Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Mosható nadrágpelenkák

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Infertility

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 12, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Viki!
Csak nem akartam, hogy azt higyjék, egyedül te használsz mosható pelenkát! Wink

Bár tényleg rossz az arány, sokan azt sem tudják, egyáltalán van ilyen...egy ismerősünknek pl. említettem, hogy mi majd moshatót is fogunk venni, erre kaptunk tőle ajándékba azt a régi pelenkabetétet, meg egy zacskó olyan külső gumipelenkát... Laughing

Casey!
Szóval...
Én nem a pelenkától lettem meddő...és én lány is vagyok...
A Matyi fiú...
"Igaz-e, hogy az eldobható pelenkákban eltöltött 2-3 év befolyásolhatja-e hosszútávon a fiúgyermekek termékenységét?

Német kutatók vizsgálata szerint igen. 48 fiúgyermek testhőmérsékletét vizsgálták meg először akkor, amikor a hagyományos textilpelenkát viseltek, majd mikor eldobható nadrágpelenkát. Kíváncsiak voltak arra, hogy a here hőmérsékletét miként befolyásolják a különféle pelenkák. Arra a megállapításra jutottak, hogy az eldobható pelenkában mintegy egy celsius fokkal magasabb volt a test átlaghőmérsékleténél. Az eldobható pelenkában a herék folyamatosan meleg, nedves környezetben vannak, a szellőzés pedig nem megfelelő. Ez pedig kockázatos lehet a spermaszámot tekintve. A textilpelenkának viszont jobb a szellőzése, s ott hasonló hőmérséklet növekedést nem tapasztaltak. Bár az is igaz, hogy ez csak egy óvatos teória, hisz nagyon kevés gyereken végezték el a vizsgálatot, s ráadásul csak a hőmérsékletet vizsgálták, mint lehetséges befolyásoló tényezőt."

Szóval, csak ezért...
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 23:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Környezetvédő kontra agráros Laughing

akár Wink hidd el a legtöbb kórokozó naggyon randa dolgokat művel. Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk jó pénzért bármi. De komolyan, igazából nem tudom. Játszóház van, meg babaúszás, nem is gondoltam volna hogy 2400 Ft egy alkalom a mi félóra és a baba meg se tanul úszni.

Lehet, hogy kisebb csoportok szerveznek ilyesmit, már ilyenkor is jó ha szocializálódik? oO
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 22:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Infertility!

Örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk!

Szia Casey!

Nálatok nincs arrafelé baba-mama klub? Nekem nagyon sokat egített, mikor ennyire anyás volt Levi. Igazából bámulta a nagyokat, és próbált ő is sok mindent amivel aztán jól elszórakoztatta magát. Ráadásul a többiek a klubban mindig tudtak valami vígasztalót, vagy valami praktikus tanácsot mondani.

Nekem már nagy a babám, így nem mosom külön a pelust, hanem nyugttan belerakokmás ruhát is (fehéret). Én csak tele géppel indítom be a mosógépet, mert az enyém elég régi, és a fél adag elég rossz hatásfokú energetikailag. De mondjuk nálatok (ahol ilyen pici még a gyerkőc), maximum lepedőket, törölközőket mosnék együtt a pelussal.

A műtrágya-természetes trágy témába nem folynék bele, mert én maximálisan műtrágya, permetezőszer, növényvédőszer, gyomírtó,... egyéb vegyszer ellenes vagyok, de szerintem ezt a témát vigyük át a környezetvédelem topikba, ha ez neked nem gond?

Mi a MONAPEL-t használjuk. Ez a magyar gyártmány, mert nekem nagyon fontos, hogy amiből lehet kapni minőségi magyar terméket, abból ne vegyek külföldit.

Szia:
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Infertility

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey!

Teljesen...

Majd holnap! Wink
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"pedig nyílván mi még abban voltunk, és ahogy anyámat ismerem, nem hiszem, hogy éjszaka esetleg óránként ellenőrizte volna, hogy pisis-e már a pelus..."

"Én nem a környezetszennyezés miatt vettem, hanem a kisfiam miatt, és amiatt, hogy én meddő vagyok...nem akarok belőle is azt csinálni...persze, lehet mondani, hogy ennyi idő alatt akár már árthattam is neki"

öö ha Te mosható pellust kaptál és meddő vagy(sajnálom Sad ) akkor miből gondolod, hogy a kisfiad pont az elenkezőjétől lesz az??

vagy valamit félreértettem?
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

de ha a mosható sem ázik át akkor miért csak az eldobhatóba melegszik be a baba? Nem zár mindkettő akkor?
Vissza az elejére
Infertility

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Látom, szép kis párbeszéd alkult ki...

Most van egy kis időm, egy pár gondolat...

Nekünk is van mosható pelenkánk, mi 17 darabot vettünk, ebből 3 különböző volt, hogy először kipróbálhassuk. Amelyik bejött, abból vettünk még 14-et, így lett 15 egyforma...
(volt egy Kushies próbacsomagos, nekem az nem jött be, egyrészt nagyon drága volt, másrészt a külső ott kemény, és nem is szellőzik...volt még egy Monapel 2 az 1-ben, na az tetszett volna a legjobban, de az ár, és az ésszerűség miatt inkább olyat vettünk, amelyik 3 méretre állítható, és ahhoz kapott 3+2 különböző méretű külső pelenkát...)

Most ugyan egy ideig nem használtuk, tél, időhiány, lustaság, betegség, de ahogy jön a jóidő, azonnal előveszem...mondjuk ma...

Nem mindenki őrült ám, aki ilyenbe rakja a gyerekét... Wink

Én pl. nagyon szeretem-szerettem az egyik legnagyobb márkájú terméket(eldobható pelenka), de azt vettem észre, mióta dizájnt váltottak, sokkal rosszabb a minősége...nem tudom olyan gyorsan kivenni, hogy a gyerek feneke ne legyen tele zselédarabokkal... Evil or Very Mad
Persze, így nyílván sokkal többet meg kell hogy vegyen az anyuka...az mégis tarthatatlan, hogy akár 3 darab is elég egy napra...az 5-6 azért sokkal jobban hangzik...nekik...

Mosás
Én együtt mosom a mi fehér cuccainkkal(az elején sem raktam semmit külön), egy nap kb. 5-8 darab jön össze, azt még aznap ki is mostam...öblítés előtt kiveszem a mosógépből...ja, és én kimosom a pisis papír-pelenkabetétet is...akár 5-10 mosást is kibírnak...

És éjszakára eldobhatóban van...persze, erre is lehet mondani, hogy akkor 8 órát legalább papírban van...hát, ez van...éjszakára azért nincs szívem moshatóba tenni...pedig nyílván mi még abban voltunk, és ahogy anyámat ismerem, nem hiszem, hogy éjszaka esetleg óránként ellenőrizte volna, hogy pisis-e már a pelus...

Ja, és a mosógépet mással sem kell telerakni...vannak fél adagos programok is...

Én nem a környezetszennyezés miatt vettem, hanem a kisfiam miatt, és amiatt, hogy én meddő vagyok...nem akarok belőle is azt csinálni...persze, lehet mondani, hogy ennyi idő alatt akár már árthattam is neki...hát, igen...de legalább megpróbáltam valami mást is...amúgy sem szeretek beállni a sorba... Laughing

De ez is olyan, hogy mit adunk a gyereknek enni, inni, mikortól, mibe öltöztetjük, mire tanítjuk, és mikortól...

Nem vagyunk egyformák...
Szerencsére! Wink Laughing

Szóval, mindenki rakja abba a babája fenekét, amibe úgy gondolja, hogy neki, és a babának is jó!

További jó babázást-pelenkázást mindenkinek! Very Happy
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hol a vonalzóm mindig eltűnik Evil or Very Mad
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néh azt sem tudom, hol áll a fejem. Jövőhéten lesz 4 hónapos, és nagyon kell neki a társaság szabályosan kiabál ha felkel és nem vagyok ott. Mi liberót használunk meg Huggiest. Na igen eldobhatót. Láttam a Kushies pelenkákat, de elég drágák és csak 300 mosást bírnak ki. Lehet elég nekem kevésnek tűnik és a mosógépet sem tudom velük telerakni. Rolling Eyes

Az emberek általában kényelmesek és ez az eldobható egy rendívül kényelmes megoldás. Úgymint a mobiltelefon az internet és a kukás zsák ami szintén műanyag. 99% ban használják.

A környezetszennyezés nem csak abból áll, hogy lebomlik e egy anyag vagy sem, hanem hogy hogyan bomlik le. mert az anyag nem vész el csak átalakul, és szarvasmarha trágyázás következtében is szennyeződhet a talaj habár ezt nem lehet annyira túladagolni tehát a növény általában felveszi belőle a tápanyagokat. De ha mégsem akkor bekövetkezik a nitrifikáció, És a nitrátszennyezés sem elhanyagolható probléma. Ráadásul a szervestrágya gyomosít, ezért olyan növények alá nem alkalmazzák amelynek nem nagy a gyomelnyomó képessége. A műtrágya előállítása pedig olcsóbb, könyebb a kiszórása, és nem gyomosít. ÁÁÁ de mindegy.

MIlyen márkájú eldobható pelenkát használsz? És ha csak 20 van az azt jelenti, hogy egy mosásnál mindössze max 14-15 öt mosol, hiszen amíg szárad a kimosott addig is pellusban van a baba. Question
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 10, 00:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Casey!

Először is le szeretnék egy dolgot szögezni:
Senkit nem nézek le, vagy ítélek el amiatt, ha nem használ mosható pelust, vagy nem olyan szinten környezettudatos, mint én. (Bár még nekem is van hova fejlődnöm).

Sajnos a műanyag tényleg nem jó találmány. Az előállítása, és a lebomlása is igen környezetszennyező. Igazából én azt tartom megoldásnak, ha visszatérünk a hagyomnyoshoz, a tartós dolgokhoz... Sajna a műanyag nem ez. A környezetvédelem kulcsa, hogy nem a meglévő szennyezést kell csökkenteni, hanem megakadályozni a szennyezést. Kicsit úgy kell elképzelni a Földet, mint az emberi testet, a Föld is öngyógyító, ha hagyják gyógyulni, és az ő betegségeit is megelőzni kell, ha csak lehet, nem gyógyítani. Az ő betegsége a környezetszennyezés.
A Gaia elmélet írja le a Földet, mint öngyógyító, élő lényt.

Nem biztos, hogy szennyezett az öntöző víz, sőt. Egyébként én a tehén trágyát nem nevezném szennyezésnek, hiszen egy teljesen természetes anyag, ami lebomlik.

Néhány részlet, hogy miből áll az eldobható pelenka:

Idézek egy cikkből, amit az eldobhtó-mosható pelenkák összehasonlításáról írtak:

"Kívülről befelé haladva a rétegek: polipropilén, papír, cellulózorlemény (duzzadó zselével: nátrium-poliakrilát), papír, nedvességzáró polietilén fólia. Ezen kívül tartalmaz még ragasztót és gumit. A cellulóztartalmú nedvszívó réteg gyártása során nagyon sok vizet használnak el, amit erősen elszennyezve kapnak vissza. Ráadásul ezt is klórral fehérítik, ez a művelet pedig dioxin felszabadulásával jár, amely az emberiség történelmének egyik legveszedelmesebb mérge. "

Miből áll a mosható pelus:

"A modern textil nadrágpelenk külső és belső részből állnak. A külsők, olyan anyagból készülnek, amelyek vízzáróak, de egyben szellőznek is. A belső rész pedig nagy teherbírású flanel, a flanel-rétegek között poliészter nedvszívó mag helyezkedik el, amely a nedvesség nagy részét távol tartja a baba bőrétől. ... A mosható pelenka több babát is kiszolgál egymás után, ... Egy adag mosható pelenka súly kb. 5-8 kg!"

Még egy fontos adat:

"A pelenkás korszak végéig kb. 4-6 ezer darabot, használhatunk el, ezzel szemben a moshatóból 50-60 darabra lehet szükség. "

Megjegyzem, mi 20 db pelust vettünk a moshatóból, de ez márkától függ. Van olyan márka (mint a miénk), amelynek állítható a mérete, együtt nö a babával, ebből elvileg elég ez a 20 db. De van olyan, amelyikből külön kell megvenni méret szerint a 20-20 db-ot, ebből már 60 kell. Viszont ez 2-3 gyereket is kiszolgálhat, míg a miénk kb. egy gyerek teljes pelenkáskorára, és a következő felére elég.

Idézet egy másik fórumból:
"1999-es tanulmány arra jutott, hogy a pelenkából olyan vegyi anyagok szabadulnak fel, mint a toluén, etilbenzén, xilén és dipentén (magyarul nem biztos, hogy így kell írni őket). Ezek ún. illékony szerves vegyületek (VOC – volatile organic compounds), és hosszú időn keresztül vagy nagy mennyiségben érintkezve vele bizonyítottan rákot ill. agykárosodást okoznak. Egy közepes méretű szobában, egyetlen pelenkából olyan nagy mennyiségű VOC szabadult fel, hogy a kísérleti egerek asztma-szerű tüneteket produkáltak. A témában még kutatnak, de addig is nem ajánlják, hogy asztmás gyerekeknél eldobható pelenkát használjanak."

Szóval én egyetlen percig sem gondolom, hogyrosszul döntöttem, és hogy nem a környezetkímélő megoldást választottam. Sőt!

Egyébként tényleg nem nagy meló. Mondom három naponta egy mosással több. A mosógép mossa, így nincs nagy gondom vele, teregetni zokniszárítóra teregetem, kiakasztom napközben, éste meg beveszem, így a napocska is megsüti.

Az időről:
Azt szoktuk mondani, hogy első gyerekes anyukák az első három hónapban ne gondolkozzanak mosható pelenkán. Szoptassanak, szokjanak össze, eszméljenek fel, és ha már visszataláltak a régi kerékvágásba, vagyis megtalálták az új kerékvágást, és éreznek erőt, akkor kezdjék el.
Aki az ismerőseim közül kipróbálta a mosható pelust, mindenki válltott, és már ezt használják. Szóval pozitív csalódás mindenkinek.

Úgy érzem én már megtaláltam a régi-új kerékvágásomat, és jól érzem magam benne. Kicsit dolgozom is, kicsit baba-mama klubot szervezek, kicsit találkozgatom a barátaimmal, és próbálom a lakást, a főzést, a kertet szinten tartani. De ebből nekem nem a pelenka a legnehezebb. És persze azt is el kell mondanom, hogy a férjem egy tünemény. Ő hajandó pelenkát mosni-teregetni, hajtogatni... Szóval mindent. Azt mondja , ebbe együtt vágtunk bele, együtt döntöttünk róla, együtt is csináljuk. Szóval én nagyon el vagyok kényeztetve. Sőt ha kell főz is, mikor el vagyok havazva a munkával. Most hogy jó idő lett, kertészkednek a fiamma, ültetik a magokat, locsolják a palántákat, nyirják a füvet. Én meg addig tudok takarítani, meg a többit.

Neked mennyi idős most a Manócska?

Mi már két évesek leszünk júniusban, hidd el, mostmár sokkal könnyebb vele. Neked is könnyebb lesz, ha már ekkora lesz!

Addig meg csak kitartást kívánok, és ha nem érzel energiát, tényleg ne fogj bele a mosható pelusokba, hiszen most annyi más fontos dolog is van az életedben.

Szia:
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 09, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos.

Láttam a greenfo-ra is írtál. Én igaz nem környezetvédelmis vagyok, jobban értek a joghoz mint a környezetvédelemhez, de egy biztos. Természeti értékeinket megtartani kell és nem pazarolni. A vízfelhasználás az nem csak a szennyvízre vonatkozik hanem a költségekre is, de mivel a termőföld sok esetben nitrátot tartalmaz ezért az öntözések során se tiszta ivóvíz keletkezik tehát vehetjük, hogy a talajvíz némileg műtrágyával vagy tehéntrágyával szennyezett lesz a gyapot termelése közben. Lehet ösztönözni a pelenkagyártókat, hogy oldják meg, hogy kevesebb legyen a bomlási idő vagy természetesebb anyagokat használjanak. Nem tudom, ez kémiai kérdés, ebbe nem akarok belemenni.
Én kétnaponta mosok pelenkák nélkül is. Nekem is vannak szennyesruháim a férjemnek is és a babának is amiket mosni kell. A baba rendszerint lepisili a törölközőt fürdés után. És sokminden mást is, miközben büfizik nyáladzik, és sok egyéb. Édes, de néha fárasztó. Ezekre nem lehet felkészülni. Nem tudom, hogy van időd ennyit mosni, teregetni, áztatni, és közben a babáddal is foglalkozni, takarítani, ügyeket intézni, rokonokat látogatni, megtartani névnapokat, születésnapokat, új dolgokat tanulni amik hasznosak. Azt kell mondjam, hogy irigylésreméltó ez az energia, de én sajnos, nem sajnos, nem vállalom. Van időm mert hazudnék ha azt írnám nincs időm, de nem kattogtatom a mosógépet amikor már lefektettem a babát. este 8 tól reggel 6 ig elvileg szabad a pálya, csendes tevékenységet folytatni. Ilyenkor írok általában ide és készülgetek egy újabb államvizsgára többek közt.

Nem ez a megoldás, ez a sok mosás. De mint környezetmérnök biztos tudod, hogy a környezetvédelem bizony sok pénzbe kerül, és az ami nekünk egyáltalán nincs.

Az idézet egy brit kutatásból származik.

ui: a műanyag egy nagyon jó találmány, annak kéne megtalálni a módját, hogy környezetkárosítás nélkül, hogyan bontható le, végülis ez a 21. század. Az lenne az igazi előrelépés.
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia.

Most adom el a kengurut, mert magas a vérnyomásom, amiatt, hogy meghíztam, szóval fogynom kell és ha lehet ne cipeljek. Úgyhogy marad az, hogy apa viszi a hordozót én meg tolom a babakocsit miközben répát rágcsálok. Laughing

majd irok most visszük babuckát sétálni
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 08, 00:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Természetesen szelektíven gyűtjöm a hulladékot, ez volt anno az első lépésem a környezetvédelemben.
A pelenkát Mosószódával mosom, ami környezetkímélő mosószer, és a rendes mosásnál is a mosópor felét ezzel cserélem le. Így olcsóbban jön ki a mosás, és legalább nem annyira szennyező.
Öblítőt tilos használni a mosható pelenkáknál, mert az öblítő vékony filmréteggel vonja be a pelenkák felszínét, és ezzel rontja a nedvesség felszívódását.
Popsikenőcsöt nem használok, mert mióta ezt a pelust használjuk, azóta egyáltalán nem piros a feneke, pedig az eldobhatónál nagyon sokat kínlódtunk. A gumibugyi benne van az árban, hiszen csak azzal lehet használni, viszont a lepedő nem szokott vizes lenni. A mosás költségét nem számoltam bele, de mivel nem kell pelusért járnom vásárolni messzebb (csak a szomszéd településen van DM, én pedig a DM-es pelust használtam),és nem kell popsikrém, közel hasonló ez a mérleg. Egyébként 3 naponta kell csak mosni, három naponta egy mosással több, ezt ki kellene számolnom. Ja és a legolcsóbb eldobhtópelenkával számoltam, ha jobb minőségű pelust nézünk, akkor ez egy kicsit töb.

"A vásárlási, közlekedési és életviteli szempontok szerint a bizonytalanságokat is figyelembe véve a lerakóra kerülő egyszerhasználatos pelenkák nagyjából ugyanakkora környezetterhelést okoznak, mint a mosás során keletkező szennyvíz tisztítása*"

Ezt az idézetet honnan vetted? Én magam környezetmérnök vagyok, és ezzel nem igazán értek eggyet. Ilyen elven eldobható tányérok, és eldobható ruhák kellenének.
Egyébként ha egy gyerkőc kb. két éves korára leszokik a pelusról, akkor 1 tonna eldobható pelenkát termel. Ez nehezen lebomló, veszélyes és fertőző hulladék. (Iszonyatos nagy mennyiség.) Szóval nem egyenrangú a kettő szennyező hatása.

A pamuttermeléshez használt víz nem hulladék, hisz tiszta öntöző víz, ami visszakerül a természetbe. Nincs szükség tisztításra.
Az eloható pelenák vízfelhasználásánál bele van kalkulálva az adalék anyagok előállítása is, vagy csak maga a pelenka gyártás? És ugyn olyan tisztítási folyamat elég annak a víznek, mint a kommunális szennyvíznek, vagy többszöri adalékanyag eltávolítás? Esetleg nem veszéllyes szennyvíznek minősülő víz?
Az általános az, hogy máshol készül a nedvesség szívó rész, és máshol a papír, és máshol állítják össze a pelenkát, így a szállítást is bele kellene kalkulálni. Valamint én a Magyar terméket használom, amit itthon gyártanak, olyan alapanyagokból, amit itthon igyekeznek előállítani. Eldobható pelenkát pedig nem gyártanak itthon, így megint belép a szállításból adódó környezetterhelés.
Egyébként a mosógépbe kb. 30 mosható pelenkát tudok betenni egyszerre, így a vízfogyasztás fele annyi.
A WC náluk takarékos, így csak annyi vizet enged le, amennyire szükség van, tehát az sem 7 l. És a széklet természetben lebomló anag, míg a szuperabszorbensek és társaik még akkor is virítani fognak a természetben, amikor már a gyerekemnek is lesz gyereke. De ez még a kisebbik baj, a nagyobbik, hogy ha elkezd bomlani, a természetbe mérgező anyagok kerülnek.
Áztatni ecetben kell, ami szinén természetes vegyület, és magától lebomlik.

A tapasztalatok az tmutatják, hogy a mosható pelenkát használó gyerekek hamarabb szobatiszták lesznek, mint az eldobhatót használó társaik így még rövidebb ideig tart a környezetterhelés.

Természetesen betétet használok, de várom, hogy kihozzák a piacra a magyar mosható betétet, és ki fogom próbálni. De megmondom őszintén, nagyon szenvednék, ha a nap 24 órájában, évekig betétben kellene ülnöm.

Nem éreztem agresszívnek a kérdésedet, remélem te se a válaszaimat. A forrásod jó lenne, ha megírnád, mert kiváncsi vagyok, hogy én is utánna tudjak nézni.

Minden jót, jó éjszakát:

Viki

(ui.: nem tudom olvastasd-e, írtam a hordozó kendőknél, hogy lesz tanfolyam, ha van kedved jönni, és lehetőséged,még mindig szeretettel várunk. Legalább megismerkedhetnénk személyesen is.)
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 07, 23:32    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás az előzmény idézésével

A hulladékot is szelektíven gyűjtöd? Question

Vegyszer??? Amiket használsz pelenkát csak sima vízzel mosod? se mosópor se öblítő?

A popsikenőcs, vízfogyasztás, és a pelenkamosással valamint a lepedő és időnkénti matrac mosással elfogyasztott áram és a gumibugyi is benne van a 30 ezerbe?

apropó, fehérnemű. semmi betét a nehéz napokon csak vatta? 100% pamut?

"A vásárlási, közlekedési és életviteli szempontok szerint a bizonytalanságokat is figyelembe véve a lerakóra kerülő egyszerhasználatos pelenkák nagyjából ugyanakkora környezetterhelést okoznak, mint a mosás során keletkező szennyvíz tisztítása*"

* Egy apró megjegyzés: egy kg pamut termeléséhez 7103 liter öntözővíz szükséges, ehhez további 18 liter jön a pelenkagyártás során. A mosásonkénti (3 kg, 12 db pelenka) 75 literről és a széklet wc-n keresztüli lehúzásáról (7 l, naponta háromszor) nem is beszélve. Az eldobható pelenkához a vízfelhasználás 2,5 év alatt 34.383 litert tesz ki, ehhez képest a mosható változat vízfelhasználása 127.237 literre jön ki. És még bele se számoltuk az áztatást...

Egyik se jó. De aki lelkiismereti kérdést csinál belőle annak biztosan fontos.
Én nem kezdem el számolni egy év alatt hány pohár tejfölt eszem meg és annak a műanyagnak mennyi a mennyisége. Pedig rengeteget mert szeretem. És remélem még sok sok év jön hozzá. A pelenkázás meg jó esetben 2 év.

Az első lépés a szelektív hulladékgyűjtés és a környezetünk tisztaságának megóvása.

Csak kíváncsi voltam, mi vezet rá valakit arra, hogy a nehezebb megoldást válassza. Remélem nem voltam túl AGRESSZIV! Rolling Eyes
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 03, 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Casey!

Az első számú ok:
A könyezetvédelem.

A második ok, hogy a gyerekemnek így nem műanyagban és vegyszerekben kell ülnie, mert én sem szeretem a műanyag fehérneműt, hanem a pamutot.

A harmadik, hogy kb. 30.000 Ft-ból megvan a babám pelenkája újszülött kortol egészen addig, míg le nem szokik. Így kb. 170.000 Ft-ot sporolok meg.
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 02, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én azért kíváncsi vagyok milyen okból kifolyólag választ valaki mosható nadrágpelenkát.. Cool
Vissza az elejére
wildkitten

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 05, 00:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!
Az Anyatanyán van ilyen fórum, ha gondolod nézz be oda. www.***.hu a csapatoknál megkeresheted és kérhetsz felvételt.
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 04, 23:11    Hozzászólás témája: Mosható nadrágpelenkák Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szívesen fórumoznék olyanokkal, akik szintén mosható nadrágpelenkát használnak, ha megírnák az ötleteike, tatasztalataikat, akkor lehet, hogy tudnánk egymásnak segíteni.

Viki
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés