Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
A nagy dilemma - mi legyen a baba neve?

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
korina001

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 19, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nagyon széép neve van a kislányodnak!! szerintem Smile)))
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Casey

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 18, 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing jó a topic

A kovácsoltvas:: LOL Laughing

Nagymamám Julianna, anyukám is, én Hajnalka lettem. Apukám választotta, kapott is jó sokáig az anyósától emiatt. Very Happy

Nem túl rossz a nevem de sosem akartam ezt adni a lányomnak. Kb 10 éves voltam amikor nagynénémnek említettem hogyha gyerekem lesz a Nikolett név az tetszik, lehet azt adom majd, aztán mikor megszületett az ötödik gyereke jól el is nevezte a kislányt Niki nek. Twisted Evil Közben én is nőttem és más nevek tetszettek meg.
Elég nagy kocka vagyok sokat játszom számítógépes játékokkal, volt idő amikor éjjel nappal SIMS-eztem, és az első karakternek adtam azt a nevet, hogy Gwen. Nem tudom miért. Aztán mikor teherbe estem, a férjem spontán azt mondta legyen Gvendolin ha lány. Persze senkinek sem tetszett, én eleinte még gondolkodtam az Ivett -en is. A fiúnévben teljes volt az egyetértés Dániel. Aztán mikor megtudtuk, hogy kislány elkezdődött a dilemma most akkor mi legyen, aztén nem foglalkoztunk a környezetünkkel és eldöntöttük. GVENDOLIN lesz. Az én életemben is megfordult a férjem is egy általa játszott játékban látta, és egy híres varázsló(Merlin) felesége is ezt a nevet viseli.
Vicces volt eleinte, főleg az idősebbek nem tudták megjegyezni, nem tudták becézni, és kimondani.

Mondtuk is: Gven, Gveni. Nekem ez nem megy nehezen. Cool

Az újságban viszont elírták Guendolint írt Gvendolin helyett, mert még nem halott erröl a névről. Rolling Eyes pedig létezik, és benne van az utónévkönyvben is. Rolling Eyes Szóltam, aztán kijavították. Cool

Még szeretnénk gyereket, ha fiú természetesen Dániel ha lány lesz akkor pedig a NADIN az ami tetszik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
agardifruzsina

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 04, 23:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Várandós Kismamák,

Agárdi Fruzsina, az ELTE végzős pszichológushallgatója vagyok, éppen a szakdolgozatomat írom.
A segítségüket szeretném kérni kutatásomhoz! Ha van kedvük és kb.30-35 perc szabadidejük, akkor örömmel venném, ha segítenék kutatásomat egy e-mailen elküldhető anonim kérdőív kitöltésével és visszaküldésével.
Olyan várandósok jelentkezését várom, akik éppen első gyermeküket várják!

Segítségüket előre is nagyon köszönöm!

Jelentkezni lehet a:
fruzsina.agardi@gmail.com e-mail címen

Üdvözlettel: Winkler-Nemesné Agárdi Fruzsina
Vissza az elejére
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 04, 15:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Látom mindenkinek meg van/volt a tuti módszere. Smile
Nálunk az első gyereknél nem volt vita.. Mi is szeretjük a magyaros, vagy jó régen átvett neveket. És a férjem családjában szokás, hogyaz elsúszülött fiú apja nevét viszi. Így lett ő jános, ami jól is jött, mivel a kortársai között nem sok van. Most elsős és a 100 db elsős közül csak őt hívják így.
A második babánál mentek a kemény harcok, egyáltalán nem tudtunk egyezni... Ami a férjemnek tetszett, az nekem nem és fordítva. azután sztem már csak azért sem fogadtuk el egymás javaslatait. De jó sok esténkbe kerüldt, de meg tudtam győzni, hogy legyen Zsombor. Hát illik is rá a név nagyon. Smile Most már api sem bánja, hogy zsombi lett Zsombi. Igaz az ő neve most elég felkapott, de teljesen rá illik.
A harmadik babónál nem volt semmiféle dönteni valónk, hiszen Jánosunk óta megvan a lánynév...mert akkor ugye választani kellett lány nevet is, és mivel eddig nem "lőttük" el, így nem kellett neveket keresni Ő Fruzsina lesz. Smile Csak akkor leszünk nagy bajban, ha kukaca lesz Fruzsinak, hiszen fiú névben egyáltalán nem gondolkodunk...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
IPA

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 04, 15:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Az én kislányom Ludovika Franziska. Így németesen, mert német nemzetiségűek vagyunk. A kórházban mi voltunk a soknevűek, mert kettős vezetékneve is van. Smile
Mindenki azt mondja, hogy királynői név, pedig a döntés nagyon egyszerű volt: apósom Lajos volt, apu Ferenc és mivel egyikük sincs az élők sorában, az ő emlékükre választottuk a nevük női alakját. Persze mindenki sajnálja a gyereket a hosszú neve miatt, de nekünk ez tetszik. Nem lehet mindenki Kis Éva... Smile

Üdv
IPA
OlahSzilvi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 04, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most olvastam végig, hú de jó topic ez! Smile Smile

És most a mi 3 gyerkőcünk nevei :
Szerintem nekünk egész könnyű dolgunk volt Smile
Épp kamaszkorom elején volt az István a király ősbemutatója, és ez a rockopera mondhatjuk úgy is, hogy meghatározta a kamaszkoromat. Apukám azóta is emlegeti, hogy annyit hallgattam akkoriban, hogy már ő is kívülről fújta mind a 4 oldalt Smile
És azóta tudtam, hogy ha nekem lányom lesz, az Réka lesz.
A férjem szintén a kamaszkorom hozadéka Smile (17 éves korom óta tart a máig boldog kapcsolatunk (38 vagyok) Smile ) És a kezdetektől mindig is úgy emlegettük leendő gyermekünket, hogy Kisgyuszi Smile , mivel a férjem Gyula.
Első gyermekünk kisfiú lett , a Gyula Csaba nevet kapta. Azt tudtuk, hogy másidik nevet is akarunk neki adni (nem vallási okokból, csak úgy) . Nekem tetszett a Bence is, de amikor 7 hónapos kismama voltam Gyuszóval akkor jött egy levél a férjemnek, csak elírták a nevet rajta Gyula helyett Csabát írtak Smile Akkor határoztuk el, hogy oké, Gyula Csaba lesz Smile Ha kislány lett volna, akkor Réka Szilvia lett volna. A 2. név a Szilvia az én nevem Smile Nekem is tetszik a Szilvia név, meg Apinak is, miért ne lehetne a lányunké is az Smile
Gyuszókám már 14 éves, és szereti a nevét. A suliban pl. Gyulának hívatja magát Smile Nekem ez furi, mert a családban ő a Gyuszó (anyukámnak Gyuszika) , a férjem meg a Gyuszi Smile

A 2. gyerkőc aztán kislány lett, ő Réka Szilvia, és ő is szereti a nevét (10 éves) . Ha kisfiú lett volna akkor Gergő Benjámin lett volna Smile Mindkét név nekem tetszett. Apink nem igazán törte magát a nevek keresésén, de bármivel előálltam nem tetszett neki, végül a Gergő Benjámin igen Smile

A 3. gyerkőc neve viszont igazi családi összmunka Smile Kislány lett Dorina Anna. A kislány névnek én a Dorinát választottam neki (nem az énekesnő miatt, nem igazán az esetem Wink ) . A 2. név választása Réka feladata volt, és ő az Annát választotta, mert ez tetszett neki, és az egyik tanárnénijét is így hívják. A fiúnév első neve igazából Api feladata lett volna, de ő nem siette el a dolgot, végül döntöttem a Gergő mellett. A 2. név kitalálása Gyuszó feladata volt, aki kedvenc énekese után az Ákost választotta, így lett volna Gergő Ákosunk ha kisfiú lett volna Smile Persze olyan nevet nem választottunk ami Apinak nem tetszett, így azért jó sok nevet végigrágtunk, mire meglett a végső választás .
Api a végén azt mondta, hogy azért nem strapálta magát az utónévkönyv böngészésével, mert tudta, hogy úgyis kislány lesz, akkor meg minek bújja a fiúneveket Smile Smile Smile

Nagyon sok név tetszik még, Gergőnk pl. azóta se lett, lánynevek közül meg a Szirka tetszik most éppen, de több gyerkőcöt nem tervezünk, 3 bőven elég már Smile

A hozzászólás legutóbb OlahSzilvi által 2008, Márc. 04, 15:32-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gree

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 04, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk is elég nehéz ügy volt. Nekem nagyon tetszettek és még mindíg így van a magyaros nevek. apának kevésbé.
Én is megkértem, hogy az utónévkönyvből válassza ki a neki tetsző neveket. NA ez a dologk több héten keresztük kudarcba fulladt. Így a sarkamra álltam és kiírtam én a nekem tetszőket. Apának ebből volt lehetősége válogatni. Összesen egyetlen név tetszett neki: HANKA. Amikor a 4dimenzióson megmondták, hogy lány maradt is a név.
Kikka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 23:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ismét én. Wink
Van ismerősöm akinek a vezetéknevében csak E betű van. /Mármint magánhangzó/ A gyerkőcök keresztnevének ezért szintén ilyennek kellett lenni. Ígylett Eszter és Emese.
titti

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 26, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!!

Annyira jól leírtatok mindent, most inkább csak az előzőeken kívüli, saját extra szempontomat írnám le: Wink
Ami nekem fontos:
Közepesen hosszú név legyen, és lehessen becézni.
Legjobban a magas magánhangzós, lágyabb, dallamos nevek tetszenek.
(Pl. L, és I, E-betűk benne- Pl. Dániel, Tímea, Lilla- )

Persze, van amelyik 1-1 (vagy több) mútbeli ismeretség, a nem túl szimpi viselője miatt esik ki a pakliból..
És van, ami épp ennek az ellenkezője miatt kerül bele. Wink

Nekem is tetszenek azok a nevek, amikből valószínűleg az én gyerkőcöm lesz az egyetlen az oviban/suliban az évfolyamában.
Ha kimondják a nevét, mindenki tudja, hogy róla van szó.
Ezek a gyerekek általában olyan vagányak. Very Happy (amilyen én sosem voltam.. Embarassed Laughing )
Na, persze ennek a Dani épp nem felel meg... Rolling Eyes Laughing
Szóval, nem könnyű....

..aztán persze lehet, hogy teljesen más szempont alapján döntünk, mikor majd aktuális lesz... Rolling Eyes
morzsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kikka írta:
/A virágnevek tetszenek most már, de az Aczélhoz téve őket mindíg egy kovácsoltvas kapu ugrik be./

Smile Smile Smile Ezen nagyon jót mulattam!

Most született egy ismerősömnek Renáta Annája. Smile
Kikka

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok.

Szerintem a névválasztás elég nehéz ügy, legalábbis nálunk így volt. A párom mániája hogy nem gondolkodik néven, csak amikor már a 8. hónapba lépek. Mindkétszer azon szurkoltam nehogy véletlenül korábban jöjjön, mert nem lesz neve szegénynek.
Igazából én mindkétszer fiúra voltam hangolva, de csak először jött be. Direkt nem kérdeztük meg mi lesz, meglepetést akartunk.

Mi is a listás megoldást választottuk, és egyeztettünk.
Első babánál kiválasztottuk az Angélát lánynak, de fiúból nem tudtunk dönteni a Péter és a Gergő között. Végül születése elött 4 nappal Apuka a Pétert választotta. Hát nem kapkodtuk el, de nagyon eltaláltuk, illik rá.

Másodszorra, szintén listáztunk, de olyan neveket írt Apuka hogy majd elfutottam tőlük. Végül fiúnak Róbert lett volna, lánynak viszont volt 3 is. És hogy Peti se maradjon ki a dologból /aki csak fiút akart/ megkértük válasszon Ő. Laura, Dorottya és Klára volt a választék. Így most van egy Kláricánk is.
Nálunk is szempont volt hogy ne üsse a vezetéknevet, ne legyen "angolos" hangzású, és ne legyen tömegnév a korosztályában. Na persze a jelentését is megnéztem. /A virágnevek tetszenek most már, de az Aczélhoz téve őket mindíg egy kovácsoltvas kapu ugrik be./ Ó, és nem akartuk a mi nevünket adni nekik, és csak 1 keresztnevet akartunk, valamint hogy ne legyen a tesóim gyerekeinek a neve. Kb ennyi szempont volt.
b.anita01

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 20, 00:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon szuper ez a topic és,ha nem bánjátok,én is leírnám a mi "történetünket".

Mikor terhes lettem az első babánkkal,én ragaszkodtam a Dominikhoz.Nagyon régóta tetszett ez a név,de a férjem rögtön lehurrogta,hogy ez milyen hülye név?Rábíztam a döntést.Elővettem egy naptárt,felsoroltam neki az összes nevet amit csak találtam és így lett Dávid.Lány névnek a Jázmint választottuk,de ezt meg a család szúrta le.Még jó,hogy fiú lett. Laughing Ja és ekkor egyáltalán nem éreztem,hogy milyen nemű lesz a bébi.
Mikor másodjára estem teherbe,közöltem a férjemmel,hogy ha megint fiunk lesz,akkor Dominik lesz és punktum!!!A lánynevet ráhagytam,de mivel nagyon válogatós volt,alig találtunk olyat,ami tetszett neki.(Viktória lett volna)Ekkor 1000%ig biztos voltam benne,hogy fiam lesz.
A harmadik babánk kicsit nehezen "jött össze".6hónapi próbálkozás után végre két csík jelent meg a teszten.Nagyon szerettünk volna egy kislányt a két fiú mellé.Az első pillanattól kezdve biztos voltam benne,hogy leányzó,de az uhn soha nem tudták megnézni,mindig összezárta a pici lábát.Fiú nevet nehezen találtunk,végül a Marcell mellett döntöttünk.Lánynevünk már évek óta volt:Lili.És ha hiszitek,ha nem,sorozatból vettük Embarassed Már nagyon régen ment az Egyről a kettőre.Nem tudom,kinek mit mond.Szóval itt hallottam meg először ezt a nevet és azonnal beleszerettem.Nem Liliána,csak simán Lili.

Jó éjszakát mindenkinek!
http://hu.fotoalbum.eu/banita01
Vissza az elejére
korina001

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 22:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem nagyon tetszik a Krisztina név...és ezért szerettem vona ha megkapja az én nevemet, de a második neve igy is Krisztina lett... Panna Krisztina
és engem nem zavarna ha ugy hivnák mint engem....igen sok családban van hogy afiu az apa nevét kapja.. nálunk ez sem igy lett volna mert a párom nem akarta a Zoltán nevet a fiának ezért lett volna Kristóf Zoltán...

én is remélem hogy még sokat keljen matekolni a neveken!! Smile)

szép estét mindenkinek...
morzsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Korina!

Miért szeretted volna a saját neved adni a kislányodnak? Engem annyira érdekel ez őszintén. (nem tudom elképzelni h úgy hívják a gyereket ahogy engem v az apját) Apja családjában szokás örökölni a keresztneveket, így 3 generáció viseli u.azt a nevet... Mi más nevet adtunk a kislánynak, de ha fiú lett volna -vagy a következő ha lesz és fiú lesz- más nevet kap.

Nálunk Apa választotta a nevet, így: mindketten írtunk 10-es listát és egy név sem egyezett rajta. Így egymás listájából kiszedtük azokat, amiket nem tudtunk elképzelni, aztán egyre szűkítettük a kört.
A végén ezek maradtak: Csenge Réka (így hívják), Hanna Flóra, Veronika.
A döntés úgy született, hogy feldobtunk egy huszast, fej-írással eldőlt, ki húzzon és a 3 név közül kihúztam én a férjem választását Smile
Eleinte fura volt és eltelt több, mint fél év, mire a nevén neveztem, addig beceneve volt.
Végül már örülök a Csengének, szépen illik a székely eredetű vezetéknévhez is.

Adja Isten, hogy még egyszer vagy kétszer végig kelljen csinálni ezt a játékot Smile

Kívánom ugyanezt, akinek ez a vágya Smile
korina001

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 18:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok..

valóban érdekes téma....
Hát igen Loren..osztom a véleméyned..ha akar jön a baba..ha nem akkor fejen is állhatunk... Smile sajnos!!

Névválasztás:
Én mióta az eszemet tudom kislányt szerettem volna...és láss csodát mikor terhes elttem azt hittem ez tuti fiu lesz...aztán a 13dik héten a férejm felült az ágyban és az mondta hogy : Panka...
Én csak pislogtam hogy ki elhet az...de közölte ha lányunk lesz igy fogják hivni...
Hát lebirtam alkudni Panna Krisztinára...

Én azt szerettem volna ha a lányom az én nevemet kapja vagyis Krisztina lesz...de szerettem volna a Korinát , Viktória és már nem is tudom miket...
én annyira nem vagyok magyar név orientált...ami tetszik az tetszik...persze én vakarózom az autó, és virág, gyümölcs, zöldség nevű gyerkektől és az egyébb hiresebbnél hiresebb rabszolgatarto sorozatokból ismert nevektől! Persze akinek az tertszik azzal sincsen semmi baj attol még lehet egy imádnivalo gyönyörű gyermek mert éppen málnának hivják..engem nem zavar..cska én nem akarok ilyen nevet adni az én gyermekemnek....tehát nem kell félre érteni senkit nem bántani akartam ezzel!!

MOndjuk én annó elképzelni se tudtam vona hogy Pannának fogják hivni egszer a lányomat..és tessék...ja és a legszebb hogy julius 26-dikán a névnapján tudtam meg hogy valóban kislány van a pocakomban!!
szóval ott már rábolintottam a Panka névre... Smile)
Ha fiu lett volna akkor és Kristofot szerettem volna...a férjem kevésbé...csak azért bólintott rá mert határozottan állitották hogy kislány lesz.....

mindenkinek boldog babázást és babára készülődést és babavárást!!!!
Lanett

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 19, 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nagyon jó ez a topic, nem könnyű téma.
Úgy látom, a módszerek hasonlóak. Én Tyrexa és Kicsi módszerét ötvöztem.

Az jó volt hogy mindketten az első pillanattól fogva abban egyetértettünk hogy magyarok vagyunk tehát magyar nevet adunk neki.

Ha fiú lett volna. Zsombor (Géza fejedelem apja) Péter (az Apa után) lett volna.

Lánynévvel egy kicsit gondban voltunk,ugyan ezer éve megvolt a Réka (Attila felesége, Koppány lánya), ezen azért vaccilláltunk egészen a szülés időpontjáig mert a vezetéknév hosszú is és r-re végződik. De úgy döntöttünk majd megoldja, tart egy lélegzetvételnyi szünetet bemutatkozáskor. Második névnek az Annát kapta mert az én nevem Anett és az ugye annak egy "változata". Kislánynévnek az utolsó 3 közös név maradt a listán: Réka, Villő, Luca.

Ja és azért és úgy választottunk második nevet, mert katolikusok vagyunk, volt keresztelő és így egyből megvoltak a védőszentek is.Mivel Réka lombikbaba a Szent Anna és élettörténete pont passzol a mi kálváriánkhoz.

és persze ezen felül megnéztem a nevek jelentését is.

És Lorin, mi a szülésig nem tudtuk a nemét, állandóan úgy helyezkedett hogy nem lehetett látni. Engem megcsalt a megérzésem, az ingázás, meg még egy csomó régi trükk ami megmutatja a baba nemét. Meg mertem rá esküdni hogy fiú, én teljesen erre rendezkedtem be agyilag, és én lepődtem meg a legjobban hogy kislány. De maximálisan megértelek hogy nem szeretnéd azt a nevet adni a babádnak. Nagyon sok sikert Neked és mielőbbi gólyahírt!!!!!

Köszönöm hogy ezt leírhattam, és remélem segít majd egyszer valakinek !
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 09, 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyetértek veled Lorin! Sajnálom, hogy így alakult...sok sikert kívánok a bébiprojekthez!
Én szeptemberben vetéltem és én is ugyanígy voltam, mint Te, nekem is azonnal megvolt a lánynevem...és hiába lenne még egy kislányom, azt a nevet már nem adnám neki... Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Lorin

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 09, 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök,hogy megosztjátok a névválasztást!

Nálunk januárban elment a baba,de egyből az a név jött elő nálam,hogy Boldizsár.
Álítólag a babák választják a neveket is,minthogy azt is hogy "mikor jöjjenek"
ezért gondolom azt,hogy kisfiú lett volna.

Mi a véleményetek erről?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 09, 05:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Nálunk elsődleges szempont volt az(mivel a férjem hungarista), hogy magyar eredetű neve legyen a bébinek. Természetesen a vezetéknévhez való passzolás is fontos.
A mi vezetéknevünk:Tompai--ez elég kemény, pattogós. Ehhez valami lágyabb, dallamosabb keresztnevet kerestünk, így lett:Zselyke Laughing

Ha fiú lett volna, akkor a Koppány nevet kapja.

Szerintem is fontos a név jelentése, ami meghatározza az ember jellemét.
Zselyke: vízfolyás, patakocska, alkalmazkodó...És egyenlőre ez tényleg így van! Laughing Kedves, mosolygós, barátságos...senkitől sem fél, mindenkire azonnal nevet... Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 08, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, leírom, mi hogy csináltuk:
Adtam egy papírlapot és az utónévhatározó könyvet a férjemnek és megkértem, válasszon ki tíz fiú és tíz lány nevet. (Mondjuk adhattok hozzá határidőt is: 1hét, 1 hónap, stb.)
Én is kiválasztottam 10et mindegyikből, amik egyeztek, azokat külön leírtuk megint. Ha volt olyan, ami elsőre megfogott mindkettőnket, akkor az már tuti volt (Így lett a Benedek) a Lilit már korábban tudtik, ha egyszer lányunk lesz az lesz, Zsófi pedig benne volt az első háromban. Onnan már könnyebb volt dönteni (de majdnem Eszter lett, csak a hülye anyja még hozzáolvasta a Nomen est Omen-t) Very Happy

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
evinene

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 08, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lorin!

Két fontos szempont volt nálunk a vezetéknevéhez ami lesz a babának illenie kell a névnek.
baloghoz nem illenek a csicsás nevek sem pl szappanoperás. Mi így döntöttünk meg náluk hagyomány első fiúnak apja neve az első lány meg anyjáé meg kisfiam kiköpött apja volt így csak Zsolt lehetett Embarassed Embarassed

[^]  
Vissza az elejére
dorcsika

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 08, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Lorin!
Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok rögtön több fiú és lánynév is volt a tarsolyomban, amikor kiderült a neve akkor már csak fiúnevek, a kisfiam Balázs lett, sokat gondolkoztunk rajta, átrágtuk magunkat, de végülis úgy döntöttünk, hogy ez passzol a legjobban a Harmati vezetéknévhez....
Hát igy!!!

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Lorin

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 07, 13:14    Hozzászólás témája: A nagy dilemma - mi legyen a baba neve? Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ti mi alapján választotok(választottatok) nevet? Laughing Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés