Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Virágoskert
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
beth74

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 17, 17:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pepe!
Nagyon szép a kertetek, a pázsitokért oda vagyok!

Nálnuk nem lehet öntözni, mert a többi lakó nem megy bele, majd fúratunk kutat jövőre, Szegeden is volt.

S.O.S
Tudtok nekem valami olyan hanygyaírtót ajánlani ami a növények tövében, a földben lévő dögöket elpusztítja, teljesen tönkreteszik a dombom.
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 16, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi Pepém!
Míg Te a Balatonon vagy (ahová a jóidőt én küldtem utánad! Wink), addig én meg kirándultam egyet a kertetekben.
Nagyon elégedett vagyok... és perpill nagyon irigylem a füveteket, mert én idén egyáltalán nem füvesítettem, és mivel az egész kert egy nagy dzsumbuj, így ez a része hogy úgy mondjam, hagy némi kívánnivalót maga után. Ha belegondolok, hogy tavaly micsoda pázsitot csináltam májusban a régi lakásunk kertjében! Sad Előtte ősszel teljes gyomirtás, tavasszal pedig frissítés, dúsítás... amikor árultuk a lakást, majdnem mindenki külön kihangsúlyozva megdicsérte a kertemet, a füvemet. Most meg! Kezdhetek majd mindent előlről! Rolling Eyes
Aztán... nagyon tetszett a sárgák közt azt a mélypiros/bordó(?) szirmú sziklakerti kisvirág. Annak mi a neve? Nem ismerem! Embarassed
Hát eltátottam a számat a Lizinkádon... visszafelé néztem a képeket, és láttam, hogy milyen volt tavasszal! Nahát! Shocked
A paradicsomod pedig egyenesen gyönyörűséges!
Tessék mondani, ez fürtös paradicsom? Mert hogy nekem egy tövön egyszerre csak 3-4 érik, ezen meg egy fürtön vagy jó fél kiló is van. (Lehet, hogy másmilyen fajtát kellett volna vennem?! Rolling Eyes )

Gittuska!
Szavaidon felbuzdulva terítettem le gyomirtás után a régi mulcsra még egy teljes nagy zsáknyit, tehát most már dupla rétegben talán erősebb lesz az elzáró hatása. Én imádom nedvesen az illatát, és valahogy olyan szép, rendezett tőle a kert. Hogy a földes virágoskertrész elváljon a mulcstól, márványgranulátomot szórtam a kettő határára, és ez olyan kis csinosan keretet adott az egésznek. Smile
Úgyhogy az áhított izomláz jelentem, megvan Wink ... mivel ma meg 4,5 órát gyomláltam a veteményesben... festeni sem lehet szebbet-rendesebbet, és nincs benne egyetlen egy szál gaz sem (sajnos a gyomlálási metódusom a "Ritkán, de akkor aztán nagyon!" elven működik). Már gondolkodtm a "Sűrűbben, és akkor nem kell annyit!" programra váltáson! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 15, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus!

Köszi Smile
Most valahogy a zöldségfronton is sikerélményem van: paradicsom, paprika, hagyma, répa, fodros petrezselyem szépen beindult. tökkel meg cukkinivel a szomszédokat is ellátom. Viszont az ubim nagyon vacak: gyorsan megöregszik, olyan vad íze van.
A lizinka tényleg nagyon mutatós, tavasszal rendeltem a Sieberztől, remélem át tudom teleltetni (egyáltalán évelő???), a harangvirág az OBI-ból van, nagyon szépen bokrosodik.
Lányok, jövő pénteken jövök legközelebb, vigyázzatok magatokra, puszi mindenkinek!
[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 15, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csinnnka!

Nagyon guszta a sziklakerted, és a fűszeresed is klassz.
Ma én is feltettem néhány képet:http://kep.tar.hu/kispepe01/in.....d=27640367
Az utolsó 6 a legfrissebb adag.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 14, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocsánat, Monika! Smile
Ha viszont fél év alatt nőtte így ki magát, akkor tutira megpróbálom... mert hogy nekem meg van szép nagy terem (relatíve nagy persze), ahová tudnám rakni. Egy próbát megér! Köszi! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 14, 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika!
Hú, de macerás!
De azt hiszem, én is megpróbálom! Smile
Az 1,40-esed mennyi idős? (Mert gondolom, nem tavaly ültetted a magot.)

Gittuska!
Tényleg gyönyörűségesek a virágaid, csatlakozok Kicsi Pepéhez a hagymás-rajongásban! Very Happy

Mellesleg kiganajoztam az előkertet, frissítettem a mulcsot, szórtam le márványgranulátumot, most kicsit csinosabb az egész (Te hétfőn sajnos még nem ilyennek láttad... bár legalább ezt szerettem volna megcsinálni). Sebaj, megcsináltam kedden! Smile http://kep.tar.hu/csinnnka/ind.....ginnum=144
Itt meg a fűszernövénykertem: http://kep.tar.hu/csinnnka/ind.....id=5567995
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 14, 09:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus!

Gyönyörűek a virágaid! Nagyon szeretem a tavaszi virágokat, különösen a hagymásokat. A tulipánt, nárcisz, jácint, az a sokféle szín és illat! A nyári virágok is nagyon szépek, de a tavasziak az igazik!. Valószínűleg azért szeretem őket annyira, mert a téli vegetálás után olyan jólesik a sokféle szín meg illat.

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 16:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem tavasszal elég, bár nálunk a madarak télen szórták szét a magokat.

[^]  
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 15:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nyugi, mostanában többször szarakodott, mindenkire a frászt hozva! Sad
Én is féltem a Dani+dekupázs fotóimat azóta, hogy az a nagy dráma történt 1-2 hónapja. Sad

Ez a napraforgó egész jó 5let, hogy ez nekem tavasszal nem jtuott eszembe. Tudom is, hogy hová tenném, a terasz mentén, tök szép lenne.
Ha tavasszal eldugom, nyárra kinő? (vagy ősszel/télen csináljam inkább szerintetek?)
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 15:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj, de megnyugodtam!!! Egyszer már elszálltak a képeim Twisted Evil

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe! Én megtaláltam őket! (Azóta lehet, hogy helyrejött a rendszer...)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítség!
A képtár.hu megint nem működik!!! Elvesztek a képeim Question Question

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 09:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem is van napraforgóm, teljesen véletlenül!! Télen etettük a madarakat, és azok elszórták a magot. Jó néhány sarjat kiszedtem a fűből, mert nem odavaló, egy meg véletlenül a virágok között maradt. Olyan szép!!

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 09, 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Ma reggelre kinyílt a napraforgóm Laughing ! Remélem idén is "napraforgó fám" lesz. (Majd ha teljes szépségében pompázik lefényképezem.)
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mónika!
Aloe Vera nekem úgy áll, mint Katiban a gyerek... oszt minden barátnőmnek meg ismerősömnek agonizál. Nemtom miért! A világos az fontos neki, meg hogy ne mozgassák, az is! Ami viszont a legfontosabb, az a locsolás... a hülye barna könnyen kiszárad és könnyen megrohad... ez tény, mert ezt én is kitapasztaltam. Én egy elég nagy bödiben tartom, és erre öntök hetente kétszer kb. egy pohárnyi vizet. Nálam ez a se túl sok, se túl kevés mennyiség! Smile
(Levelein vmi elváltozás nincs? Ami esetleg betegségre utalna.)

Kicsi Pepém!
"Spanyol viaszod" kedvemre való! Felírom, utána fogok nézni! Ez kell nekem, amit szezonban egyszer, nem pedig kéthetente, hogy aztán bűntudatom legyen, ha elfelejtem! Laughing
Vissza az elejére
beth74

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nekem a futópetúnia minden évben tetves már nagyon unom, nem is veszek többet, bár szoktam permetezni is.És idén az árvácskámat is kipusztították.

Viszont a muskátlijaim idén gyönyörűek ebben az új kertben nagyon szeretnek.
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
A piacon hallottam egy idős nénitől, hogy egy fél gerezd fokhagymát kell a virág földjébe dugni és az elűzi a tetveket. (Én még nem próbáltam.)

Na ezt kipróbálom, rögtön szedek fel fokhagymát, ahdd pusztuljon a sok tetű!!

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 09:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A piacon hallottam egy idős nénitől, hogy egy fél gerezd fokhagymát kell a virág földjébe dugni és az elűzi a tetveket. (Én még nem próbáltam.)
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mniki!

Az a szőlőlevélszerű micsoda a pimpó, de sajnos, nem túl szép. Nyúlik össze-vissza, de virág nem túl sok van rajta. Egyébként van ehhez hasonló gyomnövény is, úgy fut, mint a csík Mad
Ne is mondd a petúniát! Az idén már 3 tövet dobtam ki, mert tele lett tetűvel. Nagyon gusztustalan volt, így inkább megszabadultam tőle. Ez a tetvesedés csak a futóra vonatkozik, az álló petúniának semmi baja sincs. Egyébként tavaly ugyanígy jártam, úgyhogy azt hiszem, itt fejezem be a futó ápolgatását Twisted Evil

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szofi!

A Substral igen, a Compo egy kicsit nagyobb, kétszínű golyócskák.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kispepe! Ez nem olyan kicsi sárga golyócska?
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az előbb kicsit elhamarkodottan küldtem el a hsz-t Embarassed .
Szóval tápoldat. Ebben az évben nem vettem folyékony mannákat, hanem felfedeztem a fél évig hatékony granulátumot. Áprilisban megszórod a növényeket, és egész szezonban el vannak látva ásványi sókkal. Van a Substralnak is (Osmocote néven), de az nagyon drága (3000ft/kg) inkább a Compo-t ajánlom, az csak egy ezres. Mivel kevés kell belőle, nagyon sok növényre elég. Nemcsak a virágok kaptak, hanem a zöldségek is, és tényleg nagyon szépek. Az eprünk soha nem volt ilyen burjánzó, mint most. Ez tipikusan a lusta és feledékeny kertész megoldása. Metroban, Praktikerben, Obiban kapható. Mindenkinek szívből ajánlom.

[^]  
Vissza az elejére
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kicsi Pepém!
Na! Mesélj! Smile

Szofi!
Oké, köszi! Kipróbálom! Smile
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok, én az idén feltaláltam a spanyolviaszt tápoldat-ügyben

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 14:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csinnKA! Én a muskátlijaimat és amikor volt más balkonnövényem, azokat is balkonnövény tápoldattal locsoltam. (Semmi flancos, bármelyik bótban lehet kapni.) Gyönyörűek voltak tőle a növények.
Kispepe! Ez tényleg csodaszép!
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szofi!
Milyen tápoldatra gondolsz? (Általános, virágzás-indító stb.?)

Kicsi pepém!
Fú, télleg-télleg nagyon szépek a virágaid! Very Happy
OBI RULEZ, idén már én is áttértem, nagyjából az általad ismertetett okok miatt! Smile
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 07, 09:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kárpáti harangvirágot tavaly ősszel vettem az OBI-ban (egyébként ott szoktam venni a szilakerti növényeket, mert életképesek+a cserépen rajta van a növény neve magyarul és latinul is, nem úgy, mint a Baumaxban, ahol csak annyi van rajta: sziklakert növény mix, ráadásul olyan kis nyamvadtak). Jól elszáradtak a levelek, azokat tavasszal leszedtem, és alattuk jött az új sarj. Én sem hittem volna, hogy áttetelel.
Most ilyen állapotban van (ma reggeli fotó):
http://kep.tar.hu/kispepe01/images/pic5513592.jpg

[^]  
Vissza az elejére
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 06, 21:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus!

Jut eszembe: amit pimpónak láttál, az mini árvácska volt, sajnos, már kezd elvirágozni.
http://kep.tar.hu/kispepe01/images/pic5314513.jpg
A pimpóm nem túl szép, virág alig van rajta, inkább csak a szára nyúlik össze-vissza. Viszont virágzik a kárpáti harangvirág, nagyon szép, majd ha teljes pompájában lesz, teszek fel képet róla.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 06, 18:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csinnKA!

A hernyó nagggyon randa! Twisted Evil

Szalmavirág: Próbáltad tápoldatozni? Nekem a balkon növények (kis termőréteg miatt) tápoldat nélkül sosem fejlődtek rendesen.
csinnnKA

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 06, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile

Jó ez a topic, végigfutottam rajta! Köszönjük, Gittuska! :-*
Megnéztem a kerteket is és csak ámultam meg bámultam!

Gittuska,
a kerted gyönyörű! A virágaid is! De a legszebbek a gyerekeid! (Peti baba alvós képéért odavoltam... olyan édesen szundikált.) Smile

Szofi,
szépek a makróid! Némelyik kimondottan művészi! Smile

Nekem a legfrissebb szerzeményem ez a hernyós fotó (tegnapi):
http://kep.tar.hu/csinnnka/ind.....ginnum=144,
visszafelé haladva előtte vannak a virágaim (meg a bio-zöldségeim)! Smile

Egy kérdés (amire hátha tudjátok a választ):
kb. két hónapja balkonládába vetettem szalmavirágot. A tájékoztató szerint két hónap alatt fejlődik ki, és elvileg június végétől már virágoznia kéne. Ellenberger még az egész kis dög csak kb. 3-4 cm. A szabadföldbe vetett társai kb. kétszerakkorák, de se híre, se hamva virágnak.
Szerintetek dobjam ki őket, vagy reménykedjek, hogy még a tél beállta előtt kifejlődnek?! Sad

Na megyek, mert Dani lentről visongva jelzi, hogy itt a délutáni séta ideje! Smile
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 06, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gittus! Egyik nap én is ráleltem egy csomag estike magra... Szerinted lenne értelme, ha most még elültetném?
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 06, 07:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Direkt nagy felbontásúra állítottam a gépet, hogy szép képeket tudjak csinálni!! Evil or Very Mad He-he, úgy kell nekem! Na, majd megvizslatom a gépet!

A levendula illatát én sem szeretem töményen. Most szedtem egy csokrot és egy kancsóban virít a konyhában. De nincs igazán illata. Nem láttam a tévéműsort. Nem is tudtam, hogy Tihanyban ilyen nagy levendula föld van.

Lányok! A bejárat mellett "magától" nőtt 3-4 petúnia (sokkal nagyobbak, mintha palántáztam volna), amikor kilépek az ajtón, olyan illat van, hogy rögtön mosolyogni kezdek.. Lehet, hogy kábszer? Wink
kispepe

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 05, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A levendulát én is nagyon szeretem, sajnos, még nincs a kertünkben, de majd jövőre szeretnék ültetni. Láttátok a tévében, hogyan szedik Tihanyban? Igazi virágtenger volt, mint Franciaországban. Érdekes, hogy ezt a növényt csak "élőben" szeretem, már szárított formában vagy illóolajban nem bírom az illatát. Pedig tudom, hogy jótékony hatása van, pl. megnyugtat, ellazít.

[^]  
Vissza az elejére
szofi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 05, 10:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok!
Megpróbáltam a kép.tárra feltenni képeket.
Sikerült is (kettő), de ha rákattintok a képre, akkor olyan hatalmas lesz, hogy nem fér rá a képernyőre, csak a görgetővel lehet megnézni...Tehát élvezhetetlen. Crying or Very sad Most nem is teszek fel többet... Crying or Very sad
Nem tudjátok mit rontottam el? Question

Azért megmutitom:

http://kep.tar.hu/szofi_1/index.phtml?aid=27658612
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Advertisement
Ezt olvastad már?Elrejtés