Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
bárányhimő elleni oltás pro és kontra

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Beoltatnád-e a gyerekedet bárányhimlő ellen?
Igen
55%
 55%  [ 5 ]
Nem
44%
 44%  [ 4 ]
Összes szavazat : 9

Szerző Üzenet
korina001

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 10, 16:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is erősen gondolkodom a báráynyhiméős oltáson..mert én még nem voltam soha és félek ha elkapom felnőttként húzósabb lenne...ő pedig ha be van oltva vagy enyhébb lefolyásban jelentkezik nála vagy el se kapja..felnőttként pedig eldönti hogy ujraoltatja magát vagy vállaja hogy elkapja...mert ha jol tudom nem tart ki felnött korig...igaz ez???
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Korcsi76

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 10, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, én most jegyeztettem elő a lányomat az oltásra 17 hónaposan fogja megkapni. azért dötöttem így,
-mert állítólag egyre agresszívabb a bárányhimlő újabban
-mert babát várok, és félek, hogy a nagy megfertőzi a kicsit
-és azért mert az unokahugom pár hónapos korában megkapta, idegrendszeri problémái lettek (majdnem meghalt) most téveszmés skizofrén + a teste tele van a hegekkel - különben gyönyörű csodálatos lány, ma már felnőtt de sajnos soha nem élhet teljes életet.

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 11, 22:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gabi, azért én így utólag hálás vagyok a kötlező oltásoknak (bevallom, én sem vagyok oltáspárti). Ha nincs a diftéria elleni oltás, a legkisebbem meg enyire hajlamos a kruppra, tuti belehalt volna.... A kruppnak is vannak vészesebb vállfajai, hát enyémnek sikerült egy ilyet kifognia...

A bárányhimlővel pedig csak az a gondom, hogy 3an vannak és mindegyik tesón fokozottaban jön ki a mostanság amúgy sem lájtos vírus...

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
borimama

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 10, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem is tudom, lesz -e értelme annak, amit írok Laughing

Én addig vaciláltam, amíg az enyémek idén novemberben elkapták az oviban! A fiam egész jól viselte, nem volt annyira vészes az övé, de volt rajta bőven kiütés, hólyag, szerencsére nem nagyon vakarta! Ekkor azt mondtam, ha ennyivel megússzuk, elégedett leszek és jól tettem, hogy nem adattam be!

Aztán a 15. nappal a fiam után megjelent a lányamon is az első hólyag, de rajta a 4. napon 3-szor annyi volt legalább, mint a tesóján és nagyon csúnya volt ... nagyon sajnáltuk, ő vakarózott ... volna, ha hagyjuk ...ekkor bántam, hogy nem oltattam be, aztán szépen túlesett rajta, száradtak a hólyagok és végülis egy darab heg maradt a szemöldöke felett, ami valószínűleg megmarad neki örökre, de nem olyan vészes!Ő lázas is volt, míg a fiam nem!

Most hogy vége ... viszont azt mondom, letudtuk, túlvagyunk rajta, nem lesz miatta idegeskedés, felnőtt korában terhesen is biztos lehet a védettségben, mert tulajdonképpen én erre tekintettel nem adattam be a védőoltást!

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 10, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nem akarok senkivel vitába szállni, de szerintem azért van mind a kettőnek köze akár még a bárányhimlőhöz is.
Alapvetően a vírussal való kevesebb találkozás után megbetegszik egy gyengébb immunrendszer. És igenis kell "gyakorolnia" az immunrendszernek "ártalmatlanabb" koszokkal is.
A szoptatással meg azt hiszem az a helyzet (de ebben nem vagyok 100%-osan biztos) hogy bizonyos immunagyagok átmennek azon keresztöl a babához. Azaz olyan betegségek ellenanyaga, amit a mami már elkapott, védett lehet a szoptatott baba.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tgabi80

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 10, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Van 2 kislányom, meg egy pocaklakó picúrka.
Mi 3 éve lassan, hogy elkaptuk a bárányhimlőt.
Oviból hozták haza a gyerekek.
Én úgy néztem ki mint aki, horrorfilmben szerepel épp, nagyon nehéz volt elviselni, dehát mindenkinek az.
Én nem csak ezzel, hanem az összes többi, ajánlott oltással úgy vagyok, hogy nem szeretném beadatni a kisbabámnak, amíg valaki meg nem győz arról, hogy az elengedhetetlen.
Mért kell egy csecsemőt fél egy éves koráig, havonta akár többször is oltani?
Nem hiszem hogy ez így van rendjén.
Az új betegségek oltása ellen nincs kifogásom, és persze vannak régi mutálódott vállfajok is, ezt is megértem.
Nem kell agyonsterilizálni mindent a kisbaba körül, és kialakul a normális immunrendszere, főleg, ha az anyukája szoptatta is amíg lehetett (6-12 hós korig min.)
No de nem háborgok, mert lehet , hogy nincs igazam, csak ez most így előjött, bocsi.
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 09, 22:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ÁÁáááá, én sem tudom, egyre jobban hajlok afelé, hogy beadatom nekik.
1. Ismerve fiam, állati heges lenne utűna, mert igen-hisztis az istenadta és kinézm belőle, hogy halálra vakarná magát. Ha már enyhébb i beoltva, azért az jobb lenne.
2. Tényleg agrsszívabb, mint ezelőtt 20 évvel. Mi is voltunk b.himlősök, túléltük, de nálam is három kölök van és az első a legenyhébb, minden további egyre rosszabb, mire nálam a harmadikhoz érne, hááááát.

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
dorcsika

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 08, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A gyerekorvosunk nagyon rá akar beszélni, hogy adassam be, de én nem szeretném....
Ha mondjuk beadatnám, attól még nagyobb korában lehet bárányhimlős vagy felnőttként is, nem???És akkor még rosszabb....
Vagy ez hülyeség???

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Viki77

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Az én fiam 19 hónapos, és mi is ezen gondolkodtunk. Van egy négy gyerekes gyerekorvos doktornéni a baráti társaságunkban, és a legkisebbik gyereke 3 hónappal idősebb, mint a fiam. Én tőle informálódtam a nem kötelező védőoltások kérdésében, hiszen neki nem csak véeményt kell mondania, hanem döntenie is kell, hogy mit ad be, és mit nem a kicsinek.
Ő azt mondta, hogy felesleges, mert ugyan úgy el lehet kapni, mintha nem oltatnád be. És még nem új fejlesztés a vakcina, még nincsenek rendes vizsgálatok az évekkel ezelőtt beadott oltások hatásairól.
A körzeti doktornénink meg azt mondta, hogy ő eddig mindenkinek javasolta, de most azt vette észre, hogy bár a bárányhimlő enyhébb lefolyású azoknál, akik be vannak oltatva, de most nagyon sok esetben utánna csúnyább volt az övsömör, ami jóval később jött ki rajtuk. És neki az a gyanuja, hogy nyugaton nem megy eléggé a vakcina, nem vásárolnak belőle eleget, így itthon igyekeznek most piacot csinálni.
Arról meg igazából senki nem beszél, hogy az oltásoknak is lehetnek szövődményei. Én ennek is utánna néznék, mielőtt beadatnánk.
Mi végül úgy döntöttünk a férjemmel, hogy egyenlőre nem kapja meg, aztán, ha már iskolás, és még nem kapta el, újra beszélük róla.
Egyébként a férjem 5 éve volt bárányhimlős, és így felnőtt fejjel eléggé megviselte, főleg, hogy akkor diplomázott, de végülis mindenki túlélte Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zsuzskanéni

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nálunk az oviban kitört a járvány, épp akkor amikor gondolkoztam rajta, hogy beadatom Csucsunak. Nos szépen átvészelte a himlőt, viszont a beoltott gyerekek is sorra dőltek ki. Végülis annyi előnyük volt az oltásból, hogy nem jött ki annyi pötty, min a nem oltott gyerekeken...
Ezért én nem szándékozom egyik picinek sem beadatni a szurit..mivel 60valahány százalékos a védettség.. Viszont ugye herpesz ellen is védettséget ad... ott nem tudom ? százalékosan...

www.kep.tar.hu/szzsuzska
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mariza

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Na, te jó Ég!! Most aztán mi legyen?? Question
Épp most győztem meg magam, hogy beadatom...! Rolling Eyes
Hát, mostmár megint nem tudom!! Shocked
Jussy

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 01, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Én beadattam a lányomnak és 8 nap múlva kijött rajta a betegség. A fiamnak már nem adatom be az tuti. Az orvos, védőnő szerint nem az oltástól volt, mert túl korán jelentkeztek a pöttyök. 2 héttel előtte nyaralni voltunk, ahol a lányom sokat volt más gyerekek között, szerintük inkább ott kapta el, de én nem vagyok ebben biztos. Az ismerőseink közül is mindenki beadatta a gyerekének, nekik nem lett semmi bajuk.

[^]  
Vissza az elejére
mayka

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Szerintem is érdemes beoltatni a gyereket (kb 7-8000 ft)Nekem anno a gyerekorvos javasolta(azt mondta agresszívebb a betegség mint régen volt)a súlyosabb szövődmények miatt.2001-ben beoltattam a lányom 2006-ban a fiam, legalább egy betegséggel kevesebb...
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 30, 07:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Sztem érdemes beadatni az oltást!
Nálunk a nagylányomnál nem is gondoltam erre, amíg 2 éve bárányhimlős nem lett(éppen terhes voltam a kicsivel)...eléggé megszenvedett vele...aztán elkapta az apja is... Twisted Evil na, erről nem is írnék bővebben...iszonyat volt...gondolom mindenki tudja milyen egy férfi ha beteg... Twisted Evil
Aztán tájékozódtam a szövődményekről. Eléggé riasztó sztem. A kicsi biztosan meg fogja kapni az oltást, a 18 hós kötelező után...inkább 1 szuri, mint a szövődmények....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
beus33

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 28, 22:01    Hozzászólás témája: bárányhimő elleni oltás pro és kontra Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! A bölcsiben a szülői értekezleten arról (is) volt szó, hogy a oltassuk be a piciket bárányhimlő ellen. Én olyan sok mindent hallottam már az oltásról, de nem tudom, kinek lehet hinni. Kíváncsi lennék, Nektek mi a tapasztalatotok, és beadattátok-e az oltást! Köszönöm a segítséget! Beus
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés