Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Virágoskert
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 13, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus!

Neked most más feladatod van, a kert megvárSmile

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Jún. 11, 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak azért, hogy feléledjen a topik, néhány friss kép a kertből:
http://gportal.hu/gindex.php?p.....gid=351548

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
krampuszi

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 13, 09:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na hogy vannak a kertjeitek? Nálunk nagyon gyönyörű! Van egy csomó új növényünk: az egyik kerítés mentén végig monst ültett(ett)ük be! Sosem csináltunk még ilyet, mindig csak párat vettünk és ástuk el magunk, igaziból az úgy izgalmasabb, dehát így meg egyszerre megvan.
Helyzetjelentés: még vannak tulipánjaim!, nyílnak a fehér nárciszok, és beindultak a rózsaloncok Smile
Jó kertészkedést, pocisoknak kertnézegetést!
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 08, 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szofi!

Köszi Smile Tényleg nagyon szép, és az az érdekes, hogy ez egy fiatal fa, másfél éve vettük, eddig még nem is virágzott. Van egy másik is, annak már tavaly is volt virágja, de az később nyílik.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 08, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe! Gyönyörű lehet. Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Ápr. 08, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végre kezdenek magukhoz térni a fák is, most a magnólia virágzik:
[^]  

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 18, 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen. A kapálást és az ásást már én sem vállalom be. Rolling Eyes Én most beszéltem édesanyámmal és jövő héten, ha jó idő lesz, átjön segíteni. Laughing
Gittus, szerintem, ha megbízol a bácsiban, ez a legjobb megoldás. Kispepe! Te csak szimatolj a friss tavaszi levegőbe. Wink Ez tuti jót tesz. A többi meg csak lesz valahogy... Confused
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 18, 18:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj, ez nekem is gondom. ET után nem biztos, hogy jót tenne a kertészkedés, ráadásul a derekam is nagyon fáj. Pedig sokféle magom van már, el kellene vetni, de ahhoz kapálni meg ásni kell, azt meg nem vállalom be. A férjem mindig este jön haza, akkor már nem lehet kertészkedni. Hátha a hétvégén jó idő lesz, akkor rábeszélem, hogy neki is jót tesz egy kis mozgás a kertben Smile

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 17, 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is pont ma fedeztem fel néhányat, olyan kis helyesek:)))

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2005, Márc. 17, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Csajok!

Virágzik az első krókuszom! Laughing Most már tuti itt a tavasz! Laughing
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 10, 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tényleg valami baj van! Kár, de majd megpróbálom újra!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 09, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Basszus, az én képtáramra sem lehet fotókat feltenni Twisted Evil Pedig teljes pompájában virágzik a kaktuszom!

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 09, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ribizli!
Nem tudom megnézni a képeidet Sad Lehet, hogy csak én vagyok béna?

[^]  
Vissza az elejére
ribizli

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 09, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Ó de jó, hogy ide is írtok, rég néztem meg Very Happy Én a leandert már a múltkori hidegben behoztam, tegnap meg a hibiscusokat, de a muskátlik még kint vannak, ha jól tudom -5 C-ig bíják, de lassan azokat is becipeljük. Az én törpe (és kicsit a normális rózsáim is) ontják a virágokat.
De a legszebb a konyha ablak, majd felteszem én is! Fel is tettem a tar.hu-ra egyenlőre feldolgozás alatt áll.
http://kep.tar.hu/krampuszi/in.....d=27660071

Jó, hogy az nlc-n megint van szakártő Pál Attila volt régen és nagyon csíptem, szimpi volt, de egyszer csak eltünt.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 09, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a karácsonyi kaktuszt mindig kiviszem tavasszal, és ilyenkor hozom be. Ahogy bekerül, megduzzadnak a bimbói, és elkezd virágozni. Idén kicseleztem. Egész nyáron a lakásban tartottam, és kb egy hete vittem ki. Azt olvastam, hogy virágzás előtt hűvösebbre kell tenni, öntözést ritkítani. Úgy tervezem, hogy behozom, elkezdem jobban öntözni, és pont karácsonykor fog virágozni. Az enyém ciklámen színű.
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 17:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, a kaktuszokat nem szoktam kivinni a teraszra, egész évben bent vannak. Ellenben anyukám kiköltözteti őket, és van, amikor tetszik nekik, van, amikor nem. Ebben az évben nagyon jól érezhették magukat, mert megbokrosodtak.
Én is úgy vagyok a muskátlival, hogy még pár napig biztosan kint hagyom, ráadásul nekünk citrom- és narancsfáink is vannak kint+ leander és hibiszkusz meg hatalmas fikusz. Valszeg a hétvégen hozzuk be őket, mert jövő hétre már tényleg hidegeket mondanak. Meg már naptár szerint itt is van az ideje.

[^]  
Vissza az elejére
zserbó

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 13:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe!

nagyon szép a kaktusz, én eddig csak pirosban láttam.
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szerintetek a karácsonyi kaktusznak miért ez a neve?? Nekem októbertől folyamatosan virágzik, egyszerűen nem győzök betelni vele. Többféle is van: fehér, enyhe rózsaszínes beütéssel, sötétebb rózsaszín, csipkés szirommal és az anyukámtól kapott hagyományos, aminek az eredetije kb. 40 éves, és mindig rengeteg bimbó szokott lenni rajta. Ha kinyílik, felteszek róla képeket, valami pazar.
Most egyelőre a sajátjaimról néhány kép:
http://kep.tar.hu/kispepe01/images/pic6454386.jpg
http://kep.tar.hu/kispepe01/images/pic6454387.jpg
http://kep.tar.hu/kispepe01/images/pic6454388.jpg

Nálunk olyan jó idő van, hogy nem tudom még felszedni a dáliát meg a cannát, mert egyszerűen nem virágzik el. Pedig nagyon kellene a helye a tavaszi hagymás növényeknek. De lehet, hogy jó idő ide vagy oda, holnap felásom a hagymákat, illetve a gumókat.

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 18, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Padlizsám! Meg is kell metszeni, kb. egyharmadára visszavágni, egy hajtás tövében.

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 15, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen!!!

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 15, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe! És a futót is jól metszem meg?
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 15, 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szofi!

Nagyon rendes csaj a kertész-szakértő, és szerintem az a topik is nagyon jó. Annyit tanultam belőle.
Nekem tavaly sikerült átteleltetnem a futómuskátlit, egész jól bírta.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 15, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok! Vákaszolt a Nők Lapja kertész-szakértője. Azt tanácsolja, hogy ássam ki, és égessem el a növényt, nehogy megfertőzze a többit. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

A futó muskátlit sikerült átteleltetnetek?
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 12, 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Padlizsán!

Az én leándereim is még kint vannak; szerintem ezt a hőmérsékletet még kibírják. Szerintem 2-3 hét múlva, amikor tartósabban hideg lesz reggelente, akkor kell bevinni.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 12, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi lányok!

Már én is gondoltam a drasztikus beavatkozásra, csak úgy látom, hogy már nincs is egészséges része. Rolling Eyes

Írtam a Nők Lapja kertészének, köszi! Smile
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 11, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szofi!

Fogalmam sincs, mi lehet ez, de ha a képet elküldöd mélben a Nők Lapja kertész-szakértőjének, ő megmondja Neked:http://www.***/index.php?id.....mp;func=kf

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 11, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe! Lefényképeztem a beteg növényt. Lehet, hogy nem is tetü? Rolling Eyes

http://kep.tar.hu/szofi_1/images/pic6310103.jpg
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 06, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus, képzeld el, a jezsámenen is van virág, pedig az tavasszal szokott lenni. Na jó, nem sok, de van rajta. Nagyon szép idő van, szinte meleg; remélem, sokáig marad az indián nyár!

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 05, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Padlizsán!

Van egy szobánk, ahol télen csak a virágok vannak, ott nem fűtünk, 10-15 fok szokott lenni. Locsolni csak annyira kell, hogy ne száradjon ki, én kb. 10-14 naponta szoktam. Mielőtt felviszem, jól megnyesem, kb. egyharmadára, és tavasszal szépen elkezd újra hajtani. Márc.-április tájékán már tápoldatozni is lehet.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 05, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A férjem nem találja a gépünk akkutöltőjét. Nem tudok fényképezni. Evil or Very Mad

Képzeljétek! Az előbb hívott ki a kertbe az "akkutöltő eltüntető", és szörnyű dolgot mutatott. Az egyik meggyfánk és az egyik cseresznyefánk (még kicsik, tavaly ültettük őket) telis tele van fekete, kb 1,5 cm-es, fekete kukacszerűkkel. (Olyan, mint ha meztelen csigák lennének.) Már nagyon csúnyák a levelek, rágják ezek a randák. Most megpróbáljuk gyorsan lepermetezni.
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 05, 14:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Padlizsán!

A muskátli szabad levegőn érzi jól magát, nem annyira szobanövény. Nekem áprilistól októberig kint virítanak, behozni csak télre szoktam. Amúgy nagyon szereti a tápoldatokat, van külön muskátlinak való. Azzal érdemes hetente locsolni, bár én ebben az évben mást próbáltam: olyan granulátumot kevertem a földbe, ami fél évre elegendő tápanyagot biztosít. Így az olyan feledékeny kertész is, mitn én vagyok, gondoskodik a nyomelemekről.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 01, 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe! Nem tudom a nevét, de lefényképezem és felrakom. Én a ficus benjaminomat próbáltam szappanos lemosással gyógyítani. A párom mindig mosolygott, mert a hatalmas növény minden egyes levelét külön mosogattam, és ruhacsipesszel jelöltem a növényen, hogy hol tartok. (Úgy nézett ki szegény, mint a fregoli. Laughing ) Többször nem próbálkozom én sem, mert szerintem sem ér semmit.
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szofi!
Melyik évelődet lepték el a tetvek? Én nagyon uuuuuuuuutálom őket, alig tudom kiirtani a hibiszkuszról meg a leánderről, csak drasztikus permetezéssel. Ajánlottak már mindenféle természetes módszert, pl. a szappanos lemosást, de az szerintem annyit ér, mint halottnak a csók. A fokhagymát nem próbáltam, valahogy mindig elmaradt.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 30, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Szó volt a fehér tetvekről... Képzeljétek, az egyik évelőmet megtámadták a fehér tetvek (legalábbis szerintem azok Rolling Eyes ). Ahogy nézem tuti meghal szegény. Egész nyáron semmi baja sem volt, csak most kezdett el halódni. Crying or Very sad Ha ilyen fehér izékkel van baborítva az lehet más betegség? (Sok petúnia van körülötte, de azoknak semmi bajuk.) Kipróbálta valaki a fokhagymát, mint tetüírtót?
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 24, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnnka, drága elfelejtettem két kérdésedre válaszolni. Az a sötét piros virág kínai szegfű, piacról való, tényleg nagyon gyönyörű, amikor virágzik, de sajnos, már vissza kellett vágni, mert egy kicsit elburjánzott. A sárga virág meg mini árvácska.
A paradicsompalánta anyukámtól való, tőle szoktam kapni zöldségeket. Az idei tényleg nagyon szép, de tavaly elég vacak termés volt, sok apró, íztelen valami. Hogy milyen fajta ez, nem tudom. Van kaliforniai paprikám is, amivel két évben nagyon felsültem, mert valami összeaszott kis görcsök voltak, szemben anyukám hatalmas zöld meg piros termésével. Azóta én is több trágyát adok neki, úgy tűnik, meghálálja.

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 23, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!!

Itt vagyok, ragyogok Laughing Nagyon szupi volt a nyaralás, akkora mázlink volt az idővel, hogy csak na. A víz is jó, elég sok is van most a Balcsiban, tudom ajánlani mindenkinek.

Csinnnka!

Köszi a dicséretet; tavaly füvesítettünk, elég szerencsétlen időpontban: amikor elszórtuk a magot, szép idő volt, aztán jött rá egy késő tavasz fagy, na az betett neki, majd amikor egy kicsit összeszedte magát, májusban a nagy hőség és szárazság kínozta. Elég csúnya, hézagos volt, így mindig szórtunk egy kis magot, még ősszel is. Szerencsére télen elég sok hó volt, így összeszedte magát. Na meg az idei esős tavasz is sokat segített. Általában kéthetente nyírjuk, bár most majd' egy hónapja nem nyúltunk hozzá, így elég nagy a dzsumbuj.
Jaj, képzeljétek, hogy jártam Crying or Very sad Apukámat bíztam meg a locsolással, és ma,amikor hazajöttünk, szomorúan tapasztaltam, hogy néhány növénykémet a hirtelen jött kánikula meg apukám locsolási technikája (anyukám szerint csak szenteli a földet) igencsak próbára tette. Többek között az egyik lizinka is áldozatul esett. Holnap megpróbálom rehabilitálni őt is más növényekkel egyetemben, de félő, hogy ekkora sokkot nem bírtak ki. Most már mindegy, még mindig jobb volt, hogy valaki ránézett a kertre (na meg az állatseregletre), mintha tényleg szomjan haltak volna a növények, de azért nagyon szomorú vagyok Crying or Very sad

[^]  
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 22, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittuska!
Ez lenni az a bizonyos HANGYACSAPDA (kis lapos kerek bigyó), vagy valami más?!
Mert az 5let zseniális, nekünk itt az új lakásban még nem volt hangyánk, de most mintha kezdenénk hangyásodni (veteményes körül invázió-szerűen, kisház falán zarándok-vonulások, és most már a teraszt is ostrom alá vették, lassan valamit tennem kell, különben bejönnek a házba is, aztán mire észbekapok, úgy járunk, mint a Flinstons-ban: kitúrnak a házból, kiraknak a ház elé!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
2 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés