Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Szakdolgozat, sminkelés terhesség alatt :)

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Az erős, vagy a szolid sminket kedvelitek jobban alkalmakkor?
Erős smink( alapozóval, púderrel élénk színeket használva)
23%
 23%  [ 5 ]
Natúr, vagy/ természetes smink ( Kihagyva a pórusokat eltömítő alapozókat és púdereket, halvány, vagy természeres színeket használva)
76%
 76%  [ 16 ]
Összes szavazat : 21

Szerző Üzenet
Borka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 23, 23:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem tudom, mire szavazzak, mert - ugyan ritkán sminkelek, de szoktam Wink - habár természetes és halvány színeket használok (inkább kiemelve a naturális adottságaimat Razz), mégis használok alapozót, korrektort és púdert... Amit nem sminkelek, az a szemem (pontosabban a szempillám és a szemhéj széle), mert gyakran könnyezem, könnyen begyullad, sokat ülök gép előtt stb. Magát a szem körüli részt erősen korrigálom és púderezem, a táskák ellen...
Na, szóval kéne még egy szavazati pont, ami a kettő közt van, mert akkor azt jelölném Wink
Szerintem nem zavar be semmibe a babavárás alatt, inkább az okozhat gondot, hogy allergénebb lehet a szer, amit az arcodra kensz. Ami nekem nagyon bejön, mert jobbára természetes anyagokkal van tele, az az Avon... de ez nem a reklám helye. Ettől viszont még senki ismim nem lett allergiás a babavárás alatt. Smile
Ja, és grafikus vagyok, így aztán különös gondot szentelek annak, hogy aminek el kell tűnnie, az eltűnjön, aminek meg hangsúlyosnak kell lennie, az legyen az Smile Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
inge

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 23, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ja...viszont az "erős sminkre" szavaztammert a természetesnél nem értek egyet a "pólusokat eltömítő alapozók hiányával"....ma már elég minőségi alapozók vannak,amik inkább használnak-ápolnak mint sem rontanának a bőrön,és tömítenének..nemde?...én még nyáron is használok faktoros alapozót...csak a púdert hagyom el...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
inge

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 23, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hali!

Én elég régen sminkelek és már szinte hozzám nőtt:)))Én is azt mondom a legfontosabb az alapozó minősége és a korrektor....még mindig keresem a tökéleletest(számomra az lenne,amit nem is lehet észre venni.... Wink )

egyetlen egyszer mentem el kozmetikushoz,de nagyon beletrafáltam,mert olyan borzasztó lettt hogy hazafelé sírtam...én ha boltba megyek jobban sminkelek,az pedig az esküvői próba sminkem lett volna.....nem értem hogy adhatnak ilyen embereknek papírt a kezébe hogy sminkelhet!!! Mad

a természetes híve vagyok,ami szép emeljük ki,ami problémás tüntessük el Smile ...ja és ami nagyon fontos még...a megfelelő ápolás és este lemosni a sminket mindenesetben!!! Wink
Vissza az elejére
pipe

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 22, 17:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szavaztam! Minden jot a dolihoz!
Erdekes volt olvasni Dakini hozzaszolasat Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Aszil

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 21, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Moonlight!

Én is az "erős" sminkre szavaztam, bár nem a színek erősek amit használok, de minden nap teszek fel alapozót, pirosítót, szemhéjtussal húzom ki a szememet és szempillaspirált is használok a hétköznapokon is. Látszik, hogy ki vagyok festve, de nem a színek intenzívek, csak a szememet szeretem hangsúlyozni:)) Viszont rúzst csak alkalmakra használok, az már túl sok lenne a hétköznapokon.

Üdv: Aszil
Femme

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 21, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Moonlight, nagyon gáz, én a felsőre szavaztam, mert nem egyértelmű a kérdés. Most találtam rád a másik topikból, és gyorsan szavazni akartam, de az agyam nem fogta az élénk színt. Lehet, hogy az alsóra kellett volna?!......
Szóval én sminkelek, TERMÉSZETES színeket használok, csak Clinique termékekkel. Viszont az alapozóját használom, nagyon lágy és nagyon odafigyelek a smink utáni arctisztításra. Ezért a két kérdés a két szélsőség.Az alkalmat hogy érted? Ahogy én? Én bevallom, igenis erősebben sminkelek alkalmakkor, mint a hétköznapokon. Ne mondja senki, hogy Ő nem....Pici púder, csak akkor szemhéjfesték és spirál is felkerül. Egyébként alapozót használok, szemceruzát, és tartós rúzst, mert nincs színe a számnak. Priviben elküldöm a nevem, nézz meg az Iwiwen. Nem viccelek, tényleg kíváncsi vagyok a véleményedre. Amúgy azt sem fogod észrevenni, hogy ki vagyok festve. És ez egy esküvőn lett fotózva!!!!!Pá
MoonLight

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dakini!
Ha hiszed ha nem én pont ugyan ilyen jót röhögtem akkor, amikor tőlem ezt kérték a suliban, erre felvilágosítottak, hogy ŐK természetes sminknek az alapozás nélküi festést nevezik.
Én itt ugyanúgy tettem fel a kérdést.
18-21éveskoromig tanultam Veszprémben Amóczky Ildikónál, mindent amit tanultam Tőle tudok. Erre büszke is vagyok.
Most pedig egyetemista hallgató vagyok, és röhelyesnek tartottam a kérdést, de ezt kérték, ezt fogom leadni.
És mivel nagyon is jól tudom, hogy 100%-osan igazad van és tudom, hogy nem tévedsz, a Te hozzászólásoddal fogom kezdeni a dolgozatomat.
Kedvedért még azt is leírom, csakis professzionális MAC COSMETICS termékeket használok.
Dakini

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 14:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is kicsit rosszul van feltéve a kérdés.

Az egyik barátnőm az ország egyik legjobb, ha nem a legjobb sminkese, és ha natúr/természetes sminket szeretne feltenni, tuti, hogy az alapozót ki nem hagyná.
Igazán szép natúr sminket úgy lehet készíteni, hogy
1. megtisztítod a bőrt,
2. hidratálod
3. korrektorral eltűnteted a hibákat
4. alapozol világosabb, bőröddel megegyező színű alapozóval
5. picit sötétebb színű alapozóval árnyékolsz, a túlságosan kiálló dolgokat "hátrébb viszed", a két színnel megrajzolod az arcot...

Nagyon fontos, hogy legalábbis az alapozó minőségi legyen.
Nem sznobizmus, nagyon nagy különbség van egy párezer és egy tízezer ftos alapozó között.
Színben, fedésben, szemcsésségben, csomósodásban, bőrbarátságban, a smink tartósságában.
Ha szépen tesznek fel egy alapozást az szinte nem látszik, viszont ha alapozás nélkül bármit, akár csak egy szempillaspirált dobsz fel, az tuti öregíteni fog.

Az alapozók után dől el valójában a natúr vagy erős smink.
Tehát innentől válik ketté az út, hogy merre vigyük.

Púderből is lehet olyat választani, ami azért nem egy vakolatot képez a bőrőn és jó tudni, hogy annak a jelentősége igazából annyi, hogy fixálja a sminket. Tehát nem a látvány miatt kell, hanem érdemes mérlegelni, hogy hány órát kell kibírnia a festéknek a fejünkön és mit csinálunk azalatt (pl. izzadunk vmi mozgás miatt). Pár órára nem érdemes, de ha annál többet szeretnénk, akkor érdemes feltenni.

A pirosító színe, mennyisége, a szem és száj hagsúlyozása tesz igazán erőssé vagy szoliddá egy sminket.
Ugye szokták mondani, ha mindkettő hangsúlyos (szem+száj) akkor az már erősnek számít.
Ha az öltözékkel harmonizáló színekkel van valaki kifestve az kevésbé tűnik erősnek, többet elbír. stb, stb.

Egyébként mindenkinek ajánlom akit érdekel, hogy menjen el egyszer egy profihoz és tanulja ki a saját arcát.
Hol érdemes világosabb, hol sötétebb alapozót feltenni, milyen ívben tegye fel és pontosan melyik területre a pirosítót, hogyan szedje ki úgy a szemöldökét, hogy az mosolygóssá tegye a szemét és ne lefelé görbülővé, milyen színek állnak neki jól, a bőréhez milyen alapozó passzol stb.

És én is szolid párti vagyok, de azért vannak alkalmak amikor az erősebb dukál. (pl.: nagy szilveszteri vagy egy olyan buli, koncert ahol félsötét van....)

http://www.kep.tar.hu/dakini
http://www.ikreskonyv.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KaZso

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megvan, a szolídra szavaztam Smile
KaZso

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hogy lehet szavazni?
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Alapjában véve nem sminkelek.. Bár mostanában azért elő-előfordul.. De arra mindig figyelek, hogy olyan alapozót és korrektort válasszak, ami a bőröm színéhez legjobban közel áll.. Mivel anyumtól örököltem rozacea hajlamot, így arra jobban figyelek, hogy szépen eltakarjam, amennyire csak lehet. Na nem agy tonna vakolattal, csak szolidan.. A többi némi szemhéjpúder, többnyire világos szín (fehér vagy bézses árnyalat) spirál és ennyi.. a számra többnyire csak szájfényt teszek, vagy csak egy kis körömvirágbalzsamot.. Ennyi a nagy sminkelésem..Smile

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
MoonLight

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lányok, nagyon szépen szeretném megköszönni annak, aki már szavazott és előre köszönöm annak is, aki majd fog.
Evinene, teljesen igazad van.
Nem egy "kislánnyal" találkozom a munkám kapcsán, aki azt hiszi, korrektorral, alapozóval tök jól el tudja tüntetni a kis pattanásait és nem is veszi észre valójában mennyit csúfított önmagán Sad
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Én is a szolídra szavaztam ez olyan hogy természetes de a psaik úgyis észreveszik meg olyan visszataszító amikor ezer tonna cuccot kennek magukra azzal szerintem csak a hibákat nagyítják meg nem eltűntetik Embarassed Embarassed

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nah kezd beindulni Wink
reggel még csak kettő volt Smile ment egy szavi a natúrra.
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
MoonLight

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amittak!
Nagyon szépen köszönöm Smile
amittak

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 11:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia MoonLight,
szavaztam, és az én meglátásom szerint egyhangú lesz a végeredmény Smile
MoonLight

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 11:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, az nem mindig számít, mert én főleg nem az alkami, hanem a hétköznapi sminkre vagyok kíváncsi, tehát nyugodtan szavazz a natúr sminkre.
Csak sajnos sokszor találkozok olyan anyukákkal kismamákkal, akik már nem szoptatnak bejönnek cellulitisz-kezelésre és meglepve tapasztalom, hogy a saját bőrtónusához képest jóval eltérő árnyalatú alapozót használnak és ezt "erős" sminknek mondják a kozmetikusok.
De a tinédzserek is rengeteg alkalommal választanak (talán szolárium használata miatt) saját bőrszínüknél ebben az esetben világosabb alapozó-árnyalatot.

Szóval szavazz a natúr sminkre!
madoemszi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia !

És mi van akkor ha én korrektoros , alapozós , természetes színeket használós szolíd sminkes vagyok? Wink

meg ez attól is függ mennyi idős az ember Razz

így nem tudom hova szavazzak Confused
http://kep.tar.hu/madoemszi
Vissza az elejére
MoonLight

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 18, 18:33    Hozzászólás témája: Szakdolgozat, sminkelés terhesség alatt :) Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérlek Titeket, segítsetek...jövő hónapra szakdolgozatot kell leadnom és gondolom nagyon sokan alkalmaznak itt Közületek hol erős, hol egészen szolid sminket.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés