Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Munkajogászok, segítség!

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csillagvirag5

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 17, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kedves Munkajogászok!
Segítségeteket kérném a következőkben.Kereskedelemben dolgozom és a Fogyasztóvédelem az üzletünkben lejárt termékeket talált az eladótérben.Pénzbírságra büntette az üzletet.A vállalat a büntetés felét rajtunk(SAJÁT DOLGOZÓIVAL )akarja megfizettetni.Jogos-e?Kötelezhetnek-e minket a büntetés felének átvállalására?
Segítségüket előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
baby_blue

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 17, 08:57    Hozzászólás témája: Munkajogászok, segítség! Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Kedves Munkajogászok!

A segítségetekre van szükségem a következő ügyben:
tanár vagyok egy általános iskolában, 3/4 állásban (16 órában a 22 helyett). Szeptembertől kezdtem és aug. 10-ig szól a határozott idejű kinevezésem.

A probléma a következő: január végén megtudtam, hogy már nem alkalmaznak köv. szeptembertől, különböző okok miatt, amit most nem részlezetek, mert nem lényeges.

Nekem pedig a kedvesemmel, aki nagyon messze lakik, úgy alakulnak a dolgok, hogy a közelébe tudnék költözni (vagy hozzá, akár heteken belül.

Tehát bennem nagyon komolyan felmerült az, hogy ott hagyjam az iskolát.

Egy hozzám hasonló ügyben azonban az igazgató közölte a kollégával, hogy nem engedi el, és ha mégis elmenne, kötelezi az ilyenkor kötelezhető pénzösszeg kifizetésére (a fizetése egészen a szerződés lejártáig...).

Tudtok valamilyen kiskaput erre? Hogy el tudjak menni az iskolából, amilyen hamar csak lehet, a fenti viszonyok ellenére? És hogy ne kelljen kifizetnem ilyen irdatlan összeget?

Segítségeteket előre is köszönöm!
BB
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés