Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Teknőstartók

Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsu26

HozzászólásElküldve: 2006, Dec. 06, 00:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

HAHÓÓÓÓ!!!!!

S.O.S
Valaki tudna nekem segíteni???
Nekem van 2 tekim és az egyiknek a szemén ilyen hártya jelent meg,bio lámpázást javasoltak lámpáztam is a hártya el is múlt de kb 2hónapja nem eszik,a doki bácsi szerint vitamin hiánya van de hogy adjak neki bármilyen vitamin dús kajcsit ha nem óhajt enni???A MÁSIK TEKIVEL NINCS SEMMI GOND SZERENCSÉRE.MA VETTEM vitamin cseppet amire viszont az van írva hogy az itató vizébe kell teni mióta kell a tekiknek külön itató viz?Nekem azt monták hogy legyen egy kis szigetük és a páncéluk széleségének megfelelő víz mennyiség ez okés de lehet kicsi már az akvárium lehet hogy ez is gond??
Bocsánat hogy így ide tolakodok (habár rég volt bejelentkezés ide).
Ha vakaki tud segíteni azt megköszöném.

Zsu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hihi, a mienk is folyton a vízszűrőt taszigálja, néha már sportot űz belőle, hogyan borítsa fel. Shocked
A párom inkább megijedt Rolling Eyes , de egyből az ment, hogy jajj hogyan szedje le szegényt, nem akarja bántani Confused
Én biztos lecsaptam volna ha megharap + egy heti kaja megvonás Wink Smile
Talán ezért nem kísérletezett nálam Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

... biztos kapott a pofájára! Laughing
Az enyém is fölzabálná a csigát, de sajnálom a csigusokat, így az nincs is az akiban...
Viszont akkora ereje van a tekinek, hogy még a betett szikladarabot is átköltözteti síímán.. Cool

[^]  

[^]  
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szió!!!!

Smile Végre egy teknőctartó... Wink
Sokszor a méretből is látszik, h. fiú-e vagy lány. Nekünk 2 vörösfülű ékszerteki van, az egyik 3-szor akkora mint a másik Shocked , pedig egy idősek, tehát valószínűleg ő a lányzó (Neo).
Viszont halat muszáj adni nekik, mert amíg nem kaptak, puha volt a páncéljuk. Confused Meg állatdoki is közölte, h. az legyen a fő eleség. A legjobb az élő, de lehet kapni liofilizált fehérhalat, az is szuper. Cool
Azóta kemény a páncéljuk, hetente nőnek, és nagyon boldogok Smile
Egyébként a kavicstúrás is azért van, mert normál környezetben ott találják a vacsit Smile
És ne ijedj meg, ha eszi a kavicsot, ez kell a zúzógyomornak Smile

Nálunk a Pici (Szilveszter) megharapta a páromat. Addig nagyon vad volt, azóta egész szelíd lett... Confused
Vissza az elejére
Bee

HozzászólásElküldve: 2004, Júl. 08, 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello, én is tekitartó lennék Smile Ti hová tűntetek?

Két ékszerteknősünk van, egy sárgafülű (Teo) és egy hieroglifás(Gerzson) teki. Nagyon édesek, egy akiban vannak, és még nem tudjuk, fiúk-e vagy lányok, mert még nem látszanak rajtuk a jegyek. Mindkettőnek viszonylag rövid a karma, úgyhogy ha ez így marad, akkor lányok. Ugyanis én úgy tudom, hogy a hosszú mellső karmok a fiúk sajátosságai! Meg nekik vastagabb a farkuk is Smile Persze mivel két fajt képviselnek, nem is akarjuk őket pároztatni Smile

Még alig múlottak egy évesek, tavaly februárban és áprilisban vettük őket. Teo a fiatalabb, de a nagyobb, ő vad, nagyon tud félni, és erőszakosan veszi el a szokásos hal adagját. Gerzson kisebb, kicsit beteges. Ferdén úszik időnként, vagy nem tud lemerülni, most már gyanítjuk, hogy a saláta az oka, bár nem biztos. Ő több növényt eszik, de egyikük sem veti meg a gyümölcsöket. Gerzson egyébként szelíd, meg lehet simogatni a buksiját, és olyan kedvesen, szelíden veszi el a halacskát is, hogy neki merünk kicsi halakat is adni. Ha valamit matatunk az akiban, akkor rögtön ott terem, és megpróbálja megkóstolni a kezünket. Persze manapság csak gumikesztyűben nyúlok az akiba, mert félek, hogy esetleg fertőzést kapok tőlük (salmonella, vagy ilyesmi), ami nem igazán tenne jót így terhesen Smile És hát a gumikesztyűért nem rajong Gerzson sem.

Egyszer mi is próbálkoztunk csigákkal, de rájuk sem bagóztak. Egy haveromtól kaptunk egy rakatot, bezúdítottam az akiba, és hát nagyon szépen pucolták az üveget, de a tekik nem ették őket. Volt egy algaevő (ajnomeri) halunk is a tekik mellett erre a célra, úgyhogy aggódtunk, hogy éhenhal, és a párom szépen el kezdte pusztítani a csigákat: néhányat széttört, és a másik halacska (zebra dánió) eszegette őket. A tekik nem. Aztán valahogy eltűnt az összes csiga, és Teo teki hihetetlenül rákapott a kavicsok túrására, úgyhogy gyanakodni kezdtem. Egy-két hete újabb szállítmány csigácskát hoztam, amelyből néhány darabot betettem az akiba: hát megint nem történt semmi, jó teknős módra észre sem vették, hogy mit adtam nekik, csak néztek kapálózva fölfelé. Persze a dánió el kezdte csipegetni őket, de inkább széttörve boldogul velük, mint élve, úgyhogy figyeltük, mi lesz. Kis idő múlva Teo már a kavicsokat túrta, és ropogtatta a csigákat Smile Szóval azon a héten csak csigákat kapott, a hal elmaradt Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 24, 10:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Móni!
Azért is nem írtam több hozzászólást abba a Topicba, mert úgy hiszem pillangó NEM érti meg, vagy nem tudja felfogni amit mások írnak. Meddő vitának pedig nincs értelme. Confused

Ide vágó téma: teknőceimnél megpróbáltuk az ananászt, de nem jött be nekik Smile
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 23, 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocs, lányok, egy ügyrendi javaslat, tökre nem ide tartozik, de azért fontos. rjunk minél többször minél több fórumra, hogy az az idióta ciki a cigi topic és az ő hangneme merüljön már el az archív homályában...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 20, 11:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Neo is mindig a páromhoz megy... néha már teljesen féltékeny vagyok Wink
Azt olvastam, hogy a terráriumban tartott tekik lába teljesen legyengül, ezért naponta ki kell engedni őket pár percre a lakásban, hadd izmosodjanak... Smile
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 20, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azt hiszem, Süni lány. Embarassed
Mióta sétálgat a lakásban, mindenhová Apát követi. Állandóan a nyomában van, ha ő cuppog neki, arra odafigyel. Őrület...Twisted Evil
Én akár Világgá is mehetek....

Viszont szépen szocializálódik a "gyerek", mert már nem húzódik be a páncéljába, ha elmegyek mellette... Cool
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 14, 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De jó!

Nem baj, ha szokja az ipart! Wink
Először én is féltem, hogy koszosak lesznek, megesznek mindent, stb., de aztán nem történt semmi extra. A répát a mi drágáink sem szeretik, de a banán aztán minden mennyiségben jöhet! Laughing Én attól féltem a leginkább, hogy ma ugyebár minden génkezelt, meg tele van tartósítószerrel, de ez legalább a banánnál nem vészes. Ma is kapnak kettőt! Cool
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 14, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jelentem, Süni szerdán este majd két órát kolbászolt a lakásban! Cool
Kicsit ugyan meg volt illetődve, de azért minden vezetéket, kis zugot, morzsát megtalált.
A répára viszont nem kattant. (de ma vette salátát! Very Happy )
Remélem, nem fog kinyiffanni ettől a rengeteg újdonságtól... Confused
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát anyuka kapna a fejére ha el merné ajándékozni bármelyik tenőcömet! Wink
Vissza az elejére
Sly

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem sajna,átálltunk a göritartásra.
Ubul elég nagy volt,szóval a csiga egy roppantásra lekerült a pociba.
Ha valami hapsi jött hozzám egyszerűen előrohant és hatalmasakat fújt a delikvensre.Alacsony szivacságyam volt és amikor feküdtem feljött és felmászott hasamra/hátamra.
Ja, ne tessék aggódni,Ubul ma is él és virul, csak egyszer mikor hazamentem és kerestem Anya szólt,hogy ja,elajándékoztam.Na,köszönöm.De jobb is így,most is nagyon jó helye van.
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem beszélve arról, hogy pl. a húst én is csak úgy eszem meg, ha nem tudom mi az, vagy nem ismerem föl az alakját... Micsinájjak, ilyen hülye vagyok. Confused
Ha ősasszonynak születtem volna vagy éhen döglök, vagy már akkor vega lettem volna. Szóval nálunk sem kap a teki csigát! Szegény csigus... Crying or Very sad
Jó ez a féltékenységi roham... Smile Én még nem éltem át annyira Süni érzelmi világát.... de ami késik nem múlik!

Sly! Azóta nem vettetek újat?
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát ez tökjó... Elképesztő, hogy milyen arik a teknőcök. Én még csigát nem mertem nekik adni, egy részről, mert féltem, hogy elkapnak valami betegséget, másrészt pedig el nem tudom képzelni, hogy tudják megenni. Kiszedi a házából?
Viszont a vízinövényt nálunk is elpusztították, minden mennyiségben. Most a banán csemegére vannak ráállva!
Vissza az elejére
Sly

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziatok!

Ugyan mint ex,de tapasztalt tekitartó vagyok,ezért merek belefecsegni.
Az én Ubulomnak saját vizinövény és vizicsiga tenyészetet kellett fenntartanunk,ugyanis imádta enni mindkettőt.Én pl. gyakran adtam neki csirkemájat is, de akkor igen sűrűn kellett cserélni a vizet. Ő is imádott a szobában mászkálni,a sarkokban feltépte a tapétát és féltékenységi rohamot kapott ha jött valaki hozzám. Életem pasija volt...Smile
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 11, 17:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény!

Én is bőgtem hetekig, amikor meglettek a tekik, kitört rajtam az anyai ösztön... Sírtam, ha aranyosak voltak, meg akkor is ha színtelen, vagy puha volt a páncéljuk!

A saláta, banán, káposzta mehet minden mennyiségben, ugyanis a természetben ahogy öregszenek, úgy kezdenek átállni a húsról a zöldségekre. Ez látszott is, amikor kiették folyton a vízinövényt a terráriumból, és a halat már nem annyira kérték, mint azelőtt.
A párom mániája, hogy minden legyen természetes, az étel amit eszünk, a ruha alapanyaga, a bútorok, úgyhogy a tekik is nagyjából úgy vannak tartva, mint ahogyan természetes környezetükben élnének. Smile
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 11, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval banán meg saláta? Shocked
Ki kéne próbálni, de Apa tuti infarkust kap, ha meghallja. Pedig szegény Süninek már biztos elege van a teknős müzliből Confused
A miénket valójában az öcsém kapta az 5 éves szülinapjára (ő most 27 éves!) azátn rám maradt, majd hozományként megkapta Apa. Azóta ő a takarítós, mert hát én már nem nagyon tudom azt az iszonyú nagy akváriumot emelgetni. Shocked

Kb. két éve, egyszer arra mentünk haza, hogy Süni nincs a helyén. Egy - kb. mellig érő - szekrényen van az akváriuma. Azt gondoltam, ha onnan zúgott le, tuti nem élte túl, és persze már lelki szemeim előtt ott volt a nyöszörgő süni a törött páncéljával - és hát ugye teknőséknél ez a legnagyobb tragédia. Ráadásul páncélpikkelyt is találtam itt-ott. Akkor kezdtem kicsit megnyugodni, mert hát akkor mozog, mászik, ha a pikkelyek így elszórva leledzenek. Aztán az ülőgarnitúra mögött találtunk rá. Shocked
1 hétig állandóan figyelgettük, hogy nem "károsodott"-e Smile
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 11, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk Neo a lány, és Szilveszter a fiú. Hát ők most már inkább a banánt, salátát, káposztát szeretik, a garnélától meg undorodnak... Kis korukban csak a bolharákot ették. Eszméletlen, hogy mennyit változnak... Smile
Egy picit azért félek attól, hogy tehén nagyságúra nőnek, és akkor hát hova is fogom tenni őket? Sebaj, majd kapnak egy medencét Wink
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 11, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, akkor Apának megmondom, hogy indulhat a sétáltatás is Laughing
Egyébként a mienket Süninek hívják Smile , így akár fiú, akár lány, belefér.
Éééés imádja a párizsit!
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 11, 14:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Kicsi,

Nálunk is szőnyeg van, és persze tele van a hajszálaimmal, úgyhogy először nem akartuk letenni őket, de aztán úgy döntöttünk ez nem probléma. És persze őket sem zavarta a dolog... Azt olvastam, hogy a lány tekik karma hosszabb, és nekik van egy vágás a farkuk tövében. Nálunk így derült ki, hogy különböző neműek. Smile
Elvileg még egy-két év és szaporodni fognak. Mi is a terráriumba rakjuk ki őket enni, mivel az csak 15-20 Literes, a nagy meg 60. A kicsit könnyebb azért takarítani Wink
Vissza az elejére
Kicsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 11, 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekünk is van egy tekink. Kb. 25 éves, meglett férfitenyérnyi (jó naaaagy lapátkézre gondoljatok!) és fogggalmunk sincs, hogy fiú, vagy lány-e. Rolling Eyes Mindenesetre öntörvényű, erőszakos és agresszív (tehát valszeg fiú Twisted Evil )
Külön lavórban eszik, majd ha már a dolgát is elvégezte, visszakerül a helyére. Szóval még szobatiszta is. Cool
Viszont (nálunk padlószőnyeg van) a szösz miatt nem nagyon merem kitenni. Szerintetek? Confused
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 21:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jézusom, nem gondoltam volna, hogy megeszik a tojást! Majd odafigyelek rájuk, bár remélem nem lesz rá szükség... Smile
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nem kell aggódni, tizenöt-húsz év múlva, amikorra ivarérettek lesznek, majd térdig gázoltok a kisteknősben. hacsak anyuci idejében fel nem falja a tojásokat. vagy apuci. mert hát azért elég durvák ám...
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az én kedves párom nagyon parás. Annyira féltette a teknőst (ti. olyan nekünk előtte soha nem volt), hogy ha itthon volt, nem is érhettem hozzá. Amikor kicsik volak, nagyon aggódtunk, mert egyre puhább lett a páncéljuk. Aztán szerencsére az állatorvosunk felvilágosított, hogy nem ártana nekik halat is adni. Azóta Neo(ő a lány) nő mint a bolondgomba, de Szilveszter, fiú lévén nagyon törpe. Már alig várom, hogy nagyobbak legyenek, és jöjjenek a kis teknőcök!
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

egyszer rohadt beteg lett az egyik babateknős. esténként a markomban melengettem, nehogy szarul érezze magát. meggyógyult, azóta is ő legjobb fej mind között. szeretettel, mármint okossal azért boldogul az ember
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Képzeld!
Valahol azt írták, hogy a teknősöknek gyengébb a szívük és az idegrendszerük, ezért nem szabad kézbe venni őket, mert akkor rövidebb ideig élnek a sok stressz miatt!
Eddig ez nagy butaságnak bizonyult, mert a kisebbik teknőcnél, Szilveszternél ezt betartottuk, és szegény elég vad maradt, Neo viszont, első gyerek lévén el lett kényeztetve, és nagyon szelíd. Ha meglát, mindig leskelődik a terrárium falánál Smile
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, mi meg próbaképpen kiraktuk a nagyobbik ékszertekinket a szőnyegre...Modanom sem kell, őrült vágtába kezdett, én meg utána. Elkaptam hátulról, mielőtt még sikeresen lefejelte volna a könyvespolcot, és szegény úgy megijedt, hogy egy óriásit fújt, aztán meg csattogtatta a száját és meg akart harapni. Akkor én sem imádtam... Szeretnék szárazföldi teknőst is, de helyhiány miatt maradnak egyelőre csak az ékszertekik Smile
Vissza az elejére
Török Mónika

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 11:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekünk három ékszer- és egy görögteknősünk van. nagyon helyes mindegyik, bár a agam részéről a növényevő szárazföldi mellett voksolnék - hihetetlenül aranyos jószág, jókat szoktunk beszélgetni. van neki egyfajta mániás rutinja: reggel hatkor előmászik, ásít, megötli a szemét majd követelni kezdi a betevő salátáját. kissé később, úgy tíz óra felé, amikor újfent fölébred a szunyókából, vad tombolásba kezd, hogy hol kések már az ananászbefőttjével. ja, és csikis a hasa.
egyszer kitettük a kertbe sétálni, meglógott a disznó. én roppant rövidlátó vagyok, gyak. az orrom hegyéig se, úgyhogy ordító zokogás között éjjel tizenegyig egy erős fényű zeblámpával kutattam a fűszálak között - jorgosz ugyanis még baba, alig nagyobb a tenyeremnék -, míg végül előbukkant egy lapulevél alól. szemlátomást jobban el volt keseredve, mint én. úgyhogy sírdogáltunk még kicsit egymás vállán Smile
a viziteknősök viszont borzalmas tempóban nőnek, és én már nem találom őket annyira kedvesnek. viszont apósomék huszonöt éves ékszerteknőse (mint egy hokedli, akkora) fura szokásokkal bír. ő is szokott járkálni a lakásba, ám kifejezetten rühelli, ha valaki vécére akar menni: odarohan - a maga szélsebes tempójával -, addig izélgeti az ajtót, míg ki nem nyílik, s akkor a legnagyobb boldogsággal a randa ragadozó képén ráül az illető vécén tartózkodó lábfejére. akkor rendben van a világ neki. de a macskát nem szereti, kifejezetten szokta üldözni, ami azért elég szórakoztató látvány.
Vissza az elejére
Caitlin

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 09, 11:07    Hozzászólás témája: Teknőstartók Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!

Van két nagyon kedves ékszerteknősöm, akik nagyon sok örömet, ugyanakkor néha fejfájást is okoznak (pl. amikor hajnalban felborítják a vízszűrőt, és ide-oda tolják, zajonganak) Smile
Szeretném ha mi, teknőstartók tapasztalatot tudnánk cserélni, illetve várnám a kedves állattörténeteket is.... Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Mindenkinek Időzóna: (GMT +2 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés