Gy.I.K.Gy.I.K.     KeresésKeresés     TaglistaTaglista     CsoportokCsoportok    
ProfilProfil     Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned
Gemini
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nia73

HozzászólásElküldve: 2005, Máj. 07, 14:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Két 5 hónapos kisfiú anyukája vagyok(ikrek) Szükségem lenne két etető székre ! Ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném! Vagy tippet adna , hogy melyik honlapon keresgéljek! Előre is köszönöm!
Nia 73
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Benko

HozzászólásElküldve: 2004, Dec. 05, 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Lehet, hogy vkit érdekel:

December 10-én, pénteken 9-től 16-ig börzézünk Kaszásdűlőn ( III. kerületben) a hévmegállótól fél percre, az MDF Székházban.

Itt szinte mindent megtalálhattok, amire kis pocaklakóitoknak szüksége lehet. Pl.: ruha,cipő, játék, babaholmik: babakocsi, bébikomp, szoptatási segédeszközök, zenélőforgó, játszószőnyeg, kenguru, baldachin-szett, stb...., stb...

Jöhettek a szentendrei hévvel, 34-es, 42-es, 106-os busszal. Mindegyikről Kaszásdűlőnél kell leszállni.

Ha van kedvetek, gyertek el, mindenkit szeretettel várunk!
Kérdéseitekre e-mailben szívesen válaszolok!

Zsuzsa Very Happy
Vissza az elejére
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Nov. 03, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szikra! Küldtem e-mailt. Smile
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 20, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Örömmel tudatjuk,hogy 12-kor megszületett Máté 2290g,majd 12.03-kor Levente 2300 g. babák jól vannak,valószínűleg inkubátor sem kell majd"

Orsinak és a Kismaczkóknak hatalmas gratula.
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 02, 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Családom címszó alatt, azon belül Lorena és Ruben címen.
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 02, 19:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni!

http://linato.gportal.hu/
Itt vannak képek róluk. Wink
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Okt. 02, 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni!
A freemailemre jött egy levél, hogy privát üzim van, de amikor itt megnéztem semmi nincs. Írtál? Vagy nem?
Nincs túl sok időm, de azért benézek minden nap, hogy mi újság.
Írhatsz a linato@freemail.hu vagy a gabozsz@axelero.hu -ra is.
Az nlc-n láttam amit írtál.Smile
Láttam a fiaidat az Anyák Lapjában. Csoda szépek. Smile
Sz-M

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 26, 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kösz! megnéztem és tényleg jó. nem csupa hirdetés meg mézesmadzag.

üdv
Vissza az elejére
Sz-M

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Oyelele Monika,

mivel ikreim vannak és eddig nem találtam jó ikres site-ot se angolul, se magyarul, nagy örömmel rámentem a "tuti linkre", amit ajánlottál és ezt találtam:

The Multiple Orgasm Trigger™ offers "Bliss without brinkmanship™"

hát, elég tuti link... Smile)) ki tudja, lehet, hogy így születnek az ikrek?Smile))

üdv
Vissza az elejére
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 25, 12:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni! Írtam privát üzit, nézd meg.

***! Babával a kezemben is tudok netezni.SmileSmileSmile
Ne irigykedj, mert nem olyan jók. Legtöbbször egyszerre éhesek és egyszerre sírnak. De imádom őket.
Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 24, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Linato!

a királyi méreteket már az indexen megcsodáltam Smile
nem semmi, hogy már netezel is:) ilyen jók a babcik? akkor irigy vagyok Smile
Vissza az elejére
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 23, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

***! Köszönöm szépen.

Szabó Ruben Milán 2920gramm 52 cm, Szabó Lorena Liza 3770gramm 56cm. Születtek:2004.09.13. 16.45 és 16.47 császármetszéssel.
Szombat óta itthon vagyunk.Smile

Móni! Nagyon szépen köszönöm. Egyenlőre nem nagyon van időm, de gondolom neked ezt nem kell elmesélnem:)
Vendég

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 17, 20:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tényleg nagyon ritkás a fórum Sad
beszélek én, aki csak olvasni jár ide Embarassed

Linatoéknak nagy gratula! Ha jól hallottam, megszülettek a babák.

a pocakosoknak kitartás az utolsó hetekhez különösen!!

pusza, ***
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 11, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello Smile
Köszi, hogy szóltál. Ha negyed órát kések az nagy baj? Mert 16:55ig van programom.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 11, 07:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Helló Mamik Smile
Velünk minden OK. pociméret 100 cm, "korunk" 29+3. 1,5 hete a babókat 1200 és 1250 grammnak mérték.
Tegnap megvolt a nagybevásárlás, most már szinte minden megvan. Jövő héten megjön a bababútor is, így terveim szerint 32+0-ra minden készen lesz. A csomagot is akkor állítom össze, hogy Apának ne kelljen ezzel foglalkoznia.
Vissza az elejére
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Szept. 01, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Móni!

Úgy látom senki nem járt erre mostanság. Sad
Vasárnap már 37 hetesek leszünk. A babák már 3 kg körül vannak a hétfői uh alapján. Egy kisfiú és egy kislány. Mindketten haránt fekszenek.
Két héttel ezelőttig a kisfiam még faros volt, de ő is keresztbe feküdt biztos már nem fért el máshogy. Embarassed Most már várom a nagy találkozást velük. Remélem ti is jól vagytok. Pocakom körben 140cm. Laughing
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 26, 07:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Jól eltűnt mindenki:(

Velünk minden rendben csak a lánykáim betegek. Miléna már kifelé, Korina meg a közepében.Sad
Legközelebb kb. két hét múlva megyek terheléses cukor vérvételre és ha meg van az eredmény akkor majd a dokihoz.
A legfelső bordáim fájnak ülve és fekve is, hasam pedig 118cm. Remélem ezen kívül egy darabig még nem lesz több nyűgömSmile)
Mindenkinek szép napot:)
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 13, 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsi!
Amikor Korinát szültem, akkor több kismama is volt ott akinek korábban indult meg a szülése és egyiket sem vitték máshová. Pedig az egyiknek nagyon kora babája született sajnos többszörös fejlődési rendellenességgel. Azt hiszem utána a babát elvitték máshová. De azért majd ha megyek vérvételre 4 hét múlva, megkérdezem, biztos ami biztos:)
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 13, 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Linato Smile
Az Istvánban nem engednek koraszülést levezetni, hanem a vajúdó kismamát azonnal a SOTE I-ra vagy II-re irányítják, ezt onnan tudom, hogy az a doki, aki a vérvételeimet intézte az Istvánban dolgozik, és ő mesélte.

Nekem nem volt fix orvosom Pesten a Kaálin kívül, így én sem váltottam, hanem olyan kórházba mentem, ahol van PIC. Nem tudom, hogy más esetben váltottam volna... lehet, hogy nem.

Tudtommal spontán babáknál ugyanakkor a koraszülé veszélye, mint lombiknál.... de a mi babáink nem bújnak ki a 36. hét előtt, így semmi gond nem lesz Very Happy

Az eperrel én is így vagyok, és a dinnyét is nagyon szeretem... a párom szülei dinnyét termesztenek, így azzal jól el vagyunk minden nyáron látva.
Vissza az elejére
linato

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 13, 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Orsi!

Én csak azért mert ikreim lesznek nem cserélek kórházat és orvost. Nem tudom az Istvánban mit csinálnak a kora babákkal, átviszik máshová vagy ott látják el, de majd megkérdezem. Bár bízom benne, hogy a babáim odabent maradnak a 38. hétig és akkor már nem lesz szükség különleges ellátásra.
A lombik babáknak gondolom rögtön PIC-es kórházat ajánlanak, de a spontán ikrekkel is ennyire fontos ez?

Képzeljétek kb. két hete folyamatosan csak epret ennék. Még jó, hogy nincs itt a dinnye szezon, mert azt is imádom. Csak nem tudom, hogy fog beférni a két baba mellé még egy dinnye is. Mr. Green

Kávé! Üdv köztünk:)
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 13, 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó reggelt mindenkinek!

Kávé Smile
Dobtam privit üzit.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 21:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Smile
A II-es női klinikán fogunk szülni, mert ott van koraszülött intenzív, és bár nem készülünk erre, de biztos, ami biztos oda megyünk. Dokit a lombikos dokim ajánlott, nekem nagyon bevált.
Te már gondolkoztál ezen? Döntés?
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor addig sokat gondolok rátok... mert az még messze van, de kitartás Smile Biztosan minden OK Smile
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Móni Smile
teljesen mindegy. Pont, mint az, hogy kisfiúk vagy kislányok... nekem és a páromnak is tökéletesen mindegy. Csak érdekes, ahogy mondod Smile
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Smile
Mikor lesz UH megint?

Móni Smile
Én akkor csak a féligazságot tudtam... de akkor az egy méhlepény valószínűsíti az egypetéjűeket. Smile Nálatok érdekes lehetett, mert két lepénnyel azt gondolná az ember, hogy kétpetéjűek, és mégis két kis egyforma babótok lett Smile
Az ikrek könyvét most már tényleg be kell szereznem Smile élek itt a tudatlanságban Embarassed

A hozzászólás legutóbb VKOrsi által 2004, Máj. 12, 11:49-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Smile
Az pontosan azt jelenti. Vagyis, hogy ők "természetes" ikrek Smile Smile De nekünk teljesen mindegy... bár, amikor a doki felvetette a lehetőséget, akkor azért életemben először a babákkal kapcsolatban, de kicsordult a könnyem. Nem vagyok egy nagyon érzelgős típus, de ez igazán meghatott.
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ikrek (az Ikrek könyve alapján, amit most fejből idézek, mert az enyém Lurtakinál van) tul.képp egy szerencsés kimenetelű fejlődési rendellenesség.

Ha egy petesejt termékenyül meg, akkor az az osztódás valamelyik kezdeti stádiumában teljesen lefűződhet (azaz tökéletesen osztódhat), akkor keletkezhetnek az egypetéjű ikrek. Attól függően, hogy a lefűződés mikor történt, lehet náluk is külön lepény külön burok, egy lepény két burok, egy lepény egy burok. Ha mégsem teljesen tökéletesen történt meg a lefűződés, akkor lesznek a sziámi ikrek Sad. Ők kb a megtermékenyüléstől számított 14 nap múlva fűződnek le. Szóval valahogy így emlékszem. Ja, az egypetéjűek genetikailag azonosak.

Kétpetéjűeknél meg ugye egyértelmű, hogy két külön sejtet termékenyített meg 1-1 kiskatona. Ők gyakorlatilag egy időben született testvérek, náluk van kizárólag a vegyespáros felállás.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kávé Smile
Ha egypetéjűek, akkor egy méhlepényben van a 2 burok, ha kétpetéjűek, akkor 2 méhlepény van. A doki csak 1 méhlepényt látott, de mivel a kismaczkók méh kicsik, így látni sem lehet még olyan pontosan. Ezért mondta, hogy a 16-18. héten, már egészen biztosat tud mondani. Addig marad a találgatás Smile
Vissza az elejére
KataMama

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, gratula, az nem semmi lenne Smile.
Vissza az elejére
VKOrsi

HozzászólásElküldve: 2004, Máj. 12, 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lányok Smile
Voltunk a praxisban Very Happy Lehet, hogy egypetéjűek Very Happy Very Happy Very Happy A Győrffi doki volt, és azt mondta, hogy csak 1 méhlepényt lát Very Happy Biztosat a 16-18. héten tud majd mondani, mert most még kicsik voltak, és lehet, hogy nem látta jól... de lehet Very Happy
Minden rendben. Nagyon aranyos volt, ahogy örült a babáknak. Karcsinak is nagyon tetszett, nagyon élvezte.

Orsi
12+0

Betöltöttük a 12. hetet Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Gyerekekről - babavárók, kismamák, szülők Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Ezt olvastad már?Elrejtés