Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Apabaj- azoospermia
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 02, 20:46    Hozzászólás témája: Re: Remeny Hozzászólás az előzmény idézésével

Anis26 írta:
Tudsz adni nehany tanacsot velunk is ez a helyzet?[/list]

Szia Anis26!
Üdv itt (sajnos)! Pontosabban mivel kapcsolatban szeretnél tanácsokat? Jártatok már kivizsgáláson, esetleg el is indultatok már egy úton?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Anis26

HozzászólásElküldve: 2010, Okt. 02, 13:02    Hozzászólás témája: Remeny Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudsz adni nehany tanacsot velunk is ez a helyzet?[/list]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Nov. 17, 23:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

hát én sem járulok hozzá túlzottan a topic pörgéséhez...
Regisztráltam a szalmaszál által létrehozott másik helyen is, de nem reménykedem benne, h minden nap lesz időm benézni...azért majd igyekszem! Valószínű a közeljövőben (dec-jan) nekivágunk a következő lombiknak, úgyhogy most megint erősebben foglalkoztat a "mi lesz, ha megint nem sikerül" kérdés. Azokban a hónapokban, amikor épp nem vagyunk benne semmiben olyan, de olyan ügyesen távol tudom tartani magamtól az egész problémát...!

Szalmaszál,
nagy öröm lehet, h ti már babáztok - még így is, hogy biztos nem egyszerű a donorság miatt. Mekkora a gyereketek?

Hosza,
érdekes, az embriódonációra eddig nem is gondoltam, pedig tudtam róla persze, hiszen nekünk is kellett nyilatkoznia lombikoknál. Az én fejemben mindig az van, h ha végképp nem sikerül, akkor megpróbáljuk a spermadonort, ha úgy sem, akkor megpróbáljuk megemészteni az örökbefogadást - de ezek szerint ez még egy lehetséges lépés előtte. Vagy erre akkor nincs lehetőség, ha csak a pár egyik felénél találnak egyértelműen problémát? Meg szabad kérdezni, h nálatok mi derült ki arról, h miért nem jött össze a baba a lombikokkal?
Ti hogy éltétek meg az egész folyamatot? Lehet pü-ben is, ha úgy kényelmesebb neked.

Előre is köszi!
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 28, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZia K.R.I!

A lombik programban nyilatkozni kell, hogy mit szeretnénk tenni számfeletti embriónkal.Egyik lehetőség, hogy felajánlható gyermektelen házaspároknak.Tehát fagyibabákról van szó.
Úgy tudom csak akkor
engedélyezik, ha mindkét félnél bebizonyosodik, hogy más módon nem lehet babájuk.A kiválasztás teljesen anonim módon történik.
SZerencsére létezik ez a lehetőség!!!!
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 28, 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hosza írta:
SZiasztok lányok.Nekünk 7 inszemi és 8 lombik volt donorral sikertelenül.Végül embriódonációval sikerült.2 gyönyörű gyerkőcünk van!
Írjatok ha van kérdésetek!

Szia Hosza!
Eloszor is gratulalok!
Az embriodonacio amikor kulon-kulon veszed a petesejtet es a spermat, tehat Te valasztod ki a donorokat?
Elmeselned hogy mik a teendok, hogyan zajlik le az egesz folyamat?
Vissza az elejére
hosza

HozzászólásElküldve: 2009, Okt. 21, 14:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

SZiasztok lányok.Nekünk 7 inszemi és 8 lombik volt donorral sikertelenül.Végül embriódonációval sikerült.2 gyönyörű gyerkőcünk van!
Írjatok ha van kérdésetek!
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 29, 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szalmaszal!
Gratulalok a babahoz!
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 29, 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kockasfulu!
Bocsi hogy nem valaszoltam, de kozbejott 1-2 aprosag amit csak mostanra sikerult megoldanom, igy most ujra van egy kis szabadidom.
Szalmaszal!
a titoktartas szempontjabol kenyes tema, mert en se szeretnem a rokonok orrara kotni, igy is kapok nehany "kedves" megjegyzest de nem hinnem hogy az alneven kivul kellene egyebb titkositas. Azt meg ketlem hogy valaki csak ugy szorakozasbol jonne ide olvasgatni, szoval ha valaki csak egyszer ir nem azt jelenti hogy nala nem valos a tema.
persze ha kicsit aktivabbak lennenk lehet hogy tobben irnanak hiszen egy ilyen forum lenyege a tapasztalatcsere (lenne...)
Vissza az elejére
szalmaszal

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 19, 13:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kockásfülű! Kérdezted, hogy mi a helyzet babázásban.

Mi már babázunk:)))
Vissza az elejére
szalmaszal

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 19, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arra gondoltam, hogy a zártkörűben jobban megnyílik az ember. Ott tényleg csak olyanok olvasnak és azok jönnek, akiknek ez valós téma. Nekem kényes ügy, mert mi titokban szeretnénk tartani mindenki előtt. Jó lenne, ha egy kis baráti társaság kovácsolódna össze a másik fórumon! Azt látom, hogy sokan csak egyszer írnak ide és nem jönnek többet. Talán ha nem olvasná őket boldog-boldogtalan, beszédesebbek lennének.
Aki szintén így érzi ezt, jöjjön!
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 19, 00:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Szalmaszál,
én sem érzem kényesnek a témát, csak nem nagyon van időm fórumozni, ezért néha nézek csak be ide. Jó ötlet ez a tematikus fórum, nekünk is ott lebeg a jövőbeli lehetőségek között a donor, én örülnék, ha majd tudnék olyanokkal kommunikálni, akik ezen már túl vannak és boldogan nevelnek egy ilyen módon fogant gyereket. De azt hiszem, most még kicsit távolítom magamtól a kérdést.
És miért indítottál külön helyen fórumot? Azért, h zártkörű lehessen? Szerintem így kevesebben találnak el oda, akiket érinthet a téma - akiket nem, azok úgyse hinném, h ilyen fórumokat olvasgatnak, meg úgyis mindenki "álnéven" szerepel, szóval akár itt is folytathatjuk....
Nálatok mi a helyzet a babázásban?
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 18, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem érzem abszolult kényesnek, de átnézek oda.
Vissza az elejére
szalmaszal

HozzászólásElküldve: 2009, Szept. 18, 11:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom, hogy sokunknak nagyon kényes ez a téma. Csak bejelentkeznek és nem írnak többet. Nyitottam egy zárt körű fórumot az anyatanyán, sperma donor címmel. Meghívok mindenkit, akit érint ez a téma! Gyertek oda! Ismerjük meg egymást!
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Részben hibásnak tartom érte, de annyira ritka, hogy ilyen súlyos legyen és nem volt rá előzetesen jel. De tény, hogy figyelni kell. Én igazából nem a doki miatt keresek új helyet ha keresek, hanem as biólogusok nem nyerték el a szimpátiánkat. A dokit szerettem.
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért ez durva!
Hát, tényleg nagyon rámenősnek kell lennünk, ha életben akarunk maradni...
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hinném, hogy attól volt, ilyen néha előfordul, a főgond abból lett, hogy a doki nem vettte komolyan mikor felhvtam, hogy rosszul vagyok és kaptam még egy varomi erős hormonszurit. Volt beültu, utána pár nappal kezdtem rossul lenni. Még nem jelenkeztewm be, mert szabin vannak.
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk nem kell egyelőre biopszia, van a férjem által adott anyagban néhány kósza huszár, akiket el tudnak csípni (nem nehéz, m elég lassan vánszorognak...) és őket használják.
Láttam közben a lombikos fórumon, amit írtál a hiperstimulációdról, ez elég szörnyű lehetett!! PCO-s vagy, attól lett hiperstim.? És akkor nem is tudták visszaültetni a szépen osztódó embriót, mert te olyan rosszul voltál? Ó te szegény!
Igen, a dokik nálunk is a donortszokták mondogatni, ha nem is erőltetni, de ezt tényleg elég nehéz megemészteni. Mi nem zárkózunk el előle teljesen, de szeretnénk legalábba lelkünket megnyugtatni előtte, h minden lehetséges vizsgálatot elvégeztettünk és minden más alternatívát kilőttünk.
Remélem, a Czeizel fog tudni mondani nektek valami okosságot! Már bejelentkeztetek?
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De nálatok is biopsziás anyaggal dolgoznak? Vagy nincs teljes azoospermiája? 8 lombik az kemény. Én azt nem bírnám ki lelkileg, már ettől a 2től is kikészültem.
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudjuk. Elvileg az első biopsziánál a balodlaiba 20% tökéletes minőségű volt, de hiába, a 2.3 lombik ezzel volt. A 3. nál lett egy gyönyörű emriónk 11 sejtből, de nekem olyan súlyos hyperstimumlett, hogy majdnem belehaltam. Az 1.nél egy kezdett osztódni, de nagyon lassan. A 2.nál ahol rfis mintával csinálták 5ből egysem, igaz az a minta nagyon rossz lett, mivel a párom elötte egyhéttel nagyon beteg lett. Most még nem tudom hogyan tovább, a dokik nem bíztatnmak, állandóan a donorral jönnek. Most beszélünk , más dokikkal, emegyünka Czeizelhez, aztán eldöntöm, hoyg tovább, nem tudom van e értelme, velem is sok a baj és fiatalbb sem leszek.
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 12:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk is elég rossz a spermakép, de a dokik szerint ICSI-re alkalmas, eddig ezzel volt 8 lombik. Megtermékenyüléssel, osztódással nálunk nem volt gond, "csak" a beágyazódással, úgyhogy most azt vizsgálgatjuk, h mi lehet "az én készülékemben a hiba", amitől nem tudnak megmaradni a babák. Persze az orvosok első körben mindig azt feltételezik, h ilyenkor vmi, akár kimutathatatlan genetikai problémája van az embriónak, ami miatt életképtelen és ezért nem tud beágyazódni, de abban azért még reménykedünk, h hátha találnak vmi más, kezelhető faktort is.

Mit mond a ti dokitok az osztódási problémáról? Genetikainak gondolják?
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk nem sok jó. Volt 2 biopszián 3 lombikunk. Borzalmas osztódás. Most még nem tudom, hogyan tovább. Nálatok?
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 29, 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Zemanek!

Persze!
Bár úgy tűnik, nem pörög túlzottan ez a topic...
Nálatok mi a helyzet?
Vissza az elejére
Zemanek

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 28, 23:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Csatlakozhatom?
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 16, 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia K.R.I.!

Nagyon megértelek, nehéz ez a sok bizonytalanság, az ember szeretné a lehető legjobb döntést hozni a lehető legtöbb tényező mérlegelésével - de ha ezek a tényezők ennyire bizonytalanok, akkor nagyon bonyolult dolog! Nekem is úgy szokott tűnni, h részint csigalassúsággal telik az idő, amikor várakozni kell egy-egy eredményre vagy időpontra, részint meg repülnek a hónapok, évek...Sajnos nekünk sem biztos, h sikerülni fog saját sejttel, lehet, h donor lesz, én sem tudom még ezt egyelőre megemészteni - úgy vagyok vele, h szeretnék minden létező lehetőséget végigvenni előbb, akkor talán könnyebb elfogadni ezt a lehetőséget.
Megpróbálom sorra venni a kérdéseidet, nem biztos, h mindenre tudok válaszolni:
1) A CFTR szűrés eredménye kb. 3 hét alatt lett meg nekem, és amit még nálam néztek genetikailag, az a trombózisra való hajlam (MTHFR ill. Leiden mutáció), ez kb. 1 hét alatt volt meg - mindegyik vérvételből.
2) A lombik nálunk úgy volt eddig, h kb. 10-12 napig kapja az ember a tüszőérést serkentő injekciókat, utána egy másik injekcióval beindítják a tüszőrepedést, 1-2 nap múlva leszívják a petesejteket (ez altatásban megy, kb. 15 p), megtermékenyítik (másnapra derül ki, h hány termékenyült meg), és 3-5 nap múlva ültetnek vissza 1-3 embriót, szóval az egész procedúrára 3, max.4 hetet kell számolni, amikor rendszeresen kell menni Uh-ra az intézetbe. 2 hét múlva tudják vérvételből megmondani, h sikerült-e a beágyazódás, de az alatt nem kell orvoshoz járni, ha nem nagyon távol éltek, sztem akár haza is lehet menni és visszajönni - vagy akár ottani orvos is követheti a továbbiakat, mert ezután már nincs tennivaló - ha sikerült, akkor ugyanúgy megy tovább minden, mint egy sima terhességnél. Az inszeminációt pontosan nem tudom, m nekünk az nem volt, de az sokkal egyszerűbb, mert ott nincs peteérés stimuláció, hanem a saját ciklusodban, a saját magad által megérlelt egy petét benned termékenyítik meg - tulajdonképpen csak annyi az egész, h a spermiumot mesterségesen juttatják be a méhbe. Sztem itt csak uh-gal követik a ciklus első felében a peteérést, h ehhez tudják időzíteni az inszeminációt, szóval gondolom, ez rövidebb idő, 10-14 nap lehet.
3) Árak: hát igen, ez elég húzós, ha csak fizetősen tudjátok csináltatni. Intézettől függ, más ára van az inszeminációnak, az IVF-nek (ez a "sima" lombik, amikor összeeresztik a sejteket a petricsészében), és az ICSI-nek (amikor a spermiumot vékony tűvel belejuttatják a petesejtbe, h tuti biztosra menjenek, ez általában rosszabb minőségű, lassan mozgó spermiumoknál van, pl. nálunk ezt szokták alkalmazni), kb. 300 ezer forinttól indul a lombik (az inszem biztos olcsóbb), plusz a gyógyszerek, ez kb. 50-100 ezer ft még, plusz a konzultációk, vizsgálatok díja. Szerintem a meddőségi intézetek honlapjain találsz hozzávetőleges árakat, és biztos telefonon is mondanak valamit, nyilván a pontos ára attól függ, h mit fognak csinálni - ehhez nyilván kell egy személyes konzultáció, az összes lelettel. Annyi jó mégiscsak van abban, h fizetősek vagytok, h így legalább nincs várólista, m a TB finanszírozta beavatkozások tekintetében korlátozzák az intézményeket, 3-4 hónapot is kell várni, h el lehessen kezdeni.
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 15, 15:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia Kockasfulu!
igen, mi is arra gondoltunk hogy ha a donor az egyettlen megoldas akkor otthon csinaljuk de meg remenykedunk hogy a biopszia eredmenye lehetove teszi a donor mellozeset. Ha talalnak kiskatonakat akkor lefagyasztjak oket es johet a lombik. Persze tudom hogy az eselyeink igy se tul rozsasak de hat megis jobban szeretnem ha igy sikerulne. Arrol nem is beszelve hogy en meg mindig nem vagyok 100%-ig biztos a dontesemben hogy donort hasznaljunk (mondjuk ugy 80 %-nal tartok). Nagyon nehez igy dontest hozni, tul sok a "ha". Amig nincsenek keszen a ferjem labor-eredmenyei addig nincs herebiopszia, amig az nincs addig nem tudni hogy vannak-e kiskatonai es ha vannak, milyen a "minoseguk", alkalmasak-e a lombikra, szoval most csak varunk es tepelodunk. Irtad hogy neked is csinaltak CFTR-mutacio szurest. Mennyi ido alatt lett kesz az eredmeny? A ferjeme szeptember kozepen lesz kesz es oktober elejen megy vissza a dokihoz aki majd megmondja hogy lesz-e (es mikor) a biopszia. Ez az allando varakozas valamilyen leletre amitol fugg a kovetkezo lepes nem segit a ketsegek eloszlatasaban. Mert hazamenni se lenne egyszeru de persze megoldhato, csak idoben el kell kezdeni a szervezest (szabadsag, anyagiak stb.). Azt is jo lenne elore tudni hogy mennyi idot kellene otthon tolteni.
Te tudod hogy mennyi ido kell egy ciklus inszeminaciohoz es mennyi a lombikhoz?
Szerinted hol tudhatom meg az arakat? Nem tudom, kapok-e valaszt ha betelefonalok egy meddosegi centrumba vagy szemelyesen kell erdeklodni?
Jo lenne ha lehetne valami fogalmunk a varhato koltsegekrol, nincs TB jogosultsagom, ezert minden zsebbol menne ami nincs tulsagosan eleresztve Smile Szoval fontos tenyezo az ido es a penz is. Mindezt megduplazva mert ha az elso sikerul, rogton szeretnenk megprobalni meg egyszer mert mindig is tobb gyereket szerettunk volna. Dehat itt megint jon egy sor ha... ha az elso hamar sikerul... ha lesz lehetosegunk (es energiank, es idonk) a masodikra... ha netan ikrek lesznek...
szoval most meg annyira az elejen tartunk hogy belathatatlan a jovo. Tehat marad a tepelodes...
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 14, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

K.R.I!

Ha nem is Mo-on éltek, azon nem gondolkodtok esetleg, h itt csináltassátok meg a donoros beavatkozást? Ha magyar állampolgárok vagytok, akkor talán TB alapon is megy, ezt nem tudom, de fizetősen biztos! Bár nem tudom, mennire távol éltek, és mennyire megoldható, de ha semmi más gond nincs, veled minden OK, akkor tulajdonképpen egy inszemináció elég, ami nem igényel különösebb előkészítést, csak egy rövid időre kéne Mo-ra jönnötök.
Vissza az elejére
mira80

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 13, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok lanyok! Szeretnek csatlakozni hozzatok, sajnos egy cipoben jarunk, a ferjem is azoospermias, sajnos annak ellenere hogy nincs krom. elterese a biopszias mutet nem hozott eredmenyt, nem talaltak benne semmit. Talan tudtok tanacsot adni, volt e mar valaki ilyen helyzetben, es esetleg valami kezeles utan talaltak e kiskkatonat, vagy felejtsem el hogy probalkozunk egy ulyabb biopsziaval? Question
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 13, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sárgatulipán!

Bár nem írtad pontosan, h mennyire van gond a férjeddel, azt biztos mondták neked, h nagyon rossz spermakép esetén is van esély saját gyerekre, sőt, akkor is, ha egyetlen spermium sincs az ondóban, mert akkor herebiopsziával közvetlenül a heréből tudnak spermiumokat nyerni (el tudom képzelni, ez mennyire kellemes...), és inszeminációval vagy lombikkal sikerülhet a dolog! Szóval a donor és az örökbefogadás verzióig még vannak azért lehetőségek!
Azt írod, nem tudod, hova forduljatok: hol derítették ki a férjed problémáját? Ott nem javasoltak további utat? Mindenképpen egy meddőségi centrumba menjetek, ahol sok tapasztalata van a dokiknak ezzel. Bp-en sok különböző hely van, és a vidéki nagyvárosokban is több helyen (Debrecen, Pécs, Győr, Tapolca, Szeged).
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 08, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Sargatulipan!
Nem hiszem hogy onzes lenne. mindannyian jobban orultunk volna ha nem merult volna fel semmifele gond, de hat akkor nem is lennenk itt Smile
Szerintem ha Te szulod meg nem lehet szamodra idegen az a gyerek!
De megertem a ketsegeidet mert az enyemek is.
mi lesz kesobb?
milyen valtozast okoz a lelkivilagunkban?
a ferjem hogy fog viszonyulni a gyerekhez?
az sem mellekes hogy:
megmondjuk-e a rokonoknak?
es kesobb a gyereknek hogyan mondjuk el?
es masik parezer kerdes...
Vissza az elejére
sargatulipan

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 06, 11:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Pár hónapja házasodtunk és már több éve nagyon szerttünk volna babát, nem jött. Mivel a méhem, tüszőérésem és midnen más is rendben volt akkor kezdtünk el arra gondolni, hogy esetleg a férjemmel lenne gond, sajnos így is lett. Most ott áll a helyzet, hogy tanácstalanok vagyunk, hova forduljunk, és persze a legnagyobb kérdés hogyan barátkozzunk meg a donor kérdésével. Ez az emberi önzőség, ami belőlünk szól persze, de hirtelen nem tudom elképzelni, hogy olyan gyereket szüljek meg, aki számomra idegen lesz. Az örökbefogadásra még gondolni sem mertünk.
Akinek van tapasztalata abban, hogy donor által megtermékenyítésből kisbabája született, azzal nagyon szívesen kapcsoaltba lépnénk, nagy szükségünk lenne tanácsra.
Köszönöm!
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Aug. 02, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nekunk a kromoszoma-vizsgalatot (cariotipo) mar megcsinaltak, ott mindkettonknel minden renben van. A ferjemnek most csinaltak (sima vervetellel) Y-kromoszoma microdelecios vizsgalatot es a cisztas fibrozis-szurest, eredmenyeire meg varunk. Es amig azok nincsenek nem lehet megtenni a kovetkezo lepest (herebiopszia) Addig csak varunk es remenykedunk hogy nincs genetikai ok mert itt a donort a torveny tiltja (nem Mo-on elek).

A hozzászólás legutóbb K.R.I. által 2009, Aug. 08, 12:35-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 29, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Kata!

Azt hiszem, kariotipizálásnak hívják ezt a vizsgálatot, a lelet neve, amit kaptunk "citogenetikai lelet", vérvételből csinálták mindkettőnknél. Az derült ki, h a férjemnek két kromoszómája között van egy ún. transzlokáció (átkereszteződés), vagyis az egyik kromoszómájának egy kis szakasza átkerült valahogy egy másik kromoszómájára, a másikról ugyanaz a szakasz pedig az egyikre. Ez a mutáció akkor történt, amikor ő "keletkezett", de mivel nála "darabra" minden szükséges kromoszómarész megvan, ez nem okoz tünetet, betegséget, csak akkor, amikor a gyerekbe átkerülne az ő kromoszómái fele, mert ott ugye már van rá esély, hogy pont nem jó variációban megy át az info. Ha a természetre bíznánk, 25% esély lenne rá, h jó kombináció megy tovább, de mivel ez finoman szólva csökkenti amúgy sem rózsás esélyeinket, a lombik során a visszaültetés előtt mintát vesznek a pre-embriókból, és csak azokat ültetik vissza, amelyek (bocsánat, "akik"...) tökéletesek. Ezt preimplantációs genetikai diagnosztikának (PGD) nevezik, nem minden országban engedélyezett, szerencsére Mo-on igen. Nekünk a vérvételt és a PGD-t is az Istenhegyi Géndiagnosztikai Kp-ban csinálták, tel:224-5442, 224-5443.
Amit Nagyzs említett, Y-kromoszóma deléciós vizsgálatot és CFTR-mutáció szűrését (cisztás fibrózis) a férjemnekmég nem csináltak, nekem cisztás fibrózist már igen, az is sima vérvétel volt.
Amit még genetikai szempontból szoktak nézni az a nőnél a trombózisra való hajlam (Leiden mutáció és hasonló dolgokat néznek), ez állhat a beágyazódási probléma hátterében, ha esetleg ilyen is van.

Szia,
Kockasfulu
Vissza az elejére
nagyzs

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 29, 17:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bogaras írta:
Évekig vártuk a babát. A nőgyógyászom mindent renben talált nálam, mégis hiába. Végül vizsgálatra küldték a férjemet. Az eredmény döbbenetes volt. Nincs egyetlen egy spermája sem. Persze nem hittünk egy vizsgálatnak, és sok újabb következett, ami sajnos megerősítette a tényeket. Crying or Very sad
Felkerestünk egy meddőségi intézetet. Talán nincs még minden veszve.
Ha hasonló gondjaid vannak, ha nálatok is ez a helyzet, akkor írj!
Szívesen beszélgetnék veled!
Szia Bogaras! Mindenképpen ki kell zárni a genetikai okokat. Kromoszóma-vizsgálat, Y-kromoszóma deléciós vizsgálat és CFTR-mutáció szűrését kell elvégeztetni, mert ezek is állhatnak a hímivarsejt termelési zavar mögött. Ha ez kizárható, akkor az nagyon jó, mert nincs genetikai ok. ilyenkor vagy hormonális vagy valamilyen anatómiai ok van, de az már javítható. Én itt találat merről infot a honlapon. bemásolom Neked az infot. Te ezt már olvastad? http://www.csaladinet.hu/hirek.....kimutatasa
Hello, Zs
Vissza az elejére
Katalin777

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 29, 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bogaras írta:
Évekig vártuk a babát. A nőgyógyászom mindent renben talált nálam, mégis hiába. Végül vizsgálatra küldték a férjemet. Az eredmény döbbenetes volt. Nincs egyetlen egy spermája sem. Persze nem hittünk egy vizsgálatnak, és sok újabb következett, ami sajnos megerősítette a tényeket. Crying or Very sad
Felkerestünk egy meddőségi intézetet. Talán nincs még minden veszve.
Ha hasonló gondjaid vannak, ha nálatok is ez a helyzet, akkor írj!
Szívesen beszélgetnék veled!
Szia Kockásfülű! Milyen genetikai vizsgálatot végeztek el nálatok? A barátnőméknél 3-4 féle vizsgálatot is végeztek a meddőség kiderítése érdekében.
köszönöm előre is a válaszod,
Kata
Vissza az elejére
kockasfulu

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 20, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Lányok!

Nálunk is az alaphelyzet a férjem elég rossz spermaképe, nagyjából, mint Abbia-éknál, de ez az andrológusok szerint elég lombikhoz, azon belül is ICSI-hez, amikor eleve bejuttatják a spermiumot a petesejten belülre, tehát nem érdekes, h magától mozog-e. És ahogy írtátok, ha egyáltalán nincs élő spermium, a herebiopszia akkor is segíthet.
Mi 8 lombikon vagyunk túl ICSI-vel, sajnos eddig eredménytelenül, egyelőre a donor gondolatával nem igazán tudunk megbarátkozni, ezért keressük a további okokat.
Többen is írtátok, h donorral sem sikerült a teherbeesés, ez megerősít abban, h több oldalról is érdemes az embernek kivizsgáltatni magát, mert nem biztos, h a legkézenfekvőbbnek tűnő ok az igazi. Illetve vsz sokszor nem egy ok van, hanem több ok összejátszása és ezért érdemes minél többet megtalálni és kezelni. Mi is a bp-i Kaáliba jártunk, nagyon szerettük őket emberileg, szakmailag, de a sok kudarc után se szélesítették ki a kivizsgálás spektrumát.
Fülöp Vilmost tudnám ajánlani nektek, aki nőgyógyász-immunológus, nagyon furcsa ember, de nagyon alaposan kivizsgálja, aki hozzá megy, ő elsősorban habituális vetélőkkel foglalkozik, de szerintem mindenkinek hasznos lehet az ő szemlélete, pl. nézi a pajzsmirigyműködést, trombózishajlamot, sokféle immunológiai vizsgálatot végez - ezekre a Kaáliban pl. mindre legyintettek, és én nem tudom eldönteni, kinek van igaza, de ha az ember megrekedve érzi magát, akkor sztem minden vizsgálat adhat újabb válaszokat és segíthet a továbblépésben.
Fülöp Vilmos pácienseinek van egy fóruma itt ("Többszöri spontán vetélés után babákért küzdünk"), érdemes megnézni, illetve a www.habitu.extra.hu honlapot ajánlom nektek.
Én a saját tapasztalatomból okulva azt mondom, ha egy meddőségiben csak az inszemet, lombikot nyomatják és nem próbálkoznak más irányú kivizsgálásokkal, ne hagyjátok magatokat! Nem érdemes fölösleges köröket futni, se idő, se pénz szempontjából, a lelki megterhelésről nem is beszélve.
Mi most még benne vagyunk a Fülöp féle kivizsgálásokban és már van néhány dolog, amire ő rábukkant, amit érdemes figyelembe venni a következő lombiknál.

Elata!
Bár mi a donorra még nehezen gondolunk, azért ott lebeg a mi fejünk fölött is ez a lehetőség. Én nagyon szívesen hallanám bővebben is a tapasztalataitokat, mert biztos egészen más az, aki már ezen túlvan, az élete része, mint az, aki a biológiailag is saját gyerekét nevelve azt mondja, h "hidd el, ugyanúgy fogod szeretni, mintha a sajátod lenne, eszedbe se fog jutni, ha már ott lesz a gyerek" - honnan is tudhatná?
Szóval, ha van egy kis időd, kedved, írj kérlek, akár privit, akár itt a fórumon. Köszönöm!

Dorka!
Férjem kétszer "volt" eddig Kopa Zsoltnál (ez a bizonyos Fülöp doki küldte), de bejutnia egyszer se sikerült, m csak várt órákat, aztán bunkón lerázta, szóval neki nincs róla túl nagy véleménye. Szakmailag nem tudok róla semmit.

A győri Kaáliba jár esetleg valaki?

Kockásfülű
Vissza az elejére
K.R.I.

HozzászólásElküldve: 2009, Júl. 03, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Sajnos mi is ebben a cipoben jarunk de csak nagyon keves infot talaltam eddig. Azt remelem hogy itt a neten "talakozhatok" sorstarsakkal. Jo lenne masokkal megbeszelni, esetleg tanacsokat kapni vagy akar csak egyutt remenykedni. De ugy latom itt honapok ota nem jart senki. Elkoltoztetek? Smile Tudnatok segiteni hogy hol talalhato esetleg 1 masik, aktivabb forum ebben a temaban? Vagy ez a tema tenyleg tabu ?
Remelem Ti mar mind sikerrel jartatok Smile
elore is koszonom a segitsegeteket.
Kri
Vissza az elejére
Isa

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 31, 16:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sziasztok!
Van itt Valaki?
Informaciokat szerettem volna kapni, ez a téma sajnos személyesen érint.
Vissza az elejére
ta.mi

HozzászólásElküldve: 2009, Márc. 10, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dorka! Írtam privit.
Vissza az elejére
dorka.m

HozzászólásElküldve: 2009, Feb. 05, 22:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok Dorka vagyok, abban bizok, hogy tudok segíteni a tanácsaitokkal nekünk és a közös gondjainkat megbeszélve elég erőt tudunk meríteni, hogy soha ne adjuk fel, míg kisbabánk nem születik.
Teljesen el vagyunk keseredve. A férjemnek azoospermiája van, és sajnos ehhez társul,még az is, hogy nekem is most diagnosztizálták, hogy nincs rendben a tűszőérésem. Ha tudtok bárkit ajánlani andrologust megköszönném. Dr. Kopa Zsoltról mit hallottatok? Remélem reagáltok ezekre, hogy még több kérdést tudjak feltenni. Szükségem lenne a tanácsotokra. Veletek az utolsó hozzászólásotok óta mi történt?
Vissza az elejére
ta.mi

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 07, 18:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nehogy azt hidd, hogy untatsz! Sőt! Örülök hogy találkoztunk, mert nehéz nekem is magamban tartani az érzéseimet. Beszélni nem könnyű erről, főleg olyanokkal akik nincsenek ebben benne. Még a lombikozás is más olyanoknak akik a saját KÖZÖS babájukat várják. Ha velem lenne gond, az is könnyebb lenne.. és talán nem titkolnám annyira.
Az anyukám tudja a dolgot és nagyon meglepődött, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, de mindenben támogat és segít, ahogy csak tud.
Évek óta szeretnénk kisbabát. Én elméletileg egészséges vagyok. Mondjuk a sikertelen inszeminációk után már nem vagyok benne annyira biztos. Confused
A kudarcok elkeserítettek engem is, de még mindig jobb ez a megoldás, mint az örökbefogadás.
Sok erőt kívánok neked! Reménykedj és soha ne add fel!! Intézetváltáson még nem gondolkodtatok? Hátha valaki más szakember tudna segíteni.
Kívánom, hogy az áprilisi lombikod sikerüljön!
Vissza az elejére
andi34

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 07, 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia

Amikor mi megtudtuk,hogy donor segitségével lehet babánk érdekes módon a férjem egyből ugy reagált "ha más ként nem lehet babánk akkor igy,de családot szeretne".
Ez jól is esett,hogy igy gondolja,de valahogy ott van az a kis ördög mi van ha fél úton más ként fogja látni az egészet. Mióta probálkoztok? Veled minden rendben van?Ki tud a donorról.? Nekünk csak Anyu és nővérem,de megbántam,hogy Anyunak elmondtam mert kicsit furán áll a dologhoz,és néha lehúz minket amikor most erőre és biztatásra lenne szügségünk.
Én most nagyon félek attól,hogy nem fog sikerülni,mert mindig ugyan az az eredmény megállnak a fejlődésben. Most már ugy vagyok vele ha sikerül akkor oké,ha meg nem akkor bele törödök abba,hogy nem lehet babánk.
Teljesen elfáradtam már ebbe a sok kudarcba.Na nem untatlak tovább,ha gondolod írj!!
Vissza az elejére
ta.mi

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 06, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megbarátkozni a donor gondolattal fontos, mert csak így lehet sikeres megtapadás. Nekem ez a legnehezebb. Hiába a férjem biztatása és szeretete. Ha csak egy rezdülése is arra utal, hogy donoros dologba fogtunk, valamiért nincs kedve erről beszélni vagy látom, hogy nem akarja 110%-kal, máris megingok én is. Aztán jönnek sorba a negatív tesztek. Most lesz a harmadik inszeminációm. Ha ez sem sikerül, lombikozni fogunk.
Én a Budai Meddőségibe járok.
Nem tudom, hogy miről is írhatnék bővebben.
Kérdezz!
Nekünk az első baba lenne. Nincs még gyerekünk.
Vissza az elejére
andi34

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 01, 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Tami

Nekem ez már a 4-dik lombik volt sikertelenül,és most volt az első donoros beültetésem.Mi már 5éve probálkozunk a babávalés a lombik 1-1/2éve tart.
A páromnak van egy kis gondja kevés sperma,lassuság,deformált fej.
Ahogy írtam nem él az embrió csak 4napig,ezért gondolta a doki,hogy probáljuk meg donorral,de igy sem sikerült,de még a doki sem tudja miért pedig a petesejtem Dvolt a legjobb.Ugy hogy most nagyon elvagyunk keseredve,hogy mi lesz.
Donort hogy hogyan fogadtuk hát elöször furcsa volt,volt egy szorongás bennem aztán ugy gondoltam megbékéltem vele,de még sem mert amikor az egész procedura elkezdödött valahogy féltem töle,de ugy vagyunk veleha más ként nem lehet babánk akkor legalább igy lehet. De most valahogy ez is megcáfolt hiszen nem volt sokkal jobb sperma mint a férjemé.
Kromoszoma vizsgálat volt,és már nem tudnak mit nézni rajtam.
De remélem áprilisra valamit kitalál a doki,mert akkor lesz az 5-dik.Én a Kaáliba járok bp-re.És te? Írj egy kicsit bövebben.
Vissza az elejére
ta.mi

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 01, 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Andi!
Amikor kiderült, hogy a férjemnek nincsen egy db spermája sem, megpróbáltunk mindent. Voltunk ezer helyen és beszedett mindeféle vitamint. Persze még a biopsziával sem lett túl nagy esélyünk, de egy lombikot azért megpróbáltunk vele. A punkció előtt néhány nappal nyögte ki az orvos, hogy azért nem ártana egy donort is "bebiztosítani" ha esetleg nem élednének fel a fagyasztásból a biopsziás sejtek. Gondolhatod. Hidegzuhanyként ért. Annyira hittem a fagyasztott sejtekben, hogy nem léptünk. Persze az ET. is elmaradt, mert a leszívott (rengeteg) sejtemet egy árva sperma sem tudta megtermékenyíteni. Ugrott csomó pénzünk és minden reményünk.
Ezt követte két donoros inszemináció, persze sikertelenül. Most kezdtem a harmadikhoz a stimut.... és nagyon reménykedünk.
Milyen vizsgálataid voltak? Érdekes, hogy nem sikerül a megtermékenyítés. Genetikán voltál már? Melyik meddőségibe jársz?
A beültetés is megvolt? Hány lombikon vagy túl?
Ti hogyan tudjátok ezt feldolgozni? A párod hogyan áll a dolgokhoz? Kinek mondtátok el? Első baba lenne?
Vissza az elejére
andi34

HozzászólásElküldve: 2008, Nov. 01, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Tami

Úgy látszik csak ketten vagyunk ezen a forumon.
Nekem most volt a donoros beültetésem de nem sikerült.
Nekünk az a baj,hogy nem mennek el az embriok az 5-dik napig hanem megáll a 4-dik napon és kész.
És érdekes,hogy az idegen donorral ugyan ezt csinálta.
Pedig éllitólag velem nincs semmi gond.Írj magadról!!
Vissza az elejére
ta.mi

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 31, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jártok még erre? Jó régen írtatok. Sad
Nálunk is ez a probléma. Néhány hónapja tudjuk a bajt. Ti hogyan tudtátok feldolgozni?
Vissza az elejére
andi34

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 26, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elata írtam privit
Vissza az elejére
andi34

HozzászólásElküldve: 2008, Szept. 26, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Elata

Remélem olvasod soraim és vélaszolnál
Vissza az elejére
abbia

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 06, 23:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
látom nem sokan vannak itt...Nálunk azoospermia van a férjemnél. Találnak 1-2 hímivarsejtet az ejakulátumban, de leginkább nem is mozognak. Nekem pedig kevés a petesejtem...4 petikéből 1-2 termékenyül meg...elég rossz eredmény, terhesség sincs Sad Sokan azt mondják, hogy a katonák minősége miatt leáll az embrió fejlődése...nem tudom. lehet a petével is baj szerintem. Azon agyalok, van-e ilyen betegségből valakinek babája?(Én a kevesebb, kicsit lelassult katonákból hallottam babát, de azoospermiásat még nem)
Vissza az elejére
Malacka

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 05, 11:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elata, Adamantan!

Légyzsi írjatok nekem (nálatok főleg a lelki oldalra lennék kíváncsi, de más is érdekel), és leírom,hogy miért:

Kérés:

Csinálom a férjem dolgozatát, aminek a címe: A meddőség helyzete napjainkban.
Légyszi írjatok nekem saját véleményt (monogramm, település) a mai lehetőségekről módszerekről, hogyan éli át lelkileg az ember.....stb., kb 5 sor, pü-be vagy email-be.

Légyszi, légyszi írjatok nekem!

Annyira jó lenne a dolgozatba!

Köszönöm!!!!! Smile
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés