Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Ciki a cigi! / gondolatok a cikk kapcsán/
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
debreceni

HozzászólásElküldve: 2011, Nov. 18, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fiam dohányzik. Nemtom, honnan vette, mert az apja és én sem. Biztos a haverok. Hogyan szoktassam le? Persze, olvasok ezt-azt, jók is különben, de a cikken kívül tud még valaki valamit tanácsolni nekem?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
villkat

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 30, 15:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Min kiderült nem július hanem következő év eleje... Ennek nem örülök.. .:S
Jobb lett volna ha már most júliustól bevezetik...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kellmegegy

HozzászólásElküldve: 2011, Márc. 04, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No és most épp újra aktualitást élvez a téma, mert juliustól jön a totális tilalom Wink azaz nagyon remélem hogy jön mert borzasztóan idegesítő, hogy egy normális helyre nem lehet elmenni anélkül, hogy az embere ne úgy menjen haza mint egy hamutál, vagyis olyan szaggal :S
Bárcsak ott tartanánk már!
Vissza az elejére
Hamzsab

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 25, 10:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vizipipa egyáltalán nem egészségtelen, inkább azt szívják mint a sima cigit.
Vissza az elejére
hegeivi

HozzászólásElküldve: 2010, Jún. 02, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

villkat írta:
De ez teljesen természetes, szerencsére manapság jelentősen csökkent a dohányzók száma, ellenben manapság a fiatalság körében meg a vizipipa lett divatos, ami szintén nem egészséges sőt károsabb a dohánynál is... idővel biztos vagyok benne hogy vége szakad ennek és nem lesz már divat.

A vizi-pipa mitől károsabb mint a dohányzás? Főként hogy abban fincsi ízesített dohányt szívnak, általában.
Vissza az elejére
ibolyatakacs123

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 19, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A vizipipa is csak egy ok, hogy összegyűljenek és dumáljanak.
Vissza az elejére
villkat

HozzászólásElküldve: 2010, Máj. 11, 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De ez teljesen természetes, szerencsére manapság jelentősen csökkent a dohányzók száma, ellenben manapság a fiatalság körében meg a vizipipa lett divatos, ami szintén nem egészséges sőt károsabb a dohánynál is... idővel biztos vagyok benne hogy vége szakad ennek és nem lesz már divat.
Vissza az elejére
Diane

HozzászólásElküldve: 2010, Márc. 01, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt annak tudatában írom, hogy több dohányos is van a közvetlen környezetemben, még sem tudom elképzelni, hogyan képes vki egy büdös, füstös vmit a szájába venni, amibe ráadásul még bele is halhat.
Főleg Anyukák, Apukák, Kismamák!!!!! akiknek példát kéne mutatniuk, és nem szennyezni a gyermekeik tüdejét is...
Akarat kérdése az egész szerintem. Bár Én sohasem dohányoztam nem tudhatom, csak sejtem.
Vissza az elejére
sarga_rozsa

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 19, 19:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

FemmeFatale írta:
eddig nem tudtam, hogy ennyit képes valaki kiadni a cigiért! :S 2 doboz cigi naponta az már szinte halálos, milyen lehet a tüdeje? Bele sem gondolok inkább! de ha már csak az önundor tud segíteni, akkor már késő szerintem, akkor már nem fog tudni leszokni!
Én nem vagyok dohányos, és nem is védem őket, mert én is útálom a cigi füstöt, de az árra csak azt szeretném mondani, hogy a nem dohányzóknak sincs több pénze, és amikor leszokik egy dohányos, később sem lesz több pénze, mert elkölti másra...
Vissza az elejére
anima_trix

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 18, 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

FemmeFatale írta:
eddig nem tudtam, hogy ennyit képes valaki kiadni a cigiért! :S 2 doboz cigi naponta az már szinte halálos, milyen lehet a tüdeje? Bele sem gondolok inkább! de ha már csak az önundor tud segíteni, akkor már késő szerintem, akkor már nem fog tudni leszokni!

Én már a rettenetes ár miatt abbahagynám. Nem hiszem el, hogy nem húzzák a fogukat, amikor annyit kifizetnek érte. Inkább nem eszik, de a cigi megvan. Sőőőt, ami még annál durvább, hogy sokszor a gyermeke sem eszik, csak cigi legyen. szánalmas
Vissza az elejére
Amilla

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 12, 08:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pillangónak igaza van. A dohányosnak ahhoz van joga, hogy...semmihez.
Ha rajtam múlna, akkor mindenütt megtiltanám a dohányzást. Maximum a lakásának az erkélyén, esetleg az ablakában lenne rá lehetőség.
Annyira könnyű kifogásokat találni, és mellébeszélni. Sajnos -még- én is dohányzom. Nem mentegetem magam, tisztában vagyok vele, hogy akaratgyenge , szánalmas senkiházi vagyok, aki nem tud magának parancsolni.
FemmeFatale

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 10, 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Becike

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 10, 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez a 30000Ft annyira nem is kimagasló.
Van egy ismerősöm aki naponta 2 doboz cigit szív és nem olcsó fajtát..ez naponta neki 1200Ft*30
és ez 36000Ft..és ő egyedül van.
De ezek az összegek se elegendőek az embereknek,hogy leszokjanak.
Sajnos csak az önundor szokott segíteni mikor már magát is gusztustalannak tartja..de az a baj,hogy az már a nagy dohányosoknál van.
Vissza az elejére
FemmeFatale

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 10, 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

evangeline77 írta:
Smile most számoltuk pont a kolléganőmmel, h ő mennyit költ egy hónapban cigire.. hihetetlen. a párjával együtt több mint 30 000Ft-ot..Sad félelmetes.

30.000 forint egy hónapban csak cigire?? azta...ez rengeteg pénz! és most úgy hallottam, hogy még drágább lesz a cigi, még többet fognak költeni az emberek cigire! van itt olyan aki 30 ezernél is többet költ egy hónapban a párjával együtt?
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 07, 13:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

azért az már nem kis összeg! Smile az már egy balaton sound bérlet ára majdnem! Smile
Vissza az elejére
evangeline77

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 07, 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mióta megnéztük a kalkulátort, azóta kicsit visszafogták ők is magukat. Most már csak 24-re jött ki a kalkulációSmile
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 07, 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát iszonyatosan ösztönző tud lenni egy ilyen kalkulátor is. ember látja hogy mennyit takarított meg x idő alatt és már is kisebb a kedve dohányozni.
Vissza az elejére
evangeline77

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 16:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile most számoltuk pont a kolléganőmmel, h ő mennyit költ egy hónapban cigire.. hihetetlen. a párjával együtt több mint 30 000Ft-ot..Sad félelmetes.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi ezt az oldalt evangeline, rendkívül ötletes, nagyon tetszik! Nekem a fóliás módszer nyerte el leginkább a tetszésemet! Találtam az oldalon egy Megtakarítás Kalkulátort is, azt is érdemes megnézni.

Örülök, hogy éled a topik. Smile
Vissza az elejére
evangeline77

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát igen, sztem direkt más oldalról akarták megközelíteni a dolgot. valljuk be, tényleg komoly problémát jelent manapság a dohányzás, de néha hagyni kell h a humor segítsen..Smile

melyik tetszett a legjobban? nekem az öngyújtós..Smile
Vissza az elejére
koborszilvia

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mindkét oldal elég ötletes Laughing A dohanyzasstop nekem jobban tetszik. Végre egy dohányzásellenes oldal ami a vicces oldalról közelíti meg a leszokást Very Happy
Vissza az elejére
evangeline77

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

az egyik ismerősöm mutatta nem rég nekem ezt az oldalt. ő sajnos nagyon régóta dohányzik, de keményen küzd ellene. jókat nevettünk a videókon...Smile

http://www.dohanyzasstop.hu/

nem tudom mennyire segítenek ezek az oldalak, reményeim szerint nagyon.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 15:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia, köszi hogy írtál. Én nem sokat járok külföldre, sajnálatos, hogy a nagy világvárosok és hazánk közt ilyen nagy a kontraszt ezen a téren. Pedig egyre több dohányzásellenes kampánnyal találkozik az ember. Nekem pl. a NincsDe kampány nagyon tetszik. Olykor sokkoló, több korosztályhoz szól, különböző embereknek. Édesanyám nem dohányzik, de túlsúlyos, ő is azt mondta, hogy jó ez a szlogen, az ember nagyon sokszor csak a kifogásokat keresi, miért ne próbáljon meg lefogyni, leszokni cigiről, alkoholról, drogról. http://www.nincsde.hu/ itt olvashattok még a kampányról. Ismertek még ehhez hasonló oldalakat, kampányokat?
R
Vissza az elejére
evangeline77

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 15:41    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás az előzmény idézésével

szia, tényleg nagyon aktuális még mindig ez a kérdés, még akkor is ha régen írtunk ide. tudod, sokat járok külföldre és azt tapasztalom, h a nagy világvárosokban egyre kevesebben dohányoznak. közterületen már szinte alig. ezzel szemben piciny hazánkban még mindig annyian, de annyian dohányoznak. nem törődnek se a körülöttük levőkkel, se saját magukkal.
Vissza az elejére
rabbitricsko

HozzászólásElküldve: 2009, Jún. 15, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Kár hogy ennyire rég nem szólt senki ehhez a témához pedig szerintem napjainkig az egyik legaggasztóbb egészségügyi probléma kicsiny országunkban is a dohányzás. Sok-sok család lehetne teljesebb (szó szerint), az tüdőrákban való elhalálozások számát tekintve. Ti mivel győznétek meg barátaitokat, rokonaitokat, hogy mennyire CIKI A CIGI?
Örülnék pár építő jellegű hozzászólásnak.

Előre is köszönöm,
Ricsi
Vissza az elejére
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú ha !! Valaki nagyon felhúzta az orrát, És mivel nem nagyon látom mi az a szörnyű hangnem ami ennyire felháborította, arra kell gondolnom elszálltak az érvei. (mind a kettő)
És akkor ugyebár be kell csapni az ajtót! (tipikus)
Kedves Török Mónika! Honnan vetted, hogy én bármit is szeretnék neked bebizonyítani?
-azonkívül, hogy a dohányzás káros? - (ja és a magas vérnyomás is)
Fogadjatok szót lányok a néninek! Irány a másik topik!
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

drága, lányok, elképedve olvastam a hozzászólásokat, elsősorban pillangóét. hát, akkor csatlakozván ipomea által is félmjelzett szellemileg visszam,atadt, csökkent iq-jú, társadalmilag káros csoporthoz, a következőket javaslom, már csak azért is, mert a vita hangneme sajnos kezd azokéhoz a fórumokéhoz hasonlítani, amelyekben tkp. bármely téma kapcsán két lépésből el lehet jutni oda, hogy a jelenlegi kormány egy newyork-telaviv tengely által mozgatott bábkollekció: ne moderáljunk ki senkit. hanem mi magunk menjünk innen. mármint erről a topicról. azt mutatva, hogy nem, ezt a hangnemet nem, ebben a stílusban nem, itt a családineten mi így biztosan nem. én akor meg is kezdeném a távozást, annak a hangoztatásával, hogy pillangó nyilván egy toleráns, türelmes és jó ember, de ha személyesen találkozunk, ezt nagyon hosszan kell majd bizonygatnia (amihez nekem állatira nincs türelmem ám, mert valakiről vagy kiderül azonnal, vagy hagyjuk a cosdába. rajtam nem tesz senki erőszakot).
viszlát, csajok, egy másik topicon.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor maradjunk a tényeknél: A nulla ismeret az ugyebár azt jelenti, hogy semmi. De két leírt sor, az már nem semmi! És aki ezek alapján minősít, az felelőtlen, vagy zseni! Ugye ezt akartad mondani?
A válaszom: Én nem vagyok felelőtlen.
Ami a másik kérdésedet illeti, nem különösebben érdekel kinek mi a véleménye a stílusomról, ugyanis én még emlékszem a szálló igévé vált mondatra a Tanú c.filmből: „ Ja kérem …az élet nem habos torta”
Vissza az elejére
Bea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pillangó! Én nem akarok senki mellé állni, vagy épp szembe. Csak egy kérdés. Mi a fene alapján mersz Te bárkit is minősíteni? Mi a véleményed arról az intelligenciáról, ami birtokában szinte 0 ismeret alapján Te ilyen véleményeket írsz emberekről?

Ne érts félre, tisztelem az elszántságod, kitartásod, szikla szilárd elved, miszerint....DE biztos, hogy a megfelelő hangot és stílust választottad?
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Részemről befejezve! Nem kívánok tovább részt venni eben a vitában, de ez nem azt jelenti hogy kihátrálok. És nem is a privátba kapott fenyegetés miatt teszem. Egyszerűen azért mert úgy érzem , ez volt minden amit mondani tudok!
Vissza az elejére
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na jó, szóval még mindig itt tartunk. Igaz ez jó kis stratégia, - bár struktúráját tekintve, alapjaiban hibás – hiszen ha ezt veszem alapul akkor minden rendben és semmin nem kell változtatnom én dohányzok ugyan, de semmiben nem különbözöm másoktól. mert ehhez jogom van. Igen is érezni kell némi bűntudatot, ( a mások képébe fújt füst miatt ) mert erre szükség van ahhoz, hogy ne legyek olyan fene mód megelégedve magammal, és legalább ez adjon némi inspirációt, ha már a józan ész egyéb eszközei nincsenek a birtokomban.
Az erőszakos kampány, pedig egyszerűen kényelmetlen nektek, mert a szemetekbe mondja az igazat. Érdekes módon a mosópor reklámok után rohantok a boltba és egymás kezéből tépitek ki az ócska mosóporokat. Az nem irritál?
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pillango! tisztázzuk!
mi, szerintem egyikünk sem, nem azt állitottuk, hogy a cigarettázás helyes. Senki nem vonta kétségbe egészségügyi és társadalmi károsságát. Ami miatt mi , legalábbis én szóltunk, az arról szólt, hogy attól, hogy valaki dohányzik, még nem bűnöző, nem közellenség, és nem másodosztályú állampolgár. Én arról is elejtettem egy-két szót, hogy mi jut eszembe ezekről a nagyon is erőszakos kampányokról, s az csupán véletlen, hogy épp a cigi kapcsán jutott eszembe, mert sok egyébb témára is illik. És csak azt szeretném hangsúlyozni: attól, hogy dohányzom, nem vagyok se értelmileg gyenge, sem mások rosszakarója, sem gonosz. Ember vagyok, egy szemmel jól látható hibával. De az vesse rám az első követ, akinek nincs semmilyen hibája! CSak az!
Vissza az elejére
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szó sincs erőszakról! ( ha csak nem azt nevezem annak, hogy van, akinek saját magán kell erőszakot elkövetnie ahhoz, hogy leszokjon a dohányzásról!) A dohányzás illetve a cigi nem „volt van és lesz” Mert mondjuk hol volt kétszáz éve? (legalábbis itt Európában) és hogy kezdődött? Egy ember rágyújtott, aztán még egy és még egy! És lassan elment a híre. És hogy lesz vége? És hogy lesz vége? Egy ember eldobja, aztán még egy és még egy. És lassan elmegy a híre.
- már mint annak, hogy nem kellene dohányozni!
De ha közben arról beszélünk, hogy „ hát ígen káros, de azért nem hal meg mindenki „ és a többi akkor ezt a folyamatot nemigen segítsük!
Vissza az elejére
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pillangó! Hidd el, ha erőszakosan próbáljuk meggyőzni, egy bagós sem fog leszokni. Akit nem erőszakkal próbálnak leszoktatni, ott sem biztos az eredmény. És egy tejivónak hiába mondod, hogy a tej nem egészséges, inni fogja... Ha van ok, amiért érdemes (lásd O. Monit vagy az én férjemet), akkor le fognak mondani róla, de csak úgy a leszokás kedvéért kevesen. Időnként az ilyen kampányok hatására persze mindig kicsit többen, de cigi volt, van és sajnos lesz is... Ezt még én, a nótoriusan bagóellenes is belátom, még ha nem is örülök ennek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ami a dolog érdemi részét illeti nem mentségeket és kibúvókat kell keresni, hanem le kell szokni a dohányzásról. Addig ugyanis beszélni sem érdemes valakinek amíg a cigaretta szájába lóg. Persze beszélni és írni könnyebb, tenni viszont csak úgy lehet ha én személyesen is konzekvens módon – nem csak elvekkel azonosulva – csatlakozom.
Mert amíg nem teszed meg miről is beszélsz és kinek?
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem csak egy kis tolerancia kéne mindkét oldalról. A dohányosoknak nem kéne szemetelni, és mások orra alá füstölni, de cserébe legyenek olyan helyek, ahol van dohányzóhely és kuka. Amivel nem értek egyet:
* Nem dohányosokat befüstölni
* Kismamák dohányzása
* Lakásban cigizés.
Szívtam én is lakásban cigarettát, de amikor este nem tudtam elaludni a füstszagtól, meggondoltam magam...
Vissza az elejére
rodekri

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát lányok, itt szépen elszabadultak az indulatok... Nem hiszem, hogy mi itt kicsiben megoldjuk ezt a problémát, de itt most a másik oldal szólal meg: én soha életemben egyetlen slukkot sem szívtam el. Viszont: bagózott anyukám, mind a két nagymamám, egy ideig apukám is (ráadásul ő szivarozott!),így az egész gyermekkorom füstben telt el. Anyu nagyon sokat szív a mai napig, és azonnal sértésnek veszi, ha bárki figyelmezteti, hogy le kéne szoknia. Mikor megismertem a férjemet, ő is szívta, de inkább csak kocajelleggel, mióta együtt vagyunk, teljesen leszokott (ki szereti csók közben a hamutartó ízét érezni?) Én kb. 5 éves koromban megfogadtam a nagypapámnak, aki egyetlenként a családból szintén nem volt bagós, hogy soha nem gyújtok rá, és betartottam. Soha nem esett nehezemre, de nem ez a lényeg. Bagós embertársaimról a mai napig megmondom csukott szemmel is, hogy azok. A szüleim lakásában kb. kétévente újra sárga a tapéta, és a függönyeik állapotáról jobb nem beszélni. Hosszú évek munkája volt elérni, hogy aki hozzánk jön, az csak az erkélyen gyújthat rá (három kicsi gyerekem van!!!), még -20-ban is. Szóval tulajdonképpen nem dohányzóként úgy érzem, nagyon sok munkám van abban, hogy szűkebb környezetemet már nem füstölik tele. Hogy a komoly allergiámat már ne is említsem (anyu velem és a húgommal való terhességét is végigfüstölte). Az pedig kimondottan irritál, amikor a fiatal anyukák a homokozóban a totyogó gyermekeik játékai közé eldobják a csikkeket, vagy amikor autózunk, és az előttünk, mellettünk haladó hozzánk vágja a cigimaradékát. Vagy nézzünk körül a villamos- és buszmegállókban! Tudom, hogy ez kultúra kérdése is, de amikor látod, hajlamos vagy általánosítani minden dohányost. Hogy mi itt a jó megoldás? Ki tudja?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez is tipikus. Demagóg megjegyzések és ha már vérig sérült a nagy önérzet akkor ki kell moderáltatni! Esetleg valami ész érvet nem lehetne összehozni,
„Degradáló” ez a kedvenc szavad?
Van egy jó nagy könyv, úgy hívják idegenszavak szótára, tele van ilyenekkel naponta csak kettőt tanulsz meg és már van egy egész mondatod röpke egy hét alatt.
( Na ez már személyes!)
Ja igen, én soha nem megyek a teraszra cigizni és mégis tudok higgadtan reagálni, igaz itt most igen könnyű dolgom van!
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pillangó...egy érv a cigi mellett...olvasva amit irtál, igen-igen közel jártam, hogy elveszitsem az önuralmam...kimentem a teraszra, elszívtam egy szál cigit..és ezen idő alatt eldöntöttem, nem zsigerből, hanem IQ-ból fogok társalogni veled.
Elég nyomós érv???
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

közbe jelent meg Monkia hsz-e..
Hagyd, Mónika..pillangónak is vannak jogai...
Vissza az elejére
ipomea

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hm...leirom, hogy én, a kevéssé inteligenseknek nyílvánított embercsoport egy tagja, mit szűr le ebből az eszmefuttatásból:
1, a dohányzás káros. Ebben mindannyian egyetértünk.
2, a nem dohányzók nem feltétlen azé utálják a dohányzókat, mer károsak a környezetükre, hanem mert akaratgyenge, értelmileg sérült egyedek, s igy, mint "mást", már nyugodtan lehet utálni.
3, a dohányzók nem utálják a nemdohányzókat, csak kezdenek besokkkkalni a kapualjból, hátsólépcsőházból.
4, hogy ha kismamáknak, kisgyermekes anyáknak kezében cigit látok, én is inkább a másik végükbe dugnám - de ebben is egyetértünk
5, és ezt nem értem: ha valami téma kapcsán emberi vélemények ütköznek, miét hangzanak el az érvek mellé jelzők és kijelentő mondatok, nem épp hizelgők is? és ez dohányzásfüggetlen...sajnos
Vissza az elejére
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy tűnik nagyon szájbarágósan, kell fogalmaznom. A z intelligenciának igen is sok mindenhez köze van. Például illene tudni, illetve ismerni a statisztikát, ha vitatkozom valamiről. Ugyanis abból világosan kitűnik, hogy az agyilag nem frekventált réteg körében kiugróan magas a dohányzók száma.
Valamint az sem titok több tudományos írás bizonyítja - egyértelműen – hogy van tipikus női és férfigondolkodás!
Személyeskedésről szó sem lehet, ezt miből olvastad?
Csak nem zavartam meg egy intellektuel bájcsevelyt, ahol nagyon okosok nagyon okosakat mondanak egymásnak?
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 19:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Engem csak ez a nők ledegradálása dühít fel, nem az, ha valaki a dohányzás ellen van. Nem szeretem a szűk látókörűeket akik csak feketét és fehért ismernek... Igazad van, az gusztustalan amikor valaki gyerek, vagy kismama orra alá füstől. Vannak dohányosok akik mindenkit összefüstölnek, ez még engem is zavar, ha éppen nem akarok rágyújtani...
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 19:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Pillangó!

Ha már an intelligenciánál tartunk, az intelligens ember nem mond olyat, hogy "tipikus női felfogás", hiszen az intelligens ember tudja, hogy emberenként külön egyéniségek vagyunk, és nem az a hobbija, hogy mások rossz tulajdonságaiban vájkál. Te nagyon szűk látókörű vagy, és remélem nem sértelek meg, de NEM fogtad fel, hogy mit mondtak (írtak, mielőtt ebbe is belekötsz) az előttem szólók...
Vissza az elejére
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 19:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, a jogokról meg csak annyit, hogy semmi olyanhoz nincs jogod amivel másoknak árthatsz és másokat zavarhatsz. Jogod van otthon szépen a konyhában behorpadt fejjel szívni a cigarettát és mérgezni a gyerekedet (ha van)?
Szerintem nincs, és nem csak szerintem! Ha egy érvet fel tudsz hozni az mellet, hogy a dohányzás valamiben segít, ( Azon a baromságon kívül amit valamelyikőtök írt, hogy oldja a feszültséget – igen egy jellem gyenge depisnél talán három percig – akkor lesz miről beszélnünk.
Vissza az elejére
pillangó

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tipikus női felfogás! Most akkor miről beszélünk a dohányzásról, vagy arról mi az ami árt úgy általában? És ne csináljunk ebből sem gazdasági sem politikai kérdést kedves Ipomea!
Csak nem azért bagózol, hogy szegény álam bácsi megéljen?
Be kellene vallani, hogy egyszerűen képtelenek vagytok leszokni és ennek nem csak a függőség lehet az oka az elhatározáshoz némi intelligenciára is szükség van. Legalább nagyvonalakban tisztában kellene lenni mit is jelent ha dohányoztok
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 22, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát így kábé. tán bizony előbb kéne az autókat kitiltani az utakról, mint engem a nyilvános helyről. vannak jogaim. ahhoz természetesen nincs, hogy másoknak ártsak. de kikérem magamnak, hogy másodosztályú állampolgár legyek. na fojt., rágyújt.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Cikkek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés