lehet tudni!

Hérics Nándor
http://www.viztisztitos.lapunk.hu
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés