Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
koleszterin: Mitől? Mikor? Mit?...

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
milla5

HozzászólásElküldve: 2012, Márc. 13, 21:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom már nem aktív a fórum de hátha valaki még erre téved és a segítségére tudok lenni.
A férjemnek magas a koleszterinszintje tartja a diétát is amennyire tudja, és mellette fahéjkivonatot tartalmazó kapszulát szed ami nagyon jó hatással van a koleszterinszintre is meg a vércukorszintre is.
Itt egy tanulmány róla, ha valaki több információt is szeretne: http://www.diabecinn.hu/tanulmnyok/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csipkebokor

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 01, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs' , de hol találok Budapesten méhészt?
Vissza az elejére
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2010, Feb. 01, 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csipkebokor írta:
Sziasztok!
Azt hallottam, hogy a méz (többek között) a koleszterint is csökkenti.
A problémám az, hogy ha a vásárolt méz nem méz, hanem szirup, akkor semmi jó hatása nincs (inkább káros). HONNAN lehet tudni, hogy egy méz valóban méz?!
Ha ikrásodik, ha fehér hab van a tetején, ha...
Állítólagos bioméz tetején fehér hab van. Nekem gyanús.
Tud valaki eligazítást?
Éva

Méhésztől vedd, mert a bolti méz életében nem látott méhet. Smile
csipkebokor

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 31, 17:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Azt hallottam, hogy a méz (többek között) a koleszterint is csökkenti.
A problémám az, hogy ha a vásárolt méz nem méz, hanem szirup, akkor semmi jó hatása nincs (inkább káros). HONNAN lehet tudni, hogy egy méz valóban méz?!
Ha ikrásodik, ha fehér hab van a tetején, ha...
Állítólagos bioméz tetején fehér hab van. Nekem gyanús.
Tud valaki eligazítást?
Éva
Vissza az elejére
kokuszpok2

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 11, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

falcsy írta:
Sziasztok!
Ezt a koleszterin kérdést nagyon sok minden befolyásolja szerintem. Nekem sosem volt problémám vele, de amikor a kislányommal voltam terhes a k.szintem 9-re emelkedett. Mit mondjak, nem hittem a szememenek. A védőnőm azt mondta próbáljak meg zsírszegény élelmiszereket enni.....gondoltam magamban ezt csináltam eddig is. Ekkor elhatároztam most 1 hónapig még jobban odafigyelek arra, hogy mit eszem. Láss csodát a következő vérvételen már 9,2-re emelkedett az érték!!!! Erről ennyit.....Sad
A Kislányom most 6 hónapos, gondoltam kérek egy beutalót nagylaborrra. Ma megyek az eredményért, kíváncsi leszek......

A koleszterin szintet befolyásolják a hormonok is nekem ez rémlik. Próbáld ki a halolaj kapszulát, hátha helyrehozza.

A gyógyszerekkel vigyázni kell mert olyan májfunkciód lesz mint egy alkoholistának. Wink
falcsy

HozzászólásElküldve: 2010, Jan. 11, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ezt a koleszterin kérdést nagyon sok minden befolyásolja szerintem. Nekem sosem volt problémám vele, de amikor a kislányommal voltam terhes a k.szintem 9-re emelkedett. Mit mondjak, nem hittem a szememenek. A védőnőm azt mondta próbáljak meg zsírszegény élelmiszereket enni.....gondoltam magamban ezt csináltam eddig is. Ekkor elhatároztam most 1 hónapig még jobban odafigyelek arra, hogy mit eszem. Láss csodát a következő vérvételen már 9,2-re emelkedett az érték!!!! Erről ennyit.....Sad
A Kislányom most 6 hónapos, gondoltam kérek egy beutalót nagylaborrra. Ma megyek az eredményért, kíváncsi leszek......
Vissza az elejére
pikerics

HozzászólásElküldve: 2008, Okt. 03, 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nadim írta:
Sziasztok!
Egy érdekes cikkre bukkantam,idézek belőle:"a vajkultúra ellehetetlenítését az utóbbi 10-20 év kedvezőtlen megítélése segítette elő. Norbi típusú fazonok felelőssé tették a vér koleszterinszintjének emelkedéséért, és ezért száműzték még az egészséges emberek étrendjéből is. A hazai vajfogyasztás így a béka segge alá esett, és mostanra már csak az édesszájú háziasszonyok konyhájában bukkan elő sütemény készítés közben. Pedig természetes volta, élvezeti értéke, és értékes összetevői miatt mértékkel fogyasztva javasolható, és étrendünket színesíti."Lehet,hogy a koleszterinszintünk nem is függ a vajfogyasztásunktól?

igen igen igen!
sajnos nekem a határértéken mozog a kolleszterinem, pedig egész "szárazan" étkezem, csak ritkán használok vajat, de akkor inkább azt, mint a margarint! Razz
Vissza az elejére
Norika74

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 17, 11:46    Hozzászólás témája: Koleszterin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tények a Flóráról:

Flora pro.activ margarint kifejezetten a koleszterinszint csökkentésére fejlesztették ki. Hatását a benne található növényi szterineknek köszönheti, amelyek kiegyensúlyozott és változatos étrend, egészséges életmód részeként már rövid időn belül hatékonyan csökkentik a koleszterinszintet azáltal, hogy gátolja a koleszterin egy részének felszívódását.

Tények a Flora pro.activ margarinról

növényi szterinekkel dúsított, így rendszeres fogyasztásával segít csökkenteni a vérben lévő teljes- és LDL-koleszterinszintet,
többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaz,
A, D és E vitamint tartalmaz,
fogyasztásával a koleszterinszintcsökkentő gyógyszeres kezelésben részesülők is további koleszterinszint-csökkenést érhetnek el.

Nóri
Vissza az elejére
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Ápr. 03, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egy jó kis recept a koleszterinszint megőrzése érdekében:

Olívás-citromos csirke

Hozzávalók 4 személyre:
25g Flora pro.activ margarin
4-4 darab csirkemell és csirkecomb
2,5 dl húsleves
12 db kimagozott fekete olívabogyó
1 ek provánszi fűszerkeverék
1 felszeletelt citrom
1 ek frissen tépett petrezselyem
2 ek Bertolli olívaolaj
1 ek méz

Elkészítése:
1.Forrósíts fel olajat, és süsd benne pirosra a csirkehúst.
2.Add hozzá a húslevest, az olívabogyókat, a fűszerkeveréket és a citromszeleteket. Fedd le és párold 20 percig.
3.Vedd ki a csirkét a szaftjából, és keverd bele a petrezselymet, a Flora pro.activ margarint és a mézet. Főzd addig, amíg a leve elkezd besűrűsödni.
4.Tedd vissza a csirkét a szaftjába, és lazán forgasd meg benne.
5.Főtt tésztával, vagy párolt rizzsel tálald.
Vissza az elejére
Nadim

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 31, 12:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nyáron Görögországban nyaraltam,és láttam, hogy mennyivel egészségesebben táplálkoznak a mediterrán emberek. * A táplálkozásuk túlnyomó része legyen növényi eredetű. Sok gyümölcsöt, zöldségeket, főtt tésztát és rizst - valamint babot, dióféléket és egyéb magvakat fogyasztanak.
* A zsírok és egyéb olajok helyett olívaolajat használnak; ezzel különösen ízletes ételeket készítenek.
* A baromfi- és tojásfogyasztás alacsony szinten van, valamivel több halat esznek.
* Vörös húst csak havonta néhány alkalommal esznek. Rendszeresen isznak bort, azonban csak étkezéskor. Elfogyasztott mennyisége nem több két pohárnál.
* Használják az olyan népszerű, mediterrán összetevőket, mint a kapribogyó, az olajbogyó, a friss fűszernövények, a citrom, valamint a narancs.
* A közös étkezés szerepe: a "mediterrán" ember az étkezést általában szociális eseménynek tekinti, olyan lehetőségnek, melynek keretében értékes időt tölthet családjával.
Vissza az elejére
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 25, 15:03    Hozzászólás témája: Zsírsavak Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Megosztom veletek ezt a jókis cikket.

Melyik zsír "mire jó"?

A táplálék zsiradékainak élettani szerepét több tényező határozza meg. Tudni kell, hogy az általunk fogyasztott növényi és állati zsiradékoknak eltérő a zsírsavösszetételük (1. számú táblázat). Az étkezési zsírokban nagyobb mennyiségben telített és egyszeresen telítetlen zsírsavak vannak. A növényi olajok egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírsavakban gazdagok.

A telített zsírsavak feladata elsősorban az energiatermelés, az egyszeresen telítetlen zsírsavak egy részét ugyan felhasználjuk energiatermelésre, de ezek már inkább a sejtek építésében játszanak szerepet. A többszörösen telítetlen zsírsavak táplálkozás élettani jelentősége pedig az, hogy belőlük fontos hormonszerű vegyületek képződnek, és ezeknél a zsírsavaknál már előtérbe kerül a sejtek anyagában betöltött funkció.
Vissza az elejére
Nadim

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 20, 11:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Egy érdekes cikkre bukkantam,idézek belőle:"a vajkultúra ellehetetlenítését az utóbbi 10-20 év kedvezőtlen megítélése segítette elő. Norbi típusú fazonok felelőssé tették a vér koleszterinszintjének emelkedéséért, és ezért száműzték még az egészséges emberek étrendjéből is. A hazai vajfogyasztás így a béka segge alá esett, és mostanra már csak az édesszájú háziasszonyok konyhájában bukkan elő sütemény készítés közben. Pedig természetes volta, élvezeti értéke, és értékes összetevői miatt mértékkel fogyasztva javasolható, és étrendünket színesíti."Lehet,hogy a koleszterinszintünk nem is függ a vajfogyasztásunktól?
Vissza az elejére
Terike

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 14, 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
A közeljövőben én is elmennék egy mérésre.Nem kell éhgyomorral menni.
Megosztanám veletek e témában tett kutatásaim eredményét:a szűrővizsgálathoz egyetlen csepp vér elegendő. A koleszterinszint-mérést a vércukorméréshez hasonló módon, az ujjbegy megszúrásával nyert vérminta segítségével is el tudják végezni. Először az ujjbegyet fertőtlenítik, majd az egyszer használatos steril tűvel vagy speciális tollszerű (pen) eszközzel szúrják meg. A kibuggyant vért tesztcsíkra cseppentik. A tesztcsíkon a vérmintában lévő lipidek (vérzsírok) 2-3 perc alatt színreakciót adnak. A csíkot a fotometriás készülékbe helyezve, meg lehet mérni a kialakuló szín hullámhosszát, ami tájékoztató információt ad a vér összkoleszterin-szintjéről. A koleszterinszintet adó érték összetevőinek részletes meghatározása csak akkor szükséges, ha a koleszterinszint összességében emelkedett.
Vissza az elejére
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 12, 13:14    Hozzászólás témája: Koleszterin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Volt valaki már közületek koleszterinszint mérésen? Azt szeretném megkérdezni, hogy oda is éhgyomorra kell menni?

Erzsi
Vissza az elejére
Pkagi

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 09, 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A pajzsmirigy alulműködésnek például általában velejárója a magas koleszterin.

[^]  
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 09, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Anita102 írta:
Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a magas koleszterint milyen betegségek okozzák?

Anita
.....no és ne feledkezzünk meg a jó öreg májunkról sem.Mert a bajok gyökere,a máj elégtelen működése.Tehermentesítése nagyon fontos,valamint a regenerálása is.A béta karotin igen nagy segítség ebben.Homoktövis,máriatövis valamint májtisztító gyógytea keverék,szükséges,és persze diéta.Saját példámból tudom,hogy ha a máj rendbe jön,akkor a koleszterinszint is rendeződik.Ja és a lucernacsíra is nagyon jó.Zsírmáj esetében alkalmazta egyik ismerősöm,és 2 hónap után teljesen jóklettek az értékei.
Norika74

HozzászólásElküldve: 2008, Márc. 05, 14:33    Hozzászólás témája: koleszterinszintet befolyásoló tényezők Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Anita!

A koleszterint befolyásoló tényezők:

A koleszterinszintet leginkább a helytelen táplálkozás befolyásolja, de hatással van rá a dohányzás, a mozgáshiány, az állandó stressz, a túlsúly, az alkoholfogyasztás, illetve a sok só fogyasztása (napi 6 gramm fölött) is.

A koleszterinszint korfüggő: a kor előrehaladtával emelkedik az értéke, így az összkoleszterin normális határát 4 és 6 millimól/liter értéknél húzzák meg. Sok orvos állítja, hogy a 4,1 millimól/liter alatti koleszterinszint megvédi a szervezetet az érelmeszesedéstől. Érdemes tudni, hogy a koleszterinek közé tartozik a „jó” koleszterin is (HDL), melynek értéke – hogy megfelelő védőhatást tudjon kifejteni –1,42 millimól/liter érték fölött kell hogy legyen. A „rossz”, azaz az LDL-kolszterint szintje pedig maximum 3,4 millimól/liter lehet. A szintén a vérzsírokhoz tartozó triglicerid értéke nem lehet több, mint 1,7 millimól/liter.

Szív- és érrendszeri kockázatbecslő kalkulátor: Alkalmazásunk segítségével felmérheti, hogy az Ön esetében mekkora a valószínűsége a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának.
Vissza az elejére
Anita102

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 28, 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy a magas koleszterint milyen betegségek okozzák?

Anita
Vissza az elejére
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Anita!

Ezt talátam az allergiára:

Mivel a növényi szterinek nem tartalmaznak fehérjét, ezért az allergia szempontjából közömbösek. Az egyéb összetevőkben, pl. tejben lévő allergén anyagokat az érvényes élelmiszeripari törvények szerint feltüntetjük.

Erzsi
Vissza az elejére
Anita102

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 25, 12:46    Hozzászólás témája: Koleszterin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Abban tud valaki segíteni, hogy ehetik-e a Flora pro.activ margarint allergiások?

Anita
Vissza az elejére
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 18, 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nadim írta:
Sziasztok!
Már a csapból is a koleszterin folyik,de az alapvető kérdésekre mindenki tud válaszolni?Mennyi a normál koleszterinszint értéke?
Tudjuk,hogy az élelmiszerek közül erre találták ki a Flora Pro.active margarint,de hogyan hat?Főzésre,használható?
Nadim
Kedves Erzsike!
A jó házi krumplispogácsánál nincs is jobb,én azon melegében szeretem,ahogy a sütőből kiveszem.Sajnos a zsír ideje leáldozott,nyugodtan készítsd margarinnal,úgy is nagyon finom,és egészségesebb.
Nadim
Vissza az elejére
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 18, 10:33    Hozzászólás témája: Koleszterin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

A Nagymamám a krumplispogácsát mindig zsírral készíti, de sajnos 2-3 db után rosszul leszek tőle. Ti mivel készítitek el?

Erzsi
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 04, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Erzsébet!Én úgy láttam ,hogy legfelül van egy olyan fül,hogy Szakértők.Láttam van dietetikus is.Ha valaki ért ehhez igazán,akkor az ő lesz.Szép napot!
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Feb. 04, 14:18    Hozzászólás témája: Magas koleszterin Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szeretném még abban is a fórumozók segítségét kérni, hogy gyógyszer helyett tudtok-e magas koleszterinre valami jó étkezési tanácsot adni?

Erzsébet
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 26, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nadim írta:
Sziasztok!Tegnap a TV is foglalkozott a témával.Az hangzott el,hogy 5.2-ig jó a koleszterinszint,6.2-ig határeset,fölötte magas.A magas koleszterinszint nem okoz tüneteket,de egyenes következménye az összes érrendszeri betegség,a szívinkfartus.
Szerintetek mi a leghatásosabb módszer a megelőzésre?
Hány százalékban örökletes a hajlam?
http://biogroup.hu/ Megelőzésre és a magas koleszterin kezelésére is alkalmas az ezen az oldalon található Kvargezit nevű cucc.Személyesen ismerem a tulajt és a céget,valamint a feltalálót is.Kedvesek,segítőkészek emberközpontúak,és nem pénzhajhászok.Ja és hihetetlen hatékonyak a termékeik.Csak dícsérni és ajánlani tudom őket.Külön szimpatikus az a dolog,hogy valódi orvosokkal,és biokémikusokkal kooperálnak.Priviben írhatok neveket is ha érdekel.Ott többet tudnak mondani az örökletes,nem örökletes témában is.Üdv:Abi
Nadim

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 26, 19:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Tegnap a TV is foglalkozott a témával.Az hangzott el,hogy 5.2-ig jó a koleszterinszint,6.2-ig határeset,fölötte magas.A magas koleszterinszint nem okoz tüneteket,de egyenes következménye az összes érrendszeri betegség,a szívinkfartus.
Szerintetek mi a leghatásosabb módszer a megelőzésre?
Hány százalékban örökletes a hajlam?
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 24, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

betti_30 írta:
A koleszterinnel semmi baj, ez egy természetes tápanyag, ami a vérben áramlik. Az a baj, hogy keveset mozgunk, sportolunk és sok ülő munkát végzünk. Persze az öregség hatására is kialakulhat, hogy a vérfalban lévő receptorok egy része nem ismerik fel a koleszterint és a vérben felhalmozódnak, ahelyett hogy a szövetet táplálná.
Igen ez is igaz.De van jó és rossz koleszterin is.A jó koleszterin béleli és teszi rugalmassá az erek falát,és táplálja az agyat.Agyunk ugyanis nagyrészt zsírokból tevődik össze,valamint az idegeket szigetelő mielin hüvely is.Ezért igen fontos a megfelelő minőségű és mennyiségű zsírok fogyasztása.A koleszterin szint csökkentő gyógyszerek mellékhatása éppen ezért korai elbutuláshoz vezethet.azonkívül h nem oldja meg igazán a bajt.amegoldás inkább a máj tisztítása regenerálása lenne.Ugyan is a baj innen indul ki.Erre rengeteg módszer van.olyan is amit cukorbeteg is bátran alkalmazhat.Előbb fog hatni mint a gyógyszer,és nincs mellékhatása.Az érszűkület pedig úgy lesz,hogy a lejárt szavatosságú koleszterin kristály nem válik le az érfalról,hanem ott marad és rárakódik az újabb réteg.és így tovább és így tovább...először a hajszálerekben,így lesz a hideg kéz-hidegláb,a lábszárfekély a szervi eredetű impotencia....stb
betti_30

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 24, 17:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A koleszterinnel semmi baj, ez egy természetes tápanyag, ami a vérben áramlik. Az a baj, hogy keveset mozgunk, sportolunk és sok ülő munkát végzünk. Persze az öregség hatására is kialakulhat, hogy a vérfalban lévő receptorok egy része nem ismerik fel a koleszterint és a vérben felhalmozódnak, ahelyett hogy a szövetet táplálná.
Vissza az elejére
abia

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!Hadd kérdezzem meg:Ki mit tud a Koleszterinről?Mire szolgál a szervezetben?Miért nem jók a gyógyszerek?Hogyan segíthetünk ha már magas az érték?Ki tudja mi a magas koleszterin szint oka? a már említett genetikai okokon kívül...
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 15:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nadim:az életkort nemigazán veszik figyelembe a koleszterinszint mérésekor.
A dokink szerint(a férjem cukorbeteg és iszonyat magas koleszterinszintje volt) a magas koleszterinszint nemcsak a "rossz" táplálkozás eredménye, hanem genetikailag kódolt érték. Tehátlehet javítani a megfelelő étkezéssel, de aki genetikailag hordozza a hajlamot, az nem fog tudni normál értéket elérni csak az étkezéssel. Az én férjem gyakorlatilag csak zöldséget ehetne...ugye a magas cukorértékei miatt minimális szénhidrát van neki engedélyezve, a magas koleszterinszint miatt pedig csínján kell bánni a húsokkal, tojással. De mivel kemény fizikai munkát végez, így ennie kell... Laughing Hónapok alatt sikerült beállítani a gyógyszereit, odafigyelünk az étkezésre és így közel jók az értékei.
Egyébként itt a neten nagyon sok táblázatot találhatsz, ami eligazíthat, hogy miben mennyi szénhidrát, zsír stb. van. érdemes ezeket átolvasgatni. Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Erzsebet59

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 12:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy a Flóra margarin jó a magas koleszterinre?

Erzsi
Vissza az elejére
Terike

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 11:18    Hozzászólás témája: koleszterin:Mitől?Mikor?Mit?... Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Nadim!
Az előző hozzászólóval ellentétben én használom a Flóra szívbarát margarinját.Miért pont ezt a fajtát?
A történet egyszerű.Számomra a kenyér,a szendvics...elfogyasztása nem olyan élvezetes,mintha meg van kenve valamivel.Régebben használtam vajat,egyéb margarinokat,de a koleszterinem az egekbe szökött.(Nem csak ettől)
Utánanéztem a megoldásnak,és érdekes adatokra derült fény.
Többe kerül a koleszterinszintet csökkentő gyógyszereket szednem,mintha életmódot változtatok.Sajos az omega-3 zsírsavakban gazdag tengeri halak ára az én pénztárcámnak magas,azt pedig nem tudom mérni,hogya kalóriabevitelem 30 százalékát ne haladja meg a zsírfogyasztásom.A Flóra Pro-ban gyakorlatilag 0% a telített zsírsav,ezért ezt választottam már több mint 7 hónapja.A rendszeres sétának és a szívbarát margarinomnak köszönhetem,hogy az LDL szintem 10%-kal csökkent.

A hozzászólás legutóbb Terike által 2008, Jan. 26, 19:04-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Nadim

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 22, 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nadim írta:
Sziasztok!
Már a csapból is a koleszterin folyik,de az alapvető kérdésekre mindenki tud válaszolni?Mennyi a normál koleszterinszint értéke?
Tudjuk,hogy az élelmiszerek közül erre találták ki a Flora Pro.active margarint,de hogyan hat?Főzésre,használható?
Nadim
Szia tyrexa!
Köszi a választ.Azt még megkérdezném,hogy életkortól nem függ a koleszterinszint értéke?Van olyan szterin ami véd,esetleg kompenzálja a "rosszat"?
Édesek a gyerekek!
Vissza az elejére
tyrexa

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 21, 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

A koleszterinszint elvileg(labortól is függ) 5.0ig jó.
2 részre bontható: HDL koleszterin:1.5 felett(védő)
LDL koleszterin: 3. 0 alatt(ártó)
Triglicerid:1.7 alatt

Koleszterin sok van: tojásban, húsokban, zsíros ételekben...
A margarinról nem tudok véleményt mondani, még soha nem vettem. Én nem igazán szeretem az ilyen csoda dolgokat. Sztem feleannyira sem jók ezek, mint a reklámjuk. Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Nadim

HozzászólásElküldve: 2008, Jan. 21, 13:01    Hozzászólás témája: koleszterin:Mitől?Mikor?Mit?... Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Nadim
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés