Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
hordozókendő
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 20, 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia drága

Én debreceni vagyok, így ez kimarad, de osztogatnak holnap kocsányos tölgyfa csemetéket ajándékba, és talán gondoltam rá elültetném a házunk elé. De még utánnanézek, jó ötlet e. Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 11, 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Itt egy újabb program, de kicsit más mint az eddigiek:
Április 22 a Föld napja!

Ebből az alkalomból szerveznek Budapesten az anyukák egy közös sétát. Gondolom többen vagyunk vele úgy, hogy macerás bejutni Budapestre, így mi is megyszerveznénk a mi magunk kis sétáját Törökbálinton.
Várjuk mindazokat az anyukákat, akiknek fontos, hogy milyen Földet adunk tovább a gyerekeinknek. Várjuk a hordozókendősöket, a kengurusokat, a babakocsisokat, a kismotorosokat, a kisbicikliseket, a babataxisokat, a kétlábon tipegőket, szaladókat, hancurozókat... Szóval mindenkit, aki kicsit hajlandó megszabadulni az autójától.
Az útvonalat még pontosítani kell, de találkozzunk a Szérűskertben, 9 órakkor, és induljon onnan a menet, jelezve, hogy nagy szükségünk van már játszótérre, nem is csak egyre. Esőben is mennyünk! (de igyekszem jó időt rendelni Smile ). Aki csak tud autó nélkül jöjjön már oda is, hogy ne legyen ellentétes a mondanivalónk a cselekedetünkkel.
Ha lehet jelezzetek vissza, mert nagy létszám esetén lehet, hogy szólni kéne az önkormányzatnak is. (Bár a járdán fogunk sétálni, de ha véletlenül kivonulna egy nagyon-nagy halom mama és babája (esetleg apuka, őket is zsívesen várjuk), akkor lehet hogy érdemes útlekerítést is kérnünk.
Várom az útvonal javaslatokat is.

Kb. 1-2 órás sétára gondoltunk, így hozzatok enni-inni valót a gyerekeknek.

Köszi:
Viki, Levi

Ui.: (mi biztos ott leszünk, várunk titeket is.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 03, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ígértem, hogy szólok, ha lesz hordozó kendő tanfolyamunk. A hírdetésben leírtam a részleteket, itt nem akarok reklámozni, csak Caseynek, Zsuzsikanéninek, és Bujdievinek, hogy szólok.

Sziasztok:
Viki
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jitter

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 13, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Somnifer írta:
Sziasztok! Eddig csak olvastalak titeket, most hozzásólnék, bár kendővel nekem semmi tapasztalatom sincs. Kendő vs kenguru amúgy szerintem egy nagyon érdekes összehasonlítás lehetne, bár mindenképp jó lenne egy külön megállapított szempontlista alapján végezni az összehasonlítást.
Több barátnőm van, aki kendőzni szeretett volna, de sajnos csak szülés után kapott észbe, és babával nem tudott már eljárni tanfolyamra. Pedig sok ingyenes vagy párszáz forintos tanfolyam van.
Mégis ami miatt írtam, h Caseyvel nem mindenben értek egyet a kenguruval kapcsolatban, mert van csípőn hordozó kenguru is, sőt... . Az én kengurumolyan, ami fektetve is használható, függőlegesen az anya fele, illetve kifele is és csípőn is. van kivehető gerincmerevítője, levehető fejtámlája, és a fekvő helyzethez van oldalsó fejvédő is. Előnyként említeném még, hogy pillanatok alatt magamra kapom, és beleteszem a babát. A mérete a babánál is és a szülőnél is több helyen állítható. Hátránya viszont az ára, mert 14ezerbe kerül.

Somnifer, engem érdekelne egy ilyen kenguru, hol lehet kapni, vagy hol lehet kicsit utánanézni?
Köszike előre is , ha még jársz erre... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ahogy Pokrivtsák Mónika mondaná:

PÁPÁ

Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 12:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ahogy Pokrivtsák Mónika mondaná:

PÁPÁ

Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77

Nem írtam, hogy viccből kérte, csak nem értem, hogy más miért ne mondhatná el mit gondol az egészről.

Veled vitáztam Rolling Eyes Idea Question inkább csak leírtuk, hogy mit gondolunk. Én neked írtam. Amit a Nemi nek írtam az mindössze annyi volt, hogy

"Azért írtam nemiklose, hogy kenguru nem jó -e, mert gondoltam nem hordozókendő reklám akar lenni a szakdolgozat 40-50 oldalon keresztül.
Hordozókendő vs kenguru. Ha lett volna benne összehasolító elemzés, akkor tudtam volna segíteni én is."

és erre írta, hogy igazán nem érdekli a véleményem, amit ráadásul neked írtam.

Csak óvatosan meg ne üssön a hozzászólásom. Laughing

Na mindegy.
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 12:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

még valami Nemi

"A további eszmefuttatásod igazán nem érdekel"

Akkor a fórum, nem neked való. Ne olvasd el.. Nem kioktatni akartalak csak egy vélemény volt. És aki nem osztja a véleményedet az "kirívó eset"

Nem nem akartam segíteni, hanem nem tudtam. mert a lányod szakdolgozatában egy összehasonlító elemzésnek helye nincs amiről nem én tehetek. Én legalább nem tettem rád sértő megjegyzést.. csak utánnad Smile hisz te vagy az idősebb.

Kérlek, melyik része volt a hozzászólásaimnak aggresszív? Kinyúlt belőle egy ököl vagy nemértem?
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nemiklose

Ez még mindig egy fórum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére
rheya

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 07, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
nemiklose

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 07, 08:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Minden kedves anyukának köszönjük szépen, aki kitöltötte és visszaküldte a kérdőívet.

A casey anyukának, remélem felnő a gyereked, és talán te is segíteni fogsz neki ott, akkor, ahol és amikor tudsz. A Viki megírta, hogy mi a véleménye. Privát vélemények is érkeztek az agresszív magatartásodról.
Más fórumokon is kértem segítséget és nagyon sok kitöltött kérdőív érkezett.

Az én véleményem nagyon jó a segítőkész anyukákról. Ha az ember ilyen fórumokon részt vesz, akkor vannak kirívó esetek is. Ez a casey féle az volt. Minden anyukától elnézést kérek, hogy ezt a stílust kell olvasni, nem ez volt a szándékom.
Köszönettel, üdvözlettel: Éva
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 07, 01:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Casey!

Bocs, hogy így eltüntem, de kicsit felgyültek a feladatok itthon.
A kendők közül én is a Nandut ajánlanám, különböző okok miatt, de ebbe most nem gabalyodok bele. Van olyan web-oldal, ami ezt részletezi. Az ára több dologtól is függ: Milyen hosszú, hol veszed, új vagy használt... Mondjuk a Nandusok között azt hiszem nincsen egyszínű, de meg kell nézni a színmintákat. Ha a forgalmazótól, vagy a területi képviselőtől veszed, akkor 5600-6400 Ft. Között változik mérettől függően az ár. Ehhez tartozik egy megkötő füzet, és ha az adott képviselő tart tanfolyamot, akkor ingyenes számodra a tanfolyam. (amúgy meg kb. 500 Ft egy tanfolyam, es egy megkötő füzet is annyi). Természetesen lehet kapni használtan is, pl. a Tesz-vesz-en, vagy baba-börzéken (Törökbálinton most vasárnap lesz baba-börze). De ha vaszel kendőt (bárhol, bármilyet), még mindig áll az ajánlatom a hordozó kendő tanfolamra.
A Nandu kendőnél olcsóbb kenőt nem ajánlok, mert gyenge minőségűek, de persze én is beleszaladtam annó abba, hogy egy olcsóbb neve-nincs kendőt vettem, aztán vettem egy Nandusat is.
A Kismama-magazinos kendők között azt hiszem szintén nincs rózsaszín, de azok még kicsivel drágábbak.
De tényleg ajánlom a színmintákat, nagyon csinos kendők is vannak.

Nemiklose védelmére annyit írnék, hogy nem kamuból kérte a kérdőívet, én személyesen ki is töltöttem. Szerintem szép dolog, hogy segít a lányának, nekem is segített anyukám, mikor a diplomámat írtam, és nagyon jól esett a segítség.
A kérdőív nem azért kellet, hogy helyette írjuk meg a szakgogát, hanem azért, mert felmérésként csatolja a kiértékelést a lánya. Hidd el, annak kiértékelése sem kis munka, és a kérdőív megírása sem lehett az.

Bocs, ha hosszú voltam.

Szia:
Viki
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem mindegy milyen a színe, nem mindegy milyen színű a babakocsink, nem mindegy milyen színű a szoba, a kiságy, a függöny, a kenguru. A kendő se mindegy. Egyszerű, esztétikus. És valóban se csíkosat se kockásat nem hordok.

hehe de...
tarisznya és csíkos kockás dolgok kötött pulóver, hosszú sál, lapostalpú cipő. bölcsész "egyenruha" Very Happy

ugyanúgy a fekete ruha, lánc piercing tetkó szegecses öv. az rocker

Ez csak szleng inkább, mert akkor én egy rószaszínbenjáró diszkós plázacica volnék. leszámítva, hogy a rock és a metál a kedvencem.

meg a szőke nős viccek.

maga a kendő a divat,,,, nem a színe..

Nyugat,

Laughing

[img]http://hu.fotoalbum.eu/Casey/a33016/00000002[/img]
Vissza az elejére
rheya

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey
Nekem Nandu márkájú van és fogalmam nincs mennyiért vettem 2,5 éve. Van különböző színekben (nekem spec. v.kék kockás van), de anno szinte mind csíkos, kockás volt halvány színekkel. Én TTK-án végeztem, de asszem tök mindegy milyen a színe. Nem hinném, hogy a bölcsészek privilégiuma az alant említett kombináció. (Megjegyzem épp te ecsetelted ezt a divatozás a kendővel című dolgot...)
Nem szúr szerintem egyik fajta sem, végülis nem kínzó eszköznek készült. Ha a babád megszokta a kengurut és te megbízol abban, akkor lehet nem érdemes már váltanotok. Mi kb. 10 kilós korig hordtuk alkalomszerűen.
Egyébként szerintem kipróbálhatod boltban is és ha nem tetszik nem veszed meg. Nem végeztem tanfolyamot hozzá, szerintem egy épeszű ember meg tudja kötni az egyszerűbb variációkat magának a leírás alapján is.

Sok sikert!
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nemiklose

Nekem meg még csak annyit írnék, vagyis csak annyit írnék Önnek, mert te is hol tegeződz, hol magázódik de én inkább magázódnék...hogy

ha topicot nyit és csak a saját érdekében teszi ne csodálkozzon ha ezt kapja azért mert öncélúan tette és semmi másért. Ha annyira akart a lánya helyett dolgozni olyan fórumokon kellett volna keresgélni ahol már van hordozókendős topic. Itt nem volt még. és azt gondoltam mikor megláttam, hogy valaki nyitott, hogy majd leírja, hogy neki az van és hogy ezért, jó meg azért jó, és ez a márka jó amaz nem jó. És akkor így elbeszélgetni, hogy kinek mi jön be. Erre valók a topicoc.

Elég szomorú, hogy a lánya nem tud önállóan megírni egy dolgozatot. Ha pedig segíteni akar neki mindenképpen akkor dolgozzon meg helyette a válaszokért. Ne pedik kamutopicot indítson majd eltűnik mint szürke szamár a ködben.

Ennyi Cool

A többieknek pedig:

Köszi lányok jó volt a vita... Very Happy sokmindent megtudtam Wink
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet már valahol rózsaszín hordozókendőt kapni? A legjobb minőségért is csak 5 ezret adnék. Cool Vagy zöld vagy világoskék. Csak ne csíkos meg kockás meg pepita, nem vagyok én bölcsészhallgató.

Még a nagyon színes az tetszik amiben sok szín van párosítva. És ne szúrjon mert attól kiakadok.

Valaki aki annyira odavan érte mondjon már egy márkát ami megbízható és nem a legdrágább..
Vissza az elejére
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 02, 23:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey!
Köszi az infókat.
A közgázt és a marketinget megéreztem, mint szamár az esőt. Wink Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 02, 16:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hátaz nemmagyar Cool a babakocsija 80 rugó Smile
Vissza az elejére
Somnifer

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 01, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Red Castle Sport kengurum van. Nem magyar termék.
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 01, 22:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Somnifer
de én az én kengurumról írtam itt ott Laughing nem vagyok kenguruáruuus... milyen kengurud van ami ennyit tud? Cool
Vissza az elejére
Somnifer

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 01, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Eddig csak olvastalak titeket, most hozzásólnék, bár kendővel nekem semmi tapasztalatom sincs. Kendő vs kenguru amúgy szerintem egy nagyon érdekes összehasonlítás lehetne, bár mindenképp jó lenne egy külön megállapított szempontlista alapján végezni az összehasonlítást.
Több barátnőm van, aki kendőzni szeretett volna, de sajnos csak szülés után kapott észbe, és babával nem tudott már eljárni tanfolyamra. Pedig sok ingyenes vagy párszáz forintos tanfolyam van.
Mégis ami miatt írtam, h Caseyvel nem mindenben értek egyet a kenguruval kapcsolatban, mert van csípőn hordozó kenguru is, sőt... . Az én kengurumolyan, ami fektetve is használható, függőlegesen az anya fele, illetve kifele is és csípőn is. van kivehető gerincmerevítője, levehető fejtámlája, és a fekvő helyzethez van oldalsó fejvédő is. Előnyként említeném még, hogy pillanatok alatt magamra kapom, és beleteszem a babát. A mérete a babánál is és a szülőnél is több helyen állítható. Hátránya viszont az ára, mert 14ezerbe kerül.
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 01, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arcsi

Köszi, már azt gondoltam mindenki le harapja itt a fejem mert máskép gondolkozom. Laughing

Én is két dolit írtam egyet közgázból egyet pedig marketingből, nálam is volt összehasonlító elemzés.

Szóval kenguru hátrányai:

Mindenféleképpen jó minőségű kengurut kell válsztani és az sem árt ha fel tudod próbálni mert mindnek más picit a kialakítása, és a méretállítási lehetőségek sem egyformák. Van amelyiket alig lehet állítani. Ez az első amit hátránynak lehet mondani.
Az én kengurum egy sima Bébé Confort kenguru és minőségben a hasonló hordozókendőnek is ennyi az ára. Ezt kaptam, örültünk neki, főleg annak, hogy nem csak rám jó.
Vannak nagyon drága kenguruk, amik tökéletesen biztonságosak, az áruk na az már busás 25E Ft nál kezdődnek. Kérdés e persze, hogy mennyivel jobb mint minden más. De ez is hátrány.
Ugyanúgy, ahogy az autósüléseknél vagy a hordozóknál itt is fontos a minimális biztonság "biztosítása". Vannak kenguruk amibe csak szemből lehet beletenni a bébit, van amelyikbe előrefelé is meg hátra, van amelyik nagyob gyerekeknek van lábtartóval és csak háton hordható, de az már inkább háti hordozó. Hátrány az, hogy se a bal oldaladon se a csípődön nem hordhatod. Habár véleményem szerint, az ember akaratlanul is aládolgozik ugyanúgy mint amikor nehéz szatyrot cipel. Nem törvényszerű, hgy könnyebb úgy vinni ha elhajlítjuk a gerincünket, mégis ösztönösen ezt tesszük.

További hátrányként megemlítendő, hogy nehezebb beletenni a babát.
Hátránya, hogy télen nem melegít, nem véd az eső, szél ellen, viszont nyáron nem sül bele a babu. Cool
Hátrány, hogy le kell venni a huzatot ha ki akarod mosni nem lehet bedobni az egészet a mosógépbe. Ez némi időt igénybe vesz. Very Happy
Vissza az elejére
rheya

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hmmmm, érdekes vita alakult ki, bár nem teljesen a topic indító eredeti szándéka szerint alakultak a dolgok. Confused

Mint sok vitánál, itt is eléggé elfajultak az indulatok, holott nem vitatkoznunk kéne, hanem összehasonlítani a tapasztalatokat. Nem akarom azt írni, hogy a két tábor tapasztalatait, mert nagyon rühellem, hogy állandóan táborok veszekednek egymással, mintha csak és kizárólag egyetlen üdvözítő megoldás létezne. Lsd. hüvelyi szülés/császár, szoptatás/tápszer, csak mellről szoptatás/cumisüveg, kézzel/géppel fejés, hozzátáplálás, cipőhasználat és még sorolhatnám a végtelenségig.

Úgy gondolom, hogy az emberek értelmesebbik fajtája ha döntésihelyzetbe kerül körbejárja a lehetséges megoldásokat és így hoz végleges döntést. Ez nem feltétlenül a felkínált lehetőségek valamelyike, lehet, hogy létrehoz egy saját, egyénreszabott megoldást, mert számára ez a legmegfelelőbb. Ha valaki nem járt el elég körültekintően, nem ismeri a lehetőségeket, akkor ne nyilvánítson negatív véleményt a többiek választásáról.

Most írnék a saját tapasztalataimról is Wink
1) kendő-hordozó
Sajnos, vagy szerencsére elég sok időm volt anno az infó gyűjtésre, mert a terhességem felét fekve/pihengetve kellett töltenem. Nekem a kendőre esett a választásom és ebben nem volt szerepe semmiféle divatnak. Cosmot és egyéb sztármagazinokat nem olvasgatok, fogalmam nincs ki és hogy cipelgette így a gyerekét. A minőségi kengurut (mert abban is van olyan, ami újszülött kortól használható) nem engedhettem meg magamnak, főleg ha azt is számításba vettem, hogy mennyit fogom ennyi pénzért használni, viszont a babakocsin kívül szükségem volt valamiféle testközeli hordozó megoldásra, mert kocsi híján, tömegközlekedni, utazni, főleg télen ha sietnünk kell szükség van rá. A kendő nekem minden szempontból meggyőző volt. Ennyi.

Első próbánk rögtön a kórházból történő megérkezéskor volt vele, nagy kapkodás, izgalom, rohangászás, pakolás közepette. Azt se tudtuk hirtelen ebben az új helyzetben, hogy hova kapjunk és ott volt a kis csöppség is, aki sehogy nem tudott megnyugodni. Hát kipróbáltuk és bevált. Nem vagyok fanatikus az élet semmilyen területén és nem lettem később sem sokak által sajnos csak "bioanyának" bélyegzett anya. Ha kellett használtuk a kendőt és nagyon jó volt így, ahogy volt.

2) szoptatás, nyilvánoshelyen szoptatás
Darázsfészek ez a téma is, de nem igazán értem miért. Nem hinném, hogy pucérkodónak, magamutogatónak, vagy bármi egyéb perverznek kéne nevezni azt, aki közterületen megszoptatja a babáját. Én pl. nem tudtam volna szinte kimozdulni sem a lakásból a nappal folyton ébren lévő fiammal, ha nem etethetem meg séta közben, ugyanis nem fogadta el soha a cumisüveget. Így pedig igazán be lehet látni, hogy egy reggel 6-tól este 8-9-ig ébrenlévő csecsemő mellett megzakkant volna a lelkem teljesen a lakásba bezárva. 3 óránként szopizott (éjjel is). Ha 2 szopi között figyelembe vesszük a peluscsere-öltöztetés-felöltözés-babakocsi kipakolás-séta-majd haza érve a program elejét fordított sorrendben, akkor a sétára maximum 1/2-3/4 óra jutott volna. A procedúrát meg ember legyen a talpán, aki napi 3-4 alkalommal végig tudja egyedül csinálni, hogy a babája eleget legyen szabadlevegőn.
Másik példa. Az uram szülei szegediek, akikhez 1-2-3 havonta lejárunk vonattal. Kérdem én, hogy bírta volna ki a pár hónapos csecsemő az 5 órás procedúrát evés/ivás=szopi nélkül? Elárulom, egyetlen vádló tekintetet sem kaptam az intercityn történő szoptatásért. Nem mutogattam magam, lehetett persze tudni mi történik, nem kukkoltak az emberek (férfiak sem), kedvesen mosolygott aki felfogta egyáltalán ami történt és természetesnek vették. Lehet szerencsém volt, mert sok ezzel ellentétes tapasztalatról hallottam, de ezekszerint nem igaz már, hogy az emberek jelentős része undorítónak, szégyenletesnek tartaná a nyilvános szopit. Mert ezt is lehet bizony sokféleképp művelni. Láttam jómagam is olyat, hogy a villamoson a már járni tudó gyerek legombolta anyukája blúzát csumira, kilógott mindene a nőnek a derekáig. Na, nem erre a megoldásra kell gondolni!

Ennyi és nem több az én véleményem és tapasztalatom. A topicindítónak pedig szívesen segítek, ha tudok Smile
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bujdievi!
Szerintem egy magyar népi szövőszéken készült erős szövet anyagot vegyél.
Majd ismitől sajátítsd el akötési módokat ingyen, vagy max. egy tanfolyamon 700 Ff-ért.
Ok: magyar, a mi kultúránk része, így egy kicsit hagyományőrző, kevesebb lesz a munkanélkülink, stb....
Ötvözheted a mai kor szellemével (multinacionalitás) ha úgy kötöd, mint Keleten. Wink
Vissza az elejére
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 14:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én párom is így nézne Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Evil or Very Mad Twisted Evil , ha előkapnám a didiket az utcán. Laughing
Vissza az elejére
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nekem kellene Casey-vel vitáznom, biztos az mondanám neki, hogy nem csak egy jó minőségű "anyagdarab"-ot kap, mikor megvásárolja a terméket, hanem ez párosul szellemi termékkel is. Laughing

De szerintem is attól különbözik egy darab szövettől, az emeli értékét a jó minőségű anyagon túl, hogy tudod a kötési módokat.

Különben több méterárú boltban méterre megvehetnéd. Wink
Vissza az elejére
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Casey!
Ha itt vagy!
Mondd el nekem, hogy mi a hátránya a kengurúnak, jó pü-be is.
Köszi.

A hozzászólás legutóbb Arcsi által 2008, Feb. 29, 14:09-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Arcsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 13:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én tisztelem Casey véleményét és azt is, hogy ennyi időt szánt véleménye megalkotására és formába öntésére. (pedig nem is árul kengurút)

Sőt kifejezetten szeretem, ha valaki valamit megvizsgál, kételkedik, mielőtt bármi mellett állást foglalna.
Számomra az értelem és az intelligencia jellemzője.

Véleményem szerint a világ egyetlen dolga sem csak jó, vagy csak rossz.
Ezért előnyben részesítem a konstruktív vitát.

Szakdolgozat:
Írtam kettőt. Az összehasonlító elemzés követelmény volt eseteimben.
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77
Bébé Confort, hát most meg nem nézem a dobozán milyen gyártmány. lustivok.

akkor is egy vastag drága sál Razz Rolling Eyes

"Érdekes ahogy egy vastag sálat hordozókendő címén milyen drágán tudnak eladni. Picit vicces, és nem a fáradtság miatt ez a véleményem. Aranyos ahogy Indiában a nők kendőbe teszik babájukat, de nálunk picit idétlenül fest felvenni egy másik kultúra viseletét úgy divatból."

Látod ez az és még tanfolyamra is megy itt az invitáció... tipikusan az, hogy hogyan vegyük rá az embereket arra hogy még több pénzt dobjanak ki. Drága volt a kengurum? azvolt de anyag is van benne.
Vegyél kézbe egy fél évvel ezelőtti Cosmót és nézd meg az össze színésznő mibe hordja a babáját és méghogy nem divat.

ez a véleményem nem kell meggyőzni, és kipróbálnám szívesen ha valaki megvenné nekem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mert 28 évesen még követhetem a divatot. Csak én se veszek gagyi kínait...
de sajnos nem sajnos az utcán akkor sem szoptatok sem egy koszos bokorban se mások előtt.. a férjem számára ez még mindig nemcsak egy etetőeszköz, nem hinném hogy ne azt kérdezné más megoldás nem e volt. mindig van.. még nyáron is... mondjuk hogy nem tekergünk órákig az utcán.

na tessék koncentrálni nemi néni invitálására...és kérdőívezzetek.. Very Happy
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 29, 00:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zsuzsikanéni!

Bocsánat, tényleg férreolvastam!

Szia Bujdievi!

Nem akarok reklámozni a topikon, ezért a hírdetések topikok között írtam hordozós kendős topikot, ott meg van adva a honlap címünk, ott minden hasznos informácót megtalálsz, és ha mégis lenne még kérdésed, akkor szívesen válaszolok.
Vissza az elejére
bujdievi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Láttam ma egy kismamát akinek tény gyönyörű kendője volt ami inkább kicsit egy kenguruhoz hasonlít viszont a pici baba a saját lábán támaszkodott és be volt gyűrve maga alá a lába - na ő lehet hogy divatból hord kendőt, én biztos hogy nem mivel kendő és kendő között is van különbség én azért szeretnék kendőt venni mert az jót tesz a babának/egyensúlyérzék,anyai melegség,szívdobogásomtól megnyugszik/ és én attól még tudok "mozogni".szóval aki tud olyan kendőt ami jó minőségű szívesen fogadom az ötleteket milyet vegyek.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsuzskanéni írta:
És azt sem hiszem, hogy akinek kényelmesebb a kendő, az divatbolond. egyszerűen mások az igényei, mint nekem.

én ezt írtam... szerintem félreértetted, nem. Question
Mert itt éppen azt írtam, hogy nem divatbolond, csak mások az igényei. Azért ez mégsem ugyanaz, nem? Wink

de most már be is fejezem, mert nem akarom, hogy félreérts, vagy támadásnak vedd. De komolyan. Érdekelni érdekelne a dolog, de sajna időm nem lenne itt nálunk sem elmenni egy tanfolyamra.. Embarassed

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
bujdievi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Viki! Többen ajánlották nekem a hordozókendőt.Engem érdekelne a tanfolyam hol lesz ?hol kell rá jelentkezni?Van valami honlapotok?
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 15:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hol van az "innen"?
Mert több településen is szokott lenni tanfolyam, ha tényleg csak ez a probléma. Ha ne nem, akkor lefogadom, hogy nem akarsz jönni, nem akarom eröltetni.

Egyébként csak arra reagáltam, hogy azt mondtad, divatból hordjuk a kendőt.
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77 írta:
Kedves Zsuzsika néni!

Pont ezt szerettem volna én is megfogalmazni, hogy fogadjuk el egymást, és ne íélkezzünk!
Sajnos nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy a kendőt szidják, hiszen nekem ez egy nagyon-nagyon fontos dolog az életemben, és nem divatból. Ezt kikérem magamnak! Ha az előző hozzászólásaimból ez nem derült ki, akkor rosszul fogalmaztam.
A gyerekvállalással életmódot is váltotunk. És ennek az életmód váltásnak a része a kendő is. Én személyesen az egyszerűre, a természetesre törekszem. A kenőnél kényelmesebb és természetesebb hordozóezköszt nem találtam.
Az életmód váltásom része a mosható nadrágpelenka is, ami miatt sokan szintén furcsán néznek rám. Pedig rendkívl környezetkínélő, nagyon kényelmes, és nagyon gazdaságos dolog.
Környezetmérnökként már megszoktam, hogy mindig a tömeg ellen hadakozom, mert nagyon nehéz az embereknek megmutatni, hogy mi káros, mi környezetszennyező és mi nem az.

Mindenkinek boldog baba-hordozást kívánok, a saját kényelme szerint!
Viki

Ebben teljesen egyezik a véleményünk.. Nem nézek rád furcsán, mert így választottál. Neked és a családodnak ez a fontos, és CSAKIS EZ SZÁMÍT : a család.

Én elhiszem, hogy jó a kendő, miért is lenne rossz. De én úgy érzem nem bíráltam itt senkit, éppen arra akartam rámutatni, hogy mindenkinek a saját döntése és persze felelőssége, hogy mit miért vállal/választ. Smile
Senkit sem támadtam úgy érzem, és nem törtem pálcát senki felett sem, úgy érzem. Hiszen nem is próbáltam még a kendőt, éppen ezért nem is alkottam róla semiféle véleményt. Se negatívat se pozitívat, innen meg elég nehézkes lenne eljutnom a tanfolyamra, de azért köszi az invitálást. Wink

Úgyhogy éppen ezért furcsának ítélem a hozzám intézett válaszodat.

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 15:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És még egy!Zsuzsika néni, és Casey!
Ha nem hiszitel el, hogy kényelmes, és jó a kendő, felajánlom, hogy a legközelebbi hordozó kendő tanfolyamunkra gyertek el. Nektek én állom a tanfolyam költségét, és külön megmutatom azt a megkötést, amire ti leginkább kiváncsiak vagytok. Ha kipróbáltátok, és nem tetszik, elfogadom a bírálatotokat. Addig nem tartom igazságosnak, hogy olyan felett törtök pálcát, amit nem is ismertek.
Viki
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Zsuzsika néni!

Pont ezt szerettem volna én is megfogalmazni, hogy fogadjuk el egymást, és ne íélkezzünk!
Sajnos nem tudok szó nélkül elmenni amellett, hogy a kendőt szidják, hiszen nekem ez egy nagyon-nagyon fontos dolog az életemben, és nem divatból. Ezt kikérem magamnak! Ha az előző hozzászólásaimból ez nem derült ki, akkor rosszul fogalmaztam.
A gyerekvállalással életmódot is váltotunk. És ennek az életmód váltásnak a része a kendő is. Én személyesen az egyszerűre, a természetesre törekszem. A kenőnél kényelmesebb és természetesebb hordozóezköszt nem találtam.
Az életmód váltásom része a mosható nadrágpelenka is, ami miatt sokan szintén furcsán néznek rám. Pedig rendkívl környezetkínélő, nagyon kényelmes, és nagyon gazdaságos dolog.
Környezetmérnökként már megszoktam, hogy mindig a tömeg ellen hadakozom, mert nagyon nehéz az embereknek megmutatni, hogy mi káros, mi környezetszennyező és mi nem az.

Mindenkinek boldog baba-hordozást kívánok, a saját kényelme szerint!
Viki
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 14:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szomorú, hogy mire jutott ez a topic is..
mindkét gyerekemet kenguruban hordtam, bár inkább babakocsiban voltak, csak ha nagyon szükséges volt, akkor kenguruztunk.. Kendőnk nem volt sosem, szerintem a kicsinek sem veszek. És azt sem hiszem, hogy akinek kényelmesebb a kendő, az divatbolond. egyszerűen mások az igényei, mint nekem. És volt, hogy szoptattam a kicsit a játszón..inkább így egyen, mint cumisüvegből, és senki sem látta, hogy mit is csinálunk, mert nem vetkőztem neki meztelenre Wink , hanem szépen félrevonultam, és meg is oldottuk a dolgot, ráadásul így nem kellett attól félnem, hogy a nagy nyári hőségben megromlik a lefejt tejcsi. viszont van olyan ismerősöm, akit ez feszélyez, mégis a legjobb barátnők vagyunk, mert elfogadjuk a másik álláspontját.
DE SZERETNÉK VALAMIT A KÜLÖNBÖZŐ KULTÚRÁKRÓL ÍRNI...A HONFOGALÁSKOR NEM HISZEM, HOGY KENGURUBAN JÖTTEK A BABÁK AZ ANYJUKKAL, INKÁBB VALAMIFÉLE TEXTILIÁVAL ERŐSÍTHETTÉK MAGUKRA A BABÁKAT A SZÜLEIK..
Igaz az még nem kendőnek nevezendő volt, de a funkció ugyanaz..
Lehet itt még beszélgetni pro és kontra.
Viszont a szülői megérzés tényleg fontos, és úgy gondolom a másik véleményét becsülni és nem becsmérelni kellene. Aki nem velünk, az ellenünk, ugye??
Kicsit túl sokat is írtam, és lehet, semmi köze az egészhez, csak annyira gáz, hogy mindenki a saját véleményét pátoszra emeli, aki meg nem ért vele egyet, azt egyből támadni kell..
Tipikus esete ez a bolhából elefántot csinálunk-elvnek.

További szép napot!

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Casey!

De, támadod a hordozó kendőt!
Többször is megtetted:

Első leveldeben írtad:
"Érdekes ahogy egy vastag sálat hordozókendő címén milyen drágán tudnak eladni. Picit vicces, és nem a fáradtság miatt ez a véleményem. Aranyos ahogy Indiában a nők kendőbe teszik babájukat, de nálunk picit idétlenül fest felvenni egy másik kultúra viseletét úgy divatból."
Második leveledben:
"Azóta egészségesebb amióta ez a divat. "
"tartom magam ahhoz, hogy a másik ország kultúrájának másolása szánalmas tud lenni. "

És igen is, bíráltad azokat, akik igény szerint szoptatnak, akár nyilvános helyen is:

"Lehet egyszer divatba jön, a meztelenkedés és ezáltal a szoptatás is az utcákon."

Ellenben én nem mondtam, hogy rossz anya vagy, sem bírálni nem akarlak, sem semmi. Egyszerűen informáltalak, hogy mit tudok én a kengururól, és a kendőről. Te döntesz, és ez a ti életetek, de én kötelességemnek érztem, hogy elmondjam, amit a témában tudok.

Ha szeretnéd, keresek neked publikált anyagot a kendőről.

Egyébként még két kérdésemre választ várok:
1. Melyik kultúrából származik a kenguru?
2. Hol gyártották a kengurutokat?

Szia:
Viki
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 12:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viki77

Az ÁNTSZ nem keverendő össze a Fogyasztóvédelemmel.

Nem támadom a hordozókendőt. De mindenesetre érdekes, hogy ez lett az egészséges hordozási mód.
Legyen király a hordozókendő és én meg nyilván ártok a babámnak mert kengurum van hiszen az ortopéd orvosok is ezt mondják a 21. században.

Ja és attól még mert nem szoptatok az utcán az nem azt jelenti, hogy lenézem azokat akik azt teszik.

Nem súgja az ösztönöm, hogy kengurut kel használnunk, azt kaptuk és semmi nem támasztja alá, hogy ártalamas. vagyis mostmár igen..de az sem publikált.
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 27, 23:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Casey!

Nem is tudom, hol kezdjem! Meglepő a hevességed, amivel a hordozó kendőt támadod. Már az első hozzászólásod a témához is arra utal, hogy lenézed azokat, aki ezt a hordozást használják, pusztán azért, mert szerinted nem ehhez a kultúrához tartozik. A kenguru vajon melyik kultúrához tartozik?
A kendőt, amit mi használunk, és aminek a hordozókendő tanfolyam oktatója vagyok, egy magyar cég gyártja magyar tulajdonban lévő cég, magyar szövőüzemben szövik, magyar nagycsaládos anyukák készítik, magyar cégek forgalmazzák, és árulják, és magyar anyukák tartják a hordozó kendő tanfolyamokat. Ha a te kengurud ennél magyarabb, akkor te nyertél (azért szívesen venném, ha megírnád, hol gyártották).

El kell egy kicsit keserítselek, a fogyasztóvédelemi, és a minőségbiztosítási rendszerek sajna nem olyan tökéletesek, mint ahogy azt gondolod. Csak néhány példa: a cigaretta, az alkohol, de tovább megyek: a fogkrémek nagy része fluoridot tartalmaz, ami lenyelve (kis mennyiségben is) károsítja a gyomrot refluxot okozhat, és ebből gyomorrák, nyelőcsőrák alakulhat ki. (Ezért van ennyi refluxos tizenéves.) (Elég, ha nincs gondosan köblítva a szád). Ezt annyira nem reklámozzák.A cola azon kívül, hogy szénsavat tartalmaz, tartalmaz foszforsavat is, ami oldja a csontok kalcium tartalmát, és csökkenti annak beépülését. Még sincs ráírva, hogy hány éves kortól iható. Pedig a fiatalkorúak csontritkulása miatt nagyrészt a cola a felelős.
Ha majd a babád elkezd fogzani szeretettel ajánlják a fogzáskönnyítőket, amelyek májkárosító hatásúak. És a paracetamol tartalmú lázcsillapítók, NEOCITRAN, és egyéb ilyen típusú gyógyszerek szintén májkárosító hatásúak. Sajna ezekről csak akkor értesülsz, ha jobban beleásod magad a kérdésbe.
Ha valaki vírustól betegedig meg, semmi, de semmi hatása nincs az antibiotikumnak a vírusra, mégis gond nélkül felírják az orvosok (gyerekorvosok is), amivel azt érik el, hogy a jótékony baktériumok is kipusztulnak a bélflórából, és még jobban legyengítik az immunrendszert. Ha ennek ellenére bízol a fogyasztó védelemben, akkor tedd azt, pár éve még én is hittem.

Egyébként a kenguruval két komolyabb gond van: 1. a gerincre terheli a baba súlyát. 2. a baba lába nem terpesztartásban van (kivéve Manduca bébihordozó kenguruban), ami pedig a csecsemők normális lábtartása hordozáskor. És ha kicsit nagyobb lesz, és lelóg a lába, az anyuka a saját lábával minden lépéskor kicsit hátrafeszíti, ami megint nem jó.

Mi a kendőt kölcsön kaptuk, amikor megszületett a babám, és nagyon nagy segítség volt egy nehéz időszakban. Annyira megszerettem, hogy vetem én is egyet, ami rövidebb volt, mint amit most használunk, ezért vettünk egy hosszabbat. Annak ellenére, hogy a férjem cége ma már forgalmaz kendőt, a baba-mama klubban, ahova járunk, kölcsön szoktam adni a kendőnket, ha szüksége van valakinek rá, de nem tud venni magának. Sőt többen is kölcsön adják másoknak a kendőjüket, akik már nem használják.

Sajnálom, hogy a szoptatást meztelenkedésnek tartod. Kívánom, hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe, hogy muszáj szoptatni. Nekem nagyon sok nehézségem volt a szoptatással, pontosan a külső elvárások miatt. Én megfogadtam, hogy a következő babámnál nem fogok ilyen elvárásokkal foglalkozni. Akkor fogom megetetni a bábámat, amikor éhes. És ez nem lesz botrány, sem meztelenkedés. És kérlek ne is néz le másokat amiatt, hogy igény szerint szoptatnak, szerintem ez nagyon-nagyon fontos!

A nem tudom mennyi idő után használódik el a kendő, de a miénken még nincs nyoma a mosásnak.

Igen, egy átlagos 4-5 éves el tud menni az óvodáig egyedül, de egy speciális gondozást igénylő gyerek nem biztos.

A buszon a kendő is megvédi a gerincet, és nem csak a hátát, hanem a nyakát is, sőt oldalról is véd. Nem csak hátulról. Nyugodtan lehet használni buszon is.

Mindezek ellenére azt gondolom, hogy ne hallgass rám, hanem hallgass az ösztöneidre. Ha az ösztönöd tényleg azt súgja, hogy kengurut kell használnotok, akkor valami oka van annak. Senki sem ismerheti jobban a babádat, mint te, és senki se lehet jobb anyukája, mint te, és biztos hogy az is vagy, nagyon jó anyuka. A legértékesebb segítség, amit a gyereknevelésben kaphatunk, az anyai ösztön, és az működik, ha figyelünk rá. Sokszor csak sok-sok év múlva derül ki, hogy mit-miért kellett úgy tennünk, vagy ki se derül, de akkor is azt kellett tenni.

Szóval nekem ez a véleményem!

Sok örömet és szeretet kívánok!

Viki
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 27, 23:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A hosszú rész a Viki hozzászólására egy reakció volt. Nem eszmefuttatásnak szántam hanem válaszreakció.

Amit neked szántam az úgy kezdődik, hogy

"Azért írtam nemiklose,..."

A jókívánágot pedig komolyan gondoltam, de nyugodtan sérts meg azzal, hogy idézőjelbe tetted. Nem tudom mivel bántottalak meg. És mint te is írtad neked is jó volt a kenguru.

Na ennyi.. azért kösz
Vissza az elejére
nemiklose

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 27, 10:03    Hozzászólás témája: köszi Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, de

Én nem kioktatást kértem, csak segítséget a lányon részére, aki gyógytornász hallgató, és a szakdolgozat témáját nem ő találta ki, hanem választhatott. Ő ezt választotta. Természetesen egészségügyi szempontból. Nincs összehasonlításra lehetősége a hordozókendő és a kenguru között. Nem ez a téma!!!. Azért köszönöm a hozzászólást, gondolom Te is segítettél volna, ha teheted. A további eszmefuttatásod igazán nem érdekel, biztosan, van akit sikerült meggyőznöd, hogy ne használja a kendőt. Hár erre is jó a fórum. Szép egészséges babákat kívánok.
A lányomnak átadom a "jókívánságodat".

Üdv Éva
Vissza az elejére
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 27, 09:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Smile köszi, de

1. Azóta egészségesebb amióta ez a divat. A kengurut több mint 10 éve használják, semmi bajuk nem lett az ebben hordott babáknak, habár már lassan mindent mindenre lehet fogni dilettáns módon. Ha nem lehetne használni újszülöttkortól, akkor nem írnák rá. Ha kereskedelmi forgalomba hozható, márpedig lehet kapni sokféle kengurut, akkor az megfelel az előírásoknak. Erre taláták ki a minőségbizosítást, és a Fogyasztóvédelmet. Ez persze azt is jelenti, hogy a kendő is megfelel ezeknek az előírásoknak, de tartom magam ahhoz, hogy a másik ország kultúrájának másolása szánalmas tud lenni. mert amikor egy híres személy hordja ezt a kendőt onnantól kezdve mindenkinek ez kell. A szegényebb országokban való igaz, hogy szinte lehetetlen lenne kengurut beszerezni. Az orvosok pedig szintén a marketinggépezet részei, ne gondolja senki, hogy Dr. Kovács Béla is Sensodyne-vel mossa a fogait csak mert mindenkinek azt ajánlja, hogy az milyen jó.

2. tudom, hogy más a szövése, ezért nem nyúlik meg.
3. A kengurut is.
4. Számomra és vagyunk még így páran egy bensőséges dolog a szoptatás. Nem tartozik a nyilvánosságra. Ha útra készülünk, vagy kiszámoljuk, hogy mennyi időnk van, vagy gondoskosunk úrtavalóról. Nem teára gondolok, a tejet le is lehet fejni.
5. Meg vagyok elégedve a kengurunkkal, a babakocsinkat egyszerűen imádom. nem éreztem soha pénzkidobásnak. Nem tudom, mert nekem nincs, elég e a hordozókendőt nedves szivaccsal letörölni ha koszos lesz, vagy mosni kell. mert a mosásnál gondolom mint minden másmilyen ruhanemű erősen használódik, gyengülnek a szálak. Egy 4-5 éves gyerek pedig már a saját lábán sétál el az óvodáig.
6. Közlekedés. Smile)) ha én érzem a kipufogógázt az autók közelében akkor ha a fejem fölé emelem sem tudom kivédeni. Habár ez nálunk elenyésző. Buszon pedig még mindig a hátmerevítős kengurut tartom biztonságosabbnak, ami megvédi a baba gerincét, ha bármi okból kifolyólag, hirtelen fékezés következtében történne valami.
7. Biztos szeretik. Gengurut is szeretik.
8. Nem indiánok, hanem Indiában, Tibetben, Japánban például. És való igaz ott és akkor szoptatnak ahol szükséges, de ez társadalmi kérdés, ebbe nem mennék bele. Úgygondolom a modern társadalmakban mint például Magyarországon is ez nem nevezhető szokványosnak. Lehet egyszer divatba jön, a meztelenkedés és ezáltal a szoptatás is az utcákon. Persze állítólag a kendő ezt elfedi, Ha a baba és a mama elég ügyesek.
9. A legtöbb gyermek alig várja, hogy saját maga járhasson. Előfordul, hogy elfárad, de meg kell tanulniuk, hogy egy bizonyos kor után már nem lehetnek anya és apa ölében.

Ne haragudj, tényleg nem akarlak megbántani, csak ha nem lenne divat, és nem lenne ekkora reklámja, nem sokan használnák.

Én senkit nem akarok meggyőzni csak a véleményemet írtam le. Talán egy kis alcím erejéig hasznosítani lehet.

Azért írtam nemiklose, hogy kenguru nem jó -e, mert gondoltam nem hordozókendő reklám akar lenni a szakdolgozat 40-50 oldalon keresztül.
Hordozókendő vs kenguru. Smile Ha lett volna benne összehasolító elemzés, akkor tudtam volna segíteni én is.
Nem tudom, egészségügyi oldalról ír a kendőkről vagy szociológiailag vizsgálja, de akár mindkettőben is.

De mindenesetre bevallom, nem tagadom a kenguru ötlete sem a miénk Egy nagyon aranyos és kedves állattól van az ötlet, a kengurutól. Laughing

Jó munkát a lányodnak a szakdolgozathoz. És nagy nagy ötöst rá. Cool
Vissza az elejére
nemiklose

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Viki!

Köszönöm szépen a szakszerű leírást. Ezeket mondta a lányom is, de neki nincs ideje most írni. Én meg nem igazán tudtam megfogalmazni.
Üdv Éva
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja és már sokszor másfél év eltelt, és mé gmindig azt mondják, hogy a kenguru árt a gerincnek, a kendő nem. És ezt ortopéd orvosok mondják. Sőt csípőficamos babáknak, vagy rejtett csípőficamra különösen ajánlják, amiatt, hogy a baba terpesztartásban van.
Vissza az elejére
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 15:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Casey!

Érdekes gondolatok!
A kendőt több okból is javaslom:
1. Sokkal egészségesebb, mint a kenguru. Ugyanis a kengurunál a baba gerincére van ráterhelve az egész testsúlya, míg a kendőnél a csecsemő úgy van testközelben, mitha az anya tartaná a saját kezében (az anyára helyeződik a testsúlya a picinek), úgy hogy közben a mami keze szabaddá válik. Nem véletlenül nem ültetik a csecsemőket pici korukban, így van ez a kenguruval is. Amíg nem ül magától, nem szabad beletenni.
2. Kicsit azért többet tud, mint egy sál. Egésezn más a szövése (persze itt jóminőségű kendőről írok), és lényegesen hosszabb Smile
3. Már újszülött korban is használható.
4. Úgy tusz benne szoptatni, hogy más észre sem veszi. Különösen ajánlom ebből az okból a második gyerekes anyukáknak, ahol a naggyal muszáj kimenni a játszótérre, vagy ide-oda. Senki észre sem veszi, hogy a pici épp eszik.
5. Elég a kendőt megvenned, utánna az jó bölcső hordozásra, kenguru hordozásra, csípőhordozásra, hátihordozásra. Akár 4-5 éves koráig. Nem kell újabb és újabb termékeket megvásárolnod és egy sima kenguru árából kijön. (kb. 50.000 Ft-t lehet így megspórolni, mintha külön-külön megvennéd a különböző hordozókat.) A legutóbbi hordozó kendő tanfolyamukon volt egy anyuka, akinek 5 éves a kisebbik gyereke, de sajnos szellemileg még nem tart ott, mint egy öt éves, viszont a naggyal el akartak menni kiállításra. Így pedig hátihordozóként használva a kendőt el tudtak menni. Egyébként a kicsi nagyon szerette a kendőt, és ez az anyukának nagyon sokat jelentett. (Sokkal több időt tud így a naggyal is együtt tölteni, úgy hogy a kicsinek sem kellett nélkülözni az anyukáját)
6. Városban a baba magasabban van, mint egy babakocsiba, nem szívaj a kipufogó gázokat, mégis könnyedén közlekedhetsz vele.
7. A babák nagyon szeretik.
8. Én úgy tudom nem csak az indiánok hordták ekndőben a gyerekeiket, de ha szeretnéd, utánna nézek pontosabban, hogy mely népek használták még.
9. Nekem a férjem is nagyon szerette kendőben hordani a picit, és ha kirándulni megyünk, a mai napig kendőzik vele (már 12 kg, és 20 hónapos), de a honlapunkra többen is küldtek fotókat, akiknél az apuka hordozta a babát.

Még számos oka van, amiért ajánlom, de ha ezek nem győztek meg, nem tudom a többi meggyőzne e.
Ha mégis kérdése van, szívesen válaszolok!
Viki
Vissza az elejére
nemiklose

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 24, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért még egy gondolat. A Lányom gyógytornász hallgató, ő írja ebből a témából a szakdoldozatát. Majd megkérdezem, mi a véleménye a gerincbetegségről. Szerintem, az indiai, afrikai nők ösztönösen használják, és a saját elképzelésem is az, hogy egyenletesebben oszkil el a súly, min amikor karon viszi valaki a gyereket. Én ma már nem tartom ezt rossz dolognak, lehet, hogy én is használnám. Persze biztos van benne valami olyasmi, hogy ez most divat ia. Ha kapok választ a lányomtól, írok. Üdv
Vissza az elejére
nemiklose

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 24, 09:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Aranyos vagy, hogy írtál. A kenguru nem jó, a szakdoli témája a hordozókendő. Kengurut, már én is használtam annak idején, nekem tetszett.
További szép napot Éva
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés